در عصر فناوری معاصر، شرکت ها به جهت حفظ تداوم پیشرفت و حرکت رو به جلو، به سطوح مختلفی از پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و فناوری اطلاعات متکی هستند. بسیاری از سازمان ها و شرکت های بزرگ، یک گروه مستقل برای پشتیبانی از فناوری اطلاعات استخدام کرده اند که در جهت به حداکثر رساندن منافع حاصل از ابزارهای دیجیتال عمل می‌کنند. اما بنگاه های کسب و کار کوچک و مستقل و همچنین شرکت های متوسط نیز نیازهای تکنولوژیکی جدی و متعددی دارند.
شرکت ها معمولا با محدودیت در منابع مواجه هستند و باید جهت دریافت پشتیبانی نیمه وقت برای بخش فناوری اطلاعات، به دنبال راه حل های مقرون به صرفه و کم هزینه باشند. رایج ترین راه حل پیش روی این شرکت ها، غالباً همکاری با یک شرکت تأمین خدمات شبکه (MSP) است.
سازمان‌هایی که با شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) همکاری میکنند، معمولاً یک حق‌الزحمه ثابت یا ماهانه در ازای خدمات می‌پردازند. خدمات شبکه عبارتند از: نگهداشت منظم کامپیوترها، به روز رسانی نرم افزارها، و خدمات اضطراری. برخی از سازمان ها و شرکت ها معتقد هستند که نیاز چندانی به خدمات پشتیبانی فناوری اطلاعات ندارند؛ و به همین دلیل، صرفاً در صورت نیاز به دریافت پشتیبانی، بهای خدمات پشتیبانی را طبق نرخ ساعتی پرداخت میکنند. این نوع از خدمات رسانی را خدمات پشتیبانی فناوری اطلاعات “عیب یابی- تعمیر” می نامند.
قراردادهای مبتنی بر خدمات “عیب یابی- تعمیر”، به نسبت قراردادهای مبتنی بر پرداخت ماهانه یا ثابت، مزایای کمتر و محدودتری دارند. این نوع خدمات، مانند این مساله هستند که شما آنقدر صبر کنید تا ماشین تان خراب شود و سپس آن را نزد یک تعمیرکار ببرید؛ اما خدمات ماهانه، به مانند چکاپ و سرویس منظم ماشین می باشند. رویکرد “عیب یابی- تعمیر”، تجلی یک ضرب المثل رایج است که میگوید: “برای پرداخت یک پنی خساست میکند، ولی در خرج کردن چندین دلار ولخرج است”.
صرف نظر از سطح تجربه و آگاهی یک شرکت، نهاد تأمین خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) یک دارایی بسیار با ارزش برای آن شرکت به شمار می آید؛ و تفاوتی نمیکند که شرکت، کوچک یا متوسط باشد. برون سپاری امور فناوری اطلاعات به شرکت های پشتیبان، امکان مدیریت هرچه مؤثرتر ارکان عملیاتی حیاتی را برای مدیران شرکت ها فراهم می آورد. از میان این ارکان و عناصر عملیاتی، به موارد زیر میتوانیم اشاره کنیم:
فناوری اطلاعات
تنظیم حقوق و دستمزدها؛ و حسابداری
برنامه ریزی برای نیروی کار
مدیریت نیروی کار
مدیریت فروش
منابع انسانی
رهگیری موجودی کالاها و خدمات
خرید و فروش
اگر یک شرکت بتواند رابطه ای باکیفیت و مؤثر با شرکت تأمین خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری (MSP) برقرار سازد، امکان برون سپاری امور و فرآیندهایی را که درحالت عادی به کارمندان داخلی پاره وقت یا تمام وقت نیاز دارند، به دست خواهد آورد؛ در این صورت، در هزینه ها و مخارج ناشی از استخدام نیروهای کاری درون سازمانی نیز صرفه جویی به عمل خواهد آمد. اما علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، امتیازها و منافعِ دیگری نیز عاید شرکت خواهد شد.

یک شرکت خدمات شبکه ، خدمات حرفه ای و تخصصی پشتیبانی از فناوری اطلاعات را در اختیارتان قرار میدهد!

برخی از نهادها یا کارشناسان پشتیبانی شبکه های کامپیوتری، شخصاً ادعا میکنند که بطور کامل از زیروبم امور کامپیوتری سر در می آورند؛ شرکت ها باید گرایش خود به واگذاری امور فناوری اطلاعات به این قبیل نهادها و افراد را کنترل نمایند. زیرا شمار زیادی از این نهادها یا کارشناسان، صرفاً قادر به راه اندازی چند کابل یا کلیک کردن برروی یک گزینه ی اسکن بدافزار میباشند؛ و نَه بیشتر!
زمانیکه سیستم شما دچار مشکل میشود و سوابق و اسناد دیجیتالی در معرض خطر حذف قرار میگیرند، حقیقتاً شما با یک مشکل بزرگ روبرو هستید. همکاری با یک شرکت حرفه ای تأمین خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری (MSP) ، امکان بهره مندی از خدمات پشتیبانی دائم و حرفه ای را در اختیار شما قرار میدهد؛ و بدین ترتیب، سررشته ی امور هیچگاه از دستتان دَر نخواهد رفت.
یک متخصص حرفه ای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری میتواند ضمن همکاری با شما و سهامداران کلیدی شرکتتان، تمرکز خود را بر توسعه بهترین عملکردهای پشتیبانی و طراحی رویه های جدید برحسب نیازها و مقتضیات آینده شرکت شما معطوف نمایند. برون سپاری امور فناوری اطلاعات به یک متخصص پشتیبانی، راه را برای ورود دانش و آگاهی پیرامون آخرین گرایشات صنعت و نوآوری ها به شرکت شما باز میکند.


خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری ، مقرون به صرفه هستند!

هزینه های سالانه پشتیبانی از فناوری اطلاعات در جهان، بالغ بر 3.7 تریلیون دلار برآورد شده است؛ و انتظار میرود که این آمار در سالیان آتی، بیش از 4 درصد افزایش یابد. در پی دیجیتالی شدن فرآیندها و عملیات ها، هزینه های فناوری اطلاعات نیز افزایش خواهند یافت. به زعم اکثر شرکت ها، این خبر اصلاً نگران کننده نیست. زیرا فناوری، هزینه های کل را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد.
فرض کنید که سیستم های فناوری شرکت شما به مدت دو ساعت از کار افتاده اند. در ازای منابع از دست رفته، چه مقدار باید هزینه کنید؟ احتمالاً در صورت وقوع چنین پیشامدی، کلیه  کارکنان شما کنار لیوان های نوشیدنیشان نشسته و دست روی دست گذاشته اند؛ ولی شما موظف هستید به ایشان حقوق پرداخت کنید! این وضع، مصداق بارز ضرب المثل “برای پرداخت یک پنی خساست میکند، ولی در خرج کردن چندین دلار ولخرج است” میباشد.


شرکت تأمین خدمات شبکه های کامپیوتری (MSP)، به راه حل های پیشگیرانه تکیه میکند!

مؤسسه  بیزینس اینسایدر (Business Insider) اخیراً مطالعه ای را انجام داده که نتایج آن نشان میدهند بیش از نیمی از شرکت های تحت مطالعه، دلیل خود مبنی بر عدم استفاده از فناوری های نوین و پیشرفته در محیط کار را محدودیت زمانی اعلام کرده اند. علت، آن است که مدیران و رهبران بنگاه های کسب و کار، تمرکز خود را به گونه ای افراطی بر کسب درآمد از تخصص خود معطوف ساخته اند. عقد قرارداد با تأمین کنندگان خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری (MSP)، به تصمیم گیرندگان و سیاست گذاران یک شرکت امکان میدهد تا به بازه  گسترده ای از خدمات دسترسی داشته باشند؛ و کنش های خود در جهت حصول اهداف و مقاصد شرکت را بر مبنای خدمات در دسترسشان انتخاب نمایند. به بیان ساده، یک تأمین کننده  خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری، شما را در طی مسیر پیشرفت فناوری به پیش می راند.

شرکت تأمین خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری، تغییرات مثبت و کارآمدی در شرکت شما به وجود می آورد!

یکی از نخستین وظایف تأمین کنندگان خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری (MSP) در یک سازمان، بازبینی کامل و جامع تمام روش ها و سیستم های اجرایی در آن سازمان است.
از یک سو، احتمالاً شما تصور میکنید که تعدادی کارمند حرفه ای و کاردان در شرکتتان دارید که از همه چیز سر در می آورند. اما در حقیقت، آن ها کارشناس و متخصص فناوری اطلاعات نیستند. به عنوان مثال، خلاء و فاصله ی میان تخصص فوق العاده در تنظیم حقوق و دستمزدها و تخصص عالی در فناوری اطلاعات را به گونه ای میتوان پُر کرد که صرفه جویی حاصل شود. یک شرکت تأمین خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری، به گونه ای با شما و گروهتان همکاری میکند که این خلاءها و فاصله ها پُر شوند و شرکتتان مثل یک ساعت کوکی دقیق کار کند.
در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که تمام شرکت ها، در زمینه مدیریت فناوری اطلاعات، به کمک احتیاج دارند. در نتیجه همکاری با یک تأمین کننده  خدمات پشتییانی شبکه (MSP)، یک گروه حرفه ای از متخصصان فناوری اطلاعات در کنار شما قرار خواهد گرفت و با هزینه ای معقول، شمارا یاری خواهد کرد.