یکی از او‌لین کارهایی که یک نفر میتواند جهت مقدمه یک کسب و فعالیت انجام دهد، تضمین دسترسی به یک تلفن قابل اعتماد میباشد. کارهای متعددی بر روی کامپیوترهای شبکه ای انجام شده میباشد، ولی اداره ها کماکان به تلفن هایی برای برقراری ارتباطات روزمره نیاز دارند.سیستم های تلفنی دیرین و منحصر به فرد به طور کاملا گران میباشند، و تهیه دوباره یا این که ارتقاء یا این که کاهش مقیاس آن‌ها به خاطر اجبار کسب و فعالیت مشقت بار میباشد. با این وجود، تلفن تحت شبکه (VOIP) ، فناوری تلفنی با به کار گیری از اتصالات اینترنتی پهن باند و سیستم‌های تلفن اینترنتی (VOIP) میزبان به صورت خاص مزیت های بیشتری نسبت به سیستم های سابق ارائه‌می‌نماید.

در اینجا ۷ مزیت از شایسته ترین مزایای تلفن تحت شبکه (VOIP) معرفی می‌شود:

۱.نصب، تهیه و تنظیم و محافظت VoIP سهل وآسان تر میباشد.

نصب تلفن های IP آسوده میباشد، حتی برای اشخاصی که علم فنی محدودی در مورد نصب این نوع تلفن‌ها دارند. بجای نیاز به عده ای برای داخل شدن و فعال‌ساز‌ی و سیم کشی تلفن با به کار گیری از امکانات شما، میتوانید تلفن IP نصب کرده و برای عزیمت سریع فراهم گردید.
اپلیکیشن VoIP افزودن یوزرها تازه را آسوده و ارزان میسازند، و یک پورتال اینترنت دردسترس، جابجایی، اضافه کردن، یا این که عوض کردن پیکربندی سیستم را تسهیل می سازد. هیچ hardware VoIP برای نصب وجود ندارد، شما صرفا به تلفن های IP نیاز دارید، و حتی نیازی به نصب اپلیکیشن نیست.

۲. ارتقا یا این که کاهش مقیاس تلفن اینترنتی (VOIP) به راحتی صورت می‌گیرد.

پیش گویی اینکه تا سال آینده به یک‌سری تلفن نیاز خواهید داشت همواره سهل وآسان نیست، و در‌حالتی که دارنده یک سیستم تلفن سنتی میباشید، باید برآورد دقیق داشته باشید تا از خرج کردن پول در رویه خطوط تلفنی که در آینده از آن‌ها به کارگیری ای نخواهید کرد اجتناب نمایید.
همگی این خطاها با سیستم تلفن اینترنتی (VOIP) از بین میروند. با وجود VoIP در کسب و فعالیت خویش، به محض‌اینکه کارمند جدید اضافه کردید، می‌توانید یک خط تازه بیافزایید، و زمانی که کارمندی اداره را ترک کند، به راحتی میتوانید خط را واگذار یا این که حذف نمایید. شما همواره شماره های صحیحی از خطوط تلفنی جهت نیازهای خویش خواهید داشت.

۳.پرسنل هر نقطه که باشند به سیستم تلفن خویش دسترسی دارند.

آیا درحال تغییر‌و تحول نظم دهی دوباره یا این که بسط فضای اداره خویش می‌باشید؟ سیستم های تلفن میزبان VoIP به یوزرها اذن دسترسی به یک پورتال اینترنت در دسترس جهت تهیه و تنظیم سیستم ها در هر برهه زمانی را می‌دهند. سیستم های تلفن VoIP میزبان همینطور برای کسب و کارهایی که پرسنل میدانی یا این که کارکنانی که بسیار مهاجرت می نمایند فوق العاده میباشد. تماس ها به واسطه مشخصه های سیستم تلفن های VoIP میتوانند به هرجایی از عالم دایورت شوند.

۴. طیفی از مشخصه های تماس مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند.

کل مشخصه های سیستم تلفنی سنتی که انتظار دارید در پروتکل انتقال صدا از روش وب (VoIP) مو جود اند، که دربرگیرنده محافظت، انتقال، کاوش تماس، تماس کنفرانس و منوهای تلفنی قیم‌اتوماتیک هستند.
با انتخاب پروتکل انتقال صدا از روش وب (VoIP) میزبان از هیچ یک از مشخصه های مورد علاقه خویش دلسرد نخواهید شد.

۵.حتی از فناوری های دیرین مانند نمابر پشتیبانی می‌گردد.

نمابر مجازی مشخصه دیگری از سیستم تلفن VoIP میباشد. حتی‌د‌ر زمان ایمیل  و رابطه فوری، مثال هایی وجود دارد بر اساس این که وقتی نمابر کردن ضروری می‌شود. فارغ از نیاز به برگه یا این که جوهر (تونر)، با به کار گیری از اکانت ایمیلی که پیش از این با یک سیستم VoIP میزبان ساخته اید، می توانید مبادرت‌به ارسال یا این که اخذ پست الکرونیکی نمایید.

۶. VoIP میزبان در مخارج کسب و کار صرفه جویی می نماید.

صرفه جویی در پول یکی از مهم ترین خصوصیت های تلفن اینترنتی (VOIP) هست. سامانه‌های موروثی پرهزینه بودند. نصب مخل بود، تهیه دوباره مستلزم بازه و تغییرات فیزیکی در سیستم بود، و مخارج محافظت و تعمیرات می توانست پرهزینه باشد.
ولی با تلفن اینترنتی (VOIP) ، نه فقط می‌توانید در مخارج نصب صرفه جویی فرمائید، بلکه تماس ها به‌تنهایی ارزان تر می‌باشند. در صورتیکه کسب و فعالیت شما تماس های بین المللی متعددی در‌پی دارد، سیستم های VoIP صرفه جویی هایی که برای داشتن یک سیستم تلفن عالی سوای یک سپرده گذاری هنگفت بدان نیاز دارید را برای شما مهیا می نماید.

۷. تلفن اینترنتی (VOIP) با بقیه سیستم های کسب و فعالیت تلفیق میشود.

به خاطر اینکه تماس های VoIP بر طبق اینترنت میباشند، تلفیق تلفن اینترنتی (VOIP) با اپ‌های تجاری که همه روزه از آنان به کار گیری می‌کنید، آسوده تر میباشد. شما میتوانید کارهایی نظیر برقراری تماس‌های بیرون از باند مکانی از روش Outlook یا این که بقیه مشتریان پست الکرونیکی انجام دهید، یا این که یک تثبیت مشتری از روش تماس های ورودی وی شکل دهید.
اکانت های پست صوتی از روش زدن ایمیل به کارمندانی که مسافرت می نمایند قابل دسترسی میباشد، و حتی می توانید با یاری برخی از سیستم های تلفن VoIP میزبان متن پست صوتی بسازید. این خصوصیت پیام‌های پست صوتی را به متن رونویسی می نماید. آنان‌را به اکانت ایمیل شما ارسال می نماید، به این ترتیب نیازی نیست که در رابطه تایپ کردن یادداشت برداری درحین مکالمه نگران باشید.

شما می توانید برای مشاوره در این باره با کارشناسان پیراسیس تماس حاصل فرمایید