مزایای برون سپاری خدمات شبکه به یک شرکت

برون سپاری خدمات شبکه چطور می‌تونه به کسب و کار شما چالاکی، پویایی، رونق، امنیت، سهولت، بهره‌وری، پیشرفت و پایداری بده؟ و همه اینها در حالی اتفاق بیفته که کسب و کارتون مقتصد و منعطف هم بمونه.

در ادامه همه این موارد رو با مثال‌های عملی توضیح می‌دیم.

تا حالا به این فکر کردید که چطور می‌تونید کسب و کارتون رو پویا و چالاک کنید؟ فکر نمی‌کنید مدیریت و انجام همه امور کسب و کار، شما رو از پویایی و چالاکی میندازه؟

فناوری اطلاعات یا IT یکی از اون دسته خدماتیه که شما می‌تونید به کمک اون، با تغییراتی هر چند کوچک، پویایی و چالاکی رو به کسب و کارتون هدیه کنید.

اگه مثل خود ما بیشتر اهل شنیدنید تا خوندن، فایل صوتی مقاله رو براتون گذاشتیم:

پشتیبانی شبکه و زوایای آن
اگر در مورد پشتیبانی شبکه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید این مقاله رو بخونید:
پشتیبانی شبکه و زوایای آن

بذارید یه کم جزئی‌تر صحبت کنیم. وقتی که شما خدمات فناوری اطلاعات، مثلاً در بخش نگهداری و پشتیبانی شبکه رو به یک تیم یا شرکت متخصص برون سپاری می‌کنید، دیگه واحدهای مختلف مثل منابع انسانی، مالی، اداری و بقیه قسمت واحدهای سازمان درگیر مسائل حاشیه‌ای در مورد این تیم خدمات‌دهنده نیستن. مواردی مثل مرخصی پرسنل، حاشیه‌های کاری، درخواست‌های اضافه حقوق، بیمه، سنوات، عیدی، پاداش و غیره.

شما با برون سپاری موتور کسب و کارتون رو تیون (tune) کردید و تمرکزتون رو روی هدفتون گذاشتید. بنابراین با یه تغییر کوچیک، به جای اینکه خودتون پرسنل آی تی رو جذب کنید یا درگیر مسائل جزئی فنی یا شخصی افراد بشید، چالاکی کسب و کارتون رو افزایش دادید.

در مورد پویایی کسب و کار هم همین امر صدق می‌کنه. بذارید یه مثال براتون بزنم؛

اگه شما شخص یا اشخاصی رو برای خدمات فناوری اطلاعات یا خدمات شبکه به صورت پاره وقت یا تمام وقت استخدام کنید، این افراد درآمد خودشون رو گارانتی شده می دونن. پس دیگه دلیل و انگیزه‌ای برای حفظ پویایی نمی‎بینن. بنابراین کم‌کم اون انرژی و انگیزه‌ای رو که روز اول داشتن از دست میدن.

از طرف دیگه کسب و کار شما وابسته به دانش محدود فرد میشه. اینجاست که برون سپاری خدمات شبکه باز هم به کمک کسب و کار شما میاد و پویایی رو به محیط کسب و کارتون هدیه میده. زمانی که شما خدمات آی تی رو به یه تیم یا شرکت  برون سپاری می‌کنید، طرف قرارداد شما همیشه دغدغه‌ش اینه که به شرکت شما سرویس مناسبی بده که هم خودش دردسر کمتری داشته باشه، هم به درآمدش خدشه‌ای وارد نشه. چون اون شرکت، هم باید هزینه تعداد زیادی کارشناس فنی متخصص رو بده.

تضمین برون سپاری می‌تونه تفاهم‌نامه یا قراردادی کاملی باشه که بین شما و شرکت ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات یا پشتیبان شبکه بسته میشه. بندهایی که وظایف پیمانکار رو به عنوان ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه به صورت واضح و کامل مشخص می‌کنه.

SLA یا توافق‌نامه سطح سرویس، قراردادیه که بر اساس اون پیمانکار ارائه‌دهنده خدمات پشتیبانی شبکه تعهد می‌کنه تا سرویس‌های شما به چه میزان در دسترس باشن و در صورت عدم رسیدن به اون میزان جریمه شامل حال پیمانکار میشه (سیستم جریمه).

SLA

رونق کسب و کار یکی دیگه از مواردیه که برون سپاری در اون دخیله

وقتی خدماتی مثل فناوری اطلاعات یا پشتیبانی شبکه به تیم متخصصی سپرده میشه، اون تیم متخصص معمولاً راهکارهایی برای رونق کسب و کار شما دارن. مثلاً اگه شما یک شرکت بازرگانی باشید که ابزاری مثل “اینترنت” و “ایمیل” براتون بسیار حیاتی هستن، تیم متخصص شبکه راهکاری ارائه میده که کمترین مشکل رو با این دو ابزار داشته باشید. در نتیجه شما به راحتی به اینترنت و ایمیل هاتون دسترسی دارید و می‌تونید به سرعت با مشتری‌ها یا تامین‌کننده‌هاتون در ارتباط باشید.

حتی تیم متخصص می‌تونه راهکارهای نوین تبلیغاتی که توی این حوزه هست به شما ارائه کنه. مثل طراحی وب سایت مناسب شما، سیستم تلفنی پیشرفته و هوشمند، سیستم‌های یکپارچه ارتباطی، سیستم پیام رسان سازمانی، سیستم تیکتنگ و … در عین حال چالاکی و پویایی که به واسطه برون سپاری به دست میاد می‌تونه بهره‌وری رو جوری در سازمان شما بالا ببره که باعث رونق کسب و کارتون بشه.

رونق کسب و کار

امنیت کسب و کار !!!

حتماً براتون سواله که چطور برون سپاری می‌تونه امنیت کسب و کار رو افزایش بده. بذارید باز هم با یه مثال این موضوع رو براتون شفاف کنیم. اگه شما صاحب یک شرکت باشید، حتماً اطلاعاتش خیلی براتون مهمه. این اطلاعات می‌تونه اطلاعات مشتریان، اطلاعات فروش و مالی، فرمولاسیون یا هر چیزی باشه که نبودش کسب و کار شما رو به خطر میندازه. با برون سپاری خدمات شبکه می‌تونید امنیت کسب و کارتون رو افزایش بدید.

تیم متخصص شبکه در مرحله اول برای امنیت کسب و کارتون راهکارهایی رو ارائه میده که هدفشون پیشگیری از به خطر افتادن اطلاعاتتونه.

در مرحله بعدی، اگه مشکلی پیش بیاد، تیم شبکه راهکارهایی برای برون‌رفت از وضعیت به وجود اومده، در کمترین زمان ممکن و با بالاترین دقت ارائه می‌کنه.

همین سناریو در مورد در دسترس بودن سرویسهایی مثل اینترنت و ایمیل که کسب و کار شما به اونها وابسته‌ست هم صادقه.

Security
سهولت در کسب و کار

سهولت کسب و کار

سهولت یعنی شما بتونید در سفر به نرم افزارهای سازمانیتون مثل مالی، فروش، اتوماسیون اداری، ارتباط با مشتریان و … دسترسی داشته باشید. هرکجا و هر زمان گزارش بگیرید. سهولت یعنی هرجا و هر زمان بتونید در یک جلسه به صورت مجازی از طریق ویدئو کنفرانس حاضر بشد. یا اینکه هرجا که هستید با یه داخلی با سایر همکارانتون ارتباط بر قرار کنید. یا اینکه وقتی توی دفترتون نشستید به راحتی با مدیران یا پرسنل سایر شعبتون با گرفتن یه داخلی صحبت کنید یا هر زمان اراده کردید با شخصی در دورترین نقطه تماس تلفنی یا ویدئو کنفرانس داشته باشید.

کسب و کار مقتصد

چطور می‌شه کسب و کار رو با برون سپاری اقتصادی کرد؟

کسب و کار مقتصد با برون سپاری چطور حاصل میشه؟

اینها سوالاتیه که ممکنه ذهن شما رو درگیر کنه! جوابش خیلی ساده‌ست.

بازهم یه مثال: فرض کنید که شما شرکتی هستید که محصول یا خدماتی رو برای فروش دارید و بعد از اون خدمات پس از فروش و پشتیبانی دارید. شما چند نفر رو استخدام کردید که تلفن‌ها رو جواب بدن و به افراد مربوطه وصل کنن. پس هزینه پرسنلی شما هزینه بالاییه. اینجاست که ورود یه تیم متخصص راهکاری رو براتون فراهم می‌کنه که با یه سیستم تلفنی هوشمند به صورت اتوماتیک و 24 ساعت خیلی از سوالات مشتریانتون رو جواب میده، درخواستشون رو ثبت می‌کنه، براشون وقت تعیین می‌کنه و … حتی تیم متخصص می ‌تونه برای شما سیستم تیکتنگ راه‌اندازی کنه. همه این راهکارها و ابزارها سبب میشه که شما یا نیروی انسانی کمتری استخدام کنید یا اینکه در جای بهتری و ارزشمندتری ازشون استفاده کنید. پس کسب و کار شما نسبت به قبل براتون مقرون به صرفه‌تر، چالاک‌تر و بهره‌ورتر شده و بیشتر در مسیر پیشرفت قرار گرفته.

کسب و کار مقتصد

برون سپاری می‌تونه چالاکی، پویایی، رونق، امنیت، پایداری، سهولت، بهره‌وری، پیشرفت و حتی انعطاف رو برای کسب و کار به ارمغان بیاره. برون سپاری فناوری اطلاعات و خدمات پشتیبانی شبکه مواردی هستن که پیراسیس مسئولیتش رو به عهده می‌گیره. کافیه شما تصمیم بگیرید.