نصب و راه اندازی شبکه

هر آنچه لازم است برای نصب و راه اندازی یک شبکه کامپیوتری بدانید…

نصب و راه‌اندازی شبکه

نصب و راه اندازی شبکه چطور باعث پیشرفت کسب و کارها میشه؟

اگر موافقید تعاریف دهان پرکن و آکادمیک رو بگذاریم برای همان دانشگاه‌ها!

وقتی احتیاج داریم که بین دو یا چند کامپیوتر اطلاعات تبادل بشه و این کامپیوترها به هم متصل بشن، در واقع یک شبکه کامپیوتری تشکیل شده. ارتباط این کامپیوترها به نحوی که شبکه درست و بدون اختلال کار کنه رو نصب و راه اندازی شبکه میگن.

نصب و راه اندازی شبکه رو خیلی وقتها با عبارتهای دیگه‌ای مثل خدمات پشتیبانی شبکه می‌شناسن. ولی در عمل نصب و راه اندازی شبکه، خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه فرق چندانی با هم ندارن.

وقتی شما شبکه کامپیوتری رو برای کسب و کار خودتون راه اندازی می‌کنین، احتیاج به خدمات و پشتیبانی شبکه‌تون هم دارین.

در واقع این عبارتها در عمل اونقدر به هم نزدیکن که در عمل از تعاریف جداگونه برای هر کدومشون صرفنظر میشه.

 • می‌خواهید سرعت اینترنتتون هیچوقت کم نشه یا قطع نشه؟

 • فکر می‌کنید امنیت اطلاعاتتون اونطور که باید و شاید تامین نمیشه؟

 • می‌خواهید هرکدوم از کارمندهاتون به اندازه مشخصی از اطلاعات سازمانی دسترسی داشته باشه؟

 • می‌خواهید نرم‌افزارهاتون همیشه بدون مشکل کار کنن؟

 • نمی‌خواهید ایمیل سازمانی تون اختلالی داشته باشه؟

 • نمی‌خواهید مشکلات دستگاه پرینتر، فکس، اسکنر و … وقت کارمندهاتون رو بگیره؟

 • نمی‌خواهید دغدغه‌ای بابت اینترنت و شبکه و کامپیوترهاتون داشته باشید؟

اینها مواردیه که نشون میده شما نیاز به نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری دارید.

پشتیبانی شبکه
پیشنهاد می‌کنیم ۲۱ سوالی که قبل از انتخاب پیمانکار خدمات پشتیبانی شبکه باید بپرسید را مطالعه کنید.

اهمیت نصب و راه اندازی شبکه برای شرکتها چیه؟

یک ساعت قطعی شبکه یا کندی اینترنت یا کار نکردن کامپیوترها به معنای تعطیلی کسب و کار توی اون یک ساعته. خطرات عدم پشتیبان‌گیری و ویروسها هم که جای خودش رو داره و ممکنه حتی حیات کسب و کار رو به خطر بندازه.

شرکتها همه‌ی تلاش خودشون رو میکنن تا حتی برای یک دقیقه هم شبکه کامپیوتریشون اختلال نداشته باشه تا آسیبی متوجه کسب و کارشون نشه. به همین خاطره که شرکت‌ها نیاز دارن تا زیرساختی برای شبکه کامپیوتریشون داشته باشن.

شرکت‌هایی که نصب و راه‌اندازی شبکه‌ رو انجام میدن:

نصب و راه اندازی شبکه را چه شرکتهایی انجام میدن؟

شرکتهایی مثل پیراسیس که خدمات پشتیبانی شبکه ارائه میدن، نصب و راه اندازی اون رو هم انجام میدن.

به طور کلی برون سپاری همه خدمات در حوزه IT به نفع شرکتهاست. یک مقاله مفصل در مورد مزایای برون سپاری خدمات شبکه توی این لینک داریم که توصیه می‌کنیم حتماً اون رو بخونین. احتمالاً دیدگاهتون رو کاملاً نسبت به مقوله برون سپاری عوض میکنه. ولی اگه وقت مطالعه کاملش رو ندارین اون مقاله رو میشه به این صورت خلاصه کرد:

 • با برون سپاری واحد IT واحدهای دیگه می‌تونن روی کار خودشون متمرکزتر باشن.

 • یک تیم متخصص خیلی بهتر از یک نفر می‌تونه امنیت اطلاعاتتون رو تضمین کنه.

 • با برون سپاری، خطر بی انگیزگی پرسنل بعد از مدتی کار رو نخواهید داشت.

 • وقتی برون سپاری می‌کنید کسب و کار شما وابسته به دانش یک نفر نیست. بلکه گروهی متخصص برای شما کار می‌کنن.

 • وقتی یک تیم به شما خدمات شبکه ارائه می‌کنن، خلاقیت بیشتره و همین خلاقیت به رشد کسب و کارتون کمک می‌کنه.

 • با برون‌سپاری شما از شرکت پیمانکار خدمات شبکه تضمین میگیرید که کارش رو به درستی انجام بده و در صورتی که این اتفاق نیفته موظفه به شما جریمه بپردازه.

 • تیم متخصص با راهکارهایی که ارائه میده، رونق کسب و کارتون رو بیشتر میکنه.

 

چرا پیراسیس مورد اعتماد مشتریان است:

برخی از مشتریان ما

چرا نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتریمون رو به پیراسیس بسپاریم؟

 • تعدد پروژه‌ها: بیش از ۲۰۰ پروژه موفق اجرا کرده‌ایم.

 • تعدد کارشناسان: ۲۸ کارشناس شبکه با گرایشهای مختلف داریم که باعث میشه برای هر مشکلی راهکاری داشته باشیم. درباره ما

 • قدمت ما: همین چند روز پیش ده‌سالگیمون رو جشن گرفتیم. یک دهه تجربه داریم.

 • تنوع مشتریانمان: درک دقیقی از مشکلات انواع کسب و کارها داشته باشیم، چون مشتریهامون چه از نظر اندازه و چه از نظر نوع کسب و کار بسیار متنوع هستن. مشتریان ما

 • دانش فنی: چون می‌دونیم دانش IT هر روز در حال پیشرفته، هر روز و هر لحظه در حال یادگیری هستیم.

 • قانونمندی: رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک رو داریم و عضو نظام صنفی رایانه‌ای کشور هستیم.

 • همکاران تجاری: با بهترین تامین‌کننده‌های نرم‌افزارهای مالی و اداری، سخت افزارها و سرویس‌دهنده‌های اینترنت همکاری داریم، که باعث میشه خیالتون از لحاظ انتخاب نرم افزارها و سرویس‌دهنده‌ها راحت باشه.

 • قرارداد حقوقی: با مشتریهامون قرارداد حقوقی می‌بندیم تا تعهداتمون کاملاً شفاف بیان بشه و مطمئن باشید که کارمون رو درست و دقیق انجام میدیم.

 • تضمین کیفیت سرویس: با شما توافق نامه SLA (Service Level Agreement) امضا میکنیم. SLA در واقع تضمین می‌کنه که سطح کیفیت خدماتمون از حدودی که تعهد کردیم پایین‌تر نیاد، و اگر این اتفاق افتاد طبق SLA موظف به پرداخت جریمه خواهیم بود. راهنمای انتخاب پیمانکار

 • شفافیت مالی: در هر لحظه که خواستید می‌تونید ترازهای مالی ما و گردش حسابهامون رو از ما بخواهید.

 • مستندسازی: اطلاعات شما شامل پسوردها، تنظیمات، نکات کلیدی و همه جزئیات دیگه ای که به واسطه خدمات ما در اختیارمون قرار می‌گیره رو مستند در اختیارتون می‌ذاریم.

 • عدم افشای اطلاعات: توی قراردادهامون بند NDA (Non-Disclosure Agreement) داریم که تضمین میکنه اطلاعات کسب و کار شما هیچ‌ وقت از جانب ما افشا نمیشن.
 • گزارش ماهیانه (KPI): بوسیله گزارش (KPI)، هر ماه شفاف و واضح گزارش کارمون رو در اختیارتون قرار میدیم تا دقیقاً وضعیت شبکه کامپیوتری تون رو بدونید و متوجه بشید ما چه کارهایی انجام دادیم و چقدر در کارمون موفق یا ناموفق بودیم.

 • سامانه جامع ثبت مشکلات: مشکلاتتون در سیستم تیکتینگ ثبت میشه. تیکتینگ کمک میکنه تا اولاً مشکلاتتون در کمترین زمان حل بشن و ثانیاً به وسیله گزارشها سطح کیفی خدمات روز به روز بهتر بشه.

 • مانیتورینگ مداوم: سیستمی داریم که به صورت پیوسته،مداوم و همیشگی شبکه کامپیوتری شما رو مانیتور می‌کنیم، به این ترتیب قبل از هر مشکلی از به وجود اومدنش جلوگیری خواهیم کرد.

تماس با ما
اگه قانع شدید که پشتیبانی شبکه برای کسب و کارتون لازمه، از مشاوره ما استفاده کنید.

اگر هم قانع نشدید! در ادامه همراه ما باشید …

تماس با ما

نصب و راه اندازی شبکه مناسب چه شرکت‌هاییه؟

اگه در سازمانتون به هر طریقی از کامپیوتر، اینترنت و شبکه استفاده می‌کنید، خدمات شبکه می‌تونه کارتون رو تسهیل کنه. بنابراین نیاز به نصب و راه اندازی شبکه خواهید داشت.

فقط یک استثناء وجود داره و اون اینه که سازمان شما اونقدر بزرگ باشه که بیش از ۵۰۰ کامپیوتر در اون استفاده بشه. اگر اینطور هست بهتره خودتون در سازمان دپارتمان IT داشته باشید. البته در دنیا حتی سازمانهای به این بزرگی هم خدمات شبکه رو برون سپاری میکنن، ولی در ایران متاسفانه هنوز شرکت خدمات شبکه ای وجود نداره که بتونه به این سازمان‌ها خدمات مناسب ارائه بده.

ما مفتخر به ارائه خدمات مجانی به سازمان‌های خیریه همچون انجمن حمایت از کودکان کار هستیم. اگر شما هم سازمانی خیریه هستید، روی همکاری با ما حساب کنید.

از زبان مشتریان ما:

از آنجا که فعالیت‌های تجاری امروزه نیازمند عکس‌العمل‌های سریع و به روز در تمامی زمینه‌ها، مخصوصاً بخش IT است، شرکت پشتیبانی شبکه پیراسیس همواره تلاش خود را در به روز نگاه داشتن تیم خود به کار برده است، تا بتواند به عنوان یک تامین‌کننده خوب نیازهای رو به رشد ما را تامین کند. بعد از ۸ سال همکاری یکی از بهترین عواملی که باعث موفقیت این فعالیت شده است اعتماد و درک متقابل از مسائل طرفین است. این درک متقابل باعث شده است ما در طول این سال‌ها از سرویس‌های شرکت پشتیبانی شبکه پیراسیس رضایت کامل داشته باشیم و دغدغه‌ای بابت خدمات IT حس نکنیم.

صدرا حداد (مدیرعامل), شرکت گلنان پوراتوس

شرکت پشتیبانی شبکه پیراسیس، خدماتی در حوزه شبکه، زیرساخت، ایمیل و امنیت اطلاعات ارائه می‌کند. آنها همچنین وظیفه نگهداری و به‌روزرسانی سیستم‌های ما را به طور منظم بر عهده دارند. ما در طول این مدت به صورت صددرصد از آنها راضی بوده‌ایم و از رویکرد حرفه‌ای آنها برای حل مشکلات خوشحالیم. هنگام بروز مشکلات سخت و پیچیده آنها به شدت مصمم و مسئولیت‌پذیر هستند. با وجود افزایش تعداد پرسنل وپیچیدگی شبکه ما در شرکت فناوری آزمایشگاهی، کیفیت خدمات پیراسیس همچنان رو به بهبود است، و این برای ما بسیار ارزشمند است.

محمد حسین سلیمانی (عضو هیات مدیره), شرکت فناوری آزمایشگاهی

Pirasys has been looking after our Computer System and IT Infrastructure for over 8 years now. The company staff are highly professional, organised and they have done an efficient job looking after us. They have always taken into account our requirements and needs that we were even unaware of, steering us expertly to the right direction. The level of service they offer is very much on par to top European Standards, and all Pirasys staff are excellent communicators in English which helps immensely as we have many visiting companies from the West. We highly recommend Pirasys.

عیسی کاویان (مدیر IT), شرکت نارون آرا
سوالات زیادی دارید؟ پاسخ اکثر آنها را در صفحه سوالات متداول ببینید.

سوالات متداول در مورد خدمات شبکه و نصب و راه اندازی اون:

جواب: بله، تقریباً هیچ محدودیتی در این زمینه وجود نداره. میشه به هر کارمند مقدار خاصی از اینترنت رو اختصاص داد… میشه میزان دانلودها رو مشخص کرد… میشه کاری کرد که سرعت دانلود شخص خاصی از یک مقدار معین پایینتر نیاد… و هر کار دیگه‌ای در این زمینه که فکرش رو بکنید.

جواب: نرم افزارهایی مثل حسابداری و انبار هر کدوم پشتیبانی خودشون رو دارند. به طور کلی پشتیبانی از این نرم افزارها جزو وظایف شرکت خدمات شبکه نیست. با این حال کارشناسان پیراسیس سعی میکنن با تعامل با شرکت ارائه‌دهنده نرم افزار، مشکلات اون رو هم حل کنن.

جواب: معمولاً قراردادهای پشتیبانی شبکه یک ساله هستن. ما توی پیراسیس با مشتریهای جدیدمون ابتدا برای یک دوره سه ماهه قرارداد امضا می‌کنیم تا جزئیات همکاری بهتر و بیشتر مشخص بشه و بعد از اون این قرارداد رو برای نه ماه آینده تمدید می‌کنیم. ولی در هر زمان از قرارداد که مشتری بخواد اون رو فسخ کنه هیچ مانعی وجود نداره. ولی اگه قراردادی فقط برای راه اندازی یا نصب امکانات خاصی مثل تلفن VOIP، ایمیل سازمانی، نرم افزار سازمانی، دوربین مداربسته، پیام رسان سازمانی …. باشد، بسته به بزرگی سازمان می‌تواند از یک روز تا یک هفته طول بکشد. البته پروژه‌های اینچنینی در حیطه کاری پیراسیس نیستن.

جواب: کاملاً بستگی به پیچیدگی مشکل پیش آمده و میزان اهمیت اون داره. توافقنامه SLA  کمک می‌کنه تا زمان انتظار برای حل مشکلات شبکه شما کمترین مقدار ممکن باشه تا اختلالی در روند کاریتون ایجاد نشه.

جواب: شماره تماس کارشناس شبکه در اختیار شما قرار می‌گیره تا اگر خارج از ساعات اداری هم مشکلی پیش اومد بتونید به سرعت به کارشناس دسترسی داشته باشید و در کمترین زمان مشکل حل بشه.