در یک سازمان یا شرکت، همواره قابلیت و امکان از دست رفتن داده‌ها وجود دارد. این امر ممکن می باشد به ارزش از دست رفتن تمام عمل و سرمایه‌تان تمام شود. به لحاظ می‌رسد 51 درصد از کسب و کارهای کوچک هنوز از راه‌حل‌های پشتیبانی داخلی شبکه مبتنی بر سخت بار‌افزار برای داده‌های خود استفاده می‌کنند. این امر باعث آسیب پذیر شدن آنها در عوض بلایای خاص (مانند آتش سوزی یا سیل) می‌شود. آنالیز اخیر دیگری نشان داد که 44 درصد از ضرر داده‌ها ناشی از حذف تصادفی، خرابی سیستم و یا خرابی اپلیکیشن است. ایرادات غیرعمدی هم برای هرکسی ممکن است اتفاق بیافتد. اما متخصصان حقیقی وواقعی مجموع تلاششان را برای غربت از چنین وقایعی انجام میدهند.

تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک و متوسط هم امروزه پشتیبانی داده‌ها را جدی تر گرفته‌اند. با این حال، 54 درصد از SMB هایی که قبلاً دچار ضرروزیان به داده‌هایشان شدند میگویند زمان کافی برای حامی به دست آوردن از داده‌هایشان را ندارند. آیا این اتفاق به‌این عامل می‌ افتد که آن ها هنوز حامی‌گیری ابر را به صدق ادراک نکرده‌اند؟

در این مقاله، اطلاعات مفیدی در زمینه ی پشتیبان گیری در ابر ارائه می‌دهیم و به مزایا و معایب استعمال از این خدمات را در شبکه کامپیوتری بیشتر می پردازیم.

ابر چه چیزی است و چرا اهمیت دارد؟

پشتیبان گیری ابری یک تکنولوژی تازه محسوب نمیشود. مدتهاست مورد استفاده قرار می‌گیرد و مشتمل بر ارسال یک اسکن از اطلاعات شما به یک فروشنده خارجی میگردد. این فروشندگان خارجی عموماً ارائه‌دهندگان ابر نامیده می‌شوند. آنها در عوض پرداخت هزینه بسیار کم، اطلاعات شما را امن و در دسترس نگه می‌دارند. با پشتیبان گیری ابر، اطلاعات حساس شما در یک مرکز ویژه ذخیره می‌شود. این مرکزهای داده به طور خاص برای ذخیره داده‌ها طراحی شده‌اند و پیشرفته‌ترین سیستم‌های امنیتی را دارند. چون بخوبی میدانند چقدر امنیت داده برای کسب و کارها حیاتی است. برای شرکت‌ها امنیت اطلاعات بسیار مهم است، چون صرفا دربرگیرنده داده‌های شما یا کارمندانتان نمی شود، بلکه داده‌های مشتریان‌تان را هم دربرمی‌گیرد.

با گرفتن پشتیبانی منظم، مطمئن می شوید که اطلاعات حساس به خصوص در صورت وقوع هر نوع واقعه‌ای قابل بازیابی هستند. بازیابی حوادث نشان دهنده سیستم‌های فنی می باشد که از عملکردهای اساسی کسب و کار پشتیبانی می‌کنند. یعنی شما در مقابل حادثه ها طبیعی و انسانی محافظت می‌شوید. طوفان، سیل، آتش سوزی یا باگ‌های IT هم جزو این دسته محسوب می‌شوند. حالا که به اهمیت نقش پشتوانه گیری ابر و بازیابی حوادث پی بردید، وقت آن است که از مزایا و معایب استعمال از این ابزارها برای کسب و کار هم با خبر شوید.

پشتیبان گیری ابری

مزایای پشتوانه گیری ابری

داده‌های شما از هر کجا در هر مقطع قابل دسترسی هستند

نگه داشتن اطلاعات ارزشمندتان در ابر منجر می‌شود هر دوران و هرکجا که اتصال به اینترنت دارید، به داده‌ها دسترسی داشته باشید. اصلا مهم نیست از چه دستگاهی استفاده می‌کنید، از روی تلفن همراه، لپ تاپ یا دسکتاپ قابل دسترسی خواهد بود. همچنین می‌توانید دسترسی در سطوح مختلف را به کارکنان خود بدهید. به این ترتیب، امنیت داده‌های ارزشمندتان بیشتر شده و احتمال آسیب کمتر خواهد بود.

قابلیت اطمینان بیشتر

بهترین ارائه دهندگان پشتیبان گیری ابری از امکانات پیشرفته‌تر استفاده می‌کنند. آن‌ها آخرین ابتکار‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری را بکار می‌برند. این جنبه بسیار اهمیت دارد. با برون سپاری این خدمات، دیگر احتیاج نیست نگران موردهای زیر باشید:

ارتقاء سخت افزار – مسئولیت ارائه دهنده است
ارتقاء اپ – ارائه دهنده باید همیشه برنامه را به روز رسانی کند
هزینه‌های تعمیر و حفظ – هزینه برق و خنک کننده حذف میگردد

افزایش خدمات به عهده ارائه دهنده خدمات می باشد نه شما. چنانچه اتفاقی بیافتد، یافتن راه حل و رفع مشکل هم به عهده آنهاست. آن‌ها این فعالیت را با استفاده از تکنولوژی پیشرفته انجام می‌دهند، موردنیاز نیست شما نگران باشید. آخرین نوآوری‌ها در دشوار‌افزار و اپلیکیشن باعث افزایش منفعت‌وری میشوند. آنان همچنین فرایندهای پیچیده را معمولی می‌کنند و به خواسته ارائه تجربه بهتری برای کاربر طراحی شده‌اند.

امنیت همه جانبه

هنگامی که شما اطلاعات گرانبها خود را به یک شرکت پشتیبان گیری ابری متخصص می‌دهید، امنیت جنبه حیاتی محسوب میشود. پس بایستی تمامی جانبه ارائه شود. به همین عامل بهترین شرکت‌ها از مرکزهای داده استفاده می‌کنند. برخی از آنها در شبکه‌های چندگانه قرار دارند. آن ها حتی 24 ساعته امنیت مجهز در محل دارند. وقتی گفت و گو اطلاعات شرکت به در میان می‌آید، هرچه طرز مراقبت امنیت بیشتر باشد بهتر می باشد. درصورتی که به دنبال یک حامی ارائه دهنده ابر هستید، درخواست رمزگذاری فرمایید. یک‌سری راس داده تخصصی، از رمز گذاری داده ارتشی برای اهداف امنیتی بیشتر به کار گیری می‌کنند. بعضا تسهیلات گزینه استفاده ارائه دهندگان خدمات ابر، با توجه به ماهیت ایرادات در لحاظ گرفته میگردند. مثلا، آن‌ها پروتکل‌های خاصی برای رویارویی با آتش سوزی دارا هستند. آن ها با استعمال از بهترین مواد درست شده‌اند تا برای مثال بتوانند با طوفان مرتبه 5 هم به خیر رویارویی کنند.

راحتی برای شما و تیم شما

به دست آوردن بکاپ یا پشتیبان از داده شما در ابر سبب تسهیل کلیه چیز برای شما و تیم شما میشود. شما دیگر نیازی به استخدام افراد برای حفاظت از زیرساخت‌های پشتیبانی داده خود ندارید. حتی میتوانید روند پشتیبانی را خود کار نمائید. با این کار شما و تیم‌تان امکان تمرکز بیشتر بر مهم‌ترین جنبه‌های کسب و عمل خود را خواهید داشت. فرایند پشتیبان گیری ابری بسیار ساده و کاربر پسند است. معمولا شامل یک پنجره مرورگر میشود که از طریق آن می توانید مجموع اطلاعات خود را رئیس فرمائید. در حالتی‌که چیزی غیرفعال شود یا مشکلی پیش بیاید، فقط کافیست با پشتیبانی تماس بگیرید.

ارائه دهندگان حرفه‌ای یک مجموعه از کارشناسان در محل دارند. این افراد در کارشان بسیار حرفه‌ای اند. پس کسب و کار شما دیگر نیازی به استخدام یک متخصص IT تازه نخواهد داشت. هر مشکلی که ممکن می باشد پیش بیاید، سریع و سهل حل میگردد. پشتیبانی ابری هزینه‌های مراقبت را هم نادر می‌کند. شما دیگر نیازی به سرمایه گذاری مبلغ هنگفتی دراین باره ندارید. فقط کافیست هزینه‌های ماهانه را پرداخت ‌نمائید و از خدمات کارآمد آنها لذت ببرید.