خیلی از اشخاص از اینکه هر روز ایمیلشان پر میگردد از پیام‌های نامرتبط و آزاردهنده کلافه می گردند. بخصوص در‌صورتی‌که جزو اشخاصی باشید که از پست الکرونیکی تحت عنوان یک ابزار کاری به کارگیری می کنید، هیچ‌چیز آزاردهنده‌تر از پست الکرونیکی‌های بی‌ربط وجود ندارد که بازشان می کنید و متوجه می شوید محتوایی به غیر از تبلیغاتی که هیچ دردی را از شما دوا نمی‎نمایند، ندارند.

ارسال ایمیل به راحتی قابل دسترسی میباشد، و همینطور ایمیل رایگان و سریع میباشد. به‌این دلایل تبدیل به ابزاری بسیار مطلوب برای بازاریابی یا این که تبلیغات شده‌است. البته این تبلیغات منجر لبریز شدن صندوق اسپم پست الکرونیکی شما می گردد. اسپمرهای فنی، خیلی راحت یک لیست از نشانی‌های پست الکرونیکی را می خرند، و قربانیانشان را با لیست بلندبالایی از پیام‌های نامرتبط هدف قرار می دهند. ولی روش‌هایی برای خودداری از این تهاجم ها وجود دارد، ولی آن‌ها هم مجهز به ابزارهای خودکاری میباشند که به آن ها یاری می‌نماید وسعت بالایی از پست الکرونیکی‌های اسپم را ارسال نمایند و از فیلترها عبور نمایند. این یک چرخه همیشگی میباشد، یعنی شما همچنان فیلترهایی را انتخاب میکنید، البته باز هم ایمیل های نامرتبطی اخذ می کنید. البته مواقعی وجود دارد که با رعایت کردن آنان می توانید از اخذ این ایمیل های اسپم و لبریز شدن صندوق ایمل‌تان پرهیز نمائید.

در زیر به چهار راهکار اثر گذار در این مورد می پردازیم:

می توانید فیلتر اسپم را آموزش دهید

اکثر پلتفرم‌های پست الکرونیکی دارنده نوعی قابلیت و امکان تشخیص اسپم می‌باشند. پیام‌هایی که به حیث جعلی یا این که بی‌اهمیت بیایند، با آرم قرمز‌رنگ مشخص و معلوم گردیده و به فولدر اسپم ارسال میگردند. شایسته ترین مورد در زمینه ی این فیلترها این میباشد که شما می توانید آنان را به تناسب صندوق پست الکرونیکی خویش آموزش دهید. یعنی فقط با کلیک کردن روی یک دکمه میتوانید تصمیم بگیرید که فیلتر تشخیص‌دهنده اسپم خطا کرده یا این که یک پست الکرونیکی اسپم را جا گذارده میباشد. در واقع میتوانید پیکربندی و عمل‌های آن را طبق کارایی موردنظرتان گزینش نمائید.

برای مثال، نگاهی به Gmail بیاندازید. هر بار که یک پست الکرونیکی را باز میکنید، دکمه گزارش اسپم که مشابه نماد تعجب میباشد بالای ایمیل ظاهر میشود. در شرایطی که با پیامی مواجه شدید که به وضوح اسپم میباشد و توانسته از فیلترهای اسپم عبور نماید، روی این دکمه قرمز رنگ کلیک فرمائید و پیکربندی اسپم شما آن پیام و پیام‌های شبیه آن را به خزانه خاطر خویش سپرده و فیلتر خواهد کرد تا شما دیگر چنین چیزی اخذ نکنید. از سوی دیگر، در صورتی‌که پیامی با محتوای موثر را در فولدر اسپم خویش دیدید، آن را باز نمائید و بر روی دکمه عدم اسپم در بالای شیت کلیک فرمایید.

از نشانی‌های پست الکرونیکی جایگزین به کارگیری فرمایید

یکی‌از طرق پرهیز از اخذ اسپم ، ساخت یک ایمیل جایگزین میباشد که از ایمیل فردی یا این که کاری شما غیروابسته باشد. زمانی محصولی را پیشنهاد می‌دهید، اکثر وقت ها تایم ها کمپانی‌ ارسال کننده پیشنهاد بعداز اخذ داده ها و نشانی پست الکرونیکی شما آغاز به بمباران صندوق ایمیل شما با مطالبی غیرمرتبط و غیرضروری می‌نماید که هیچ ارتباطی با خریدتان هم ندارد. همینطور ممکن میباشد داده های آپدیت بازاریابی ناخواسته اخذ فرمایید یا این که داده های تماس شما به قسمت تبلیغات واگذار گردیده باشد و هر روز تعداد متعددی پست الکرونیکی تبلیغ اخذ فرمائید. با ساختن یک ایمیل ثانویه میتوانید از ورود هر نوع ایمیل اسپمی به صندوق پست الکرونیکی اساسی‌تان در ایمیل مهم پرهیز نمایید. این نشانی جایگزین را میتوان برای مسافرت، خرید آنلاین و غیره بهره برد. Gmail، Yahoo، Outlook ، و یا این که Mail.com سرویس های ایمیل رایگان ارائه میدهند، بدین ترتیب میتوانید با متانت ذهن و سوای هزینه یک پست الکرونیکی جایگزین بسازید.

با این وجود، هنگام ساخت‌ یک اکانت کاربری جایگزین اعتنا به برخی جزئیات ضروری میباشد. برای مثال نشانی‌های Gmail آرم نقطه را در نشانی‌های پست الکرونیکی نادیده می گیرند، بدین ترتیب پست الکرونیکی فرستاده گردیده به \”johnsmith@gmail.com\” و ایمیل به \”j.ohnsm.ith@gmail.com\” هر دو به یک صندوق ایمیل ارسال می شوند. درمورد نشانی‌های ایمیل دربردارنده علائم + هم همین طور میباشد. یعنی پیام‌هایی که به «johnsmith@gmail.com» و «johnsmith+extra@gmail.com» ارسال می شوند، هر دو به یک صندوق ورودی ارسال خواهند شد. خبر خوب اینکه این ویژگی تاحدی موثر هم می تواند باشد! می پرسید چرا؟ زیرا یعنی شما می توانید یکسری نوع متفاوت از نشانی ایمیل فعلی خویش را هنگام نام نویسی و یا این که خرید چیزی وارد فرمایید و آن‌گاه در Gmail فیلتری برای قرار دادن کل پیام‌های ارسال گردیده به آن نشانی در یک فولدر غیر وابسته، جدا از هم از زبانه مهم Primary بسارید.

راهبرد: برای تولید یک فیلتردر رابط کاربری اینترنت، روی دکمه Options در بالا سمت راست کلیک نمائید و بعد از آن Settings را دنبال نمایید و بعد از آن Filters و نشانی‌های مسدود گردیده را گزینش نمایید. روی ساخت یک فیلتر نو کلیک فرمائید، نشانی متبوع خویش را در بخش To وارد نمایید، آن گاه تصمیم بگیرید با این نوع ایمیل‌ها چه کاری می خواهید انجام دهید.

پلاگین‌های فرد ثالث را دانلود فرمایید

در اینترنت برای هر چیزی راه حلی وجود دارد. در شرایطی‌که متوجه شدید تعداد متعددی ایمیل اسپم از فیلترها عبور کرده و وارد صندوق ایمیل ‌تان می شوند، تلاش کنبد یک پلاگین‌ فرد ثالث برای کامل شدن آن پیدا و نصب فرمایید. این نوع سرویس ها پیام‌های ارسالی فی مابین سرور پست الکرونیکی (ابری که پیام‌ها در آن ذخیره میشوند) و ایمیل شمارا متوقف می‌نماید.

Mailwasher هم یک امتیاز مدام رایگان میباشد که میتوانید امتحان نمایید. وارد جزئیات پست الکرونیکی خویش گردید و با Mailwasher یکسری از فیلترها را برای شناسایی پیام‌های ناخواسته اعمال فرمائید. با این عمل، در شرایطی‌که بخواهید می توانید آدرس اینترنتی‌های متوقف گردیده آنلاین را پیش از اینکه در صندوق ایمل مشاهده شوند محاسبه فرمایید.

سرویس رایگان SpamCop هم وجود دارد که مثل یک پایانه پلیس کوچک کار می‌نماید و به شما اذن گزارش عمل‌های نامناسب را به ارائه دهندگان سرویس های وب (ISP) می دهد، در اینصورت آن ها می توانند این پیام‌ها را از منبع مسدود نمایند. این فعالیت نه صرفا به مختصر و اثرگذار بودن صندوق ایمیل شما یاری می‌نماید، بلکه به دیگر افراد هم یاری خواهد کرد، زیرا شما تعدادی از پیام‌های اسپم و نامرتبط را به کلی مسدود میکنید.

از نشانی ایمیل خویش محافظت فرمایید

مقصود شما می بایست مراقبت و حفظ از نشانی مهم‌تان باشد و تا حد ممکن آن را سری نگه دارید. آن را در صفحه های همگانی مانند رسانه‌های اجتماعی یا این که سایت فردی اکران ندهید. برای این عمل می بایست یک نشانی آدرس اینترنتی تماما مستقل داشته باشید. زیرا چنین نقاطی اولی جایی میباشد که بات‌ها و اسپم‌ها به سراغشان می روند.

در شرایطی‌که نمیخواهید نشانی‌های ایمیل متعددی داشته باشید و نظارت کردن چند صندوق ایمیل برایتان سخت میباشد، ولی در عین حال نیاز دارید نشانی ایمیل ‌تان را در دسترس قرار دهید، سعی نمایید آن را به صورت طولانی‌تری بنویسید. یا این که برای مثال، در اینترنت قید فرمایید John Smith در خدمت پست الکرونیکی Google. شاید برای یک انسان منطقی به حیث رسد و خودش بتواند ایمیل شمارا روی Gmail حدس بزند، ولی یک ربات توانمند به پردازش آن نخواهد بود.

علاوه بر این، بعضی از بازاریابان ایمیل هم از پیکسل ردیابی یا این که چیزی شبیه آن به کارگیری می‌نمایند تا ایمیل حقیقی و واقعی و غیرواقعی را تفکیک نمایند. آن‌ها پیام‌ها را به نشانی‌های گوناگون ارسال می‌نمایند و به محض اینکه شخصی یک کدام از پیام‌ها را باز نماید، آن ها تأییدیه‌ای اخذ می‌نمایند مبتنی بر اینکه این نشانی حقیقی میباشد و گزینه استعمال قرار می گیرد. به مراد پرهیز از چنین مواقعی، تنها کافیست ایمیل اسپم را باز نکنید. مطمئنا تا به امروز بخوبی متوجه گردیده‌اید ظواهر یا این که قضیه یک پیام اسپم چه‌طور میباشد، پس تنها فورا آن را تمیز یا این که فیلتر فرمایید.

در حالتی‌که از تاکتیک‌های مطلوب برای پرهیز از اخذ اسپم به کارگیری نکنید، مشاهده چنین پیام‌هایی در صندوق ایمیل ‌تان اجتناب‌ناپذیر میباشد. امید‌وار‌یم اجرای راه حل‌های ارائه گردیده بتواند به پرهیز از اخذ چنین پیام‌های نامناسب و غیرمرتبطی یاری دهد.
ما در تارنما پیراسیس مقاله‌های متعددی درخصوص امنیت داده ها داریم که در صورتی‌که علاقمند باشید میتوانید آن‌ها را مطالعه فرمایید. ضمن آن کمپانی ما در مورد سرویس های شبکه به موسسه ها عمل می‌نماید که نصیب عمده‌ای از این سرویس ها، سرویس ها امنیت داده ها می‌باشند. شما میتوانید در صورت نیاز با ما تماس حاصل نمایید و ایرادات مرتبط با شبکه و یا این که امنیت داده های خویش را مطرح نمائید. ما قوانینی را آماده کرده‌ایم تا شرکتها بتوانند با به کارگیری از آنالیز رایگان ما از شرایط شبکه کامپیوتری خویش آگاه شوند.