کسب و عمل شما، در حد توان‌ها و قابلیت و امکان های خویش پیشرفت خواهد کرد. شاید واحد نگهداری شبکه سازمان خویش را در ابتدا زیر نظر یک کارشناس برون سازمانی پاره وقت فعال سازی کرده باشید؛ یا این که شاید از یکی از اعضای خانواده یا این که یک دانشجوی جدید فارغ التحصیل در رشتۀ دارای ارتباط، که با کامپیوترها شناخت داشته میباشد، برای مدیریت آن واحد یاری گرفته باشید. تفاوتی نمی‌نماید که از کجا آغاز نموده اید؛ به ندرت و در طی بازه، نیازهای سازمان شما رو به پیچیدگی هرچه بیشتر می‌رود و دیگر، حضور یک نفر کارشناس در سازمان، پاسخگوی آن نیازهای پیچیده نخواهد بود. گهگاه از زمان ها، شما از سر مشق و سبک پرورش و توسعۀ سازمانی خویش جا میمانید، و حتی، خودتان به‌این عقب ماندگی باخبر نیستید. در زیر، بعضی از متداول‌ترین نشانه های ضعف و عقب ماندگی از مراحل پیشرفت خدمات نگهداری شبکه را میخوانید.

الف. سیستم ایمیل سازمانی شما مکرراً خراب می گردد یا این که بطور کامل از کار می‌ افتد.

در شرایطی‌که سازمان شما، مکرراً با قطع سیستم پست الکرونیکی مواجه می‌گردد یا این که تکنسین های فناوری داده ها، همیشه می بایست سرورها را ریبوت نمایند، به احتمال زیاد، شما از مراحل پیشرفت فناوری جا ‌مانده‌اید و شاهد یک کاهش بسیار جدی در سود‌وری و کارآمدی عملیات‌های خویش خواهید بود.

در حال حاضر، دوران آن گذشته که یک سرور پست الکرونیکی منحصر به فرد، اپلیکیشن و پشتیبان فنی داخل سازمانی مختص به خویش داشته باشید. امروزه، خدمت های پست الکرونیکی ابری، در اشکال کسب و شغل های کوچک تا متوسط کاربرد دارند. درصورت به کارگیری از یک خدمت پست الکرونیکی ابری، مثل آفیس 365 (Office365)، فقط به یک اتصال به اینترنت احتیاج خواهید داشت که پست الکرونیکی، اخذ و ارسال فرمائید. بعلاوه، این خدمات، احتمال ازکارافتادگی و از دست رفتن ایمیل را نیز از بین میبرند.

ب. راه و روش واحد نگهداری شبکه، یک رویه واکنشی میباشد؛ نه پیشگیرانه!

در‌صورتی‌که روی دسکتاپ های شما، هنوز هم ورژن های قدیمی و منسوخ سیستم های دلیل ویندوز نصب و اجرا میشوند، کمپانی نگهداری شبکه شما بایستی طرحی برای جایگزین سازی نرم افزارهای تاریخ گذشته و فاقد پشتیبانی پباده سازی نماید. در‌حالتی که همچنان از دستگاه هایی استعمال می کنید که بوسیله جدیدترین نرم افزارها پشتیبانی نمیشوند، می بایست بدانید که شبکه‌تان بسیار شکننده میباشد؛ و داده های مرتبط با مشتریان، شرکا و کارمندانتان در خطر میباشند. درصورتی که حمایت کننده شبکۀ شما هنوز فکری برای ارتقای شبکۀ منسوخ و دیرین‌تان نکرده میباشد، می بایست به حسن نیت وی شک وتردید نمایید. پشتیبانی و نگهداری شبکه یک پروسه مستمر میباشد.

نگاهی به قبل بیاندازید! در صورتی پشتیبان شبکۀ شما، هیچگاه، فرصتی برای تصمیم گیری دربارۀ آینده در اختیارتان قرار نداده است؛ فقط به تعمیر فساد ها و اختلالات آنی بسنده نموده است؛ و تلاشی در سوی ارتقای تندرست و کیفیت مجموعی شبکه نداشته است، بهتر میباشد به اندیشه جستن یک پشتیبان جدید باشید. ما در پیراسیس ضمن مانیتورینگ مستمر، تلاش میکنیم تا با ارائه گزارشهای ماهیانه در قالب KPI، آن ها را در جریان موقعیت هر لحظه شرایط شبکه کامپیوتریشان در اختیار بگذاریم تا بتوانند به امداد ما تصمیمات بهتری درباره‌ی آینده شبکه کامپیوتری کسب و عمل خویش بگیرند.

کاوش به‌دنبال یک ارائه دهنده سرویس های جامع خدمات نگهداری شبکه

اولین قدم برای جستن یک کمپانی ارائه دهنده سرویس های شبکه، آنالیز فناوری‌های مورد استفاده و هدف های کلی سازمان میباشد. در طول برون سپاری کارها واحد فناوری داده ها به یک کمپانی خارجی، منافع متبوع سازمان خویش را چک فرمایید.