در سال 2018 هستیم؛ و زمان آن رسیده که عنوانِ “مدیر فناوری اطلاعات” را از عناوین سِمت های کاری کنار بگذاریم!

وقتی عنوان “مدیر فناوری اطلاعات” به گوشمان میخورد، ناخودآگاه تصویر یک دپارتمان فناوری اطلاعات سنتی و قدیمی به ذهنمان می آید. وظیفه ی کارکنان سنتی آن بخش، صرفاً آن بود که چراغ سازمان را روشن نگه دارند. اما گروه ها و مدیران فناوری اطلاعات در دنیای امروزه، کاملاً متفاوت از گذشته می باشند. در حال حاضر، این افراد مسئولیت پیشبُرد سازمان به سوی رشد و کسب موفقیت در دنیای موبایل محور، ابری و دیجیتال امروز را برعهده گرفته اند. به همین دلیل، ما تصور میکنیم که به جای عبارت “مدیر فناوری اطلاعات”، باید از عبارت “رهبر و پیشوای نوآوری های دیجیتال” استفاده نماییم.

در پی تغییر عناوین سِمت ها، در مسئولیت ها و آموزه های افراد نیز تغییر به وجود می آید. بخش فناوری اطلاعات در سازمان ها، از جمله بخش های ضروری و حیاتی به شمار می آیند و نقش به سزایی در وقوع تحول و انقلاب در سازمان برعهده دارند. در حال حاضر، وظیفه ی اعضای گروه فناوری اطلاعات، ساخت و تعمیر سازه های موردنیاز برای اجرا و پیشبرد عملیات های ساده نیست.

بخش فناوری اطلاعات در سازمان، موظف است پازل پیچیده ی مربوط به زیرساخت ها و سرویس های ابری و درون سازمانی را حل کند. در تمام عملیات های سازمانی، از انتخاب بهترین راه حل ابری گرفته تا تشریک مسئولیت خدمات رسانی با اشخاص ثالث و همچنین اجرای فرآیندهای دستی و تکراری، پای فناوری اطلاعات در میان است. اعضای گروه فناوری اطلاعات، خیال شما را از بابت بهینگی، کنترل پذیری و ایمنی تصمیم هایتان راحت میکند. و برای آنکه به بازده برسیم، تمام این کنش ها باید به سرعت صورت گیرند!

در دنیای کسب و کار امروز، سرعت با چابکی رابطه ی مستقیم دارد. اما، بسیاری از شرکت ها و سازمان هنوز نتوانسته اند به سطوح مطلوب چابکی دست یابند.

چابکی در کسب و کار به چه معناست؟

منابع آنلاین بسیاری وجود دارند که درصدد پاسخگویی به این پرسش برآمده اند. در یکی از منابع، یک فرمول پایه برای چابکی معرفی شده است:

آموزش × (انگیزه + رویت پذیری) = چابکی در کسب و کار

اما اگر بخواهیم این فرمول را ساده سازی کنیم و عبارت “در کسب و کار” را از عنوان حذف کنیم، آنگاه چابکی تحت عنوان “حرکت سریع و ساده” معنی میشود. برای آنکه اعضای یک گروه فناوری اطلاعات بتوانند سریع و ساده به نیازهای سازمانی پاسخ دهند، باید هرکدام در موضع صحیح خود قرار گیرند و بهترین ابزارها را نیز در اختیار داشته باشند.

پروژه های دیجیتالی که امروزه زیر دست اعضای گروه های فناوری اطلاعات اجرا میشوند، مبتنی بر استفاده از پلت فرم ها و فناوری های نوین می باشند. مدیران و متخصصان فناوری اطلاعات، برای آنکه بتوانند پروژه ها را به سرعت و سادگی به اتمام برسانند، باید به استراتژی های مؤثرتر و کارآمدتر روی بیاورند. از میان آن استراتژی ها میتوانیم به برون سپاری، شناسایی راهکارهای مؤثر جهت آموزش اعضای گروه ها و سرمایه گذاری بر تهیه و استفاده از ابزارهای صحیح اشاره کنیم.

بنابراین، فرمول مورد استناد “رهبران و پیشوایان نوآوری های دیجیتال” برای حصول اهداف مطلوب در بخش فناوری اطلاعات، به شرح زیر خواهد بود:

مجموعه ای از مهارت های جدید + منابع فناورانه = چابکی در فناوری اطلاعات

این فرمول، چندان تازه و بدیع نیست. در حقیقت، بسیاری از مراجعان و مشتریان ما، پیشتر، گام های صحیح جهت استفاده از فناوری و مهارت برای رفع سریع و آسان نیازمندی های سازمانی را شناسایی کرده و پیش گرفته اند. شرکت سافت چویس، اخیراً مطالعه ای با عنوان “بررسی آمادگی شرکت ها برای ورود به دنیای ابر” تألیف کرده است. طی این مطالعه، 67 درصد از اعضای جمعیت نمونه اذعان داشته اند که افزایش چابکی در کسب و کار، دلیل و عامل گرایش سازمان به دنیای ابر بوده است. این شرکت ها، از زیرساخت های شبکه سازی، محیط های ذخیره و سرورهای سه حلقه ای سنتی فاصله گرفته اند.

 

مسئله ی ساختار سه حلقه ای

اگر سازمان شما برمبنای معماری سنتی سه حلقه ای عمل میکند، دیگر لازم نیست زحمت حل کردن معادله ی چابکی در سازمان را به خودتان بدهید. معماری سه حلقه ای، در یک دوره ی زمانی دیگر و پیش از شیوع نرم افزارهای موبایل و وب ابداع شده است. از دهه ی 1990 به بعد، مشخصات و ویژگی های نرم افزارها به میزان قابل ملاحظه ای تغییر یافت؛ و ساختارهای سه حلقه ای، به دلیل طراحی خطی و انعطاف ناپذیرشان، دیگر توانایی رفع نیازمندی های زمان را نداشتند.

اولگ کوپرمن، معمار فنی EMC در سافت چویس میگوید: “سازمان های بسیاری وجود دارند که سرعت پیشرفتشان از سرعت تکامل فناوری بالاتر است. پیش از این، فناوری اطلاعات مسئولیت پیشبرد فرآیندها و عملیات های سازمان را برعهده داشت؛ اما آی فون، همه چیز را عوض کرد. نرم افزارهای موجود برروی آیفون یا دیگر تلفن های هوشمند، امکان دسترسی و پردازش داده های سازمانی را در هر زمان و مکان در اختیار ما قرار میدهند”.

معماری سه حلقه ای، دیگر دوام و پایداری ندارد. سرورها، پایگاه های ذخیره و شبکه ها باید برمبنای نیازمندی های تخصصی ـشان و توسط افراد یا گروه های مختلف مدیریت شوند. در حال حاضر، صحبت از مدیریت سرورها و تعمیر نقصان در اتصالات در میان است!

اگر فرض کنیم که فرمول چابکی، به شرح زیر باشد:

مجموعه ای از مهارت های جدید + منابع فناورانه = چابکی در فناوری اطلاعات

آنگاه معماری سه حلقه ای، هیچ نقش و تأثیری در رفع نیازمندی های کاری در دنیای امروز نخواهد داشت.

 

معادله ی چابکی در فناوری اطلاعات را چطور حل کنیم؟

شما، به عنوان پیشوا و رهبر نوآوری های دیجیتال در فناوری اطلاعات، میتوانید ضمن استقرار مناسب ترین منابع فناورانه در محیط، سرعت پیشبرد و اتمام پروژه ها را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهید. یکی از راهکارهای پیشنهادی در این زمینه، استناد به راه حل های مبتنی بر ابر است!

بسیاری از ما با امتیازها و اهمیت اجرای نرم افزارها در محیط ابر آشنا هستیم؛ اما هیچ سازمان و شرکتی، در محیط ابر به بازده 100 درصد نمیرسد. برای دستیابی به بازده 100 درصد، علاوه بر امکانات ابری، به تعدادی قطعه ی فیزیکی و سخت افزاری هم نیاز داریم. به همین دلیل است که اعضای تیم فناوری اطلاعات، بخش قابل ملاحظه ای از سرمایه خود را به راه حل های مبتنی بر زیرساخت های فراهمگرا (HCI)، مثل دل وی.ایکس ریل (Dell VXRail) اختصاص داده اند.

کوپرمن میگوید: “محیط ابر و زیرساخت های فراهمگرا، به اعضای گروه فناوری اطلاعات امکان میدهند تا مراکز داده ی خود را مدرن سازی کنند. یک مرکز داده ی مدرن، ساخت های سنتی را در هم میشکند. و عمل پشتیبانی از امور مختلف برای دپارتمان فناوری اطلاعات، را تسهیل میکند”.

راه حل مبتنی بر زیرساخت های فراهمگرا، بر نیازمندی های سرور و ذخیره سازی داده تمرکز میکند و این دو مؤلفه را در یک چارچوب ادغام می نماید. شما میتوانید ضمن استناد به این راه حل، به جای صرف زمان های طولانی برای اصلاح، بروزرسانی یا تکمیل راه حل های مربوط به مدیریت سرور و ذخیره سازی و استفاده از رویکرد سه حلقه ای، تمرکز خود را بر اِعمال تغییر در زیرساختها از طریق نرم افزار معطوف سازید.

در زمان سرمایه گذاری بر زیرساخت های فراهمگرا، باید به راه حل های مبتنی بر نرم افزار زیرساخت های فراهمگرا روی آورید. این نرم افزار، به اعضای گروه فناوری اطلاعات امکان میدهد تا از نقش سنتی خود و صرف زمان طولانی بر تعمیر و ترمیم سازه های فیزیکی فاصله بگیرند. اگر بتوانید از بار کاری اعضای گروه فناوری اطلاعات بکاهید و زمان خالی برایشان فراهم آورید، آنگاه قادر خواهید بود در جهت کسب مهارت های جدید برای پشتیبانی از تحولات و دگرگونی های دیجیتال اقدام کنید.

کوپرمن اظهار داشته است: “اکنون، صحبت از تغییر رویکردهاست؛ ما باید از گرایش به “ساخت” فاصله بگیریم و به روحیه ی خدمات رسانی نزدیک شویم. برای آنکه بتوانید به چابکی برسید، باید بدانید که زمان در دپارتمان فناوری اطلاعات شما به قدری حائز اهمیت است که نباید آن را صرفاً صرف ساخت زیرساخت کنید. هنگامی که بر خرید یک فناوری کارآمد، مثل راه حل مبتنی بر زیرساخت های فراهمگرا، سرمایه گذاری میکنید، متعاقباً بهترین و صحیح ترین منابع در اختیار سازمانتان قرار خواهند گرفت”.

 

متخصصان را گردآورید!

بیایید با خودمان روراست باشیم؛ گاهی از اوقات، همه ی ما برای حل مسائل و مشکلات جدید در محیط کاری، به کمک احتیاج داریم. اگر مایل هستید نقش خود را به عنوان یک رهبر و پیشوای نوآوری های دیجیتال حفظ کنید، گروه ها و منابع ما میتوانند عضوی از گروه دیجیتال گرای شما باشند و شما را در این امر یاری دهند!