شرکتهای نگهداری شبکه هر روز در حال پیشرفت هستند و بر تعدادشان اضافه می‌گردد. تعیین یک کدام از این موسسه ها شاید یکی از مهم‌ترین تصمیماتی می‌باشد که هر کسب و کاری باید برای پیشبرد اهداف خود نیاز داراست در امر آن تصمیم بگیرد.
گزینش یک شرکت پشتیبانی شبکه مناسب یکی‌از تبارک‌ترین تصمیمات هر کسب و کار مدرن می باشد. شرکت های خدمات شبکه به عنوان شریک، پرسنل فنی و کمک به ارتباطات شرکت فعالیت می‌کنند. از آنجایی که این تصمیم بسیار مهم می‌باشد، بایستی انتخابتان را به درستی جاری ساختن دهید. نکات زیر می‌تواند در اخذ تصمیم و انتخاب صحیح به شما کمک کند.

1) نحوه ارتباط شما با آنها بایستی چگونه باشد ؟

شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه شما بایستی همیشه در دسترس باشد. اگر مشکلی پیش بیاید و نتوانید با کسی به‌سرعت تماس بگیرید، احتمال دارد به کسب و کارتان ضربه قابل توجهی وارد شود. پس مطمئن شوید تامین کننده‌ای که تعیین می‌کنید، قطعاً قابلیت و امکان برقراری تماس سریع با کارشناسان را داشته باشد. در این صورت با تصاحب کردن شماره‌های مختلف، پیغام‌های منتقل شده یا نشده و سختی ها دیگر سردرگم نخواهید شد.

2) معیار انعطاف‌پذیری شرکت پشتوانه شبکه

یکی‌از آرم‌های رئیس خوب همان زنجیره انعطاف‌پذیر خدمات می باشد. اعتنا فرمائید که آیا پیمانکار شما صرفا یک بسته خدماتی ارائه می‌دهد یا سطوح گوناگون خدماتی را با امکان تطابق با کسب و کار شما دارد؟ حتی در صورتی‌که ارائه دهنده خدمات شبکه مجموعه کوچکی از نیازهای فعلی شما را برآورده کند، بهتر هست احتیاط فرمائید. هرچه در نخستینِ همکاری مورد‌های کمتری ارائه شود یعنی انعطاف پذیری خدمات در آینده هم کمتر خواهد بود.

3) پیمانکار شبکه شما از چه ابزار تشخیصی استفاده می‌کند ؟

وقتی با یک پیمانکار شبکه قرارداد امضا می‌کنید، در واقع اعتماد کردید و داده‌ها و فایل‌های مهم کسب و کارتان را به آن ها خواهید سپرد. این به آن معنا هست که هر گونه حمله سایبری یا هک کردنی که متوجه آن‌ها خواهد شد بر روی داده‌های شما هم تاثیر خواهد گذاشت. پس قبل از هرگونه توافقی با ارائه دهنده خدمات شبکه، درمورد مراقبت از داده‌های‌تان مطمئن شوید. آنها باید از روش‌های رمزگذاری حاذق استفاده کنند و برای غربت از وجود هر گونه ویروس یا تروجان، کنترل منظم اجرا دهند. سرمایه گذاری روی ارائه دهنده‌ای که به اپلیکیشن بدون‌پول یا تشخیص قراردادی متکی باشد بسیار خطرناک‌تر از شرکتی هست که اقدامات امنیتی را به طور جدی پیگیری می‌کند.

4) ابزارهای تحلیلی آن ها تاچه حد عمیق فعالیت می‌کنند ؟

علاوه بر تشخیص و امنیت کلی گروه، ارائه دهنده خدمات شبکه باید بتواند اطلاعات مفیدی درباره داده‌ای که ذخیره می‌کنید در اختیارتان قرار دهد. این نکته برای کسب و کارهای مختلف مضمون‌ متفاوتی دارد، اما رایج‌ترین نوع بررسی دربرگیرنده تفکیک مصرف معمول داده، سرعت بارگیری برخی از پوشه‌ها و تعداد دسترسی کاربران به یک نرم افزار یا فولدر خاص در یک مجال معلوم می شود. در اینصورت امکان تشخیص اشتباهات بالقوه را قبل از اینکه تبدیل به یک خلل جدی خواهد شد خواهید داشت.

5) چقدر تصمیم به همکاری با شما دارند ؟

آیا شرکت خدمات نگهداری شبکه حاضر است با شما بنشیند و برای یافتن بهترین راهکار‌های ممکن گفت و گو و گفتمان کند؟ آیا حاضرند بسته‌های نرمال و مدل‌های قیمت خود را تغییر‌و تحول دهند تا دقیقاً مطابق با نیازهای شما شود؟ هرچه پیمانکار پشتیبانی شبکه شما انعطاف‌پذیرتر باشد، شانس همکاری طولانی مدتتان بیشتر خواهد بود. در حالتی که این شرکت در نخستینِ کار هم مایل به تطبیق جزئی مفاد نباشد، چگونه می‌توانید با تغییر تحول نیازهایتان برای تغییر‌و تحول اپ‌ها در آینده به آنان اعتماد فرمایید؟

هرچه پیمانکار خدمات شبکه خودتان را بیشتر بشناسید، درآینده رابطه کاری بهتری خواهید داشت. چنانچه پیمانکار بالقوه بتواند برای جلب رضایت شما بدین پنج نکته پاسخ دهد، می‌توان به داشتن آینده کاری طولانی و موفق امیدوار بود.