اولین و مهم ­ترین نکته ای که برای تصمیم گیری در رابطه برون سپاری امور می بایست بدانیم این میباشد که: بنگاه ­های کسب­ و عمل کوچک تا متوسط، به‌این برهان برای برون سپاری نیازهای فناوری اطلاعاتشان متقاعد می گردند که دردسر کمتری را تجربه نمایند.

ولی مسئله به همین سادگی هم وجود ندارد. در ادامه تلاش می‌کنیم این مسأله را بیشتر توضیح میدهیم. برای اینکه بتوانید یک تصمیم درست درباره ی برون سپاری یا این که عدم ­برون سپاری فناوری داده ها در سازمانتان بگیرید، می بایست شواهد کافی برای توجیه و پشتیبانی از تصمیمتان در مشت داشته ­باشید.

بخش فناوری داده ها چه چیزی است؟

بخش فناوری داده ها در یک سازمان، از یک فضای تماما پیچیده تشکیل‌شده و میزبان گونه‌های سخت افزارها، نرم­ افزارها و کانال­ های کامپیوتری میباشد. این اطراف، قابلیت و امکان و زمان راه و روش ­اندازی و اجرای جریان­ های کاری و عملیات کلام ه­ای و مهم را در مشت شما قرار خواهد بخشید؛ مانند فرآیندهای مالی و حسابداری، مدیر رابطه با مشتری، ارسال و اخذ نشانی اینترنتی و ایجاد و نشر اوراق.

پیروزی سازمان به بضاعت­ شما در به کار گیری صحیح و کارآمد از این تجهیزات و اختیارات بستگی دارد. به عنوان مثال، ارسال و اخذ نشانی اینترنتی برای برقراری رابطه با مشتریان، کارمندان، شُرکا و فروشنده­ ها با انگیزه پردازش سفارشات محصول و سرویس ها، لازم و ضروری میباشد. در صورتیکه این فعالیت مهم را اجرا نکنید، فکر می­نمائید آخر و عاقبت سازمان شما چه می‌گردد؟ علاوه بر این­ها، برای آنکه بتوانید کسب ­وکارتان را به خوبی اداره نمائید، می بایست به داده ها مشتریان و داده­ های مالی دسترسی داشته ­باشید. برای حفظ و اطمینان یافتن از اجرای صحیح همگی این فرآیندها، شغل های هدفمندی پباده سازی گردیده ­اند که می بایست ظریف و صحیح اجرا شوند؛ تأمین امنیت، نصب و راه ­اندازی نرم ­افزارهای ضدویروس، پشتیبان گیری و بازیابی داده­ ها و بررسی بر سِرور تعدادی از این امور میباشند.

اکنون میتوان پرسید که با دقت به اینکه مسئولیت اجرای تمام این فرآیندها بسیار سنگین و البته، حیاتی میباشد، آیا یک بنگاه کسب­ و عمل کوچک یا این که متوسط می­ تواند تمام این مسئولیت­ها را به تنهایی بر عهده بگیرد؟ صرفا در صورتی‌که ­این قابلیت موجود است که سرمایه­ نامحدودی برای استعدادها، زیرساخت­ ها، پول و وقت در نظر گرفته باشد. فراگیری کارمندان بخش فناوری داده ها، محافظت و نگهداری از امکانات این بخش و هم­چنین به ­روز نگه­داشتن فناوری، از پاراگراف عمل­هایی می باشند که از نگاه طولانی تر بنگاه­های کسب ­و فعالیت کوچک یا این که متوسط، فارغ از اغراق به شدت مشقت بار و سنگین تلقی می­شوند.

درپی این مقاله، فهرست هفت گانه ای را از مزیت های برون سپاری بخش فناوری داده هاِ سازمان به یک سازمان مدیریت سرویس های فناوری داده ها (MSP) آورده ایم:

1. در اختیار گرفتن و کاهش هزینه ­ها

وقتی­که وظایف و مأموریت ­های بخش فناوری داده ها در سازمانتان را به یک تأمین­ کننده­ ی دارای اعتبار برون سپاری می­فرمائید، در قالب پرداخت یک حق ­الزحمه­ ماهانه می ­توانید هزینه ­ها و مخارج سازمان را در اختیار بگیرید. دراین حالت این مزیت موجود هست که داده ها مرتبط با پرداخت ­ها در چنگ شما خواهد بود و با یک مدیر مطلوب میتوان از نوسان ماهانه هزینه ها خودداری کرد. به علاوه اینکه شما از این روش می ­توانید از امتیاز صرفه ­جویی و همینطور تجربه ها و تخصص نهاد خدمات ­رسان هم برخوردار گردید. یعنی یک تیر و چند نشان! وقتی­که مبادرت به راه ­اندازی یک دپارتمان فناوری ­داده ها می­فرمایید، بایستی بدانید که هزینه ­ها حقیقتاً سرسام­آور خواهند بود. متخصصان بخش فناوری داده ها می بایست از مجال کافی برای ارتقای سطح تخصص و علم خویش برخوردار باشند و از درآمد و دستمزد­ ومزایای خویش نیز رضایت داشته ­باشند. ارگانهای مدیر خدمات فناوری داده ها ( MSP ) مبادرت به ارائه سرویس ها بر اساس میزبانی ابری می­نمایند؛ یعنی به شما این قابلیت را می‌دهند که سخت افزارهای مختلفی مانند سرور را اجاره نمایید یا این که حتی از تأمین ­کننده بخواهید که سیستم احتیاجی را در جایی بیرون از محل کارتان برای­ شما رویه ­اندازی نماید و قابلیت و امکان آنالیز همیشگی بر آن را در مشت شما قرار دهد.بنابراین سرمایه­ کل مایحتاج برای فناوری داده ها، تا حد متعددی کاهش پیدا می­نماید. تمام سخت­ افزارها یک مورخ انقضا دارا‌هستند که در آن مورخ، زمان سعی آن­ها به آخر میرسد؛ درین وضعیت، آن سخت­ افزارها می بایست ردوبدل شوند و جای خویش را به سختافزارهای دیگری بدهند. سرویس ها بر طبق میزبانی ابری، قابلیت پیش­بینی و اعمال در دست گرفتن بر این هزینه ­ها را برای سازمان شما آماده میکند.

2. تمرکز بر کسب­ وکـار

سازمان شما شاید در حوزه دستمزد یا این که مهندسی فعال باشد یا این که حسابداری یا این که ایجاد ­و ساز. حقیقت این میباشد که شما حوزه عمل خویش را بر مبنای توانمندی ­ها و تخصص خویش گزینش می­نمایید خیر بر مبنای فناوری داده ها! هر کمپانی یا این که سازمانی با محدودیت­ های مختلفی برای دسترسی به منابع روبه رو میباشد و سازمان رئیس سرویس ها فناوری داده ها ( MSP ) به شما یاری می­نماید تا این منابع را طوری به عمل بگیرید که بیشترین بازدهی را برای شما داشته باشند. در‌حالتی که اذن ­ی رسیدگی و حفظ از فناوری داده ها را در مشت یک نهاد متبحر و مجرب دراین مورد قرار دهید، منابع شما صرف ایرادات و مسائل مختلف نمیشوند و بر حوزه ­هایی متمرکز می شوند که پرورش و پیروزی شما‌را تضمین می­نماید.

3. دسترسی به پایانی و جدیدترین ورژن­ های فناوری

سازمانهای رئیس سرویس ها فناوری داده ها ( MSP ) بروزترین علم و تجربیات را طی یک روال مداوم و منظم، وارد سازمان شما می­نمایند. با وجود این سازمانهای چابکدست و مجرّب، شما به فناوری ­ها و داده ها نو ای که قبلی از آن از وجودشان بی­ خبر بوده ­اید و همینطور به فناوری ­ها و ابزارهایی که تاب­حالا در مشت نداشته ­اید، دسترسی پیدا میکنید. از در بین ابزارها و فناوری­ های متفاوت، می­توانیم به فرآیندهایی که با تست سعی آن­ها ثابت گردیده، مستندسازی و نحوه­های ساختارمندتر به کارگیری کنیم. علاوه بر این، یک نهاد با سابقه در قضیه مدیریت سرویس ها فناوری داده ها، از مهندسان خویش هنگام استخدام امتحان می‌گیرد، به آنان آموزش میدهد و با یک آنالیز منظم به صورت آراسته علم و تخصص آن‌ها را با نهایی و جدیدترین فناوری­ های جهان به روز نماید. این مرکز ها اشکال متعدد متخصصان فناوری داده ها را با مهارت­ها و استعدادهای مختص خویش در چنگ دارد و بنابراین حالت­ها و شرایط­های متعدد را به نیکی پوشش میدهد. در صورتی‌که سازمان شما برای بخش فناوری داده ها سازمانتان کارمند استخدام نموده است، مشخص و معلوم میباشد که مهارت وی به تخصص­ وی محدود خواهد بود.

4. ارزیابی بر فضا فناوری داده ها؛ 24 ساعت روز ،7 روز هفته، 365 روز سال!

حتی در صورتی‌که بین کارمندانتان، یکسری کارشناس مطلع و مجرب در حوزه ی فناوری داده ها دارید، منطقی میباشد که نتوانید آنان‌را بدون چاره فرمایید که تمام ساعت‌ها روز و هر روز هفته بر دور و بر فناوری داده ها سازمانتان آنالیز داشته باشند. واحد خدمات رسان با داشتن تجربه کافی و مهارت و ابزارهای لازم علاوه بر پیش گویی ایرادات احتمالی در دور و بر فناوری داده ها، از وقوع آن­ها دوری می‌نماید یا این که در وقوع بروز اختلال، قبل از این که سیستم از فعالیت بیفتد، آن را حل ­و فصل میکند. همینطور این راس میتواند سفارش ­ها و راهبرد ­های مفیدی برای به‌روزرسانی ­های ضروری در آینده در اختیارتان قرار دهند تا سیستم مبتلا از فعالیت افتادگی نشود. آیا قدمت سرورهای شما فراتر از سه سال میباشد؟ آیا از سیستم عاملی استفاده می‌کنید که دیگر پشتیبانی نمی­ شود؟ ارگان های مدیریت خدمات فناوری داده ها ( MSP) می­توانند بر فرآیندها و عملیات روزانه مثل به ­روزرسانی و تعمیر نرم افزارها، به ­روزرسانی امکانات ضدویروس، تهیه و تنظیم حامی از داده ­ها و حسابرسی و در دست گرفتن موجودی­های سازمان ارزیابی داشته­ باشند.

5. کاهش ریسک

نهادهای مدیر خدمات فناوری داده ها (MSP )، فضا فناوری داده ها را به­ آسانی و سوای دردسر به روزرسانی می­نمایند؛ به این دلیل‌که این نهادها، با به کار گیری از امکانات و ابزارآلات تخصصی، مراحل فعالیت را تماماً اتوماتیک کرده اند. این نهادها، با اطمینان  از کارکرد صحیح پشتوانه­ ها، ریسک و احتمال وقوع پیامدهای خلل آفرین در سازمان را به حداقل می­رسانند. یک سازمان مدیریت سرویس ها فناوری داده ها ( MSP) خویش را برای موقعیت و حالت­ های غیرقابل­ پیش ­بینی مهیا می­نماید؛ برای مثال گهگاه اوقات کار سخت ­افزارها و نرم‌­افزارهای حامی مختل می­شود، پایگاه داده و نرم ­افزارها در گیر خلل می­شوند و ویروس ­ها به سیستم شما راه پیدا می نمایند. در‌این حالت، این سازمان می­تواند هوشیارانه وارد فعالیت شود و از وقوع خلل و ازکارافتادگی در سیستم به‌سرعت پرهیز نماید. پرسنل داخلی بخش فناوری داده ها سازمان، احتمالاً نمی­توانند دراین حالت، عکس العمل درست از خویش نشان داده و با سرعتی درتوان انتظار به نقص‌ رسیدگی نمایند؛ به همین برهان، زمان ازکارافتادگی سیستم طولانی می­شود و سطح فایده ­وری و کارآمدی سیستم به شدت اُفت می­نماید. شما می­توانید ضمن سود ­مندی از تخصص و علم این سازمان ها، احتمال تصمیمات غلط را به حداقل برسانید

6. مشورت کردن راهبردی و تهیه برنامه برای مسیر پیشرفت فناوری داده ها در آینده

سازمانهای مدیریت سرویس ها فناوری داده ها ( MSP)، از تجربه و سوابق­ همیاری با سازمان­ ها و صنعت های متعدد برخوردارند و با آخرین فناوری­ های روز جهان آشنا می‌باشند. به همین دلایل، این نهادها مشاوران خوبی برای سازمان شما خواهند بود و می­توانند پیشنهاد ­های مفیدی برای اقدامات آینده فناوری داده ها سازمان شما داشته باشند. شاید بخواهید سازمان خویش را گسترش و بسط دهید یا این که قصد به ورود به بازارهای نو گرفته باشید؛ برای این فعالیت، نهادهایی که در رابطه با آن صحبت کردیم، مبادرت به نظارت فرایند رویش سازمان و شناسایی نیازهای آینده بخش فناوری داده ها آن می­نمایند. فناوری، روز آپدیت در اکنون تغییر و تحول و تکامل میباشد. به همین ادله، شناسایی نیازهای آینده­ یک سازمان و همینطور پباده سازی راهکارهای مؤثر برای رفع این نیازها، فعالیت بی آلایش ای وجود ندارد. همیاری با یک سازمان رئیس سرویس ها فناوری داده ها (MSP ) ناپایداری ­ها و تغییرات آینده را قابل­ پیش­ بینی می‌کند.

7. ارتقا سطح سودوری

شما می­توانید با برون سپاری مسئولیت­های بخش فناوری داده ها و فایده مندی از امتیازهایی که اسم بردیم، هزینه­ های سازمان را کاهش داده و تمرکز خویش را بر شایستگی­ ها و توانمندی­ های اصلی­تان در سازمان معطوف فرمائید. یک سازمان رئیس سرویس ها فناوری داده ها (MSP ) میتواند مسائل و مشکلاتی را که سبب ساز به نقص‌ و ازکارافتادگی سیستم می­شوند، پیش­ بینی نماید، از وقوع آن­ها دوری نماید و در چهره حادثه، عکس العمل سریع و صحیح نشان دهد. به علاوه شما می­توانید قابلیت به کارگیری از آخرین فناوری­ ها و ابزارها را پیدا نمایید، امکاناتی که هم احتمال برد سازمان را ارتقا می‌دهد و هم مزایای رقابتی آن را. همینطور میتوانید با وجود فناوری های جایگاه ­نخستین، فرآیندها و عملیات سازمانی را تسهیل نمائید و سطح کارآمدی و سود ­وری آن­ها را ارتقا دهید. مورد دیگر این که قابلیت منفعت ­برداری سریع و آنی از زمان­ های پیش ­آمده امتیاز دیگری میباشد که برون سپاری برای شما به ارمغان خواهد آورد.

در حالتی که به همیاری با یک سازمان مدیریت خدمات فناوری داده ها ( MSP) و برون‌سپاری خدمات فناوری داده ها در سازمان­ خویش فکر‌میکنید، با متخصصان و کارشناسان پیراسیس تماس حاصل نمایید. ما می‌توانیم گونه های سرویس ها فناوری داده ها و پشتیبانی شبکه را به همگی شرکتهای و سازمانهای فعال در صنعت های گوناگون ارائه نماییم.