پشتیبانی و نگهداری شبکه

پشتیبانی و نگهداری شبکه؛ کم کردن همزمان دغدغه و هزینه‌های شما

برای انتخاب پیمانکار پشتیبانی و نگهداری شبکه این نکات حیاتی را مد نظر قرار دهید:

» سابقه فعالیت: شرکت مدنظرتان چند سال سابقه فعالیت دارد؟ آیا این فعالیت قابل استعلام است؟ مثلاً از اداره ثبت یا مشتریان قدیمی آن.

» تعرفه متنوع: تنوع قیمت خدمات یک شرکت پشتیبانی و نگهداری شبکه نشان‌دهنده تنوع سرویس‌های آنهاست.

»  تنوع مشتریان: تنوع مشتریانشان را هم در نظر بگیرید. این نشان می‌دهد که آیا می‌توانند به شرکتی در ابعاد شما هم خدمات بدهند یا خیر.

»  تعداد مشتریان:  تعداد مشتریان مهم است. ولی مهم‌تر از آن امکان تماس شما با این مشتریان است تا بتوانید کیفیت سرویس پیمانکار پشتیبانی و نگهداری شبکه مدنظرتان را چک کنید.

»  تنوع کسب و کار: هر چقدر تنوع کسب و کارهایی که پیمانکار به آنها خدمات پشتیبانی شبکه می‌دهد بیشتر باشد، به معنای آن است که این پیمانکار با انواع کسب و کارها و دغدغه‌هایشان آشناتر است.

»  انواع سرویس‌ها: شما در طول همکاری نیاز به همه سرویس‌های نگهداری شبکه از جمله حضوری و غیرحضوری خواهید داشت. ضمناً شبکه کامپیوتری شما ممکن است خدمات تمام‌وقت یا نیمه‌وقت نیاز داشته باشد. آیا پیمانکار پشتیبانی و نگهداری شبکه‌ای که انتخاب می‌کنید توانایی ارائه همه این سرویس‌ها را دارد؟

»  تعداد کارشناسان: هر چقدر تعداد کارشناسان یک شرکت پشتیبانی و نگهداری شبکه بیشتر باشد به معنای دانش متنوع‌تر این شرکت در زمینه فناوری اطلاعات است. سپردن کار به شرکتی با دانش محدود و کارشناسان کم کسب و کارتان را به خطر می‌اندازد.

پشتیبانی و نگهداری شبکه برای شما چه کاری انجام می‌دهد؟

 • کندی شبکه را از بین می‌برد تا بهره‌وری در شرکتتان افزایش پیدا کند.

 • مشکلات نرم‌افزارها را از بین می‌برد.

 • باعث می‌شود اینترنتتان تقریباً هیچگاه قطع نباشد یا از سرعتش کاسته نشود.

 • کمک می‌کند تا مشکلات دستگاه فکس، پرینتر، اسکنر و … وقت کارمندانتان را نگیرد.

 • به وسیله آن می‌توانید کاری کنید تا هر کارمندی به سطح مشخصی از اطلاعات سازمانی دسترسی داشته باشد.

 • پشتیبانی و نگهداری شبکه امنیت اطلاعاتتان را تا حد بسیار زیادی تامین می‌کند.

 • به کمک پشتیبانی و نگهداری شبکه ایمیل سازمانیتان اختلال نخواهد داشت.

 • خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه کمک می‌کند تا شما هیچ دغدغه‌ای بابت کامپیوترها، اینترنت و شبکه کامپیوتری سازمانتان نداشته باشید.

چرا پشتیبانی و نگهداری شبکه برای شرکت‌ها مهم است؟

دلیلش ساده است. یک ساعت قطعی شبکه یا کندی اینترنت یا کار نکردن کامپیوترها به معنای مختل شدن کسب و کار در آن یک ساعت است. خطرات ویروس‌ها و عدم پشتیبان‌گیری هم که جای خودش را دارد و ممکن است حتی حیات کسب و کار را به خطر بیندازد.

شرکت‌ها همه تلاش خود را می‌کنند تا اتصال به شبکه حتی برای یک دقیقه هم اختلال نداشته باشد تا آسیبی متوجه کسب و کارشان نشود.

پشتیبانی و نگهداری شبکه

چرا باید پشتیبانی و نگهداری شبکه را برون‌سپاری کنیم؟ آیا بهتر نیست خودمان یک متخصص استخدام کنیم؟

چرا می‌گوییم برون‌سپاری؟ چون در نهایت منطقی‌تر و به‌صرفه‌تر است.

 • برون‌سپاری پشتیبانی و نگهداری شبکه باعث می‌شود شما به جای مسائل جانبی روی هسته اصلی کسب و کارتان متمرکز شوید.
 • به جای وابستگی به دانش یک نفر گروهی از متخصصین شبکه برای شما کار می‌کنند.
 • با برون‌سپاری پشتیبانی و نگهداری شبکه شما از پیمانکارتان تضمین می‌گیرید که در صورت پایین بودن سطح خدمات به شما جریمه پرداخت کند. این سطح خدمات به دقت در قرارداد ذکر می‌شود.
 • وجود یک تیم سرعت حل مشکلات را چندین برابر می‌کند.
 • با برون‌سپاری، خطر بی‌انگیزگی پرسنلتان بعد از مدتی کار را نخواهید داشت.
 • امنیت اطلاعاتتان با حضور یک تیم نگهداری و پشتیبانی شبکه بسیار بهتر تامین خواهد شد.
 • تجربه یک تیم کمک شایانی به رشد کسب و کارتان خواهد کرد.

حتماً مقاله ما در مورد مزایای برون‌سپاری خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه را بخوانید.

چرا پیراسیس؟

 • تَعدد پروژه‌ها: بیش از ۲۰۰ پروژه موفق اجرا کردیم.

 • قدمت ما: همین چند روز پیش ده‌سالگیمون رو جشن گرفتیم. یک دهه تجربه داریم.

 • تَعدد کارشناسان: ۲۸ کارشناس شبکه با گرایشهای مختلف داریم که باعث میشه برای هر مشکلی راهکاری داشته باشیم. درباره ما

 • دانش فنی: چون می‌دونیم دانش IT هر روز در حال پیشرفته، هر روز و هر لحظه در حال یادگیری هستیم.

 • تنوع مشتریانمون: درک دقیقی از مشکلات انواع کسب و کارها داشته باشیم، چون مشتریهامون چه از نظر اندازه و چه از نظر نوع کسب و کار بسیار متنوع هستن. داستان مشتریان

 • قانونمندی: رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک رو داریم و عضو نظام صنفی رایانه‌ای کشور هستیم.

 • همکاران تجاری: با بهترین تامین‌کننده‌های نرم‌افزارهای مالی و اداری، سخت افزارها و سرویس‌دهنده‌های اینترنت همکاری داریم، که باعث میشه خیالتون از لحاظ انتخاب نرم افزارها و سرویس‌دهنده‌ها راحت باشه.

 • گزارش ماهیانه (KPI): بوسیله گزارش (KPI)، هر ماه شفاف و واضح گزارش کارمون رو در اختیارتون قرار میدیم تا دقیقاً وضعیت شبکه کامپیوتری تون رو بدونید و متوجه بشید ما چه کارهایی انجام دادیم و چقدر در کارمون موفق یا ناموفق بودیم.

 • تضمین کیفیت سرویس: با شما توافق نامه SLA (Service Level Agreement) امضا میکنیم. SLA در واقع تضمین می‌کنه که سطح کیفیت خدماتمون از حدودی که تعهد کردیم پایین‌تر نیاد، و اگر این اتفاق افتاد طبق SLA موظف به پرداخت جریمه خواهیم بود. نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

 • شفافیت مالی: در هر لحظه که خواستید می‌تونید ترازهای مالی ما و گردش حسابهامون رو از ما بخواهید.

 • مستندسازی: اطلاعات شما شامل پسوردها، تنظیمات، نکات کلیدی و همه جزئیات دیگه ای که به واسطه خدمات ما در اختیارمون قرار می‌گیره رو مستند در اختیارتون می‌ذاریم.

 • عدم افشای اطلاعات: توی قراردادهامون بند NDA (Non-Disclosure Agreement) داریم که تضمین میکنه اطلاعات کسب و کار شما هیچ‌ وقت از جانب ما افشا نمیشن.

 • مانیتورینگ مداوم: سیستمی داریم که به صورت پیوسته،مداوم و همیشگی شبکه کامپیوتری شما رو مانیتور می‌کنیم، به این ترتیب قبل از هر مشکلی از به وجود اومدنش جلوگیری خواهیم کرد.

 • قرارداد حقوقی: با مشتریهامون قرارداد حقوقی می‌بندیم تا تعهداتمون کاملاً شفاف بیان بشه و مطمئن باشید که کارمون رو درست و دقیق انجام میدیم.

 • سامانه جامع ثبت مشکلات: مشکلاتتون در سیستم تیکتینگ ثبت میشه. تیکتینگ کمک میکنه تا اولاً مشکلاتتون در کمترین زمان حل بشن و ثانیاً به وسیله گزارشها سطح کیفی خدمات روز به روز بهتر بشه.

نصب و راه اندازی شبکه مناسب چه شرکت‌هاییه؟

اگه در سازمانتون به هر طریقی از کامپیوتر، اینترنت و شبکه استفاده می‌کنید، خدمات شبکه می‌تونه کارتون رو تسهیل کنه. بنابراین نیاز به نصب و راه اندازی شبکه خواهید داشت.

فقط یک استثناء وجود داره و اون اینه که سازمان شما اونقدر بزرگ باشه که بیش از ۵۰۰ کامپیوتر در اون استفاده بشه. اگر اینطور هست بهتره خودتون در سازمان دپارتمان IT داشته باشید. البته در دنیا حتی سازمانهای به این بزرگی هم خدمات شبکه رو برون سپاری میکنن، ولی در ایران متاسفانه هنوز شرکت خدمات شبکه ای وجود نداره که بتونه به این سازمان‌ها خدمات مناسب ارائه بده.

ما توی صفحه تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه به طور کامل در مورد تعرفه‌ها و اینکه در چه صورت برون سپاری براتون به صرفه خواهد بود توضیحات کاملی دادیم که به احتمال زیاد بیشتر سوالات شما در این خصوص رو جواب میده.

پشتیبانی و نگهداری شبکه

خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه پیراسیس مناسب چه شرکت‌هایی است؟

اگر در سازمانتان به هر طریقی از اینترنت، شبکه و کامپیوتر استفاده می‌کنید خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه می‌تواند کارتان را تسهیل و تسریع کند. ما به طیف وسیعی از کسب و کارها خدمات ارائه می‌دهیم. شرکتهایی از ۵ کاربر تا ۴۰۰ کاربر. کسب و کار مشتریان ما از تولیدی و خدماتی، تا بازرگانی و آموزشی، متنوع است.

تنها استثنا این است که سازمان شما آنقدر بزرگ است که بیش از ۵۰۰ کامپیوتر در آن استفاده می‌شود. در این صورت پیشنهاد ما این است که خودتان دپارتمان IT داشته باشید. البته در دنیا حتی سازمان‌هایی به این بزرگی هم خدمات پشتیبانی شبکه را برون‌سپاری می‌کنند. در این مورد خاص، ما می‌توانیم به عنوان مشاور در کنار شما حضور داشته باشیم.

ما مفتخر به ارائه خدمات مجانی به سازمان‌های خیریه همچون انجمن حمایت از کودکان کار هستیم. اگر شما هم سازمانی خیریه هستید، روی همکاری با ما حساب کنید.

فعالیت‌های تجاری امروزه نیازمند عکس‌العمل‌های سریع و به‌روز در تمامی زمینه‌ها، به خصوص بخش IT است. شرکت پیراسیس همواره تلاش خود را در به‌روز نگاه داشتن تیم خود به‌ کار برده است تا بتواند به عنوان یک تامین کننده خوب خدمات شبکه نیازهای رو به رشد ما را تامین کند. بعد از ۸ سال همکاری یکی از بهترین عواملی که باعث موفقیت این همکاری شده است، اعتماد و درک متقابلی است که طرفین از مسائل دارند. همین موضوع باعث شده که ما در طول این سال‌ها از سرویس‌های شرکت پیراسیس به عنوان یک ارائه دهنده خدمات جامع پشتیبانی شبکه رضایت داشته باشیم و دغدغه‌ای بابت خدمات IT حس نکنیم.

صدرا حداد (مدیرعامل), شرکت گلنان پوراتوس

شرکت خدمات شبکه پیراسیس، خدماتی در حوزه شبکه، زیرساخت، ایمیل و امنیت اطلاعات ارائه می‌کند. آنها همچنین وظیفه نگهداری و به‌روزرسانی سیستم‌های ما، به طور منظم را به عهده دارند. ما در طول مدت چهار سال همکاری، از آنها کاملاً راضی بوده‌ایم و از رویکرد حرفه‌ای آنها برای حل مشکلات خوشحالیم. هنگام بروز مشکلات سخت و پیچیده آنها به شدت مصمم و مسئولیت‌پذیر هستند. با وجود افزایش تعداد پرسنل و پیچیدگی شبکه ما در شرکت فناوری آزمایشگاهی، کیفیت خدمات پیراسیس همواره یکسان و ارزشمند بوده است.

محمد حسین سلیمانی (عضو هیات مدیره), شرکت فناوری آزمایشگاهی

Pirasys has been looking after our Computer System and IT Infrastructure for over 8 years now. The company staff are highly professional, organised and they have done an efficient job looking after us. They have always taken into account our requirements and needs that we were even unaware of, steering us expertly to the right direction. The level of service they offer is very much on par to top European Standards, and all Pirasys staff are excellent communicators in English which helps immensely as we have many visiting companies from the West. We highly recommend Pirasys.

عیسی کاویان (مدیر IT), شرکت نارون آرا

خدمات پشتیبانی شبکه

علاوه بر تضمین تداوم کسب و کار، پیشرفت و توسعه آن را هم برای شما فراهم می‌آورد

پیشنهاد می‌کنیم، و اصرار داریم که برای تصمیم‌گیری در مورد همکاری با ما، با مشتری‌های دیگرمان در مورد کیفیت کار ما مشورت کنید.

مشاوره رایگان

ما دغدغه شما را درک می کنیم و می‌دانیم انتخاب یک شرکت به عنوان پشتیبان شبکه و اطلاعات شما تصمیم بسیار مهمی است، چرا که پشتیبانی از شبکه شما، پشتیبانی از آرامش، زمان و پیشرفت شماست.

مشاوره رایگان