اهمیت ندارد که در چه صنعتی عمل می کنید، به احتمال زیاد شما دوره متعددی از روز خویش را با فعالیت بر روی لپ تاپ یا این که رایانه خویش سپری می‌کنید. و با اعتنا به مشغله تان بدترین رخداد این میباشد که پیش از یک اتمام یک فعالیت و یا این که حتی‌د‌ر طول یک روز کاری نامرتب، مشکلی با لپ تاپ یا این که رایانه خود داشته باشید.

ما در پیراسیس از وضعیت و اوضاع و احوال مشتریان خویش هنگام خطاها کامپیوتری خبر داریم و میدانیم که مجموعه فناوری داده ها کمپانی شما- چه از مجموعه داخلی شما باشد یا این که به ما برون سپاری گردیده باشد – برای حل مسائل مرتبط با سرویس های کامپیوتری تایم ارزشمندی را در روز از دست می‌دهند.

با پاره ای محافظت پیشگیرانه میتوانید اشتباهات را به دستکم برسانید و استراحت فرمائید.

در اینجا 6 قدم ساده موجود هست که ما با مشتریان خویش به اشتراک گذارده ایم و شما نیز می‌توانید از آن به کار گیری نمایید تا موقعیت کامپیوتر خویش را در شایسته ترین موقعیت نگه دارید.

1.هر روز رایانه خویش را ری استارت نمایید

این عمل خیلی ساده به لحاظ می‌رسد؟ شگفت زده خواهید شد چنانچه بدانید که چه تعداد از اشخاص سیستم ها را به صورت مداوم روشن می‌گذارند و آن ها را در همین وضعیت ترک مینمایند. ری استارت کردن سبب می‌شود کامپیوتر شما یک لوح پاک داشته باشد و می‌تواند با تزکیه اپلیکیشن یا این که برنامه هایی که ممکن میباشد حافظه رایانه شمارا لبریز کرده باشند، سرعت آن را ارتقا دهد.

2.مواظب نصب شدن نرم افزارهای ناخواسته باشید

هنگامی که اپلیکیشن، پوشه ها و برنامه ها را به طور آنلاین دانلود میکنید، مواظب برنامه های مازاد که میتوانند با این برنامه ها دانلود شوند و سرعت لپ تاپ شما‌ را کند نمایند، باشید. همینطور از نرم افزارهای بالقوه مخرب مطلع باشید. فقط نصب برنامه ها را از وب سایت های مورد اعتماد انجام بدهید.

3.از تغذیه کردن کنار رایانه‌تان دوری کنید

کلیه ما این اقدام را میکنیم: میل کردن نهار روی میز کاری، نوشیدن قهوه صبح به هنگام ارزیابی کردن آدرس اینترنتی ها و یا این که حمل رایانه‌تان با یک استکان آب و …احتمالا برایتان تماما روشن میباشد که آب و نان برای اجزای داخلی کامپیوتر شما حقیقتا مضر می‌باشند. بدین ترتیب از میل کردن و آشامیدن بعنوان دلیلی برای بلندشدن و استراحت کردن و دور شدن از رایانه استفاده کنید.

4.گرد و غبار را از سیستم تهویه و منافذ رایانه تمیز نمایید.

سیستم تهویه (فن ها) و منافذ رایانه از بیش از حد داغ شدن رایانه پرهیز می نماید. وقتی که گرد وغبار درون آن‌ها وار د می‌شود، یا این که منافذ را مسدود میکند، سسیستم تهویه شما کندتر تکان کرده و رایانه شما در معرض خطر گرم شدن بیش از حد قرار میگیرد. در صورتی‌که رایانه شما نتواند به درستی خنک شود، میتواند سبب خرابی سخت افزار، تخلیه باتری و کاهش اقتدار سعی آن شود. هوای فشرده Compressed Air برای پاک کردن گرد و غبار رایانه شما عالی کار می‌نماید، ولی در‌صورتی‌که این عمل را تا قبل از این انجام نداده اید، اول با بخش IT خویش مشورت نمائید و یا این که از آن ها بخواهید این عمل را برای شما انجام دهند.

5.رایانه خویش را در معرض دمای شدید قرار ندهید

میانگین دمای 20تا 24 درجه سانتی گراد، دمای ایده آل برای کامپیوتر میباشد. از گذاشتن لپ تاپ تان در یک اتومبیل بسیار گرم یا این که بسیار سرد اجتناب نمائید. به کارگیری از رایانه در گرما به خاطر دلایلی که در قسمت بالا گفتیم، بد میباشد. در صورتی‌که رایانه یا این که لپ تاپ در دمای بسیار سرد بیش از حد طولانی باقی بماند، میتواند تماما خراب بشود. همینطور گرم شدن خیلی سریع یک رایانه سرد میتواند سبب شود که چگالش در آن صورت بگیرد که قادر است به سخت افزار خسارت برساند.

6.از یک محافظ به کارگیری فرمائید

در‌صورتی‌که رایانه خویش را از منزل خارج می‌آورید تا کارکنید، مطمئن گردید که آن را در یک بسته مطلوب جا به جا می‌کنید. .متاسفانه گذاشتن آن در کیف یا این که کیف دستی درست نیست. جا به جایی در یک کیف مناسب، کمک می‌نماید که رایانه شما از گرد و خاک در امان باشد و منافذ آن مالامال نشود و از خراش و زخم فیزیکی آن نیز دوری میکند.

وقتی که از رایانه خویش نگهداری میکنید، آن هم با ایرادات نادر تر و عمر بیش تر به شما‌ اجرو پاداش می‌دهد!