انتخاب و همکاری با یک شرکت تأمین‌کننده‌ی خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، یکی از بزرگ‌ترین تصمیم‌های پیش روی مدیران معاصر است. این شرکت‌ها، در نقش شریک شما و به عنوان پشتیبان فناوری اطلاعات و سیستم های کامپیوتری در شرکت شما عمل می‌کنند. از آنجایی که این تصمیم بسیار مهم و تعیین‌کننده است، شما باید صحیح‌ترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. این انتخاب چندان ساده نیست و باید در مورد آن بسیار دقت به خرج داد. عدم دقت در این انتخاب و تصمیم‌گیری فقط بر مبنای هزینه تمام شده می‎تواند یکی از بزرگترین اشتباهات سازمان باشد. در ادامه، برخی از معیارهای مهم برای انتخاب یک شرکت پشتیبانی شبکه (MSP) را به شما معرفی می‌کنیم.

1: آیا شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) موردنظر شما، دارای بخش پاسخگویی به مشتریان است؟

شرکت خدمات پشتیبانی شبکه باید به راحتی و در همه زمان، در دسترس باشد. اگر مسئله‌ای در بخش فناوری شرکت شما پیش بیاید و شما نتوانید سریعاً با تأمین کننده تماس بگیرید، احتمالاً عملیات‌های کاریتان با تأخیر و وقفه مواجه خواهند شد. در زمان انتخاب تأمین کننده‌ی خود، حتماً به این نکته توجه داشته باشید که آن شرکت باید یک بخش پاسخگویی به مشتری داشته باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی و سریعاً با کارشناسان تماس بگیرند. در این صورت، دیگر نیازی نیست که از میان هزارتوی انواع و اقسام شماره‌های تلفن، پیام‌های فوروارد شده و دیگر سرنخ ها به تأمین کننده‌ی خود دسترسی پیدا کنید. ما در پیراسیس امکانی را فراهم کرده‌ایم که هرکدام از پرسنلمان با یک شماره تماس منحصربه‌فرد سازمانی همیشه در دسترس مشتری باشند. این شماره به گونه‌ای است که وقتی با آن تماس می‌گیرید اگر خط مستقیم نیروی فنی پاسخگو نبود تماس به موبایل او منتقل می‌شود.

2: شرکت پشتیبانی شبکه (MSP) موردنظر شما، تا چه حد انعطاف‌پذیر است؟

یکی از نشانه ها و مشخصه های شرکت‌هایی که می‌خواهند خدمات کامپیوتری در اختیار مشتریانشان قرار دهند، ارائه ی یک طیف انعطاف پذیر از انواع خدمات است. آیا تأمین کننده ی شما فقط یک بسته ی خدماتی ثابت و تغییرناپذیر را ارائه میدهد؟ یا سطوح مختلفی از خدمات متناسب با شرکت شما را در اختیارتان قرار میدهد؟ اگر تأمین کننده ای، ضمن ارائه ی بازه ی محدودی از خدمات نیازهای شما را برآورده میکند، باید جوانب احتیاط را رعایت کنید. محدودیت در خدمات جاری و کنونی تأمین کننده، به معنای انعطاف پذیری محدود ایشان در زمان توسعه و تکامل شرکت شما میباشد.

3: شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) مورد نظر شما از کدام ابزارهای عیب یابی استفاده میکند؟

ضمن عقد قرارداد با تأمین کننده، شما رسماً اعلام میکنید که به شرکت تأمین کننده اعتماد دارید و داده ها و فایل های مهم شرکت خود را در اختیار ایشان قرار میدهید. این بدان معناست که هرگونه تلاش برای هَک کردن یا حمله ی احتمالی به سیستم های اطلاعاتی، داده ها و فایل های مهم شرکت شما را تحت تأثیر قرار خواهند داد. پیش از امضای قرارداد با یک تأمین کننده، باید از تدابیر و برنامه های شرکت تأمین کننده جهت مراقبت از داده های سازمانی تان آگاه شوید. شرکت تأمین کننده، باید از تکنیک های رمزگذاری کارآمد و بررسی های عیب شناسانه ی منظم برای جلوگیری از حمله ی کرم ها و ویروس های تروجان استفاده نمایند. همکاری با تأمین کننده هایی که صرفاً به نرم افزارهای رایگان یا برنامه های عیب یابی ارزان قیمت استناد میکنند، بسیار پرخطر است؛ و توصیه ی ما این است که به تأمین کننده هایی روی آورید که امنیت و مراقبت از داده ها را جدی تلقی میکنند.

4: ابزارهای تحلیل شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) مورد شما، تا چه حد کارآمد هستند؟

یک تأمین کننده ی خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، باید علاوه بر عیب شناسی و تأمین امنیت، اطلاعات سودمند و کارآمدی را نیز درباره ی داده های ذخیره شده در سیستم شرکت شما در اختیارتان قرار دهد. شرکت های مشتری، بنا به شرایط موجود از این اطلاعات استفاده میکنند. رایج ترین فرآیندهای تحلیلی در شرکت های تأمین کننده عبارتند از تحلیل آمار بکارگیری داده های پرکاربرد، تحلیل سرعت بازیابی برخی فایل های ویژه و تحلیل تعداد کاربرانی که طی یک بازه ی زمانی محدود، به برخی برنامه ها یا فایل ها دسترسی دارند. بدین ترتیب، شما میتوانید مسئله ها و مشکلات احتمالی را پیش از بروز شناسایی کنید.

5: شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) مورد نظر شما، چقدر مایل و مشتاق به همکاری با شماست؟

آیا شرکت تأمین کننده مایل است که با شما در یک جلسه حاضر شود و درباره ی بهترین راه حل های موجود با شما گفتگو کند؟ آیا تأمین کننده ی مورد نظر شما مایل به اصلاح و تغییر بسته های خدماتی عادی و مدل های قیمت گذاری خود برای ایجاد تناسب با نیازمندی های شما میباشد؟ هرچه میزان انعطاف پذیری یک شرکت تأمین کننده بالاتر باشد، شانس و فرصت شما برای برقراری همکاری های طولانی مدت با ایشان بیشتر خواهد بود. اگر یک تأمین کننده مایل و مشتاق به تغییر شروط و ضوابط خود نباشد، شما چطور مطمئن خواهید بود که ایشان برنامه های آینده ـشان را برحسب نیازمندی ها و اقتضاهای آینده ی شما اصلاح میکنند؟ هرچه شناخت شما از تأمین کننده ی موردنظرتان بیشتر باشد، کیفیت رابطه و همکاری میان شما و ایشان نیز بالاتر خواهد بود. اگر تأمین کننده ی موردنظر شما بتواند به این پنج پرسش پاسخ دهد و شما را راضی کند، احتمالاً شما یک رابطه ی همکاری طولانی مدت و پرثمر با ایشان خواهید داشت.

پیراسیس چطور به شما کمک می کند؟

ما در پیراسیس ، همواره تلاش نموده ایم تا مطابق با استانداردهای جهانی اقدام به ارائه کلیه خدمات پشتیبانی فناوری اطلاعات در قالب اولین MSP ایران  نماییم. جهت اطمینان از این موضوع ، می توانید همین حالا نه تنها با ما که با مشتریان ما نیز تماس گرفته و از کیفیت و نحوه خدمات اطلاع کسب نمایید.
همچنین کارشناسان ما در پیراسیس ، آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.