تکنولوژی مرز بین کالاهای فیزیکی و خدمات را برداشته است. مثلا Datto پشتیبان گیری را هم برای یک محصول (دستگاه های پشتیبان گیری) و هم یک سرویس (پشتیبان گیری ابری) عرضه می کند. Michael Schrage در مقاله ای که نزدیک به دو دهه قبل در شرکت Fast ارایه شد، به ترکیب محصولات و خدمات به عنوان “Provices and Serducts ” اشاره کرد. خطوط مرزی بین سازمان ها هم مشخص نیست. دوره ی سازمان های “همه کاره” – از جمله کارخانه Henry Ford’s River Rouge plant، که در آن مواد اولیه از یک طرف وارد میشد ، و اتومبیل هااز طرف دیگرخارج، به پایان رسیده است.

هر رهبر سازمانی IT با چالش هایی در انتخاب مواجه است: چه کارهایی را خودمان انجام دهیم؟ چه کارهایی را برون سپاری کنیم؟

امروزه رهبران باهوش، سیستم های استراتژیک خود را برای خودشان نگه داشته و یک شریک قابل اعتماد را برای ارائه “proviers و serducts” انتخاب می کنند. اجازه ندهید که تصورات غلط  زیر در مورد برون سپاری IT مانع شما از بهره برداری حداکثری در سرمایه گذاری های فناوری اطلاعاتتان شود.

 

1.نیاز به کسی داریم که حضور دائم داشته باشد.

در بیشتر موارد، فقط با یک تماس تلفنی، چت یا ایمیل می توان مشکل IT را حل کرد. بسیاری از مسائل را می توان از راه دور به وسیله ابزارهای عیب یابی از راه دور حل کرد. سوال خود را بپرسید، پاسختان را دریافت کنید و سپس به کار برگردید. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، اجازه دسترسی از خارج را به متخصصان دهید، و بگذارید مشکلتان را حل کند.

اگر خرابی یا تاخیر هزینه های قابل توجهی را در بر دارد، پس باید هزینه پشتیبانی در محل را بپردازید. ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) هرآنچه برای پشتیبانی IT نیاز دارید در اختیار شما قرار خواهند داد. تنها در برخی موارد نادر،  دسترسی از راه دور امکان پذیر نیست: اگر در قطب جنوب کار می کنید، نیاز به حضور دائم افراد متخصص در محل دارید.

 

2.ما نیازها ی منحصر به فردی داریم

اگر در اعماق فضا یا اعماق دریا کار می کنید، یا به عبارت دیگر، اگر برای ناسا یا جیمز کامرون کار می کنید، احتمالا، نیازهای سازمان شما منحصر به فرد خواهد بود. تکنولوژی های زیر ساختی برای بسیاری از سازمانها مشابه است. در هر حوزه ای که باشید ، نیازمند یک شبکه پایدار، دستگاه های قابل اعتماد ، برنامه ها و فضای ذخیره سازی امن خواهید بود. اگر این ها به درستی کار نکنند، کارکنان شما نمی توانند وظایفشان را انجام دهند.

پرسنل دپارتمان IT شما ممکن است سخت افزار ها و نرم افزارها را با آزمون و خطا تست کند. یا می توانید نیازهای IT خود را به یک شرکت پشتیبانش شبکه (MSP) برون سپاری کنید تا راه حل های استاندارد وازمایش شده را برای شما اجرا نماید.

 

3.کنترل را از دست می دهیم

قطعا نه. اگر شما کارفرما هستید پس هنوز کنترل در دست شماست. اما این بدان معنا هم نیست که همه چیز بدون مشکل خواهد بود.

احتمالا شرکت شما در حال حاضرنیز از خدمات ارائه دهندگان خارج از سازمان استفاده می کند. یک آژانس هواپیمایی را در نظر بگیرید، آژانس برای خدمات خود به شرکت های هواپیمایی و فرودگاهها متکی هستید. آژانس های کمی هستند که دارای ناوگان هوایی، هواپیما و فرودگاه خودشان باشند.

حال اگر آژانسی یکی از این تامین کنندگان چندین بار در خدماتش خطا داشته باشد، آن را عوض می کند. این دقیقا همان کنترلی است که شما وقتی از خدمات شرکت پشتیبانی شبکه (MSP) استفاده می کنید می توانید اعمال کنید: زمانی که شرکت دیگر نتواند نیازهای شما و انتظارات تان را پاسخ دهد، آن را عوض میکنید.

 

4.می توانیم آن را با هزینه کمتر انجام دهیم

بله، شما احتمالا می توانید:

  • کامپیوتر خود را با هزینه کمتر بخرید
  • با هزینه کمتر  شبکه Wi-Fi خود را راه اندازی کنید
  • فایل های خود را با هزینه  کمتر ذخیره سازی کنید

اما همه این راه حل ها به شما دقیقا همان چیز را می دهند: کمتر

با برون سپاری نیاز های IT خود به یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ، شما ازمزیت تجربه و دانش آن بهره می برید. بخش های استراتژیک خود را در داخل سازمان نگه دارید و تمام وظایف دیگر را،برون سپاری کنید.

 

5.ما به عنوان اولین شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) چه خدماتی ارائه می دهیم

اغلب، شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ها در زمانی که سازمان نیاز به بهبود دارد ، تاثیر بسزایی می توانند داشته باشند. MSP ها در هدایت سازمان از هرج و مرج به سمت ثبات تکنولوژیک فوق العاده هستند.

یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) خوب، IT شما را همراه با تغییرات جهانی به روز می نماید.

  • آیا نیاز به دسترسی به فایل های خود از خارج سازمان دارید؟
  • نگرانید که ایا سیستم ها و فرآیندهای شما با استانداردهای روز دنیا مطابقت دارند یانه؟
  • همه سوال ها و دغدغه های خود در حوزه فناوری اطلاعات را از شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) خود بپرسید.
  • سرمایه گذاری در IT برای شما چقدر اهمیت استراتژیک دارد؟
  • آیا به طور جداگانه برای محصولات و خدمات خود هزینه پرداخت می کنید؟ یا هزینه های شما مزیت ادغام provices و serducts را برای ارائه راه حل های مورد نیازتان به شما می دهد؟

ما در پیراسیس کلیه راه حل های تداوم و پیشرفت کسب و کار شما را با استفاده از فناوری اطلاعات ارائه می نماییم.

با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان استفاده نمایید.