پشتیبان گیری از اطلاعات

پشتیبان گیری از اطلاعات

 

پشتیبان گیری از اطلاعات

 

مراقب اطلاعات حیاتی خود باشید تا کسب و کارتان تداوم داشته باشد

پشتیبان گیری از اطلاعات

تمامی صاحبان کسب و کار، جدای از اینکه تجارت آنها بزرگ یا کوچک باشد به دنبال تداوم و پایداری کسب و کار خود می باشند. شاخصه ای که یک کسب و کار را در میان رقبای خود برتر و هوشمند می کند، داشتن اطلاعات در زمینه کاریشان است.
بنابراین حفظ و نگه داری از این اطلاعات در هر شرایطی باعث پیشی گرفتن از سایر رقبا در زمینه و بازارکار هر شرکت و سازمان می شود.
پشتیبان گیری از اطلاعات
پشتیبان گیری از اطلاعات

این راهکار چگونه به شما کمک می کند؟

ما متناسب با نوع کسب و کارها یک راهکار مناسب جهت پشتیبان گیری از اطلاعات مثل فایل ها، سرویسها، سرورها پیشنهاد می دهیم. با استفاده از راهکار پشتیبان گیری اطلاعات صاحبان کسب و کار می توانند، امنیت داده‌ها و اطلاعات شرکت یا سازمان خود را تضمین شده بدانند.
با استفاده از پشتیبان گیری از اطلاعات در صورت بروز هر گونه خرابی داده ها، حمله هک یا ویروسی شدن و یا حتی حوادث طبیعی همچنان شما قادر به ادامه فعالیت در کسب و کار خود خواهید بود. که  این آینده نگری و انتخاب هوشمندانه توسط مدیران کاردان باعث تداوم بخشیدن و ماندگاری کسب و کارشان می شود.

بیشتر بدانید:

در اینجا یک توضیح بسیار ساده در مورد ماهیت پشتیبان گیری از اطلاعات را مطرح می کنیم. در واقع وقتی که یک کپی از نسخه اصلی از اطلاعات و داده های خود که می تواند شامل هر نوع فایلی باشد، تهیه گردد و در یک مکان امن دیگیر نگهداری شود، به این عمل پشتیبان گیری از اطلاعات می گویند. که در صورتی به هر دلیل نسخه اصلی داده و اطلاعات شما از دست رفت، بتوان از نسخه پشتیبان گرفته شده استفاده کرد. که از مهم ترین و با اهمیت ترین وظایف یک واحد فناوری اطلاعات برای کمک به تداوم کسب و کار، شرکت ها و سازمان ها می باشد.

همانطور که می دانید داده ها و اطلاعات کاری شما می تواند به روش های مختلف از دست برود مثل : پاک شدن آن ها توسط خطای انسانی، یا کامپیوتر دچار مشکل فیزیکی شود، ویروسی شدن اطلاعات و…. در صورتیکه فقط در یک مکان این اطلاعات و داده ها ذخیره شده باشد، برای برگرداندن آن اطلاعات باید زمان و هزینه بسیار زیادی صرف شود. که این هزینه و زمان قطعا تاثیر مخرب در پیشرفت کسب و کار شما خواهد داشت. بنابراین هوشمندانه ترین کار ، برای امنیت کسب و کارها بکارگیری یکی از راهکارهای پشتیبان گیری اطلاعات می باشد.

اینکه از چه اطلاعات و داده هایی باید، نسخه پشتیبان گیری اطلاعات تهیه کرد با توجه به هر نوع کسب و کاری تقریبا متفاوت است. بنابراین انتخاب درست داده ها و اطلاعات مهم مربوط به کسب و کارتان اولویت بسیار بالایی دارد. به عنوان مثال: اسناد و مدارک مالی، اطلاعات مربوط به مشتریان، اطلاعات مربوط به خدمات و یا محصولات و …. از جمله داده هایی هستند که در صورت از دست دادن هر کدام از آنها هر کسب و کاری جدای از زمینه فعالیتش، دچار مشکل جدی خواهد شد. حتی تصور از دست دادن هر یک از این اطلاعات برای صاحبان کسب و کار یک کابوس وحشتناک می باشد. با توجه به مبحث مطرح شده اهمیت سپردن اطلاعات مهم و حیاتی خود به یک تیم متخصص فناوری اطلاعات برای نگهداری از آنها را چندین برابر می کند.

روش های موجود پشتیبان گیری از اطلاعات

این روش یکی از ابتدایی‌ترین و قدیمی‌ترین روش تهیه نسخه پشتیبان گیری اطلاعات می‌باشد. از اواسط دهه ۱۹۶۰، بسیاری از کسب و کارهای بزرگ به دلیل عدم نیاز به‌روزرسانی تجهیزات این مدل، از آن استفاده می‌کردند. اخیرا شرکت سونی یک نوار با ظرفیت ۱۸۵ ترابایت تولید کرده است. البته باید گفت اکثر کسب و کارهایی که از این روش استفاده می‌کنند به عنوان یک نسخه پشتیبان‌گیری ثانویه برایشان می‌باشد، یعنی به همراه آن از یک روش دیگر پشتیبان گیری بهره می‌برند. به دلیل اینکه سرعت انتقال داده‌ها بر روی نوار بسیار کند می‌باشد و ضربه‌پذیر بودن و یا فاسد شدن اطلاعات و غیر قابل خوانده شدن آنها، این روش در حال حاضر متداول نیست.

یکی دیگر از راه‌های پشتیبان گیری از اطلاعات، استفاده از دیسک است. به دلیل پیشرفت روز افزون تکنولوژی ظرفیت این دیسک‌ها افزایش و در مقابل قیمت آنها کاهش پیدا کرده است. که کمک می‌کند هزینه‌های شرکت یا سازمان در طول گذر زمان کاهش یابد. همچنین این دیسک‌ها باید در محل امنی نگهداری شوند.

یکی از جدیدترین روش‌های پشتیبان گیری از اطلاعات، استفاده از پشتیبان‌گیری مبتنی بر آنلاین یا ابر است. در این روش حتما باید سرعت اینترنت بالایی داشته باشید تا بتوانید هم زمان در حالی که کار می‌کنید از اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مشاوره رایگان

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره ببرید:

مشاوره رایگان