انجام بدون نقص مستندسازی شبکه دارنده یک سری مزیت میباشد. شما می بایست بدانید چه چیزی را در مستندات شبکه های مشتریان خویش بکار ببرید تا از این مزایا به کارگیری نمائید.

تولید مستندسازی شبکه احتمالا جزئی از معدود زرق و برق ترین (و معدود هیجان انگیزترین) بخش هر پروژه مشاوره ای میباشد. با این حال، مستندسازی تغییرات شبکه ضروری میباشد. در بعضی مورد ها مشتری شما ممکن میباشد خودکفا باشد و نیاز به داده ها در امر پیکربندی شبکه خویش داشته باشد. و حتی در صورتیکه مشتری هیچوقت خودکفا نشود، به عارضه های متعدد مستندسازی اثر گذار خواهید یافت.

همچنان که کسب و عمل مشاوره ای شما رویش می نماید، دیگر نمی توانید وقت خویش را به مشتریان خویش تخصیص دهید. در آینده، یک کدام از پرسنل شما ممکن میباشد به مشتری خدمت ارائه دهد. داشتن مستندات مطلوب شایسته ترین روشی میباشد که تضمین می نماید که هر مورد از پرسنل شما توانا به تامین نیازهای مشتری فارغ از نیاز به تحقیق در رابطه مشتری به خاطر راه اندازی و اقدامات گذشته کمپانی در عوض آن مشتری خواهد بود.

مستندات همینطور از این نظر که به شما برای به خاطر آوردن آنچه صورت گرفته امداد می نماید اصلی میباشد. اینجانب پروژه هایی را به انتها رسانده ام که تامل می‌کردم تنها به عبارتی یک بار میباشد و دیگر مشتری را نخواهم روءیت کرد. البته یک یا این که دو سال بعد، مشتری مجدد تماس گرفته و درخواست عمل دیگری میکرد. هیچ راهی نیست که بتوانم به صورت ظریف به حافظه بیاورم که چه‌گونه شبکه مشتری تهیه گردیده یا این که چند سال پیش آنان‌را انجام داده ام. داشتن مستندات خوب به اینجانب اذن می بخشید که شبکه مشتری را مرور کنم به گونه ای که خودم را در سایت مشتری در محاصره نبینم.

مستندسازی خوب همینطور از شما مراقبت می نماید. تجربه اینجانب این میباشد که زمانی که دستتان به شبکه مشتری رسد، مشتری به صورت طبیعی فرض می نماید که هر مشکلی که از آن لحظه به بعد رخ دهد، مرتبط با چیزی میباشد که شما انجام داده اید (هم اکنون خواه این تصور واقعیت داشته باشد یا این که خیر). مشکل این میباشد که در‌صورتی‌که سیستم مشتری مبتلا خرابی بزرگی باشد، ممکن میباشد عملکرد پیرو دادرسی علیه شما داشته باشند، حتی در حالتی که خرابی تقصیر شما نبوده باشد. این دستور بعید به نظر میرسد، البته به خاطر داشته باشید که شما بیشتر از خود مشتری در امر شبکه ایشان میدانید. در‌حالتی که اینطور نبود، مشتری به هیچ عنوان با شما تماس نمی گرقت. به همین ترتیب، ممکن میباشد مشتری آنقدر مهارت نداشته باشد که تفاوت میان یک خرابی مرتبط با فعالیت شما و خرابی مرتبط با چیزی دیگر را تشخیص دهد.

در صورتیکه مشتری مبادرت به طی مسیرهای رسمی نماید، مستندسازی شما احتمالا شایسته ترین دفاع شما خواهد بود. مستندات بی نقص و مستدل نه صرفا نشان میدهد که کدام بخش از شبکه مشتری را تصحیح نموده اید، بلکه شواهدی را نشان می‌دهد که شما از شایسته ترین طرق مو جود در صنعت پیروی نموده اید.

چه چیزی را مستند کنیم

محتویات مستندات حقیقی وواقعی بسته به نوع عمل گوناگون خواهد بود، ولی در اینجا درک کردن چندین چیز ممکن میباشد مطلوب باشد:

نمودار شبکه(توپولوژی شبکه، طرح Active Directory، و غیره)
لیستی از اسم های کامپیوتر و نشانی های IP
مستندات پشتیبانی مجوزهای نرم افزاری خریداری گردیده، همدم با سندها و مدارک نشان دهنده اینکه دیسک های نصب در آخر پروژه به چه کسی داده گردیده اند
رسید خرید سخت افزارها
شرح مفصلی از هر شیوه تنظیمات آیتم به کار گیری (پیکربندی سیاست گروهی، پیکربندی اکانت استفاده کننده، پیکربندی VPN، و غیره)
اسامی و داده ها تماس هر مورد از اشخاصی که در‌این پروژه با آن ها عمل نموده اید، و همینطور یادداشت های مرتبط با نقش های هر مورد از این اشخاص در پروژه ( چه کسی چه کاری را تایید نموده است)
در‌حالتی که مشتری شما مبلغ هنگفتی در hardware تازه سپرده گذاری نموده باشد، حتی می‌توانید یک‌سری عکس بگیرید تا بعدتر تحت عنوان گواهی بر طبق تحویل hardware به مشتری از آن‌ها به کارگیری فرمایید.

اکثری از این موردها برای امداد به شما در مواردی در لحاظ گرفته گردیده اند که یک مشتری ناراضی ماه ها یا این که سال‌ها بعد از آن غرغر کرده و اعلان نارضایتی می نماید. با این هم اکنون، اقلام مو جود در‌این لیست همینطور می‌توانند آیتم استفاده قرار گیرند تا با‌سرعت با شبکه مشتری آشنا گردید، که در شکل عدم وجود این مستندات بایستی وقت متعددی را صرف شناخت با شبکه می کردید. هر یک‌سری ممکن میباشد متوجه گردید بدون چاره به انجام گونه های گوناگون مستندسازی خوبی برای نفع خویش، بلکه برای نفع مشتری می باشید.

برای مثال، سال پیشین در یک میهن عالم سو‌مین فعالیت کردم. کارکنانی که برای پشتیبانی شبکه استخدام گردیده بودند، تجربه بسیار پاره ای در قضیه فعالیت با کامپیوتر داشتند و حدودا هیچ تجربه ای از شبکه نداشتند. تفاوت وقتی سبب ساز گردیده بود آن اشخاص نتوانند هر مدت سوالی دارند با اینجانب تماس بگیرند ( نقص‌ برقراری ارتباط تلفنی در میان المللی از آن میهن را هم به آن اضاف نمایید). بدین ترتیب، یک سری روز مازاد را برای مکتوب کردن مستندات در محل برای تعدادی نحوه، مانند روش تولید اکانت کاربری، انجام حامی گیری روزمره و افزودن پایانه های کاری به دامنه، صرف کردم. بعد از آن به پرسنل فناوری داده ها وقت دادم که مراحلی را که مستند کرده بودم انجام دهند تا مطمئن نحس هیچ ابهامی ندارند.

هر بازه زمانی که کاری برای مشتری انجام می دهید، اصلی میباشد که آنچه را که انجام داده اید مستند سازی نمائید. سطح مستندسازی موردنیاز به شدت بسته به نوع عمل و سطح مهارت مشتری شما گوناگون خواهد بود. در هر شکل، مستندات شما بایستی به اندازه کافی جامع باشد که بتوان در صورتیکه که مشتری دست به مبادرت رسمی علیه شما بزند از آن برای دفاع از خویش به کارگیری نمایید.