ما در تمام تلفن-کنفرانس¬های خود که در فروم اجرایی نوآوری در سال 2017 برگزار شدند، از مباحث گسترده و آموزنده ی بسیاری بهره بردیم.

در پایان آن سال، ما میزبان گروهی از متخصصان و کارشناسانِ بخش های خصوصی و عمومی بودیم که درباره ی چالش هایی که در آن سال تجربه کرده بودند و همچنین فرصت هایی که احتمالاً در سال 2018 پیش رویشان قرار میگرفت، بحث میکردند. این گروه از کارشناسان و متخصصان را اعضای فروم اجرایی نوآوری تشکیل میدادند:

  • شونا بِگلی، مدیر و سرپرست سیستم های اطلاعاتی در رستوران های زنجیره ای وایت اسپات (با مسئولیت محدود)- وایت اسپات، مجموعه ای از رستوران های زنجیره ای معروف است که دفتر مرکزی آن در ساحل غربی کانادا واقع شده است.
  • شاری والاس، مدیر ارشد فناوری اطلاعات در شهر بورنابی، کلمبیا، بریتانیای کبیر.
  • آنجلا موران، جدیدترین مدیر ارشد فناوری اطلاعات در قدیمی ترین اتحادیه ی اعتباری کالیفرنیا، اتحادیه ی اعتباری ساحل کالیفرنیا.

و البته از همراهی و همکاری شماری از مدیران موفق صنایع مختلف نیز بهره مند شدیم.

موضوعات مورد بحث:

  • آشنایی با عنصر انسانی و تأثیر آن بر توسعه ی بازده های فناوری اطلاعات برای مشتریان، شهروندان و مدیریت
  • چرا فرآیند ارزش افزایی، یکی از بزرگترین چالش ها به شمار می آید؟
  • اقدام به تولید و توسعه ی نرم افزارهای سازمانی، چه تأثیری بر ارتقای کیفیت تجربه ی مشتریان خواهد داشت؟
  • چرا تمرکز بر بازده، صحیح ترین راه برای مبادله ی سهام شرکت است؟
  • چرا کارمندان شما، بزرگترین خطرات و تهدیدات احتمالی برای امنیت شبکه به شمار می آیند؟

نوآوری و بداعت، معیار برتری انسان هاست!

هرکدام از سخنران ها سعی داشتند به ما یادآوری کنند که صرف نظر از آنکه میزان پیچیدگی و پیشرفتگی سیستم ها، ما نمیتوانیم اهمیت و تأثیر عناصر انسانی را که تمام این سیستم ها در جهت خدمت رسانی به آنها طراحی شده اند، نادیده بگیریم.

این قضیه، فراتر از تأمین یک تجربه ی مطلوب و خوشایند برای مشتریان است. مدیران و متخصصان فناوری باید تفکر خلاق و بدیع داشته باشند و راه های مؤثرتری برای انتقال ارزش ها و امتیازهای نوآوری های جدید به سهام داران و مدیران پیدا کنند.

برای آنکه بتوانیم به بالاترین سطح بهره وری برسیم، باید بدانیم که ارتباط و مراوده، یک جاده ی دوطرفه است. تمام متخصصان و کارشناسان ما، بر اهمیت گوش فرادادن به حرف های کارکنان، مدیران، مشتریان و شهروندان و تأثیر این امر بر خلق خدمات، فرآیندها و تجربیات استثنایی برای ایشان تأکید دارند.

شونا بگلی، مدیر سیستم های اطلاعات رستوران های زنجیره ای وایت اسپات، اذعان داشته است که در تمام تصمیم گیری هایش، مشتری را همواره در نظر دارد. او میگوید:

“زمانی که درباره ی نقش فناوری حرف میزنیم، در حقیقت منظورمان این است که چطور باید آن را به یک ابزار ساده و سرگرم کننده برای مردم تبدیل کنیم تا بتوانند با استفاده از آن، با ما معامله و تعامل داشته باشند”.

آنجلا موران که در اتحادیه ی اعتباری ساحل کالیفرنیا مشغول به کار است نیز بر همین موضوع تأکید دارد و میگوید:

“نقش فناوری در زندگی اعضای این اتحادیه آن است که زندگی آنان را ساده تر کند و ضمن ارائه ی آموزه های سودمند به ایشان، موفقیت های مالی برایشان به همراه آورد”.

این تأکید جدی بر عنصر انسانی، صرفاً محدود و منحصر به بخش خصوصی نیست.

شاری والاس میگوید که مسئولان شهر بورنابی، از فناوری در جهت خلق انواع جدید از ارتباطات میان دولت و شهروندان استفاده میکنند. او میگوید:

“من مطمئن هستم که برخی از شما با شهرهای هوشمند و تعامل های دوسویه آشنایی دارید … همه ی ما در تلاش هستیم تا روز به روز به دنیای دیجیتال، نزدیک تر شویم. و به شهروندان امکان دهیم که اقدامات و عملیات های ما را نقد کرده و در صورت لزوم، آنها را تغییر دهند… این وضعیت، یک دستاورد کاملاً جدید برای دولت محسوب می شود”.

تاک بک در شهرهای هوشمند

تأمین یک جریان سیال اطلاعات میان دولت و شهروندان، یکی از پیامدهای باورنکردنی جنبش شهرهای هوشمند به شمار می آید. شهرهایی که در این جنبش شرکت کرده اند، از مجموعه ای از داده های الکترونیکی برای تأمین اطلاعات موردنیاز جهت مدیریت هرچه مؤثرتر دارایی ها و منابع شهرها استفاده میکنند.

این مجموعه از داده ها شامل آیتم های مختلفی مثل اطلاعات ورودی شهروندان یا داده های مربوط به ترافیک که از حسگرهای منصوب در خیابان ها گردآوری میشوند، میباشد. برطبق نظر شورای شهرهای هوشمند، هدف اصلی شهرهای هوشمند آن است که از تمام این داده ها و اطلاعات در جهت توسعه ی زیست پذیری، کارکردپذیری و پایداری اقتصادی در شهرها استفاده کنند.

اقدامات نوآورانه و بدیع در شهر بورنابی، تماماً با هدف توسعه ی راهکارهای استراتژیک طراحی و اجرا میشوند؛ این راهکارها، به مثابه نقشه هایی هستند که توسط مسئولان شهر بورنابی و با هدف توسعه ی پایداری زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی و همچنین تسریع روند تکامل جامعه تعریف و تدوین شده اند.

باتوجه به آنکه در سال 2017، بیش از 1 میلیاد دلار بودجه به طرح های توسعه ای در شهرها اختصاص داده شد و روند رشد و ترقی نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرد، اهمیت رویکرد شهرهای هوشمند نیز دوچندان گردید و نقش آن در تعیین مسیر توسعه در بورنابی و حصول امتیاز و منافع چشمگیر برای 250.000 شهروند آن شهر، بیش از پیش به رسمیت شناخته شد.

اما، چالش اصلی زمانی پدیدار میشود که بخواهیم هزینه ی بالای زیرساخت های فناوری اطلاعات موردنیاز برای دستیابی به این هدف را برای دیگران توجیه کنیم.

به عقیده ی شاری والاس، مشکل اصلی آن است که مسئولان شهرها، معمولاً بر دارایی ها و امکانات پایدار و محسوس سرمایه گذاری میکنند.

چراغ های خیابان، لوله کشی و کانال های زیرزمینی، معمولاً بیش از 50 سال عمر مفید دارند؛ به همین دلیل، صرف هزینه برای این امکانات و تجهیزات، موجه است. باوجود آنکه زیرساخت های فناوری اطلاعات نیز از جمله امکانات مهم و ضروری به شمار می آیند، اما طول عمر آنها نسبت به موارد دیگر کوتاهتر میباشد.

شاری والاس، یک رویکرد بسیار جالب پیدا کرد که به اعضای گروهـَش کمک میکند تا این موضوع را راحت تر مدیریت کنند.

او یاد گرفت که در نهایت، زمانی که مدیران و متخصصان فناوری اطلاعات بتوانند این چارچوب های مفهومی قابل دسترس را درک کنند، مبادله ی سهام تبدیل به یک فرآیند ساده تر خواهد شد.

یکی دیگر از مسائل پیش روی شاری، آن است که به اعضای گروهش کمک کند تا متوجه شوند که با تکامل فناوری، نقش های اعضای سازمان نیز باید به سرعت  تغییر پیدا کنند.

مسئولان شهر بورنابی در راستای تلاش برای حصول اهداف در شهرهای هوشمند، نخستین مدیر ارشد بازاریابی خود را استخدام کردند.

مدیریت ارشد بازاریابی، یک سِمت کاملاً جدید است و شاری و اعضای گروهش، هم اکنون در حال تشریک مسئولیت های مختلف در زمینه ی توسعه ی استراتژی های بازاریابی دیجیتال هستند. این تغییر و تحول، برای برخی از اعضای گروه، دشوار است؛ زیرا از گذشته تا کنون، مسئولیت تدوین استراتژی های دیجیتال همواره برعهده ی دپارتمان فناوری اطلاعات در سازمان بوده است. اما شاری این انواع از توسعه ها و پیشرفت های سازمانی را به مثابه یک گام بزرگ به سوی آینده ای هوشمند می داند.

ادامه دارد….