کسب و کار شما، در حد توانایی‌ها و قابلیت های خود پیشرفت خواهد کرد. شاید واحد پشتیبانی شبکه سازمان خود را در ابتدا تحت نظر یک متخصص برون سازمانی پاره وقت راه اندازی کرده باشید؛ یا شاید از یکی از اعضای خانواده یا یک دانشجوی تازه فارغ التحصیل در رشتۀ مرتبط، که با کامپیوترها آشنایی داشته است، برای مدیریت آن واحد کمک گرفته باشید. تفاوتی نمی‌کند که از کجا شروع کرده اید؛ به تدریج و در طول زمان، نیازهای سازمان شما رو به پیچیدگی هرچه بیشتر می‌رود و دیگر، حضور یک نفر متخصص در سازمان، پاسخگوی آن نیازهای پیچیده نخواهد بود. گاهی از اوقات، شما از الگو و مدل رشد و توسعۀ سازمانی خود جا می‌مانید، و حتی، خودتان به این عقب ماندگی آگاه نیستید. در ادامه، برخی از متداول‌ترین نشانه های ضعف و عقب ماندگی از روند پیشرفت پشتیبانی شبکه را می‌خوانید. 

  • الف. سیستم ایمیل سازمانی شما مکرراً دچار خرابی می‌شود یا بطور کامل از کار می‌افتد. 

اگر سازمان شما، مکرراً با قطع سیستم ایمیل مواجه می‌شود یا تکنسین های فناوری اطلاعات، مدام باید سرورها را ریبوت کنند، به احتمال زیاد، شما از روند پیشرفت فناوری جا مانده‌اید و شاهد یک کاهش بسیار جدی در بهره‌وری و کارآمدی عملیات‌های خود خواهید بود. 

اکنون، زمان آن گذشته که یک سرور ایمیل اختصاصی، نرم افزار و پشتیبان فنی درون سازمانی مختص به خود داشته باشید. امروزه، سرویس های ایمیل ابری، در انواع کسب و کارهای کوچک تا متوسط کاربرد دارند. درصورت استفاده از یک سرویس ایمیل ابری، مثل آفیس 365 (Office365)، صرفاً به یک اتصال به اینترنت احتیاج خواهید داشت که ایمیل، دریافت و ارسال کنید. بعلاوه، این سرویس ها، احتمال ازکارافتادگی و از دست رفتن ایمیل را نیز از بین می‌برند. 

  • ب. رویکرد واحد پشتیبانی شبکه، یک رویکرد واکنشی است؛ نه پیشگیرانه!

اگر روی دسکتاپ های شما، هنوز هم نسخه های قدیمی و منسوخ سیستم های عامل ویندوز نصب و اجرا می‌شوند، شرکت پشتیبانی شبکه شما باید برنامه ای برای جایگزین سازی نرم افزارهای تاریخ گذشته و فاقد پشتیبانی طراحی کند. اگر همچنان از دستگاه هایی استفاده می‌کنید که توسط جدیدترین نرم افزارها پشتیبانی نمی‌شوند، باید بدانید که شبکه‌تان بسیار آسیب پذیر است؛ و اطلاعات و داده های مربوط به مشتریان، شرکا و کارمندانتان در خطر هستند. اگر پشتیبان شبکۀ شما هنوز فکری برای ارتقای شبکۀ منسوخ و قدیمی‌تان نکرده است، باید به حسن نیت او شک کنید. پشتیبانی و نگهداری شبکه یک فرآیند دائمی و همیشگی است.

نگاهی به گذشته بیاندازید! اگر پشتیبان شبکۀ شما، هیچگاه، فرصتی برای تصمیم گیری دربارۀ آینده در اختیارتان قرار نداده است؛ صرفاً به تعمیر خرابی ها و اختلالات آنی بسنده کرده است؛ و تلاشی در جهت ارتقای سلامت و کیفیت کلّی شبکه نداشته است، بهتر است به فکر پیدا کردن یک پشتیبان جدید باشید. ما در پیراسیس ضمن مانیتورینگ همیشگی، سعی می‌کنیم تا با ارائه گزارشهای ماهیانه در قالب KPI، آنها را در جریان وضعیت هر لحظه وضعیت شبکه کامپیوتریشان قرار دهیم تا بتوانند به کمک ما تصمیمات بهتری در مورد آینده شبکه کامپیوتری کسب و کار خود بگیرند.

 

جستجو به دنبال یک ارائه دهنده خدمات جامع پشتیبانی شبکه 

اولین گام برای پیدا کردن یک شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه، ارزیابی فناوری‌های مورد استفاده و اهداف کلی سازمان است. در زمان برون سپاری امور واحد فناوری اطلاعات به یک شرکت خارجی، منافع مورد نظر سازمان خود را بررسی کنید.