فرض نمایید قصد دارید کمپانی یا این که سازمان خویش را به یک شهر یا این که خیابان دیگر منتقل فرمایید؛ منطقاً، می بایست امکانات مربوط به فناوری داده ها و تلفن را نیز با خویش به جای نو ببرید. در بنگاه های کسب و فعالیت کوچک یا این که متوسط، مسئولیت هماهنگی وضع و کارها برای انتقال کمپانی برعهده ی صاحب، مدیریت اجرایی یا این که مدیر عامل میباشد و متخصصان فنی، دخل و تصرفی در‌این قضیه ندارند.
به دنبال، نکاتی راجع‌به انتقال کمپانی یا این که سازمان به شما معرفی می‌کنیم که ضمن استناد به آنان می‌توانید مدت از کارافتادگی کمپانی را به دست‌کم رسانده و از همهمه ها و بی نظمی ها بکاهید.

پیش از انتقال کمپانی ، یک فهرست از اقلام و موجودی های مادی کمپانی تهیه و تنظیم نمایید؛ و درمورد نگه داشتن، گل چین کردن، جایگزین کردن یا  واگذار کردن آنان تصمیم بگیرید

فرایند انتقال کمپانی را می بایست با تهیه و تنظیم یک فهرست بدون نقص از بودجه های مرتبط با فناوری داده ها و خطوط تلفن، اسباب جانبی، اتصالات، منابع تغذیه و دستگاه های خنک کننده شروع فرمائید. این بدان معناست که از نمای روبرویی، بالایی و پهلویی هر دستگاه و ابزار، تصویر تنظیم کرده و تصاویر را نشان گذاری می‌نمایید. اسم کاربرد هر دستگاه تلفن و یا این که محل (اتاق) آن در کمپانی را روی دستگاه نصب فرمائید.
در حالتی‌که سرورهای بلااستفاده را به دور بیاندازید و سرورهای کهن را بعداز تبدیل به سرور مجازی، در دستگاه های فیزیکال یکدست سازید، فضای کمتری اشغال گردد. شاید دوران آن رسیده باشد که سرورهای خویش را آپ تو دیت فرمائید؛ گنجایش های محاسباتی انعطاف پذیرتری برای خویش دست و پا فرمایید؛ و به سیستم های عامل تازه روی آورید. بعلاوه، شما می توانید ضمن به کارگیری از این زمان، سیستم تلفن گذشته خویش را به یک سیستم ابری بر طبق وب تبدیل کنید.

شبکه ی دفتر نو می بایست قابلیت و امکان استعمال از تلفن اینترنتی را داشته باشد

شبکه ی دفتر تازه می بایست به محض ورود شما به آن محل، آماده ی افتتاح و به کار گیری باشد. بعداز برقراری اتصالات و نصب و راه‌اندازی شبکه، پیمانکار فناوری داده ها شما بایستی لیبل های کل سوکت ها و پنل ها را تحلیل و تأیید کرده و اتصالات کابلی را مورد بررسی و تست قرار دهد؛ در غایت، وی می بایست یک گزارش بی نقص از شرایط شبکه به شما ارائه نماید. درگاه های تلفن، پرینتر، سیستم اینترکام و دیگر ابزارهای آی پی بایستی تندرست و مهیا باشد. شما بایستی از تنظیمات درست سوییچینگ های مرکزی و hardware روتینگ نیز اطمینان نتیجه فرمایید.
پهنای باند مورداستفاده ی شما در گوشه و کنار فعالیت بایستی سیستم تلفن اینترنتی را به راحتی پشتیبانی نماید؛ مگرآنکه کسب و عمل شما، شدیداً بر پایه ی ارتباط تلفنی باشد یا این که شمار تماس های ویدئویی کارمندان زیاد باشد. برای برقراری یک تماس از روش اینترنت که از کیفیت بالایی برخوردار باشد، صرفا 100 کیلوبیت بر ثانیه یا این که یک دهم نرخ داده ی یک مگابیت بر ثانیه ای مورد نیاز میباشد. کارکنان بخش فناوری داده ها سازمان شما می توانند با استعمال از ابزارهای آزمایش ترافیک، بار شبکه بر پایه ی تلفن اینترنتی را مورد ارزیابی قرار دهند.

در زمان بازه زمانی جابجایی، خطوط تلفن را فعال نگه دارید

آن دسته از مدیران و مالکان سازمان ها که از سیستم های تلفن ابری به کار گیری میکنند، در زمان مقطع جابجایی از گرفتاری پاسخگویی به تماس های تماس گیرنده ها در امان می‌باشند. ضمن استعمال از یک سیستم تلفن ابری، شماره ی تلفن شما به طوری تنظیمات می‌شود که در شکل برقراری تماس، یک دستگاه دیگر که به آی پی متصل میباشد، زنگ بخورد؛ از جمله، شما می توانید برای اخذ تماس های دریافتی از کامپیوتر، تلفن رومیزی یا این که نرم افزارهای تلفن هوشمند استعمال فرمائید. برخی از تأمین کنندگان، قابلیت تثبیت تعدادی نقطه ی تماس به اسم یک مخاطب را آماده آورده اند؛ دراین‌صورت، درصورتی که شخصی با شماره ی تلفن کمپانی تماس بگیرد، یکسری دستگاه بطور  همزمان زنگ می خورند و کارکنان، در طول لوازم کشی، نگران عدم دسترسی به تلفن های رومیزی برای پاسخگویی به تماس ها نیستند.
در صورتی‌که در حال نقل و انتقال کمپانی در یک گستره ی جغرافیایی ثابت میباشید، قابلیت محافظت شماره ی تلفن قبلی (که مشتریان آن را در دست دارند) برای شما مهیّا خواهد بود. ولی در حالتی که قصد انتقال کمپانی به حوزه‌ ی جغرافیایی تازه را می کنید، تأمین کننده ی سرویس های مخابراتی شما می بایست یک شماره ی تلفن کاری تازه در اختیارتان قرار دهد که‌این شماره، با پیش شماره ی مخصوص به آن حوزه‌ شروع می شود.
در شرایطی که در جای قبلی کمپانی، از خطوط تلفن سنتی به کار گیری میکرده اید، قابلیت و امکان پاسخگویی به تماس ها در طی اسباب و اثاث کشی برای شما آماده نخواهد بود. درین حالت، بایستی به کمپانی مخابراتی خود اطلاع دهید که شماره تلفن تان را در زمان جابجایی، فعال نگه دارد؛ براین اساس، تاوقتی‌که بطور بی نقص در محل تازه بومی گردید، آن ها شماره ی تلفن گذشته را فعلاً به نشانی نو یا این که صندوق پیام های صوتی هدایت میکنند.

برای بسته بندی و انتقال امکانات فناوری داده ها، با موسسه های سرویس های باربری تماس حاصل نمایید

حتی در حالتی که تعداد اسباب و اثاث و ابزارهای مرتبط با قسمت فناوری داده ها سازمان یا این که کمپانی تان بیشتراز یکی از دو قطعه نباشد، استخدام اشخاص کارشناس برای بسته بندی و انتقال آن ابزار به محل تازه موجب صرفه جویی در حین گردد. کارمندان بخش فناوری داده ها، به قدری سرگرم بازبینی و چک اتصالات و ریبوت کردن سیستم ها خواهند بود که مدت کافی برای رسیدگی به کارها پیرامون بسته بندی و انتقال امکانات ندارند. در بخشی از تایم ها، مشاوران قسمت فناوری داده ها، خودشان مسئولیت انتقال کمپانی را برعهده می‌گیرند؛ و در مقداری دیگر از مواقع، شمارا به متخصصان حمل بار ارجاع می‌دهند. در صورتی قصد جابجایی در یک گستره ی جغرافیایی اثبات را دارید، آن متخصصان در روزهای پایان هفته کارها مرتبط با انتقال کمپانی را برای شما انجام می‌دهند؛ تا کمترین حد خلل را در فرآیندهای کاری شما به وجود آورند.
در شرایطی‌که سرورهای شما دربردارنده مقدار متعددی داده ها میباشند که مشمول قوانین امنیتی هستند، می بایست از موسسات خدماتی کارشناس بخواهید که ضمن تأمین کارمندان، وسائط نقلیه، چمدان و بیمه طومار ی دارای اعتبار، مسئولیت جابجایی سرورها را برعهده بگیرند و بالاترین سطح امنیت را برای سرورها و داده ها داخل آن‌ها مهیا آورند.

کیفیت تماس های تلفنی و صدا را در محل تازه آزمون فرمائید

چنانچه سیستم تلفن داخلی (تبادل انشعاب سری PBX) آی پی قبلی خویش را با خویش به محل تازه میبرید، قبل از انتقال کمپانی بایستی از داده های ذخیره گردیده در سیستم (مثل پیام های صوتی یا این که پیام های ضبط گردیده) نسخه ی پشتیبان تنظیم فرمائید. بعد از انتها فرایند نقل مکان، از کارکنان بخواهید که در اسرع وقت تلفن های خویش را محاسبه نمایند. شما می توانید ضمن ارسال یک ایمیل کوتاه به هر کدام از پرسنل، روش نظارت کردن تلفن و کیفیت تماس را به وی یاد دهید؛ و از آنان بخواهید که امکان هایی نظیر تماس داخل سازمانی/ تماس برون سازمانی، درج پیام صوتی، اتصالات داخلی و پل های کنفرانسی را محاسبه کنند. درصورتی که مشکلی وجود داشته باشد، در همان روز اول از آن آگاه گردیده و آن را حل می کنید.
در‌حالتی که از یک سیستم تلفن ابری به کار گیری می‌کنید، فعلا مقطع خوبی میباشد که یک اپلیکیشن ارتباط تلفنی را به کارمندانتان معرفی فرمائید. به این ترتیب، مطمئن خواهید شد که کارمندانتان در طی زمان اسباب و اثاث کشی و انتقال کمپانی همواره آنلاین و در دسترس می باشند و در حین عدم حضور پشت میز کار خویش، قادر به پاسخگویی به تماس های دریافتی و برقراری تماس با مخاطبان موردنظر خواهند بود. بعلاوه، درصورت وقوع وضعیت اضطراری مثل کوران، قطع برق، سیل و غیره، آن اپلیکیشن تحت عنوان یک تلفن پشتوانه کار میکند.

پیام های خبری، خوشامدگویی و دیگر داده ها تماس را بروزرسانی نمایید

طی یک پیام خبری بیان کننده روی تلفن کمپانی، محل نو کمپانی را به تماس گیرنده ها اعلام فرمائید و در صورت قابلیت، مسیرهای دسترسی و ساعتهای کاری کمپانی را نیز به وی معرفی فرمایید. درصورتی که این داده ها را پیشتر در پیام خوشامدگویی صندوق پیام های صوتی اعلام نموده اید، بایستی آن پیام ها را نیز بروزرسانی فرمائید.
در‌صورتی‌که شماره تلفن کمپانی را تغییر‌  داده اید یا این که خطوط تلفن جدیدی خریداری نموده اید، داده ها تماس با شماره های تلفن مذبور را به مخاطبان اعلام نمایید؛ برای مثال، می توانید شماره ها را در تارنما، پروفایل رسانه های اجتماعی، امضای پست الکرونیکی، کارت بیزینس و شیت های تبلیغاتی کمپانی خویش درج کنید.

سخت افزارهای بلااستفاده یا این که کهنه را به طریق درست بدور بریزید

در‌حالتی که قصد به بده بستان برخی یا این که مجموع سخت افزارها و اثاثیه خویش گرفته اید، بایستی بدانید که نحوه های مختلفی برای بدور ریختن درست آنان وجود دارد. در صورتی‌که آن ابزارها در موقعیت فیزیکی خوبی می‌باشند، به فروشنده های شهر خویش یا این که شهرهای دیگر زنگ بزنید و امکانات خویش را به وی بفروشید. بعلاوه، شما می‌توانید آن امکانات و ابزارها را به نهادهای غیرانتفاعی مستقر یا این که سازمانهای خیریه اعطا فرمائید. برای دفع امکانات کهنه و بلااستفاده نیز می بایست با سازمانهای سرویس ها بازیافت تماس حاصل نمایید تا اقلام را از شما تحویل بگیرند. در صورتی در صنایعی نظیر صنعت نگهداری از تندرست یا این که صنعت های مالی کار می‌کنید، برای دفع امکانات و دشوار افزارها می بایست به سازمانهای خدماتی ماهر مراجعه نمایید تا از حذف بی نقص و درست داده های مو جود برروی دستگاه ها مطمئن باشید.
انتقال کمپانی و جابه جایی جای ، امری بسیار استرس آفرین میباشد؛ البته مجال نیکی برای خلاص شدن از امکانات بلااستفاده و غیرضروری به حساب می آید و شما می‌توانید به جای آن سخت افزارهای تاریخ گذشته، از سرویس ها بر اساس فضای ابر به کارگیری فرمایید. ضمن تدوین و تهیه و تنظیم یک برنامه ی کارآمد برای تأمین سرویس های مخابراتی در کمپانی، بدین هدف ها دست خواهید یافت و در عین حال، از غافلگیری های نامطلوب اجتناب خواهید آورد. بعلاوه، رابطه شما با تأمین کننده ها و مشتریان تان نیز محافظت شود.

شما میتوانید برای کمک گرفتن در مورد جابجایی سیستم های شبکه ای سازمان خود با پیراسیس تماس حاصل فرمایید