برونسپاری گونه های سرویس ها یک کدام از مسائلی میباشد که در دنیا امروز پرورش بخش اعظمی از کسب و امور را به یاور داشته میباشد. این زمینه سبب شده‌است تا شرکتها سبک‌تر و چالاک‌تر شوند و در موقعیت رقابتی دنیای بیزینس بتوانند از رقبای خویش پیشی بگیرند.
در بین همه‌ی سرویس ها برونسپاری پشتیبانی شبکه کامپیوتری یکی‌از بحث‌برانگیزترین آنهاست.
موسسات بخش اعظمی هم برای ارائه چنین خدماتی به وجود آمده‌اند. اما مثل تمام پروژه‌های برونسپاری دیگر بایستی در تعیین کمپانی پشتیبانی شبکه بسیار اعتنا کرد و این قضیه فارغ از امضای یک قرارداد پشتیبانی شبکه سفت و محکم انجام‌پذیر نخواهد بود.
در انجمن‌های آنلاین، مشاجره متداولی حول محور برونسپاری به موسسه های پشتیبانی شبکه (MSP) متعدد میچرخد. این نکته منجر ساخت مشاجره‌های بی‌انتها و نظرهای متفاوتی گردیده، و نسبتاًً طولانی تر از هر مورد دیگری در قضیه IT مطرح شده‌است. با وجود تمام این مباحثات دوطرفه، در غایت به جای ساخت مجموعه داخلی، قصد به همیاری با اینگونه موسسات که کارشناس و فنی میباشند حق تقدم دارد.

چرا بهتر میباشد help desk خویش را به یک کمپانی پشتیبانی شبکه خبره برونسپاری نمائید؟

کمپانی مدیریت فناوری Franklin قصد به همیاری با کمپانی Collabrance، یک تامین‌کننده سرویس های شبکه کارشناس در خاورمیانه گرفت تا ارائه سرویس های فنی و عملیات شبکه خویش با مشتریان سابق و جدید خویش را سهل و آسان‌تر نماید. این مجموعه از دوره تأسیسش در سال 2007 سرویس به مشتریان محلی و ملی سرویس IT داده است. طبیعتاً سوالی که در اینجا مطرح میشود اینست که: \”چرا بایستی یک کمپانی پشتیبانی شبکه تازه‌تاسیس با یک کمپانی دیگر برای انجام چنین بخش مهمی از فعالیتهایش همیاری نماید؟ جواب این سوال \”ارتقاء فایده‌وری\” میباشد.
برخلاف آنچه بعضی ممکن میباشد تصور نمایند، کسب و فعالیت اصلی این موسسه عملیات شبکه یا این که سرویس های فنی وجود ندارد. کسب و عمل اصلی آنان پشتیبانی نیازهای IT مشتریان به موثرترین رویه ممکن میباشد. استانداردسازی تکنولوژی و منفعت‌وری که آنان برای پشتیبانی از این تکنولوژی به فعالیت می برند به عبارتی امتیاز متمایزکننده اصلی آنهاست. مشتریان صرفا یک هدف دارند: کارشان طوری صورت پذیرد که کوچکترین نگرانی راجع به تکنولوژی نداشته باشند. تا هنگامی که راه حل‌هایی برای نیازهای کامپیوتر و شبکه آنان مهیا شود، یعنی کارایی کمپانی پیروزی‌آمیز خواهد بود.

یک تجزیه و محاسبه ساده در باب بحث پیچیده تامین‌کننده سرویس های پشتیبانی شبکه

آنالیز برونسپاری عمل‌های یک کمپانی IT بسیار ساده میباشد. آیا این موسسه پایانه‌های کاری برای ارائه سرویس های پشتیبانی‌شان میسازند؟ درواقع اکثر آن‌ها این فعالیت را نمی کنند، بلکه پایانه‌های کاری را از کمپانی‌های بزرگی مانند Dell، HP، یا این که Lenovo خریداری می کنند. این نکته در زمینه ی سرورهای فیزیکی، سرویس ها ابر، اپلیکیشن RMM و غیره هم درستی می‌نماید. برهان این فعالیت بسیار معمولی میباشد. این مجموعه‌های وسیع سخت‌افزارهایی ارائه میدهند که ارزان‌تر و قابل اطمینان‌ترند و پشتیبانی از آنان راحت تر از سخت افزار مشابهی میباشد که بوسیله MSP ساخته می شود. همیاری با این موسسه‌ها در واقع به‌عامل اطمینان از تولیدات‌شان میباشد. طاقت فرسا‌افزار آن ها نیازهای IT مشتریان را به روشی برآورده می‌نماید که سنجیده‌خیس از ساخت پایانه کاری یا این که سرور غیروابسته میباشد.
مطمئنا همین دستور را می‌توان برای NOCها و میز سرویس ها با یکMSP کارشناس بکار برد.
\”با داشتن یک شریک مطلوب می‌توان نیازهای سرویس ها IT مدیریت شده مشتریان را به روشی کارآمدتر برآورده کرد.\”
نهایتا، مشتریان برای علم و تخصص IT هزینه می‌نمایند. تحت عنوان یک مشاور مورد اعتماد در کارهای تکنولوژی، از شما انتظار می‌رود شایسته ترین چاره‌های ممکن IT را ارائه دهید و شایسته ترین شریک کاری ممکن را تعیین نمائید.
شراکت کاری می بایست با یک ارائه دهنده سرویس های مدیریت گردیده (MSP) کارشناس و خبره صورت پذیرد که بضاعت و تخصص پشتیبانی از مشتریان شمارا داشته باشد به طوری که تلاش کارآمدتری نسبت به تولید و مدیریت میز سرویس ها و NOC داخلی داشته باشد. ساخت ثبات و امنیت از روش استانداردسازی فرآیندها تضمین می کند که سرویس های IT مدیریت گردیده مشتریان سوای هیچ مشکلی صورت پذیرد تا آنان بتوانند روی کسب و فعالیت اصلی خویش تمرکز نمایند، زیرا در غایت این مراد اصلی مشتریان و وظیفه اصلی یک ارائه دهنده سرویس های مدیریت گردیده (MSP) کارشناس در ارائه تولید ها و سرویس ها میباشد.