بازار ارائه‌دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی (ESP) همچنان در هم اکنون تکامل بوده و رقابت همانند پیشین بسیار شدید میباشد. مرور کلی معایب و مزایای اشکال گوناگون ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی میتواند یاری بزرگی برای اشخاصی که مورد‌های زیادی را در نظر دارا هستند، باشد.

در کل، بازار فعلی را می شود به شرح ذیل طبقه‌بندی کرد:

ارائه‌دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی سلف‌سرویس سنتی

این مجموعه‌ها سرویس های ایمیل اینک مبنای \”سرویس ها ابری بازاریابی\” مختلفی را صورت میدهند. سرویس های ابری بازاریابی آی.بی.ام (Silverpop)، سرویس های ابری بازاریابی اوراکل (Responsys، Eloqua)، سرویس های ابری بازاریابی نیروی فروش (ExactTarget، Pardot)، و سرویس های ابری بازاریابی ادوبی (Neolane).

مزایا: این پلتفرم‌ها از گسترده‌ترین امکان‌ها و کاربردهایی، از جمله ابزارهای هماهنگ کردن کمپین‌های بازاریابی در شبکه‌های دیجیتال، برخوردار بوده و دارنده توسعه یافته‌ترین برنامه‌های یادگرفتن و همینطور منابع مالی و انسانی قابل توجهی برای توسعه و گسترش گروه جنس خویش می باشند.
معایب: پیشینه طولانی برد آنان به‌این معنا میباشد که به بخش اعظمی از کارشناسان سرویس کرده‌اند و به همین ادله طرز‌های مختلفی برای انجام هر کاری توصیه میدهند که میتواند به انتخاب شایسته ترین مسیر یاری دهد. مجموعه‌های فن‌ای سرویس ها اکثر زمان ها رو به ضعف می باشند، به این ترتیب جلب دقت و یا این که \”راه ویژه\” آنان نیز قادر است یک معضل باشد.

ارائه‌دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی سنتی فول سرویس

 

کمپانی‌هایی از قبیل Acxiom، Experian Cheetahmail، اپسیلون و Yesmail که در طی سالیان طولانی در حوزه برنامه‌های سازمانی درگیر به فعالیت می باشند.

مزایا: تیم نرم‌افزارهای کار کشته با گروه‌های خدمات مشتری بسیار پاسخگو و کارآمد. این پلتفرم‌ها جزو برنامه‌های بازاریابی ایمیلی بسیار توسعه یافته به شمار می روند و می توانند یک کالا آخرین شگفت‌انگیز تولید نمایند.
معایب: برنامه‌های پیچیده‌خیس به صورت عمده به به کار گیری از سرویس های رشته‌ای و توسعه یافته این برنامه‌ها که گران قیمتند متعلق میباشند. برای پرداخت تعرفه مدام فراهم باشید (و بعضی وقت ها هم می بایست مدتی شکیبایی فرمایید)، حتی هنگامی که درخواستهای شما نسبتا معمولی به نظر میرسد. علاوه بر این، در شرایطی‌که بدشانس بوده و با یک گروه سرویس ها مشتری رتبه 2 روبرو گردید، ممکن میباشد به ایرادات فراوانی بخورید.

نسل دوم ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی

گروهی از شرکتهای نسبتا برنا از قبیل Cordial، Maropost و Sailthru به ارائه دهندگان سنتی سرویس های ایمیل در عوض درس دریافت کردن از آن ها و کارایی برای تجدید نظر راجع به چگونگی انجام این امور، پول هایی میپردازند.

مزایا: عدم نیاز به سرگرم کردن خویش با legacy client به این مجموعه ها اذن می‌دهد تا ابزار جدیدی را که بر طبق نهایی حرفه آوری های ابری تشکیل‌شده و دارنده خصوصیت های بسیار جالب میباشند را توسعه و گسترش دهند.
معایب: نرم افزارهایی همانند ESP هاي سنتي ارائه نمی دهند و منابع مشابهي براي اموری مانند فراگیری ندارند. انتظار سرویس های بسیار قابل لمس البته سطح ذیل را داشته باشید.

ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی غیر امریکایی

برخی شرکت های غیر آمریکایی مانند Adestra، DotMailer و Emarsys جدیدا دفترها خویش در آمریکا را در ادامه تحکیم منزلت ارائه دهندگان های سرویس های ایمیل سنتی بهره برداری کرده اند.

مزایا: این پلتفرم ها ثابت گردیده اند، و یوزرهای زبده خویش را در بازار دارا هستند. این موسسه ها تیم نرم‌افزارهای قابل قبولی دارا‌هستند که اکثر وقت ها بازارهای خاصی که محصولاتشان به خیر به نیازهای مختص آن بازارها جواب میدهد را انگیزه قرار داده اند.
معایب: پشتيباني غيرقابل اعتماد در بازار آمريكا. علاوه بر این، این موسسه ها به اندازه ESP های سنتی ثروتمند نیستند، بدین مفهوم که نرم افزارها و نقشه های توسعه و گسترش آن‌ها محدود تر میباشد. از این رو مهم میباشد که از سازش برنامه های گسترش بلندمدت آنها با برنامه های پرورش سازمان خویش اطمینان یابید.

ارائه‌دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی با محوریت گسترش‌دهندگان

برای آن گونه از شرکتهایی که مایلند ایمیلها را به صورت عمده از پلتفرم خویش اجرا نمایند (به عنوان مثال موسسات برنامه یا این که موسسه ها فناوری توسعه یافته با منابع توسعه و گسترش زیاد)، شرکتهایی مانند Mailgun و Sendgrid پلت‌فرمهایی ارائه می دهند که عمدتا از روش API ها قابل دسترسی میباشد.

مزایا: رقابت اصلی این مجموعه ها درباره با هزینه ها میباشد. نرم افزارهای آن‌ها به صورت قابل مراعاتی ارزان تر از دیگر پلتفرم های مطلوب برای برنامه هایهای ایمیل سازمانی میباشد.
معایب: بازاریابان می بایست از قبل بدانند که در هنگام نیاز به امداد، به منابع گسترده ای نیاز خواهد بود. این قضیه اکثر زمان ها وقتی که تغییرات یا این که گزارش معمولی ایده پرداز مایحتاج میباشد، بسیار ناامید کننده میباشد، که به نوبه خویش چیزهایی مانند تست و سئو را طاقت فرسا می نماید. به صورت خلاصه، فارغ از پشتيبانی آی تی منحصر، پیشبرد یک برنامه ایمیلی سخت میباشد. بدین ترتیب به سازمان ها پیشنهاد میکنیم در هنگام تعقیب کردن این مسیر توازنی دربین مخارج مجال های از دست رفته و صرفه جویی در مخارج بالقوه برقرار نمایند.

رقابت در میان ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی از حیث ما مزیت میباشد؛ به دلیل آن که رقابت به پیشرفت منتهی میشود. البته پیشنهاد میکنیم که بررسی خویش را با شناسایی گونه کمپانی پلتفرمی که توانمند به برآورده کردن نیازهای شما در دراز برهه زمانی میباشد مقدمه نمائید. غالبا مشخص و معلوم کردن اینکه آیا فلسفه کلی شما با منظره ارائه دهندگان پلتفرمی که شما در اکنون باز بینی آن می‌باشید همراستا میباشد، مهمتر از صرف هزینه برای مشخصات و امکان های مختص میباشد.

شرکت ها پشتیبانی شبکه میتوانند شایسته ترین مشاور شما برای گزینش چنین ارائه دهندگانی باشند. قرارداد با یکی این مجموعه ها قادر است منافع اکثری برای شما داشته باشد.