مدیریت شبکه کاری چالش‌برانگیز است. پیش‌بینی نیازهای کاربر و مدیریت تغییرات عمده تکنولوژیکی به این چالش می‌افزاید. شرکت های ارائه دهنده خدمات جامع پشتیبانی شبکه، اغلب به مدیریت شبکه های متعدد می‌پردازند که در آن مشتریان طیف گسترده‌ای از ابزار شبکه را پیاده‌سازی می‌کنند. آنها در این حوزه با پیچیدگی‌های بسیار زیادی مواجه هستند. به طور کلی خدمات پشتیبانی شبکه کاری چالش برانگیز و دقیق است که نیاز به مستند سازی تمام وقایع و رویدادهای جاری دارد تا در صورت بروز مشکل تیم پشتیبان شبکه بتواند با توجه به همین مستندات مشکلات پیش رو را از میان بردارد. همانطور که StorageCraft در کتاب الکترونیکی خود به نام Making Disaster Recovery Easy یادآوری کرده است، “مستندسازی” کلید پشتیبان گیری جامع و طرح بازیابی اطلاعات به هنگام بروز فاجعه است؛ به همین دلیل نگاهی می‌اندازیم به تعدادی از محصولات که می‌تواند شرکت های ارائه دهنده خدمات جامع پشتیبانی شبکه را در مستندسازی شبکه های مدیریتی کمک کند. این محصولات و ابزارها کارشان کمک به روند کاری تیم فناوری اطلاعات است. باید توجه داشت که این ابزارها برای شبکه هایی موثر خواهد بود که از سطح مشخصی بزرگتر هستند.

مطمئنا، برخی از شبکه های کوچکتر اغلب به وسیله ی Visio یا Excel مستندسازی می‌شوند. حتی اخیرا برخی شرکت ها یک ویکی خصوصی برای مدیریت زیرساخت های خود راه اندازی کرده اند. اما اگرچه ممکن است شما با این ابزار یا ابزار مشابه کار را شروع کرده باشید، اما آنها مقیاس خوبی نیستند. تعداد اندکی از آنها به هدف مستند سازی شبکه نوشته شده اند.

در اینجا چهار ابزار معرفی می کنیم که راه حل های مختلفی را برای حل مشکل ارائه می دهند. برخی از آنها پیشرفته تر هستند، اما همه آنها به شما کمک می کنند که به طور موثرتری شبکه خود را مدیریت کنید و پشتیبانی و نگهداری شبکه با کیفیت بالاتری صورت پذیرد.

Spiceworks ابزارهای جامعه فناوری اطلاعات و شبکه 

Spiceworks یکی از محبوب ترین جوامع برای متخصصین IT است. جامعه ای منحصر به فرد از کاربران که می توانند با هم همکاری کنند یا از یکدیگر مشاوره بگیرند. همچنین بازاری است که خدمات و محصولات مرتبط با فناوری اطلاعات شامل مد%