آیا زمان یافتن یک شرکت جدید برای برون سپاری مجدد بخش فناوری اطلاعات فرا رسیده؟

 

آیا قرارداد شما به پایان رسیده و باید تصمیم بگیرید که میخواهید قرارداد با شرکت خدمات دهنده فناوری اطلاعات فعلی خود را تمدید کنید یا نه؟  آیا نشانه هایی در این زمینه می بینید که به شما میگوید وقت تغییر فرا رسیده؟ پایان دادن به قرارداد فعلی و اقدام برای برون سپاری مجدد به یک شرکت خدمات دهنده فناوری اطلاعات، آنقدرها هم که فکر میکنید کار سختی نیست.

 

در این نوشتار چهار نکته برای راهنمایی به شما در مورد اینکه قراردادتان را پایان دهید یا آن را تمدید کنید به شما ارائه میدهیم:

 

نگاهی به دلایل اولیه خود برای برون سپاری بیاندازید.

دلیل اولیه شما برای برون سپاری ممکن است کاهش هزینه ها، کاهش ریسک یا کم کردن بار مسئولیت کارکنان داخلی باشد. با این حال، با رشد کسب و کار شما، عوامل دیگری مانند بهبود کیفیت خدمات، و ارائه نوآوری اهمیت بیشتری نسبت به کاهش هزینه ها برایتان داشته باشند.

موج جدیدی از خدمات “به عنوان یک سرویس”  یا ” as-a-service” وارد بازار شده و شرکت ها مایل به کار با شرکای خدمات دهنده جدید برای ایجاد مزیت رقابتی هستند.

 

دلایلی که می خواهید تغییر ایجاد کنید را ارزیابی کنید

خدمات ضعیف از شرکای شما و شکست مداوم در انجام درست وظایف، دلیلی واضح برای این کار است. دلیل دیگر این است فکر میکنید در مقابل پولی که میپردازید، ارزش خاصی به دست نمی‌آورید.

اما عوامل مهم دیگری نیز وجود دارد که باید به آنها توجه شود. هنگامی که یک شرکت خدمات دهنده را ارزیابی می کنید، فقط آنچه که امروز به شما ارائه میدهند را در نظر نگیرید، بلکه خوب بررسی کنید تا متوجه شوید این شرکت چقدر میتواند نیازهای فعلی و آینده شما را برطرف کند.

با دقت فکر کنید و ببینید که آیا ارائه دهنده خدمات فعلی شما هم رشد کرده است؟ آیا آنها قادر به هماهنگ کردن خود و انطباق با رشد شما هستند؟ در شرایطی که شما دارید، ممکن است به ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعاتی نیاز داشته باشید که حرفه‌ای تر باشند و یا 24 ساعته شبانه روز در 7 روز هفته پشتیبانی داشته باشند؟ آیا سیستم ها و فرآیندهای آنها به اندازه کافی پیشرفته هستند؟ آیا آنها یک تیم حرفه ای با تخصص و توانایی فنی برای کمک به شما در ایجاد نوآوری دارند؟

برعکس، اگر شما با یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات بزرگ کار میکنید، ممکن است دچار سندرم ماهی کوچک در دریاچه بزرگ شوید. به دقت بررسی کنید تا ببینید آیا کسب و کار شما، توجه و خدمات کافی را از شرکت طرف قراردادتان دریافت میکند یا نه؟ اگر نه، پس لازم است به یک ارائه دهنده کوچکتر مراجعه کرده و رابطه بسیار نزدیکتری را با او بوجود آورید زیرا آنها به نیازهای شما توجه بیشتری خواهند کرد.

اگر شما هر یک از این علائم را تجربه می کنید، شاید زمان برای تغییر فرا رسیده است.

در این تغییر ممکن است با شرکت هایی روبرو شوید که بسیار بهتر کار می کنند اما لزوما ارزانتر نیستند.

 

ریسکهای کار با شریک جدید را بررسی کنید.

احتمالا هزینه‌هایی برای انتقال کار به یک ارائه دهنده جدید وجود دارد بنابراین باید قبل از این تغییر آنها را بدانید. خطرات، هزینه ها و سطح و ماهیت اختلال احتمالی را یادداشت کنید و آنها را با مزایای این تغییر مقایسه کنید.

ارزش افزوده ارائه دهنده جدید و ریسک های حاصل از این تغییر را ارزیابی کنید تا بفهمید که کسب و کارتان چه آسیب هایی ممکن است ببیند.

علاوه بر این، قرارداد برون سپاری که امضا میکنید، ممکن است حق شمارا برای پرس و جو در مورد پرسنل و استخدام آنها محدود کند و  انتقال دانش و اطلاعات از سوی شریک قدیمی به شریک جدید نیز با مشکلاتی همراه باشد.

 

تحقیق خود را انجام دهید و یک لیست کوتاه از کاندیدهای احتمالی تهیه کنید.

پس از تصمیم گیری برای انتقال به یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات جدید، موفقیت این تصمیم بستگی به انتخاب جایگزین مناسب و ارزیابی توانایی آنها در تأمین خدمات مورد نیاز شما در زمان مشخص خواهد داشت. در این مرحله، می توانید برای انتقال کامل قرارداد خدمات فناوری اطلاعات از یک خدمات دهنده به خدمات دهنده دیگر ریسک نکنید و فقط جزئی از کارهای خود را به شریک جدید انتقال دهید و در واقع پروسه برون سپاری را با چند ارائه دهنده خدمات انجام دهید. فقط توجه داشته باشید که کار با چند شرکت ارائه دهنده خدمات کاری زمانبر است که انرژی زیادی هم میبرد.

 

معیارهای خوبی که به شما در انتخاب یک شریک جدید برای برون سپاری فناوری اطلاعات کمک می کنند عبارتند از:

  1. داشتن تجربه قبلی در مدیریت تغییرات شغلی جدید
  2. محل و امکانات و تسهیلات
  3. انعطاف پذیری در قرارداد
  4. فرایندهای بالغ و اعتباربخشی
  5. در دسترس بودن

در برون سپاری مجدد، کار خود را به پیراسیس بسپارید.

برخی از شرکای ما که فعالیت موفقیت آمیزی نیز با یکدیگر داشته‌ایم، شرکت هایی هستند که در فرایند برون سپاری مجدد کار خود را به ما سپرده‌اند. اینها شرکتهایی هستند که با ارائه دهنده اولیه قطع همکاری کرده و نیاز به خدمات یک ارائه دهنده بالغ تر و باسابقه‌ تر دارند تا  بتوانند به مسیر خود ادامه دهند.

ما با استفاده از روش و متدهایی که سابقه و تجربه به کارگیری آنها را داریم و قابلیت های قراردادی و حقوقی که داریم میتوانیم خدمات انتقال خدمات را با کمترین مشکل و هزینه انجام دهیم.