فناوری اطلاعات و تغییر، دو کلمه که به طور جدایی ناپذیری در هم تنیده شده و بهم نزیک هستند. نیازهای سازمانی، نوآوری در تکنولوژی را می طلبند و تغییرات تکنولوژی، نوآوری سازمانی را ممکن می سازند.

برای رفع این نیازهای سازمانی، کاربران امروزی می خواهند، نیاز دارند و انتظار دارند که بتوانند از هر جایی کار کنند واز  هرچیزی در هرجایی و در هر زمانی استفاده کنند.

  • از هرجایی-دفتر شرکت، دفتر کار خانگی، اتومبیل، پیست اسکی، زمین فوتبال بچه ها، فیجی ( همه ما آرزو داشتیم که این آخری مورد، شرایط ما باشد!)
  • استفاده از هر چیزی-کامپیوترهای رومیزی، تبلت ها و گوشی های هوشمند
  • در هر زمانی-برنامه های کار بر اساس سفر یا مراقبت از کودک اولویت بندی میشود.

بنابراین باید ببینیم چگونه این تغییرات بر زندگی متخصصان IT تاثیر می گذارد؟

 

گامهای انجام مشارکت در فناوری اطلاعات (CO-IT)  چیست؟

 

استراتژی فضای ابری خود را ، در رابطه با چشم انداز سازمانی خود در جهت پشتیبانی از کارها در هرجا و با استفاده از هر چیزی بررسی کنید.

جغرافیای تکنولوژی از پایگاه داده های ثابت در دیتاسنترهای محلی به سرویس ابری مهاجرت کرده است. (معمولا تحت عبارت “به عنوان یک خدمت”، به عنوان مثال نرم افزار به عنوان خدمت (Software-as-a-Service) یا SaaS). پیشرفت ها در توسعه نرم افزار، مجازی سازی، و شبکه های پر سرعت این امر را ممکن ساخته است.

سازمان شما باید واقعیت های مربوط به الزامات اساسی خود را با راه حل های ابری ترکیب کند تا رویکرد “کار از/در هر مکانی”، با استفاده از ابزار و الزامات مورد نیاز برآورده شود. امروزه ما اکثرا با  سازمان هایی که رویکرد هیبریدی دارند  کار میکنیم-برخی از تکنولوژی های اساسی را در اختیار دارند و بقیه در یک یا چند سرویس ابری در اختیارشان است .

نقشه، یعنی جایی که الان هستید، جایی که می خواهید باشید و چه موقع، و چطور به آنجا برسید.

برای پشتیبانی از کار در هرزمان ، زمان بندی کنید و مراکز فناوری اطلاعات فوق العاده ای ایجاد کنید.

پیشرفت تکنولوژی امکان زمان بندی منظم را تسهیل می کند، با این حال، تکنولوژی هنوز شکست می خورد و کاربران در حین کار مشکلاتی دارند. این مشکلات در راه ضرب العجل های انجام پروژه ها، رشد شغلی پرسنل و … پیش می آید.

 

این زمانی است که هرگز نمی توانیم به آن برگردیم، پس چگونه آن را “ایجاد” کنیم؟

کارهایی که باید در حوزه فناوری اطلاعات انجام دهید و نداده اید را، مشخص کنید. سپس مشخص کنید که چطور با این چالش ها برخورد کنید. برای مثال:

باید:زمانی که بر روی پروژه ها و وظایف پیشرفته تر تمرکز دارید ، زمان در دسترس بودن کاربران را به وسیله کاهش مشکلات فناوری اطلاعات ارتقا دهید.

راه حل: برای برنامه ها و زیرساخت های حیاتی نظارت خودکار ایجاد کنید .بگذارید سیستم های شما زمانی که به مشکل بر می خورند به شما هشدار دهند، به این ترتیب زمانی که خللی در سیستم به وجود می آید، شوکه نمی شوید.


باید:اکثر کارهای فناوری اطلاعات را در طول ساعات اداری انجام دهید  تا از ساعات غیرکاری برای توسعه مهارت و تجدید قوای کارکنان این حوزه استفاده کنید.

اصلاح: از مجازی سازی و تکنولوژی ابری استفاده کنید تا از نگهداری سیستم های اضافه پیشگیری کرده و سرویس ها هیچ یا حداقل در دسترس نبودن را داشته باشند.


باید: بر روی مسایل مهم برای سازمان و رشد شغلی کارمندان تمرکز کنید. کارکنان بخش IT باید مبتکر ، خوش حال و چالش برانگیز بمانند.

اصلاح: صرف نظر از اندازه ، مراکز فناوری اطلاعات عالی، برای متخصصان فراهم کنید تا تمرکز و بهره وری را به حداکثر رسانید. هسته های اصلی را به صورت داخلی نگه دارید و در بقیه موارد از سرویس های مناسب بیرونی استفاده کنید. چند سوال سخت از خودتان بپرسید:

  • آیا کارکنان بخش فناوری اطلاعات ما باید زمان خود را بر روی ایجاد زیرساختها یا برنامه های ضروری و تحلیل کسب و کار صرف کنند؟
  • آیا منطقی است که کارکنان بخش فناوری اطلاعات ما، 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته کار پشتیبانی انجام دهند، یا اگر مجبور نباشند به تماس های 2 صبح و شرایط اضطراری آخر  هفته پاسخ دهند، راضی تر و خوشحال تر هستند؟
  • آیا کارکنان بخش فناوری اطلاعات ما می دانند که چگونه،از زمان و ابزارهای فناوری اطلاعات برای خودکارسازی و نظارت موثر استفاده کنند؟
  • آیا ما ملزومات امنیتی مهم و لازم را برای کاهش خطرات و به پیش بردن ماموریت سازمان را داریم ؟

در حالی که هر سازمانی می تواند ایده مشارکت در فناوری اطلاعات یا CO-IT را داشته باشد، مشتریان ما ، ما را در این فرآیند دخیل می دانند تا با آنها همکاری کنیم و در جایی که می خواهند ،با ترکیب نیروها و بهترین راه حل های IT در جهت حمایت از سازمانشان مشارکت کنیم.