پیشینه و قدمت فعالیت شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه به چندین سال میرسد. اما، در طی این چندین سال، تعداد زیادی از شرکت ها و سازمان ها، صرفاً به گروه های فناوری اطلاعات درون سازمانی خود متکی بوده اند و مسئولیت مدیریت فناوری و امور وابسته را فقط به این افراد واگذار کرده اند. اخیراً، انجمن صنعت فناوری محاسبات، پژوهشی را به تألیف رسانده اند که نتیجه ی آن حاکی از وقوع یک تغییر در این گرایش سازمان ها میباشد؛ زیرا با گذشت زمان، سازمان‌ها و شرکت‌ها با ارزش و امتیازهای برون سپاری فناوری اطلاعات آشنا شده و آنها را به رسمیت شناخته‌اند. بیش از دو سوم از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که در آن پژوهش مورد مطالعه قرار گرفته بودند، در طی دوازده ماه اخیر، اقدام به عقد قراردادهای مقاطعه کاری در زمینه ی خدمات شبکه کرده بودند. این متخصصان فناوری اطلاعات، بازه ی گسترده ای از خدمات فناوری اطلاعات را در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار میدهند. از میان این خدمات میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • نظارت بر شبکه
  • تهیه ی پشتیبان و بازیابی اطلاعات
  • هاستینگ ایمیل
  • ذخیره سازی اطلاعات و مدیریت ارتباط با مشتری
  • نظارت بر رعایت قوانین HIPAA

اگر شما مالک یا مدیر یک بنگاه کسب و کار هستید، احتمالاً به بهره برداری و استفاده از تخصص تأمین کننده های خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه به جهت بیشینه سازی احتمال موفقیت در سازمان ـتان علاقمند میباشید. در ادامه شش امتیاز حاصل از همکاری با تأمین کننده های خدمات پشتیبانی شبکه را به شما معرفی میکنیم.

1.کاهش زمان بیکاری کارمندان

هیچ کدام از مالکان یا مدیران بنگاه های کسب و کار مایل نیستند که کارمندانشان، بخاطر ازکارافتادگی اینترنت یا وقوع نقص در بخش فناوری اطلاعات، مدت زیادی از زمان خود را در سالن های غذاخوری و آبدارخانه به بطالت بگذرانند. بیکاری و ابطال زمان، یکی از عامل‌های بازدارنده و کاهنده‌ی سودآوری است. اخیراً، گزارش یک نظرسنجی از 200 شرکت در اینفورمیشن ویک (Information Week) به چاپ رسیده است که نشان میدهد مشکلات و نواقص فناوری اطلاعات، منجر به اتلاف 265 میلیارد دلار از درآمد کل سازمان‌ها میشود. بطور میانگین، نواقص و از کار افتادگی تجهیزات فناوری اطلاعات در سازمان ها، سالانه بالغ بر 150.000 دلار خسارت به آنها وارد میکنند. بسیاری از بنگاه های کسب و کار، از توانایی مالی کافی برای تحمل این مقدار خسارت برخوردار نیستند.

زمانیکه با یک تأمین کننده ی خدمات پشتیبانی شبکه همکاری میکنید، ایشان در طول 365 روز سال، 24 ساعت روز و 7 روز هفته بر شبکه های شما نظارت خواهند داشت. بنابراین، در صورت وقوع هرگونه مشکل، ایشان سریعاً در جریان قرار خواهند گرفت و پیش از ازکارافتادگی سیستم ها و کارمندان، مشکل را برطرف خواهند کرد. در این شرایط، قطعاً کارمندان شما برای قدم زدن ها و انتظارهای طولانی مدت برای رفع مشکلات کامپیوتری خود، دلتنگ می شوند؛ اما شما بی شک از این وضع راضی و خرسند خواهید بود.

تأمین کننده های خدمات کامپیوتری به شرکت ها ، منتظر وقوع مشکل و نقص در سیستم نمی مانند. بلکه، ایشان برنامه هایی منظم و پیشگیرانه جهت نگهداری از سیستم های شما طراحی میکنند؛ و بنابراین، نیاز نیست که شما نگران مشکلات شبکه ای و کامپیوتری باشید. درباره ی سلامت انسان چنین میگویند که پیشگیری، بهتر از درمان است؛ سلامت فناوری اطلاعات و کسب و کار نیز از این قاعده مستثنی نیست.

2.تسهیل فرآیندهای مدیریتی

همکاری با تأمین کننده های خدمات پشتیبانی شبکه به شما امکان میدهد تا تمرکز خود را بر امور مهم و حیاتی شرکت، یعنی کسب و کار، متمرکز کنید. در این شرایط، دیگر مشکلات و مسائل مربوط به کامپیوترها و ایمیل ها برای شما اهمیت نخواهند داشت. یک تأمین کننده ی آگاه و کاردان، مسئولیت امور مربوط به هاستینگ وب و ایمیل، ذخیره ی داده ها، نگهداری از سرورها و شبکه و همچنین بازه ی گسترده ای از امور فنی دیگر را برعهده میگیرد. در این شرایط، خیال شما راحت است که مسئولیت کنترل و مدیریت شبکه برعهده ی یک شخص کاردان و مجرب واگذار شده است و شما میتوانید تمرکز خود را بر کسب و کار اصلی خود معطوف نمایید.

علاوه بر این، اگر پیشتر برای مدیریت شبکه و کامپیوترهای سازمان به کارمندان بخش فناوری اطلاعات متکی بوده اید، اکنون ایشان وقت آزادتری خواهند داشت و میتوانند به پروژه ها و فعالیت های جدید جهت توسعه ی عملیات ها و فرآیندهای کاری مشغول شوند. بدین ترتیب، دیگر لازم که کارمندان آن بخش، روزانه مقدار زیادی از زمان و انرژی خود را به مدیریت مشکلات فناوری اطلاعات و رسیدگی به نواقص متعدد اختصاص دهند. زمانیکه حواس شما و کارمندان بخش فناوری اطلاعات سازمان ـتان به امور نگهداری روزانه از آن بخش معطوف نباشد، امر مدیریت برایتان تسهیل خواهد شد و شما یک گام به موفقیت نزدیکتر می شوید.

3.گسترش حوزه ی تخصص و ظرفیت

همکاری با تأمین کننده های خدمات پشتیبانی شبکه، امکان دستیابی به تخصص و دانش یک گروه بزرگ از کارشناسان خبره را برای شما فراهم می آورد. بسیاری از مدیران شرکت ها و سازمان ها، برای مدیریت شبکه های خود به کارمندان درون سازمانی یا مشاوران استناد و تکیه دارند. صرف نظر از آنکه هرکدام از این افراد چطور و چه مقدار آموزش دیده اند، سطح تخصص و دانش آنها به اندازه ی سطح تخصص و دانش یک گروه بزرگتر نخواهد بود. یک شرکت تأمین کننده ی خدمات پشتیبانی شبکه ، کارکنان ـی آموزش دیده و شایسته دارد که جدیدترین مدارک فنی مایکروسافت و دیگر تصدیق نامه ها را اخذ کرده اند.

علاوه بر این، میزان انعطاف پذیری و مسئولیت پذیری گروه های بزرگ کارمندان پشتیبان نیز بیشتر است. زمانی که یک گروه بطور بیست و چهار ساعته بر شبکه ی شما نظارت میکنند، شما مطمئن خواهید بود که در هر زمان از روز، همیشه یک نفر برای کمک رسانی به شما آماده و حاضر میباشد. بعلاوه، در صورتیکه در حال اجرای یک پروژه ی بزرگ باشید، میتوانید از خدمات برون سپاری آن شرکت تأمین کننده نیز استفاده نمایید؛ بدین ترتیب، دیگر نیازی به استخدام نیروی درون سازمانی جدید نخواهد بود.

4.تنظیم بودجه ی فناوری اطلاعات

هزینه ها و مخارج فناوری اطلاعات، غیرقابل پیش بینی هستند. در هر نقطه از زمان، سیستم ها ممکن است دچار مشکل شوند یا کامپیوترها از کار بیافتند؛ در نتیجه، هزینه های غیرمنتظره ای به شما تحمیل خواهند شد که بودجه ـتان را شدیداً تحت تأثیرات منفی قرار میدهند. در عین حال، فرآیند استخدام و آموزش نیروهای درون سازمانی نیز بسیار پرهزینه است.

درصورت همکاری با تأمین کننده های خدمات پشتیبانی شبکه، نه تنها از پرداخت هزینه های مربوط به استخدام منابع انسانی درون سازمانی خلاصی می یابید، بلکه ماهانه یک مبلغ ثابت در ازای خدمات پشتیبانی فناوری اطلاعات خواهید پرداخت. مفاد مربوط به نگهداری و تعمیر منظم تجهیزات فناوری اطلاعات، در قرارداد درج شده اند؛ بنابراین، دیگر با هزینه های خدماتی غیرمنتظره و غیرقابل پیش بینی غافلگیر نمی شوید. همکاری با این تأمین کننده ها، فرصت برنامه ریزی برای اجرای فرآیندهای به روز رسانی در آینده را در اختیار شما قرار میدهد؛ بدین ترتیب، شما میتوایند به جای رویارویی با هزینه ها و مخارج سرمایه ای غافلگیر کننده، تمرکز خود را به سرمایه گذاری هوشمندانه بر فناوری معطوف نمایید.

5.رعایت و تقیّد به قوانین

بازار، روز به روز در حال تکامل است. شناخت و درک کامل قوانین در حال تغییر و همچنین مقررات در حال تکامل، برای شما که نقش مدیریت یک سازمان یا شرکت را برعهده دارید، شاید دشوار باشد. به عنوان مثال، اگر شما در صنعت داروسازی در حال فعالیت باشید، باید درباره ی قانون انتقال و پاسخگویی الکترونیکی بیمه ی سلامت یا HIPAA، اطلاعات کافی داشته باشید. بسیاری از صنایع دیگر نیز قوانین و مقررات خاص خود را برای سیستم های فناوری اطلاعات مفروض داشته اند. شما نباید در این محیط پرتلاطم و ناآرام، گُم شوید. بدین منظور، باید با یک تأمین کننده ی خدمات فناوری اطلاعات همکاری نمایید تا ایشان بتوانند شمارا در امر آشنایی و تقید به مقررات و قوانین جاری، یاری دهند.

6.تأمین امنیت کسب و کار

هر شرکت یا سازمان، حجم قابل ملاحظه ای از داده های محرمانه و شخصی را نگهداری میکند که باید تحت مراقبت و حفاظت جدی قرار بگیرند؛ از میان این قبیل داده ها میتوانیم به فایل های مخصوص پرسنل، داده های مالی و سوابق مشتریان اشاره کنیم. متأسفانه، در عصر حاضر، میزان تهدیداتی که از سوی هکرها و دیگر جنایت کاران سایبری متوجه شرکت یا سازمان شما ست، نسبت به گذشته افزایش یافته است. بعلاوه، عامل هایی نظیر نقص سخت افزاری، خطاهای انسانی و بلایای طبیعی نیز این داده های محرمانه را در معرض خطر قرار میدهند. شما، به عنوان یک مالک یا مدیر یک بنگاه کسب و کار، زمان و دانش فنی کافی برای اِعمال نظارت و مراقبت دائم بر داده و حفاظت از آنها در برابر تهدیدهای مذکور را ندارید. در این شرایط باید از متخصصان و کارشناسان خدمات پشتیبانی از شبکه ها و فناوری اطلاعات کمک بگیرید.

این مشاوران خدماتی، موظف ـَند که سیستم ها، شبکه ها و فناوری های مختلف سازمان شما را مورد بازبینی و بررسی قرار دهند و هرگونه تهدید امنیتی را شناسایی نمایند. این افراد در جهت کاهش احتمال خطر و ریسک در سازمان شما تلاش میکنند و به هنگام فقدان هرگونه داده یا شکست تدابیر امنیتی، مسئولیت مدیریت فرآیند بازیابی اطلاعات را برعهده میگیرند. این متخصصان فناوری اطلاعات، یک برنامه ی امنیتی کارآمد تنظیم میکنند که صرفاً مختص و مبتنی بر نیازمندی های سازمان شماست. این برنامه، برمبنای پارامترهای ذیل تنظیم میشود:

  • محل ذخیره سازی داده های حساس
  • افرادی که به آن داده ها دسترسی دارند
  • انواع دستگاه ها، سیستم ها و شبکه ها

آیا همکاری با تأمین کنندگان خدمات پشتیبانی شبکه برای سازمان شما مناسب است؟

برای تصمیم گیری درباره ی انتخاب خدمات پشتیبانی شبکه و تناسب آن با نیازمندی های سازمان خود، باید وضعیت و شرایط جاری سازمان را مورد بازبینی و بررسی قرار دهید. ضمن همکاری با تأمین کننده های خدمات پشتیبانی شبکه ، امتیازهایی نظیر کاهش زمان بیکاری کارمندان و صرفه جویی در هزینه ها عاید شما خواهند شد. بعلاوه، این رویکرد منجر به تسهیل امور مدیریتی در سازمان شده و خیال شما را آسوده خواهد کرد. در عین حال، شما میتوانید به دانش و تخصص یک گروه بزرگ از کارشناسان خبره دسترسی داشته باشید. مساعدت این افراد در تنظیم بودجه ی فناوری اطلاعات، باعث می شود که شما بتوانید برای مواجهه با هزینه های غافلگیرکننده و غیرمنتظره، برنامه و آمادگی داشته باشید. تأمین کنندگان خدمات پشتیبانی شبکه ، شما را در امر تعهد و تقید به قانون انتقال و پاسخگویی الکترونیکی بیمه ی سلامت یاری داده و شبکه ی شما را در برابر حوادثی نظیر حذف داده یا تهدیدهای امنیتی در محیط اینترنت، محافظت میکنند.