زمانی صحبت از برون سپاری خدمات نگهداری شبکه می کنیم سوالهای زیادی در باب حد و حدود این خدمات و دسترسی های شرکتی که اجراکننده این خدمات می‌باشند پیش میاید. هرچقدر موسسه ها بزرگتر می گردند نیازشان به استفاده از پیمانکارانی که بخشی از وظایف را به عهده بگیرند بیشتر خواهد بود.

برون سپاری‌، گاهاً برای بنگاه های کسب و کار، بیشتراز یک اصطلاح چندحرفی قیمت ندارد. این منش، معانی و مضمون ها اکثری دارا‌هستند؛ البته معمولاً با مقولاتی نظیر تفویض مسئولیت ها به نهادهای برون سازمانی، استخدام نیروهای برون سازمانی، استناد به مرکزها ارتباطی برون سازمانی و همچنین کاهش هزینه های کالاها و خدمات مرتبط است. آشنایی با روش کارکرد مدل برون سپاری خدمات نگهداری شبکه ، از اهمیت بسیاری برخوردار امل است؛ زیرا بدین شیوه، با تفاوت در میان رویکردهای برون سپاری نوین و رویکردهای سنتی نیز آشنا خواهیم شد.

موقتا، تعداد زیادی فروشنده در بازار مشغول به فعالیت میباشند که خدمات پشتیبانی و نگهداری از شبکه ارائه می‌کنند؛ به عبارتی، بسیاری از موسسات فناوری اطلاعات و تلکام که ما در دسته مشاوره ی نتوورک (Network Consulting Group) با او همکاری داریم، از همان دسته هستند. تفاوت بین “ خدمات نگهداری شبکه ” و “ برون سپاری ”، آن است که خدمات نگهداری شبکه یک ابزار مدیریتی می‌باشد و برون سپاری ، یک ابزار عملیاتی میباشد.

این بدان معناست که شرکت ها معتبر تأمین‌کننده‌ی خدمات پشتیبانی شبکه، یک متخصص است که در مکان اداری و سازمانی قدرتمند به کار می باشد و از ابزارهای مناسب برای مدیریت برخی از جوانب کاری سازمان شما برخوردار است؛ بعلاوه، این تأمین کننده ها میتوانند امور سازمان را به طوری بهتر از شما مدیریت کنند. صرف نظر از نوع صنعت ـی که در آن فعالیت می‌کنید، این تأمین کننده میتواند با سازمان و نهاد شما ترکیب شود. از سوی دیگر، برون سپاری سنتی یک کنش کاری تخصصی هست که ارزان قیمت تر و کارآمدتر است؛ اما در مقایسه با خدمات پشتیبانی شبکه، تسهیلات مشاوره ای و تخصصی کمتری در اختیار سازمان مشتری قرار می دهد.

درحال حاضر، در صورتیکه ایده ی مدیریت برون سپاری ذهن شما یا مشتریان ـتان را به خود سرگرم ساخته می باشد، بهتر است که با طریق کارکرد و تأثیر شرکتهای تأمین کننده ی خدمات پشتیبانی شبکه بر صراحت و شفافیت کاری آشنا شوید.

بخش اعظمی از تأمین کنندگان خدمات پشتیبانی شبکه ، تمام سعی خود را در جهت افزایش رؤیت پذیری شرکت، مسئولیت پذیری و صراحت در گزارش نویسی به فعالیت می‌گیرند. خیر؛ این تأمین کننده ها در خارج از سازمان شما فعالیت نمی‌کنند؛ بلکه یک واحد منشعب از مجموعه کاری و سازمان خودتان میباشند.

رؤیت پذیری

اکثر تأمین کنندگان خدمات خدمات نگهداری شبکه که در گوشه و کنار ابر فعالیت میکنند، ضمن ارائه ی تسهیلات و امکانات منحصربه‌فرد و سفارشی به مشتریان در زمان خرید فناوری و خدمات، رؤیت پذیری سازمان یا شرکت او را افزایش میدهند. حتی بسیاری از آنان، امکان دسترسی و در اختیار گرفتن کاربر از راه دور را نیز در دست سازمان مشتری قرار می‌دهند؛ گاهی از تایم ها نیز این تأمین کننده ها، محصولات و خدمات اتوماتیک ـی به شما عرضه میکنند که نیاز به هاست کردن یا نگهداری از سوی سازمان شما ندارند.

بسیاری از مشتریان معتقدند که ارتقای رؤیت پذیری، یک کدام از خدمات ارزشمندی می باشد که به وسیله تأمین کنندگان خدمات پشتیبانی شبکه ارائه می گردند؛ این خدمت، از آن جهت حائز اهمیت می‌باشد که شما دقیقاً میدانید پول خود را در عوض چه چیز صرف میکنید و تأمین کننده نیز به طوری کارآمد و در راستای تعهدات خود، خدمت رسانی میکند. در حالتی‌که این خدمات در مشت شما قرار نگیرند، گویی شما به چشمان بسته در حال پرواز می باشید.

مسئولیت‌پذیری

شما همواره میتوانید روی یاری تأمین کننده های خدمات پشتیبانی از شبکه حساب فرمایید و مطمئن باشید که دائماً شما را درباره‌ی تغییرات وارد بر پلت فرم ها، خدمات یا ساختارهای کاری که بطور مستقیم یا غیرمستقیم بر کسب و کارتان تأثیر میگذارند، باخبر خواهند کرد.

گزارشات صریح

از تأمین کننده ی خود بخواهید که در ارتباط گونه های خدمات گزارش نویسی و حسابرسی به شما اطلاعات دهد. گزارش ها، یک نگرش تاریخ محور و سطح بالا در زمینه‌ی کار تأمین کننده و طریق ی تأثیرگذاری او بر تجارت شما در اختیارتان قرار میدهند. در برنده تایم ها، شما شخصاً می‌توانید اقدام به تهیه ی گزارش از سعی تأمین کننده نمایید؛ اما معمولاً تأمین کننده خودش گزارش تهیه و تنظیم می نماید.

در شرایطی‌که راجع‌به قیمت خدمات پشتیبانی شبکه هم سوالی دارید ما در این ورقه توضیحات کاملی درباره ی تعرفه های کلیه خدمات پشتیبانی شبکه ارائه کرده‌ایم.

در صورتی که در فکر یک چاره مؤثر برای مدیریت فناوری اطلاعات برای سازمان خود یا شرکتهای مشتری تان می‌باشید، تماس با ما می تواند یک نقطه ی شروع عالی باشد. ما می‌توانیم شما‌را در زمینه‌ی انتخاب بهترین تأمین کننده، مشورت، مدیریت فرایند نصب تجهیزات و عیب یابی مشکلات راهنمایی نماییم. با ما تماس بگیرید و به ما اطلاع دهید که چطور قادر خواهیم بود کمکتان کنیم.