آیا فرصت یافتن یک شرکت تازه برای برون سپاری مجدد بخش فناوری اطلاعات فرا رسیده؟

آیا قرارداد شما به نقطه پايان رسیده و می بایست تصمیم بگیرید که می‌خواهید قرارداد با شرکت خدمات دهنده فناوری اطلاعات فعلی خود را تمدید نمایید یا نه؟ آیا نشانه هایی در این مورد می بینید که به شما میگوید وقت تغییر تحول فرا رسیده؟ نقطه پایان دادن به قرارداد فعلی و اقدام برای برون سپاری مجدد به یک شرکت خدمات دهنده فناوری اطلاعات، آنقدرها هم که می پندارید عمل سختی نیست.

در‌این نوشتار چهار نکته برای راهنمایی به شما درخصوص اینکه قراردادتان را نقطه پایان دهید یا آن را تمدید کنید به شما ارائه می دهیم:

نگاهی به دلایل اولیه خود برای برون سپاری بیاندازید.

برهان نخستین شما برای برون سپاری ممکن هست کاهش هزینه ها، کاهش ریسک یا کم کردن بار مسئولیت کارمند داخلی باشد. با این درحال حاضر، با رویش بیزنس شما، کارداران دیگری مانند بهبود کیفیت خدمات، و ارائه ابتکار اهمیت بیشتری نسبت به کاهش هزینه ها برایتان داشته باشند.

موج جدیدی از خدمات \\\”به عنوان یک سرویس\\\” یا \\\” as-a-service\\\” وارد بازار شده و موسسه ها مایل به کار با شرکای خدمات دهنده جدید برای ساخت مزیت رقابتی میباشند.

دلایلی که میخواهید تغییر تشکیل داد فرمایید را محاسبه فرمائید

خدمات ضعیف از شرکای شما و باخت مداوم در اجرا درست وظایف، دلیلی هویدا برای این عمل می باشد. برهان دیگر این هست تاءمل‌می کنید‌ در مقابل پولی که میپردازید، ارزش خاصی به دست نمی‌آورید.

اما عامل های مهم دیگری نیز وجود دارد که بایستی به آن ها توجه گردد. وقتی که یک شرکت خدمات دهنده را آنالیز میکنید، صرفا آنچه که امروز به شما ارائه میدهند را در لحاظ نگیرید، بلکه خوب بررسی فرمایید تا متوجه شوید این موسسه چقدر قادر است نیازهای فعلی و آینده شمارا برطرف کند.

با دقت فکر کنید و ملاحظه کنید که آیا ارائه دهنده خدمات فعلی شما هم پیشرفت کرده است؟ در موقیت شما ، ممکن می باشد به ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعاتی نیاز داشته باشید که همه فن حریف تر باشند و یا 24 ساعته شبانه روز در 7 روز هفته پشتیبانی داشته باشند؟ آیا سیستم ها و فرآیندهای آنها به اندازه کافی پیشرفته می باشند؟ آیا آن ها یک تیم حرفه ای با تخصص و قدرت فنی برای امداد به شما در اختیار دارند؟

برعکس، در صورتی‌که شما با یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات گران همکاری می‌کنید، ممکن هست دچار سندرم ماهی کوچک در دریاچه شوید. به دقت محاسبه فرمایید تا ببینید آیا بیزنس شما، دقت و خدمات کافی را از شرکت طرف قراردادتان دریافت میکند یا نه؟ در شرایطی که نه، پس احتیاج می باشد به یک ارائه دهنده کوچکتر مراجعه کرده و رابطه بسیار نزدیکتری را با او بوجود آورید زیرا آن‌ها به نیازهای شما توجه بیشتری خواهند کرد.

اگر شما هر کدام از این علائم را تجربه می کنید، شاید مجال برای تغییر و تحول فرا رسیده ‌باشد.

در این تغییر تحول ممکن است با شرکت هایی روبرو شوید که بسیار بهتر فعالیت می کنند اما لزوما ارزانتر نیستند.

ریسکهای فعالیت با شریک کاری جدید را محاسبه کنید.

احتمالا هزینه‌هایی برای انتقال کار به یک ارائه دهنده نو وجود دارد بدین ترتیب بایستی تا قبل از این تغییر تحول آن‌ها را بدانید. مخاطرات، هزینه ها و سطح و ماهیت اختلال احتمالی را یادداشت نمایید و آنان‌را با مزایای این تغییر تحول مقایسه کنید.

ارزش افزوده ارائه دهنده تازه و ریسک های نتیجه ها از این تغییر را چک فرمایید تا بفهمید که کسب و کارتان چه جراحت هایی ممکن می باشد ببیند.

علاوه بر این، قرارداد برون سپاری که امضا میکنید، ممکن می باشد حق شمارا برای پرس و جو در زمینه ی پرسنل و استخدام آن‌ها محدود کند و انتقال دانش و اطلاعات از سوی شریک کاری قدیمی به جدید نیز با مشکلاتی همراه باشد.

تحقیق خود را جاری ساختن دهید و یک لیست کوتاه از کاندیدهای احتمالی تهیه و تنظیم نمائید.

بعد از تصمیم گیری برای انتقال به یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات جدید، موفقیت این تصمیم بستگی به انتخاب جایگزین مناسب و ارزیابی قدرت آنها در تأمین خدمات موردنیاز شما در حین مشخص و معلوم خواهد داشت. در این مرحله، می‌توانید برای انتقال بدون نقص قرارداد خدمات فناوری اطلاعات از یک خدمات دهنده به خدمات دهنده دیگر ریسک نکنید و فقط جزئی از کارهای خود را به سهیم جدید انتقال دهید و در واقع مراحل برون سپاری را با تعدادی ارائه دهنده خدمات اعمال دهید. فقط دقت داشته باشید که کار با چندین شرکت ارائه دهنده خدمات کاری زمانبر هست که انرژی زیادی هم می برد.

معیارهای درستی که به شما در انتخاب یک شریک نو برای برون سپاری فناوری اطلاعات کمک می کنند عبارتند از:
داشتن تجربه قبلی در مدیریت تغییرات شغلی جدید
محل و امکانات و تسهیلات
انعطاف پذیری در قرارداد
فرایندهای بالغ و اعتباربخشی
در دسترس بودن

در برون سپاری مجدد، کار خود را به پیراسیس بسپارید.

بعضی از شرکای ما که عمل موفقیت آمیزی نیز با یکدیگر داشته‌ایم، شرکت هایی می‌باشند که در فرایند برون سپاری مجدد کار خود را به ما سپرده‌اند. اینها شرکتهایی میباشند که با ارائه دهنده نخستین قطع همکاری کرده و نیاز به خدمات یک ارائه دهنده بالغ تر و باسابقه‌ تر دارند تا بتوانند به مسیر خود ادامه دهند.

ما با به کار گیری از روش و متدهایی که سابقه و تجربه به کار گیری آن ها را داریم و امکان های قراردادی و حقوقی که داریم می توانیم خدمات انتقال خدمات را با کمترین نقص‌ و هزینه انجام دهیم.