یکی از سوالاتی که ممکن است در رابطه با استفاده از خدمات شرکت های پشتیبانی شبکه پیش بیاید این است که اگر سازمانی خودش بخش IT داشته باشد آیا باز هم نیازی به برون سپاری خدمات شبکه هست یا نه؟ یا می‌توان این سوال را به گونه دیگری مطرح کرد؛ آیا وظایف پیمانکار خدمات شبکه با مسئل IT سازمان تداخلی پیدا نمی‌کند؟
خیلی از شرکت ها از پشتیبانی خدمات شبکه برای ساده‌سازی چارچوب‌های پشتیبانی شبکه و کامپیوترها در کسب و کارشان استفاده می‌کنند. با استفاده از شرکت های پشتیبانی شبکه اکثر کارهای IT برون‌سپاری می‌شود. اما این امر چه تاثیری بر دپارتمان IT خودتان خواهد داشت؟ آیا باید افرادی که در شرکت هستند اکثر وظایف شبکه شما را مدیریت کنند؟ پاسخ بله است. اما با کمک گرفتن از یک پیمانکار خدمات شبکه، عملکرد بخش IT شما تغییر خواهد کرد.


همکاری بخش
IT سازمان با شرکت خدمات شبکه 

یک روش برای اینکه بخش IT شما بتواند همکاری موفقی با یک شرکت پشتیبانی شبکه داشته باشد، این است که آنها را به عنوان یک منبع درنظر بگیرید، نه بعنوان جایگزینی برای کارکنان IT تان. در این صورت، شرکت خدمات شبکه بخش عمده‌ای از بار خدمات شبکه را از دوش بخش IT برمی‌دارد. اما لزومی برای حذف این بخش نیست. دپارتمان IT سازمان تبدیل به ترکیبی از پشتیبانی سخت افزاری و ارتباطات، ارائه به‌روزرسانی منظم و کنترل وضعیت به شرکت خدمات شبکه خواهد شد. کارکنان داخل دپارتمان هم می‌توانند بیشتر وقتشان را صرف تحقیق در مورد راه‌حل‌های جدید و ارائه پیشنهاداتی برای تغییرات و به‌روزرسانی سرویس‌ها کنند که در مجموع به افزایش بهره‌وری شرکت کمک خواهد کرد. بخش عمده‌ای از این موارد را می‌توان در مذاکره و توافق اولیه با شرکتی که قرار است نصب و راه‌اندازی شبکه را انجام دهد، مطرح کرد.

برون سپاری

سرویس ها داخلی

نکته‌ای که می بایست درمورد ارائه دهنده سرویس های کامپیوتر بدانید این میباشد که آن‌ها صرفا می بایست به مراقبت و رسیدگی به مسائلی بپردازند که مستقیماً به آن‌ها مربوط میباشد. یعنی شما هنوز هم به مجموعه IT برای رسیدگی به مسائل داخلی کمپانی، مانند اشتباهات سختبار افزاری، به‌روزرسانی اینترنت‌ وب سایت‌ها یا این که انطباق نرم افزاری نیاز دارید. پس معین کردن تعریف قانونی وظایف ایده خوبی میباشد. زیرا در‌این‌حالت‌ دقیقاً میدانید چه چیزی مرتبط با دپارتمان IT می‌گردد و چه مشکلی می بایست مستقیماً به کمپانی خدمات نگهداری شبکه ارجاع داده خواهد شد. با رعایت این آیتم سرعت حل ایرادات ارتقاء خواهد یافت.

خدمات IT همیشه در دسترس

چنانچه قصد به کار گیری یک پیمانکار نگهداری شبکه را برای کاهش نیازتان به بخش IT دارید، بهتر است نقش آنها‌را کاهش دهید، ولی کاملاً حذف نکنید. در بعضی مورد ها، به ویژه در‌صورتی‌که پیمانکار شما یک سازمان وسیع با مشتریان زیاد باشد و مبتلا قطعی سیستم ناگهانی شوند، ممکن می باشد زمان زیادی طول بکشد تا به مشکل شما رسیدگی شود. در چنین مواردی، حضور کارکنان IT در محل می‌تواند کمک بزرگی باشد تا در حین‌های طاقت فرسا بتوانید نقص‌ را حل نمایید. ولی شاید بهتر باشد یک تیم IT شخصی داشته باشید که حقوقشان بر مبنای حجم کاری که انجام میدهند احتساب شود، نه دستمزد ثابت. در اینصورت بخش IT شما تبدیل به یک سرویس در دسترس می گردد که امکان ارائه خدمات در حالت ضروری را خواهد داشت.
جمعاًَ، شرکت خدمات شبکه توانمند به حل و فصل اکثر مسائل شما خواهد بود. تعداد پاره ای از شرکت‌ها برای پشتیبانی شبکه کاملا بر خدمات شخص ثالث تکیه می‌کنند. با اینکه خدمات شبکه منجر کاهش نیاز به حضور بخش IT داخلی میگردند، اما بهتر می باشد حضور آن ها را جمعاَ در شرکت نادیده نگیرید. به ویژه در صورتی اکثر اوقات با شرایطی مواجهید که سریعاً نیاز به خدمات پشتیبانی خواهید داشت. هنگام گفتمان با ارائه دهنده خدمات جدیدتان مطمئن شوید شرکت‌های برتر از لحاظ ارائه خدمات را انتخاب می‌کنید.