پشتیبانی شبکه و سخت افزار

پشتیبانی شبکه و سخت افزار

پشتیبانی شبکه و سخت افزار چیست؟

پشتیبانی شبکه و سخت افزار مجموعه اقداماتی است که باعث می‌شود شبکه کامپیوتری سازمان شما و همینطور هر سخت افزاری که به نوعی به این شبکه مرتبط است به درستی کار کند.

این اقدامات شامل موارد زیر می‌شود:

 • اتصال همیشگی به اینترنت و عدم قطعی یا کندی آن

 • سرعت مناسب شبکه کامپیوتری

 • تامین امنیت اطلاعات سازمانی

 • کارکرد صحیح نرم‌افزارهای مورد استفاده بر روی کامپیوترها یا سرورهای سازمان

 • اطمینان از فراهم بودن شرایط محیطی مناسب برای سرور‌ها و تجهیزات اصلی شبکه

 • کارکرد صحیح سخت افزارهایی مثل پرینتر، فکس، اسکنر، دوربین مدار بسته و هر سخت افزاری که به شبکه متصل باشد

 • پشتیبانی از تک‌تک پرسنل سازمان در مورد مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری

 • سازماندهی دسترسی مدیریت شده هریک از پرسنل به اطلاعات سازمانی

 • کارکرد صحیح و بدون اختلال ایمیل سازمانی، پیام‌رسان سازمانی، تلفن تحت شبکه، نرم‌افزار اتوماسیون و …

پشتیبانی سخت افزارها و شبکه باعث می‌شود تا شما هیچ دغدغه‌ای بابت موارد این‌چنینی نداشته باشید و تمرکزتان را بر موضوعات اصلی کسب و کارتان معطوف کنید.

این پشتیبانی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. از حضور دائمی کارشناس پیراسیس در محل شرکت شما گرفته (FIXED)، تا حضور کارشناس به صورت پاره‌وقت (HYBRID)، و یا پشتیبانی شبکه راه دور (AMC).

شما می‌توانید در مورد نحوه سرویس‌دهی در هریک از این روش‌ها در این لینک اطلاعات کاملی کسب کنید و یا با کارشناسان بخش فروش ما در پیراسیس تماس بگیرید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

پشتیبانی شبکه و سخت افزار
پیشنهاد می‌کنیم ۲۱ سوالی که قبل از انتخاب پیمانکار خدمات پشتیبانی شبکه باید بپرسید را مطالعه کنید.

چرا برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار؟

مطابق آماری که فوریه 2020 توسط سایت www.continuitycentral.com منتشر شد، سال گذشته میلادی در آمریکا تعداد کسب و کارهای کوچک و متوسطی (5 تا 250 کامپیوتر) که خدمات پشتیبانی شبکه را به شرکت‌های متخصص در این زمینه (MSP) برون‌سپاری کرده‌اند، نسبت به سال گذشته میلادی 45 درصد رشد داشته است.

همین آمار نشان می‌دهد که بیشتر کسب و کارها به این نتیجه رسیده‌اند که برون‌سپاری این خدمات شبکه نه تنها باعث می‌شود سرویس بهتری دریافت کنند، بلکه از نظر هزینه تمام‌شده هم برون‌سپاری می‌تواند برایشان سودآورتر باشد.

پیشنهاد می‌کنیم حتماً مقاله مزایای برون سپاری خدمات شبکه را مطالعه کنید.

انتخاب پیمانکار خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار

در انتخاب یک پیمانکار خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار به چه مواردی باید دقت کنید

چرا برون‌سپاری؟ چون در نهایت به صرفه‌تر و منطقی‌تر است.

 • سابقه فعالیت: شرکت پشتیبانی شبکه مورد نظر شما چند سال سابقه فعالیت دارد؟ هرچقدر باسابقه‌تر باشد به معنای این است که تجربه بیشتری دارد و بهتر دغدغه‌های شما را درک می‌کند. نکته مهم این است که این سابقه باید قابل پیگیری باشد. مثلاً اداره ثبت هم آن را تایید کند. نه اینکه فقط یک ادعا باشد.
 • تعرفه و سرویس‌های متنوع: وقتی تعرفه‌های مختلف وجود دارد، یعنی سرویس‌های مختلفی موجود است. به این ترتیب شما می‌توانید با توجه به نیازتان نوع سرویس را انتخاب کنید و ناچار به پرداخت هزینه اضافی یا بیش از حد نیاز نخواهید بود.
 • تنوع مشتریان: اینکه شرکت پشتیبانی شبکه و سخت افزار به سازمان‌های مشابه شما سرویس داده باشد، می‌تواند خیالتان را تا حد زیادی راحت کند. در این صورت می‌دانید که آنها یک بار مسیر پیش رو را تجربه کرده‌اند و دست‌اندازهای آن را به خوبی می شناسند. این مورد، هم در مورد ابعاد کسب و کارهایی که شرکت پشتیبان شبکه به آنها سرویس داده است مصداق دارد و هم در مورد نوع کسب و کارها. مثلاً اگر شما یک شرکت صنعتی با دویست نفر پرسنل هستید، باید بررسی کنید که آیا شرکت پشتیبانی شبکه موردنظرتان تا امروز به کسب و کارهای مرتبط با صنعت که از نظر ابعاد سازمانی متوسط هستند، سرویس داده است یا خیر.

 • تعداد مشتریان: اگر تعداد مشتریان زیادی دارند یعنی سرویس‌دهی خوبی دارند و توانسته‌اند مشتریان زیادی جذب کنند. ولی این موضوع باید برای شما اثبات شود. می‌توانید با مشتریان کنونی آنها تماس بگیرید و یا حتی از خود شرکت پشتیبانی شبکه بخواهید که مقدمات این تماس را فراهم کند تا به نوعی حُسن نیتش را هم به شما ثابت کرده باشد.
 • تعداد کارشناسان: علم فناوری اطلاعات بسیار گسترده است. آنقدر گسترده که هیچ کارشناسی نمی‌تواند ادعا کند که به همه ابعاد آن مسلط است. داشتن کارشناسان زیاد به این معنی است که شرکت پشتیبانی شبکه و سخت افزار می‌تواند در زمینه‌های مختلف شبکه راهکارهای درست و کارآمد ارائه کند و مسائل را به درستی رفع و رجوع کند.

قراردادهای پشتیبانی شبکه و سخت افزار به چه صورت هستند؟

قراردادهای پشتیبانی شبکه و سخت افزار معمولاً قراردادهای یک ساله هستند. قراردادهای ما در پیراسیس هم از همین قاعده پیروی می‌کنند. با یک تفاوت کوچک و آن اینکه ما یک دوره آزمایشی سه ماهه در قراردادمان پیش‌بینی کرده‌ایم تا در این مدت جزئیات همکاری بیشتر و بهتر مشخص شود و مشتری مطمئن شود که سطح خدمات ما همان چیزی است که مورد انتظار اوست.

قراردادهای پشتیبانی شبکه کمی مفصل‌تر و متفاوت از سایر قراردادهای خدماتی هستند و باید موارد مهمی در آن ذکر شود.

شما می‌توانید یک نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه را در سایت ما ببنید و آن را دانلود کنید تا در هنگام عقد قرارداد دید خوبی نسبت به چگونگی همکاری با یک شرکت خدمات شبکه و سخت افزار داشته باشید.

چه تضمینی وجود دارد که کیفیت خدمات یک شرکت پشتیبانی شبکه و سخت افزار در حد مناسب باشد؟

یکی از بندهای مهم در همه قراردادهای فناوری اطلاعات، بند Service Level Agreement است. این بند توافقی بین شما با شرکت ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات است که تضمین می‌کند کیفیت این خدمات از سطح مشخصی که در قرارداد ذکر شده است پایین‌تر نیاید. در غیر اینصورت شرکت پیمانکار نه تنها موظف است خسارت ناشی از کم کاریش را جبران کند، بلکه باید جریمه نقدی هم بپردازد.

توافقنامه SLA یکی از موضوعاتی است که باعث می‌شود برون‌سپاری خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار تا حد بسیار زیادی نسبت به استخدام یک کارشناس در شرکت شما، برتری داشته باشد.

جالب است بدانید که حتی شرکت‌هایی که به منزل شما خدمات اینترنت ارائه می‌دهند هم از چنین توافقنامه‌ای پیروی می‌کنند و نباید اینترنت شما در طول یک سال از میزان مجاز ذکر شده در SLA بیشتر باشد.

اگر می‌خواهید دقیق‌تر در مورد SLA بدانید این مقاله را مطالعه کنید.

هزینه پشتیبانی شبکه و سخت افزار چقدر است؟

ما در پیراسیس قبل از عقد قرارداد با هر مشتری، ابتدا توسط کارشناسانمان شبکه کامپیوتری آن شرکت را به طور کامل آنالیز می‌کنیم. این آنالیز کاملاً رایگان است و چه با ما قرارداد ببندید و چه قرارداد نبندید، نتایج این آنالیز در اختیارتان قرار می‌گیرد و هیچ هزینه‌ای هم نخواهد داشت.

پس از این آنالیز قیمت پیشنهادی ما در قالب یک پروپوزال به شما ارائه می‌شود. این پیشنهاد قیمت و پروپوزال فنی کاملاً بر اساس وضعیت کنونی شبکه و سخت افزارهای شما تعیین می‌شود.

مقاله ما در مورد تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه این موضوع را به طور کامل توضیح داده است. برای تصمیم‌گیری بهتر حتماً آن را مطالعه کنید.

برای اطلاع از شرایط آنالیز رایگان و جلسه حضوری می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چرا پیراسیس مورد اعتماد مشتریان است:

برخی از مشتریان ما

چرا پیراسیس؟

 • تعدد پروژه‌ها: بیش از ۲۰۰ پروژه موفق اجرا کرده‌ایم.

 • تعدد کارشناسان: ۲۸ کارشناس شبکه با گرایش‌های مختلف داریم که باعث می‌شود برای هر مشکلی راهکاری سریع داشته باشیم. درباره ما

 • قدمت ما: یک دهه تجربه قابل استناد داریم.

 • تنوع مشتریانمان: مشتری‌های ما چه از نظر اندازه و چه از نظر نوع کسب و کار بسیار متنوع هستند. این باعث می‌شود درک دقیقی از مشکلات انواع کسب و کارها داشته باشیم. مشتریان ما

 • دانش فنی: هر روز و هر لحظه در حال یادگیری هستیم. چون می‌دانیم دانش IT هر روز در حال پیشرفت است.

 • قانونمندی: عضو نظام صنفی رایانه‌ای کشور هستیم و رتبه ۴ از شورای عالی انفورماتیک را داریم.

 • همکاران تجاری: با تامین‌کننده‌های برتر نرم افزارهای مالی و اداری، سخت‌افزارها و سرویس‌دهنده‌های اینترنت همکاری تجاری داریم. به این ترتیب خیالتان از لحاظ انتخاب پیمانکارانتان راحت خواهد بود.

 • قرارداد حقوقی: با مشتری‌هایمان قرارداد حقوقی می‌بندیم و به این ترتیب تعهداتمان کاملاً شفاف بیان می‌شود، تا مطمئن باشید که کارمان را دقیق و درست انجام می‌دهیم.

 • تضمین کیفیت سرویس: با شما توافقنامه SLA:Service Level Agreement امضا می‌کنیم که در واقع تضمینی است تا سطح کیفیت خدماتمان از حدودی که تعهد کرده‌ایم پایین‌تر نیاید، و اگر این اتفاق افتاد طبق SLA موظف به پرداخت جریمه می‌شویم. پیشنهاد می‌کنیم صفحه راهنمای انتخاب پیمانکار را هم مطالعه کنید.

 • شفافیت مالی: در هر لحظه که خواستید می‌توانید ترازهای مالی و گردش حسابمان را از ما بخواهید.

 • مستندسازی: اطلاعات شما شامل تنظیمات، پسوردها، نکات کلیدی و همه جزئیات دیگری که به واسطه خدمات ما در اختیارمان قرار گرفته را مستند در اختیارتان می‌گذاریم.

 • عدم افشای اطلاعات: در قراردادهایمان بند NDA:Non-Disclosure Agreemen داریم که تضمین می‌کند اطلاعات کسب و کار شما هیچ‌وقت از جانب ما افشا نخواهد شد.
 • گزارش ماهیانه (KPI): ماهانه گزارش کار شفاف و واضح در اختیارتان می‌گذاریم تا دقیقاً وضعیت شبکه کامپیوتریتان را بدانید و متوجه شوید ما چه کارهایی انجام داده‌ایم و چقدر در کارمان موفق یا ناموفق بوده‌ایم.

 • سامانه جامع ثبت مشکلات: مشکلاتتان در سیستم تیکتینگ ثبت می‌شود. تیکتینگ کمک می‌کند تا مشکلاتتان اولاً در کمترین زمان حل شوند و ثانیاً به وسیله گزارش‌ها سطح کیفی خدمات روز به روز بهتر شود.

 • مانیتورینگ مداوم: سیستمی برای مانیتورینگ همیشگی شبکه کامپیوتری شما داریم، که باعث می‌شود قبل از هر مشکلی از به وجود آمدنش جلوگیری کنیم.

تماس با ما
اگه قانع شدید که پشتیبانی شبکه برای کسب و کارتون لازمه، از مشاوره ما استفاده کنید.

اگر هم قانع نشدید! در ادامه همراه ما باشید …

تماس با ما

خدمات پیراسیس مناسب چه شرکت‌هایی است؟

اگر در سازمانتان به هر طریقی از اینترنت، شبکه و کامپیوتر استفاده می‌کنید خدمات پشتیبانی شبکه می‌تواند کارتان را تسهیل و تسریع کند. ما به طیف وسیعی از کسب و کارها خدمات ارائه می‌دهیم. شرکتهایی از ۵ کاربر تا ۴۰۰ کاربر. کسب و کار مشتریان ما از تولیدی و خدماتی، تا بازرگانی و آموزشی، متنوع است.

تنها استثنا این است که سازمان شما آنقدر بزرگ است که بیش از ۵۰۰ کامپیوتر در آن استفاده می‌شود. در این صورت پیشنهاد ما این است که خودتان دپارتمان IT داشته باشید. البته در دنیا حتی سازمان‌هایی به این بزرگی هم خدمات پشتیبانی شبکه را برون‌سپاری می‌کنند. در این مورد خاص، ما می‌توانیم به عنوان مشاور در کنار شما حضور داشته باشیم.

ما مفتخر به ارائه خدمات مجانی به سازمان‌های خیریه همچون انجمن حمایت از کودکان کار هستیم. اگر شما هم سازمانی خیریه هستید، روی همکاری با ما حساب کنید.

از زبان مشتریان ما:

از آنجا که فعالیت‌های تجاری امروزه نیازمند عکس‌العمل‌های سریع و به روز در تمامی زمینه‌ها، مخصوصاً بخش IT است، شرکت پشتیبانی شبکه پیراسیس همواره تلاش خود را در به روز نگاه داشتن تیم خود به کار برده است، تا بتواند به عنوان یک تامین‌کننده خوب نیازهای رو به رشد ما را تامین کند. بعد از ۸ سال همکاری یکی از بهترین عواملی که باعث موفقیت این فعالیت شده است اعتماد و درک متقابل از مسائل طرفین است. این درک متقابل باعث شده است ما در طول این سال‌ها از سرویس‌های شرکت پشتیبانی شبکه پیراسیس رضایت کامل داشته باشیم و دغدغه‌ای بابت خدمات IT حس نکنیم.

صدرا حداد (مدیرعامل), شرکت گلنان پوراتوس

شرکت پشتیبانی شبکه پیراسیس، خدماتی در حوزه شبکه، زیرساخت، ایمیل و امنیت اطلاعات ارائه می‌کند. آنها همچنین وظیفه نگهداری و به‌روزرسانی سیستم‌های ما را به طور منظم بر عهده دارند. ما در طول این مدت به صورت صددرصد از آنها راضی بوده‌ایم و از رویکرد حرفه‌ای آنها برای حل مشکلات خوشحالیم. هنگام بروز مشکلات سخت و پیچیده آنها به شدت مصمم و مسئولیت‌پذیر هستند. با وجود افزایش تعداد پرسنل وپیچیدگی شبکه ما در شرکت فناوری آزمایشگاهی، کیفیت خدمات پیراسیس همچنان رو به بهبود است، و این برای ما بسیار ارزشمند است.

محمد حسین سلیمانی (عضو هیات مدیره), شرکت فناوری آزمایشگاهی

Pirasys has been looking after our Computer System and IT Infrastructure for over 8 years now. The company staff are highly professional, organised and they have done an efficient job looking after us. They have always taken into account our requirements and needs that we were even unaware of, steering us expertly to the right direction. The level of service they offer is very much on par to top European Standards, and all Pirasys staff are excellent communicators in English which helps immensely as we have many visiting companies from the West. We highly recommend Pirasys.

عیسی کاویان (مدیر IT), شرکت نارون آرا