اسکایپ فور بیزینس شبکه ارتباطی منسجمی است که در حوزه تجارت بسیار اثرگذار و پرکاربر واقع شده است و به دلایل مختلفی میتواند برای یک کسب و عمل موقعیت مناسبی را برای رسیدن به اهداف مهیا کند و بنابراین وجود این امکان برای یک سازمان ضروری به نظر میرسد. در این نوشته ی علمی دلایل این ضرورت را با یکدیگر مرور میکنیم.

۱- ارتباط منسجم

  • برنامه اسکایپ فور بیزینس با دارا بودن قابلیت‌‌هایی نظیر
  • پیام فوری تماس تلفنی
  • تماس تصویری
  • تماس کنفرانسی
  • اشتراک گذاری صفحه و انجام عمل گروهی
  • نشان دادن افراد آنلاین

پیام رسان سازمانی ابزاری برای تعاملات بلادرنگ نیروهای درون سازمان شما به صورت یکجا به یک اپلیکیشن راحت‌الاستفاده و در دسترس تبدیل شده است که در هر موقعیت ارتباط با کیفیتی را به کاربران ارائه می‌دهد. اما این قابلیت و امکان‌های ارتباطی به گونه‌ای است که عمدتا در سازمان‌ها و یا شرکت‌های کوچک هر کدام به صورت سرویس‌های تکی مورد به کار گیری قرار می‌گیرند. همچنین سازمان‌های دیگری نیز میباشند که از سرویس‌های پرریسک نظیر سیستم تلفن تجاری محلی PBX، سرویس‌هایی با امکان تماس کنفرانسی محدود، سرویس‌های کنفرانسی کوتاه چند دقیقه‌ای، WebEx یا سرویس برقرار کننده‌ی جلسات آنلاین با قابلیت اشتراک‌گذاری ورقه نمایش به کارگیری می‌کنند که هر مورد هزینه خاص خودشان را دارا هستند، اما نکته‌ی حائز اهمیت در اسکایپ فور بیزینس منسجم بودن قابلیت و امکان‌های ارتباطی در یک اپلیکیشن معلوم می‌باشد، به این ترتیب دیگر طرز برقراری ارتباط موضوع‌ وجود ندارد و فاصله شما تا مخاطبتان تنها یک کلیک می باشد. شرکت هایی که خدمات کامپیوتری به موسسات ارائه می‌کنند کلیه این امکانات را برای آنها مهیا می‌کنند. آنها با قراردادی که با شرکتها منعقد می‌‎کنند می‌توانند کل این خدمات را به مشتریان خود عرضه نمایند.

۲- دورکاری

نرم‌افزار اسکایپ فور بیزینس بر مبنای سرویس‌های ابری پایه گذاری شده‌ است، در سود کل انواع ارتباطی کاربران را در هر جا که باشند بواسطه‌ی ارتباط اینترنتی کامپیوترهای خانگی، لپ تاپ، تبلت و یا گوشی آماده می‌کند. همچنین اسکایپ امکان ایجاد‌ ارتباط را چنان امکان پذیر کرده است که فعالیت در خانه، محل کار، کافی شاپ، هتل و حتی هواپیما به راحتی محقق شده است و در صورت وجود اینترنت یار و همدم این ارتباط به راحتی برقرار می‌شود. جالب است بدانید اسکایپ به شما این زمان را میدهد تا تماس‌های برقرار شده با شماره کاری‌تان را مستقیما با دستگاه موبایلتان پاسخ دهید، و حتی تماس‌های خروجی موبایلتان را با شماره‌ی کاریتان برقرار کنید. در‌این‌صورت‌ هیچکس متوجه حضور نداشتن شما در دفترتان نخواهد شد. چه چیزی از این بهتر؟! قابلیت عمل گروهی اسکایپ فور بیزینس ابزار دیگریست که نقص‌ محدودیت دور کاری اعضاوجوارح را حل می‌کند و تنها با تعدادی کلیک امکاناتی نظیر کنفرانس‌های ویدیویی زنده، همکاری آنلاین برای تهیه سندها، و تماس کنفرانسی و جلسات گروهی را در هرجا ممکن می‌سازد.

۳- حذف زیرساخت‌ها و بهسازی جبران فاجعه

مجهز بودن اسکایپ فور بیزینس به سرویس‌‌های ابری از جمله مزیت‌های دیگرش می‌باشد، چرا که کاربران را از نیاز به قطعات اصلی ذیل ساختی کامیپوتر بی‌نیاز می‌کند. سازمان‌های تجاری می‌توانند با استفاده از نزم افزارهای مایکروسافت آفیس ۳۶۵ و اسکایپ فور بیزینس ، رویکردهایی نظیر نحوه انجام مبادلات، سیستم PBX، سرویس‌های کنفرانسی، ابزارهای ملاقات آنلاین و سرورهای ذخیره کننده فایل دیرین خود را کنار بگذارند. به این ترتیب از پرداخت هزینه مراقبت و محافظت سرویس‌های مذکور که سا‌عتها در ماه مدت می‌برد و همچنین هزینه‌های ارتقا و سرهم بندی کردن تمام این سرویس‌ها معاف خواهند شد. و نکته‌ی بهتر آنکه شرکت‌هایی که برنامه آفیس ۳۶۵ و اسکایپ را به تازگی جایگزین نرم افزارهای سابق خود کرده‌اند، دارای ذخیره‌گاه IT کارکشته مجهزی در سرویس‌های ابری می‌باشند که تجهیزات کامپیوتری قبل را برایشان بلااستفاده خواهد کرد. خوب است بدانید که زیر تولید ابری کامپیوترها نقش پررنگی در بهسازی جبران زیان‌های شرکت‌ها ایفا می‌کند. به گونه‌ای که در شرایطی که شرکتی از سرویس‌های ابری به کارگیری نکند و متحمل ضرر بشود، جبران آن هفته‌ها شرکت را ذیل الشعاع قراره داده و از دسترس خارج می‌کند. شرایطی را تصور کنید که تاسیسات آی تی شرکتی با تحت تولید‌های سنتی و دیرین دچار ایراد گردد، در این شرایط قطعا شرکت ذکر شده با شکست مواجه شده است و موفقیت آینده‌اش نیز ذیل سوال می‌رود به این دلیل که خطوط تلفنش منحصرا به دفتر متصل بوده و سرور‌های ایمیلش نیز از عمل می‌افتد. ولی در صورتیکه شرکت روایت شده از اسکایپ فور بیزینس و یا آفیس ۳۶۵ استعمال کرد‌ه باشد، عملکرد کارکنان و امتیاز تجاری‌ش هیچ آسیبی نمی‌بیند، به این دلیل‌که اسکایپ دورکاری و پاسخ به تلفن دفتر ها را برایشان ممکن کرده و حتی به فایل‌های ذخیره شده و ایمیلشان نیز دسترسی خواهند داشت.

۴- ذخیره مالی به نحوه‌های مختلف

هزینه‌ی استفاده از نسخه‌ی اسکایپ فور بیزینس و یا آفیس ۳۶۵ به صورت ماهیانه پرداخت می گردد، و می‌قدرت ذکر کرد که این هزینه در مقایسه با هزینه‌هایی که سابقا برای جمیع سرویس‌های ارتباطی در شرکت‌ها پرداخت می‌شدند بسیار کمتر می باشد و هزینه‌های هنگفت سیستم‌های تلفن، سرورها، و یا محافظت قراردادها را شامل نمیشود. همچنین در‌صورتی‌که که شرکتتان توسعه و گسترش بیابد و یا کوچک‌تر خواهد شد، فقط هزینه‌‌ی مربوط به اکانت کاربران را بایستی پرداخت کرد و این امر ربطی به بزرگی و یا کوچکی مساحت شرکت نقل شده نخواهد داشت. اما کاهش هزینه‌ها و ذخیره مالی صرفا به سیستم ختم نمی شود و مشتمل بر کاهش هزینه‌های مربوط به سفرهای کاری نیز میگردد. بدین ترتیب با اتصال اینترنتی و با استعمال از کنفرانس‌های ویدیویی و قابلیت و امکان اشتراک گذاری برگه نمایش، لزوم بخش اعظمی از سفرهای کاری و برقراری جلسات حضوری در بین همکاران با یکدیگر و یا با مشتری‌ها برطرف می‌گردد. در نتیجه کارآیی اسکایپ چنان است که گویی همه‌ی آن‌ها در یک اتاق نشسته و با هم رای زنی می‌کنند. در آخر دیگر الزامی به داشتن فضا‌کاری عظیم با راندمان بالا برای بیش‌ تر از دو ساعت کاری در هفته و برای هر کارمند نیست، چرا‌که اسکایپ ارتباط فوق سریع و وا رفته را برای کارمندان فراهم کرده است. از همه بهتر، تماس‌های داخلی و نشانی اینترنتی‌های صوتی کارکنان نیز کاهش می‌یابد و بازه زمانی کمتری صرف تماس با همکاران خارج از دسترس می‌شود، به این دلیل‌که اسکایپ آنلاین بودن افراد را نشان می‌دهد و به کارکنان مدت تصمیم گیری برای برقراری تماس را میدهد.

۵- فعالیت پربازده

همانطور که می دانیم اسکایپ فور بیزینس بازه زمانی دورکاری را برای کارکنان مهیا کرده است، به این ترتیب تنها حضور فیزیکی آنها به منظور انجام امور کاری، شرکت در جلسات و یا همکاری با دیگر کارمندان الزامی نیست. در منفعت در صورتی که کار و کار کارمندان ملزم به حضور صرفا فیزیکی کارمندان نباشد، آن‌ها دوران زیادی در تغییر نرم افزار‌ی روزانه‌ای خود خواهند داشت. همچنین از نگاه سرعتی که اسکایپ در سمت و سوی به انجام رساندن امور در اختیار کاربران قرار می دهد، بازده‌ی کاری شرکت بیشتر می‌شود. می‌قدرت اعلام‌کرد که پیشرفت کاری معمول شرکت‌هایی که از نسخه اسکایپ فور بیزینس استفاده می‌کنند به صورت پایین میباشد: شما به عنوان یکی از پرسنل در صدر در نصیب مشتری اسکایپ نام همکارشان را سرچ می‌کنید. حضور و آنلاین بودن کد خدا رجوع و برگشت‌ها را به ترتیب زمان می‌بیند و به این ترتیب تصمیم میگیرد که اول با کدام یک تماس بگیرید. در صورت نیاز اعضای دیگر گروه را به مکالمه اضافه و یا حذف می کنید و در عین درحال حاضر دسکتاپتان را کنترل ، ورقه ها را تهیه و تنظیم، فایل‌‌ها را ذخیره و در آخر توزیع می‌کنید. سوای اسکایپ فور بیزینس انجام همه‌ی این کارها ملزم به استفاده از ۳-۴ ابزار گوناگون می باشد که هرکدام از آن‌ها روند آماده‌ی سازی خاص خودش را دارد. اما با استفاده از نسخه تجاری اسکایپ، مجموع این امور در کمتر از ۳۰ ثانیه در یک برنامه انجام می‌شود و هیچگونه آماده سازی هم نیاز ندارد. به این ترتیب اسکایپ ساعت‌ها بازه کارمندان را ذخیره کرده و طرز‌ی کاریشان را تماما تغییر‌و تحول می‌دهد. کارمندان به جای چند دفعه پست کردن ادیت‌های متعدد یک گواهی مشابه با نشانی اینترنتی، به راحتی با یکدیگر تماس میگیرند، برگه نمایششان را به اشتراک می‌گذارند، با همکاری یکدیگر مدرک را تهیه و تنظیم می‌کنند و یکبار برای همیشه آن را ذخیره می‌کنند. نسخه اسکایپ فور بیزینس برای مشتریان تجاری، انقلابی در دور و بر‌های کاری به پا کرده است. چرا‌که صرفا با استعمال از یک برنامه که روی هر سیستمی قابل نصب می باشد، محدودیت حضور فیزیکی از فی مابین برداشته شده، دور کاری ممکن و دسترسی آنی به تمام کارکنان شرکت آماده شده است. همچنین اکثری از هزینه‌های زیرساختی کامپیوتری شرکت حذف شده و این امر به افزایش بازده شرکت‌ها امداد شایانی خواهد کرد.