بهتر است در همین ابتدای کار توضیح دهیم که یک شرکت MSP چیست و دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد.
وقتی شما برای رفع نیازهای IT، از یک شرکت ارائه دهنده خدمات جامع پشتیبانی شبکه  (MSP) در کنار خودتان بهره می‌گیرید، می‌توانید تمام تمرکز خود را به روی اهداف شرکت، استراتژی، رشد و گسترش کسب و کارتان بگذارید و فقط کافی است به این فکر کنید که چطور سود و منفعت بیشتری رو عاید شرکت خود کنید.
در واقع چنین شرکت هایی با حضور در محل کسب و کار شما و یا انجام خدمات پشتیبانی از طریق ریموت تمام یا بخشی از وظایف مربوط به خدمات فناوری اطلاعات سازمان را انجام می‌دهند. این خدمات از حداقلی‌ترین کارها تا ارائه پکیج کاملی از تمام خدمات شبکه را شامل می‌شود. سطح خدمات ارائه شده بستگی به قراردادی که با چنین شرکتی می‌بندید دارد و حدود این خدمات را این قرارداد است که تعریف می‌کند. قراردادهای خدمات شبکه معمولاً توافقنامه‌های مفصلی هستند که در آنها به تمام زوایای این خدمات اشاره می‌شود.
شرکت ارائه دهنده خدمات جامع پشتیبانی شبکه (MSP)، برونسپاری خدمات شبکه را به سطح بالاتری برده‌اند. به عبارت ساده‌تر، اکنون می‌توان کل دپارتمان IT به یک ارائه دهنده خدمات شبکه واگذار کرد. در این حالت لازم نیست شرکت حتی یک وظیفه فنی را هم بعهده بگیرد. یعنی در واقع از طریق همکاری با ارائه کننده خارجی خدمات، نه به کارمند اضافی و نه به برنامه خاصی در این رابطه نیاز خواهید داشت. اگر بدنبال دریافت پشتیبانی برونسپاری IT هستید، در اینجا به مزایایی می‌پردازیم که می‌توانید از چنین خدماتی انتظار داشته باشید.

مدل خدمات مدیریت شده برونسپاری چیست؟

مدل خدمات مدیریت شده، یا همان “مدل برونسپاری کامل” نوع خاصی از برونسپاری است که کاملا تمام فعالیت‌های IT را پوشش می‌دهد. در بسیاری از موارد، این استراتژی می‌تواند به سادگی راه حل و کمک کارکنان IT در حل کامل مشکلات‌شان باشد. در مدل خدمات مدیریت شده، ارائه دهنده خدمات تمام تصمیمات مربوط به تکنولوژی را تا زمانی که مرتبط با پارامترهای کسب و کار تعیین شده باشد بعهده خواهد گرفت. تنها وظیفه خود کسب و کار بررسی این پروسه‌هاست.

مدل خدمات مدیریت شده ریسک‌ها را کم می‌کند

شرکت‌هایی که دپارتمان IT خودشان را دارند، تمام خطرات مرتبط با آن را هم می‌پذیرند. یعنی اگر برنامه‌ای کار نکند، داده‌ها از دست بروند یا یک سیستم کاملا آسیب ببیند، نحوه حل و فصل آن کاملا بستگی به خود شرکت دارد، که خود به معنای صرف زمان و هزینه زیاد و چندین عواقب دیگر است. در مدل خدمات مدیریت شده ، ارائه دهنده خدمات مدیریت تمام این خطرات را به عهده می‌گیرد. اگر تکنولوژی بصورت فیزیکی یا غیر آن آسیب ببیند، ارائه دهنده خدمات مدیریت شده شبکه (MSP) مسئولیت تعمیر آن را بعهده دارد. پس دیگر لازم نیست خود شرکت نگران امور پشتیبانی IT باشد.

مدل خدمات مدیریت شده به معنی هزینه‌های ثابت ماهانه است

شاید به نظر برسد که دپارتمان IT داخلی یک هزینه پایه ثابتی دارد: پرداخت سالانه برای چند برنامه بعلاوه حقوق هر کارمند. متاسفانه به ندرت پیش می‌آید که تکنولوژی یک متغیر ثابت باشد. برنامه‌ها مرتبا آپدیت می‌شوند، سخت افزارها خراب می‌شوند، و قانون مورفی اتفاق می‌افتد. اما با داشتن مدل خدمات مدیریت شده هزینه ثابت شما تضمین می‌شود. یعنی شرکت همیشه می‌داند با مدل تامین کننده خدمات مدیریت شده دقیقا بودجه ماهانه مورد نیاز بخش IT مشخصی خواهد داشت.

ذخیره دانش

ذخیره دانش در اینجا به این معناست که بسیاری از شرکت‌ها در طول زمان و با تغییر کارکنان درواقع دانش خود را از دست می‌دهند. وقتی کارمندی شرکت را ترک می‌کند یا بازنشسته می‌شود، فرآیندهای مهم و اطلاعاتی که داشتند با آنها از دست می‌رود. مدل خدمات مدیریت شده می‌تواند به ذخیره دانش شرکت کمک کند. از آنجاییکه بخش IT توسط یک شرکت خارجی اداره می‌شود، هیچگونه جابجایی یا تغییری در کارکنان هم بوجود نخواهد آمد. همچنین، شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) نه تنها اطلاعات مربوط به شرکت شما را کنترل می‌کند، بلکه با اطلاعاتی که از سایر مشتریان به دست می‌آورد تخصص و تجربه بیشتری خواهد داشت. خدمات شبکه باعث می‌شود تا آنها بتوانند با خیال راحت روی هسته اصلی کسب و کارشان تمرکز کنند.

با بکارگیری مدل خدمات مدیریت شده بر اهداف اصلی خودتان تمرکز کنید

مدل خدمات مدیریت شده می‌تواند به دو روش تمرکز شرکت بر روی اهداف اصلی کاری‌اش را ساده‌تر کند. اول اینکه کارکنان و مدیر دیگر نگرانی مشکلات IT را نخواهند داشت. دوم اینکه این مدل برای دستیابی به اهداف بلندمدت طراحی شده است. یعنی MSP می‌تواند فرایندهای فرعی که به اهداف شرکت کمکی نمی‌کنند را حذف کند. این کار فعالیت بخش IT را ارتقا داده و کارایی کلی شرکت را افزایش می‌دهد.
برای شرکت‌هایی که بکارگیری خدمات MSP را مد نظر دارند، این مدل برونسپاری می‌تواند سیستم بسیار موثری باشد. در این رابطه و برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در پیراسیس تماس حاصل فرمایید.