مهم نیست که در چه صنعتی کار میکنید، به احتمال زیاد شما زمان زیادی از روز خود را با کار بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود سپری می کنید. و با توجه به مشغله تان بدترین اتفاق این است که پیش از یک اتمام یک کار و یا حتی در طول یک روز کاری شلوغ، مشکلی با لپ تاپ یا کامپیوترتان داشته باشید.

ما در پیراسیس از شرایط و حال و روز مشتریان خود هنگام مشکلات کامپیوتری خبر داریم و می دانیم که تیم فناوری اطلاعات شرکت شما- چه از تیم داخلی شما باشد یا به ما برون سپاری شده باشد – برای حل مسائل مربوط به خدمات کامپیوتری زمان ارزشمندی را در روز از دست می دهند.

با کمی مراقبت پیشگیرانه می توانید مشکلات را به حداقل برسانید و استراحت کنید.

در اینجا 6 گام ساده وجود دارد  که ما با مشتریان خود به اشتراک گذاشته ایم و شما نیز می توانید از آن استفاده کنید تا وضعیت کامپیوتر خود را در بهترین حالت نگه دارید.

1.روزانه کامپیوتر خود را ری استارت کنید

این کار خیلی راحت به نظر می رسد؟ شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که چه تعداد از افراد سیستم ها را به طور مداوم روشن می گذارند و آنها را در همین حالت ترک می کنند. ری استارت کردن باعث می شود  کامپیوتر شما یک لوح تمیز داشته باشد و می تواند با پاک کردن نرم افزار یا برنامه هایی که ممکن است حافظه رایانه شما را پر کرده باشند، سرعت آن را افزایش دهد.

2.مواظب نصب شدن نرم افزارهای ناخواسته باشید

زمانی که نرم افزار، فایل ها و برنامه ها را به صورت آنلاین دانلود می کنید، مواظب  برنامه های اضافی که می توانند با این برنامه ها دانلود شوند و سرعت لپ تاپ شما را کند کنند. باشید. همچنین از نرم افزارهای بالقوه مخرب آگاه باشید. تنها اجازه نصب برنامه ها را از سایت های مورد اعتماد بدهید.

3.از خوردن و نوشیدن کنار کامپیوترتان خودداری کنید

همه ما این کار را می کنیم: خوردن نهار سر میز کار،  نوشیدن قهوه صبح به هنگام چک کردن ایمیل ها و یا حمل کامپیوترتان  با یک لیوان آب و …احتمالا برایتان کاملا روشن است که آب و نان برای اجزای داخلی کامپیوتر شما واقعا مضر هستند. بنابراین از زمان خوردن و آشامیدن به عنوان دلیلی برای بلند شدن و استراحت کردن و دور شدن از صفحه کامپیوتر استفاده کنید.

4.گرد و غبار را از سیستم تهویه و منافذ پاک کنید

سیستم تهویه (فن ها) و منافذ کامپیوتر از بیش از حد داغ شدن کامپیوتر جلوگیری می کند. زمانی که گرد وغبار  داخل آنها وار د میشود، یا منافذ را مسدود می کند، سسیستم تهویه شما کندتر حرکت کرده وکامپیوتر شما در معرض خطر گرم شدن بیش از حد قرار می گیرد. اگر کامپیوتر شما نتواند به خوبی خنک شود، می تواند باعث آسیب سخت افزار، تخلیه باتری و کاهش قدرت عملکرد آن شود. هوای فشرده Compressed Air برای تمیز کردن گرد و غبار رایانه شما عالی عمل میکند، اما اگر این کار را قبلا انجام نداده اید، ابتدا با بخش IT خود مشورت کنید و یا از آنها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

5.کامپیوتر خود را در معرض دمای شدید قرار ندهید

متوسط دمای  20تا 24 درجه  سانتی گراد، دمای ایده آل برای کامپیوتر است. از گذاشتن لپ تاپ تان در یک اتومبیل بسیار گرم یا بسیار سرد اجتناب کنید. استفاده از کامپیوترتان در گرما به همان دلایلی که در پاراگراف قبلی صحبت کردیم، بد است. اگر هم کامپیوتر یا لپ تاپ در دمای بسیار سرد و برای زمان بیش از حد طولانی باقی بماند، می تواند به طور کامل از بین برود. همچنین گرم شدن خیلی سریع یک کامپیوتر سرد می تواند باعث شود که چگالش در داخل آن شکل بگیرد که می تواند به سخت افزار آسیب برساند.

6.از یک محافظ استفاده کنید

اگر کامپیوتر خود را از خانه بیرون می آورید تا کارکنید، مطمئن شوید که آن را در یک بسته مناسب  جا به جا می کنید. .متاسفانه گذاشتن آن در کیف یا کیف دستی مناسب نیست . جا به جایی در یک کیف یا محفظه مناسب، کمک میکند که کامپیوتر شما از گرد و خاک در امان باشد و منافذ آن پر نشود و از خراش و آسیب فیزیکی آن نیز جلوگیری می کند.

زمانی که از کامپیوتر خود مراقبت می کنید، آن هم با مشکلات کم تر و طول عمر بیشتر شما را پاداش می دهد!