یکی‌از کارهایی که یک کمپانی پشتیبانی شبکه بایستی برای شما انجام دهد گسترش زیرساختی برای ارتباطات داخل‌سازمانی در کمپانی شماست. یک کمپانی پشتیبانی شبکه دارای اعتبار به خوبی می‎داند که داشتن نرم‌افزارهایی برای ارتباطات داخل سازمان، به خصوص برای موسسه های پهناور تا چه حد دارای اهمیت و حیاتی میباشد. آنان میکوشند تا در حین نصب و فعال سازی شبکه شایسته ترین راهکارها را در این باره ارائه دهند.

اسکایپ فور بیزینس یک رابط کاربری بی آلایش دارد که به راحتی و همه جا قابل به کارگیری میباشد و به عبارتی او‌لین بار که از آن استفاده نمائید در چند دقیقه به‌راحتی کارکرد آن را یاد میگیرید. البته علاوه بر این، گروهی از خصوصیت‌های خاص داراست که اکثری از یوزرها بلند مدت اسکایپ هم شاید از آن بی‌خبر باشند، خصوصیت‌هایی که در به کارگیری روزمره به خصوص در کسب و کارتان بسیار به فعالیت خواهد آمد. در پی به خصوصیت‌های کمتر شناخته گردیده اسکایپ فور بیزینس و پیکربندی مطلوب آن برای پوشش بهتر کار‌های کاریتان می پردازیم تا هرچه طولانی تر به شما در برقراری رابطه کارآمدتر یاری دهد.

ارتباط ها

در اسکایپ فور بیزینس، پنج جور ارتباطات متفاوت موجود است که در واقع به معنای انتخاب واحد سنجش محیط فردی مختلف شما با مخاطبین میباشد. هرکدام از آن ها، یک سطح شفافیت خاصی را دربین شما و مخاطبین ارائه میدهند و شما می توانید تعیین نمائید کدام آیتم برای کدام مخاطب مطلوب میباشد.

هنگامی که مخاطبی را به سازمان خودتان اضافه میکنید، به صورت پیش فرض تحت عنوان \”همکار\” معلوم می شود. مخاطبین بیرون از سازمان شما \”مخاطبین خارجی\” می باشند. اما هر موقع که بخواهید میتوانید گونه بندی ارتباط هر مخاطب را با کلیک راست بر روی آن مخاطب و گزینش \” Change Privacy Relationship \” تغییر‌و تحول دهید.

برای اکثر یوزرها، رابطه پیش فرض \”همکار یا این که مخاطب خارجی\” بخوبی فعالیت می نماید و بخش اعظمی از اشخاص هیچوقت پیکربندی محیط محرمانه مخاطبین خویش را تغییر نمی‌دهند، البته در مواقعی عوض کردن این نکته بسیار اهمیت دارد. شایع‌ترین مورد ها به کار گیری از این خصوصیت افزایش اشخاص سازمان‌تان از تیم همکار به مجموعه کاری میباشد، زیرا این فعالیت به آن‌ها اذن مشاهده شماره موبایل شما‌را در کارت تماس‌تان و توان ورود به موقعیت Do Not Disturb پروفایل را میدهد. در بخش اعظمی از سازمان‌ها قابلیت به کارگیری از این خصوصیت در موقعیت گوناگون اهمیت بیشتری دارد، برای مثال مدیران با فعال کردن این مورد به دستیار خویش اذن میدهند درصورت وقوع فعالیت ضروری به آن‌ها پیام داده یا این که با آن ها تماس بگیرند، حتی وقتی که سایرافراد قابلیت برقراری تماس و تولید مزاحمت برای آنان را ندارند.

یکی از دیگر از این مورد ها، افزایش ارتباط های محرمانه یوزرها در شرایط مخاطبین خارجی میباشد، به گونه ای که آن ها قادر به مشاهده بدون نقص شرایط حضور و کارت تماس‌تان خواهند بود. در وضعیت مخاطب خارجی صرفا می توانید حالت حضور آن‌ها‌را در موقعیت‌های مو جود، سرگرم، و یا این که دور از دستگاه ببینید. در برخی موردها شاید بتوانید با فرد دیگری بیرون از سازمان خویش به سیرتکاملی همیاری نزدیک داشته باشید که بخواهید آنان دسترسی بیشتری به شرایط حضور شما داشته باشند و بتوانند دقیقا ببینند که در شرایط «تماس»، «کنفرانس تلفنی» یا این که «گرد هم آیی» میباشید.

پیکربندی لیست مخاطبین

لیست تماس شما جاییست که اضافه وقت‌تان را صرف آن میکنید و در واقع جاییست که همه ارتباطات شما شروعمی شود. پس چه بهتر که آن را به دلخواه خودتان تهیه نمایید. درون Settings پایین تب \”Contact List\”، می توانید پیکربندی بسیار مفیدی را پیدا نمایید.

اولین تنظیماتی که منجر ارتقاء سعی اسکایپ فور بیزینس شما میشود، تغییر تحول شیوه اکران لیست تماس شما از «Contact Name and Picture» به «Contact Name Only» میباشد. این فعالیت به شما اذن مشاهده دو برابر مخاطبین‌تان را در لیست می دهد که منجر میشود برای یافتن شخص گزینه نظرتان در لیست کمتر کاوش نمائید.

دومین تغییر مهم پیکربندی اینست که چه گونه لیست تماس‌تان را تر و تمیز نمایید. به صورت پیش فرض، این لیست به ترتیب حروف الفبا با \”By Name\” تهیه و تنظیم می شود، البته تغییر تحول لیست مخاطبان با \” By Availability\” منجر می‌گردد تنها اشخاصی که به صورت فعال در حال به کارگیری از اسکایپ می باشند به بالای لیست بیایند، و اشخاص غیر فعال را در قسمت پایین تر  لیست‌تان ببینید. این عمل به بیشتر دیده شدن کسانی که در لحظه قابلیت برقراری رابطه با آن‌ها را دارید یاری کرده (اشخاص آنلاین)، و دسترسی سریع‌تری برایتان مهیا خواهد کرد.

طریق دیگر برای تهیه دسترسی لیست مخاطبین‌تان باز‌بینی قسمت\”اکران مخاطبین در حالت به دور از دستگاه، آفلاین و حضور ناشناخته در یک تیم جدا\” میباشد. با این عمل مخاطبینی که اکنون آنلاین نیستند بیرون از مجموعه مخاطبین در دسترس قرار گرفته و به مجموعه \”بدور از دستگاه و آفلاین\” منتقل می گردند.

به کار گیری از کلید CTRL در اسکایپ فور بیزینس

نگه داشتن کلید CTRL روی صفحه کلید هنگام کلیک بر روی اسم یک مخاطب به شما اذن گزینش چند مخاطب را از لیست مخاطبین‌تان می دهد. با گزینش یکسری مخاطب، میتوانید استارت به برقراری رابطه با آنان فرمائید یا این که آنها‌را در لیست مخاطبین خویش مدیریت فرمائید. زمانی یک مجموعه را تعیین کردید، بر روی هرمورد از مخاطبین گزینش گردیده کلیک راست فرمائید و منوی اقدامات مو جود برایتان گشوده خواهد شد.

فرقی نمی‌نماید بخواهید پیام گروهی ارسال نمائید یا این که کلیپ کنفرانس برقرار فرمایید، یا این که بخواهید تنها لیست مخاطبان‌تان را رئیس فرمایید یا این که تعدادی مخاطب را حذف نمائید، کلیه این اقدامات زمانی بتوانید بسرعت تعدادی مخاطب را با استعمال از کلید CTRL گزینش نمائید بسیار بی آلایش‌خیس انجام خواهد شد.

به علاوه با استعمال از این کلید شما قابلیت و امکان افزودن تعدادی مخاطب را هم دارید. مثلا، در صورتی‌که یک اسم مشترک یا این که یک لغت معمول را کاوش فرمایید، ممکن میباشد مخاطبین زیادی را مشاهده کنید که میخواهید به لیست‌تان بیشتر فرمائید. با نگه داشتن کلید CTRL و گزینش آنان، میتوانید یکسری مخاطب را هم زمان طولانی تر فرمائید، آنگاه روی آن کلیک راست کرده و مورد «Add to …» را تعیین نمائید.

در حالتی‌که به‌دنبال به کار گیری از این ابزار توانمند میباشید ما در پیراسیس می توانیم مشورت لازم را به شما بدهیم.