فعال سازی یک کسب و عمل کوچک، یک شخص زرنگ، زیرک و متبحر می طلبد. به عبارتی در آغاز، شما می بایست تصمیم های بسیار مهمـی در زمینه‌ی تمام حوزه های کسب و کارتان اتخاذ فرمائید؛ از گزینش استراتژی های مطلوب بازاریابی برای یک متاع یا این که سرویس ها گرفته تا گزینش یک پرینتر خوب برای چاپ اطلاع رسانی های تبلیغاتی. یکی‌از وسیع ترین تصمیم هایی که بایستی در اولین فرایند راه‌اندازی یک کسب و فعالیت اتخاذ نمایید، تعیین سخت افزارهای کامپیوتری مطلوب برای بلوک پیام سرور یا این که SMB میباشد؛ یعنی شما می بایست تصمیم بگیرید که قصد سپرده گذاری برای خرید یک کامپیوتر رومیزی را دارید یا این که اینکه لپ تاپ را ترجیح میدهید. ادامه ی این متن را بخوانید تا متوجه گردید که چطور می بایست دراین مورد تصمیم بگیرید.

امکان حمل

کامپیوترهای رومیزی امروزی، به اندازه ی کامپیوترهای دیرین و سنتی، سنگین و غیرقابل حمل نیستند. در بخش اعظمی از موردها، مانیتور کامپیوتر بسیار باریک و سبک میباشد؛ و قابلیت جداسازی اجزای گوناگون از کیس ها که تمام قطعات باطن آن جای گرفته اند، موجود هست. شما می‌توانید لپ تاپ ها را با خودتان به هرجایی ببرید؛ و حتی‌د‌ر مکان هایی که پریز برق نیست، از آن ها به کار گیری فرمایید. البته این قابلیت و امکان، گاهاً راندمان معکوس دارد؛ یعنی کارمندان شما دایم در استرس می باشند و تصور می‌کنند که در هر گوشه و کنار و در هر وقتی می بایست لپ تاپ را یار و همدم داشته باشند و به فعالیت سرگرم باشند.

حافظه کامپیوتر و لپ‌تاپ و سرعت آن ها

کامپیوترهای رومیزی، غالباً حافظه بیشتری از لپ تاپ ها دارا هستند؛ و به جهت برخورداری از پردازشگرهای بهتر و کارآمدتر، سرعت ـشان نیز فراتر میباشد. پیرو تحول و تکامل فناوری، این تفاوت فی مابین کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها کمرنگ تر شده‌است؛ البته تا‌وقتی‌که عامه مردم قدرت پرداخت هزینه ی لپ تاپ های پرقدرت را نداشته باشند، کامپیوترهای رومیزی در گوشه و کنار های اداری کاربرد خواهند داشت. در صورتی مسئولیت کارکنان شما به پردازش فولدر های وُرد و ارسال/ اخذ نشانی اینترنتی محدود میباشد، لپ تاپ برای ایشان مطلوب خواهد بود. ولی، هرچه مسئولیت ها و وظایف اداری ـشان پیچیده تر باشد، نیاز آن‌ها به یک کامپیوتر رومیزی طولانی تر میباشد.

امنیت

یک سخت افزار کامپیوتری بلوک پیام سرور یا این که SMB، بایستی به حدی ایمن باشد که مطمئن باشیم داده های سری و محرمانه کمپانی به دست افرادسوجو و ناشایست نخواهند رسید. در یک کامپیوتر رومیزی، قابلیت و امکان حفظ از سخت افزارها دربرابر بدافزارها و تبلیغ افزارها به سادگی میسّر میباشد. بعلاوه، این کامپیوترها به نظر فیزیکی نیز ایمن تر می‌باشند؛ چون کِیس کامپیوتر معمولاً در یک مکان دایمی قرار می‌گیرد و قابلیت و امکان ربایش و سرقت آن به آسانی مو جود نمیباشد. در شرایطی‌که برای پرسنل خویش لپ تاپ را گزینش نموده اید، آئین ها و قانون های خاصی را راجع به طریقه‌ی مراقبت آن‌ها در بیرون از محل فعالیت تدوین و تهیه و تنظیم فرمایید.

هزینه

از قبل تا کنون، هزینه لپ تاپ ها ارزان تر بوده و دسترسی پذیری آن ها عام المنفعه مردم، فراتر بوده است. این مورد راجع‌به لپ تاپ های کوچک به سبکِ نوت بوک نیز راستگو میباشد. ولی درپی ارتقا دسترسی مردم به کامپیوترهای رومیزی از روش شبکه های محلی، قدرت این اشخاص برای خرید این کامپیوترها نیز ارتقا یافته میباشد. در صورتی پای یک تأمین کننده ی متبحر در حوزه ی خدمات فناوری اطلاعات میان باشد، بها و هزینه را دیگر تحت عنوان یک فاکتور تصمیم گیری حساب نخواهید کرد.

کیفیت

باوجود آنکه لپ تاپ ها از قابلیت و امکان حمل آسوده برخوردار میباشند، ولی در حین حال در معرض ایرادات مختلفی در بخش باتری و درگاه شارژ قرار خواهند گرفت. بعلاوه، این دستگاه ها بسیار شکننده می باشند. در مقابل، کامپیوترهای رومیزی عموماً  توانا تر می‌باشند. ولی در صورتیکه در گیر اختلال شوند، می بایست هزینه ی متعددی بابت رفع آن ایراد پرداخت کرد.

نتیجه

مقایسه لپ تاپ با کامپیوتر رومیزی، یک سوژه ی سابق و دیرینه میباشد و حامیان هرمورد از این دو دستگاه، ضمن تأکید بر امتیازها و نقاط قوت آن‌ها، مخاطب را برای خرید آن دستگاه توجیه می‌نمایند. شمار متعددی از موسسات، به هر دوی این دستگاه ها احتیاج داراند. البته، کامپیوترهای رومیزی، عموماً برای موسسه های مبتدی و تازه کار، مطلوب تر می‌باشند. مدیران می‌توانند متعاقباً، در صورت کفایت دارایی کمپانی، مبادرت به خرید لپ تاپ برای واحدهای اداری ـشان نمایند تا امکان حمل سهل وآسان و سهولت در استعمال نیز برای کارکنان مهیا آید.

در صورتی که درخصوص تعیین لپ تاپ یا این که کامپیوتر رومیزی برای کمپانی خویش سؤال دارید، با ما تماس حاصل نمایید. ما با کمال میل و خوشحالی، شمارا راجع‌به ارتقای کیفیت کسب و کارتان کمک خوا‌هیم بخشید.