صد در صد تا کنون اسم skype for business به گوشتان خورده است، skype for business شبکه ارتباطی منسجمی میباشد که در حوزه تجارت بسیار اثرگذار و پرکاربر واقع شده‌است و به عوارض مختلفی می تواند برای یک کسب و عمل حالت قابل قبولی را چهت نیل به هدف ها مهیا نماید و بدین ترتیب وجود این قابلیت برای یک سازمان ضروری به نظر می رسد. در‌این نوشته ی علمی عارضه های این ضرورت را با یکدیگر مرور می کنیم.

۱- رابطه دارای انسجام

نرم‌افزار skype for business با دارا بودن امکان‌‌هایی نظیر

پیام فوری
ارتباط تلفنی
تماس تصویری
تماس کنفرانسی
اشتراک گذاری کاغذ و انجام عمل گروهی
نشان دادن اشخاص آنلاین

به طور یکجا به یک نرم افزار آسان‌الاستفاده و در دسترس تبدیل شده‌است که در هر وضعیت رابطه با کیفیتی را به یوزرهای ارائه میدهد. ولی این امکان‌های ارتباطی به سیرتکاملی میباشد که عمدتا در سازمان‌ها و یا این که کمپانی‌های کوچک هر مورد به طور خدمت‌های تکی آیتم به کارگیری قرار می گیرند. همینطور سازمان‌های دیگری نیز می باشند که از خدمت‌های پرریسک نظیر سیستم تلفن تجاری محلی PBX، خدمت‌هایی با امکان تماس کنفرانسی محدود، خدمت‌های کنفرانسی کوتاه یک سری دقیقه‌ای، WebEx یا این که خدمت برقرار کننده‌ی جلسات آنلاین با قابلیت و امکان اشتراک‌گذاری کاغذ اکران به کارگیری می نمایند که هریک هزینه یگانه خودشان را دارا‌هستند، ولی نکته‌ی دارای اهمیت در skype for business دارای انسجام بودن امکان‌های ارتباطی در یک نرم‌افزار مشخص و معلوم میباشد، براین اساس دیگر طرز برقراری رابطه موضوع‌ نمی باشد و مسافت شما تا مخاطبتان فقط یک کلیک میباشد. کمپانی هایی که سرویس های کامپیوتری به موسسه ها ارائه می نمایند تمامی این تجهیزات را برای آنان آماده مینمایند. آن ها با قراردادی که با شرکتها انعقاد می‌‎نمایند می توانند تمام این سرویس ها را به مشتریان خویش عرضه کنند.

۲- دورکاری

اپلیکیشن skype for business بر مبنای خدمت‌های ابری پایه گذاری گردیده‌ میباشد، بنابراین تمام گونه های ارتباطی یوزرها را در هر جا که باشند بواسطه‌ی رابطه اینترنتی کامپیوترهای خانگی، لپ تاپ، تبلت و یا این که موبایل آماده می نماید. همینطور اسکایپ قابلیت و امکان ساخت‌ رابطه را چنان قابلیت پذیر نموده است که عمل در منزل، دفتر کار، کافی شاپ، هتل و حتی هواپیما به راحتی محقق شده‌است و در صورت وجود وب همپا این رابطه به راحتی برقرار میشود. دیدنی میباشد بدانید اسکایپ به شما این زمان را میدهد تا تماس‌های برقرار گردیده با شماره کاری‌تان را مستقیما با دستگاه موبایلتان جواب دهید، و حتی تماس‌های خروجی موبایلتان را با شماره‌ی کاریتان برقرار فرمایید. در‌این‌حالت‌ هیچکس متوجه حضور نداشتن شما در دفترتان نخواهد شد. چه چیزی از این بهتر؟!

قابلیت و امکان عمل گروهی اسکایپ فور بیزینس ابزار دیگریست که خلل محدودیت دور کاری اعضا را حل می‌نماید و صرفا با چندین کلیک امکاناتی نظیر کنفرانس‌های ویدیویی زنده، همیاری آنلاین برای تهیه اسناد، و تماس کنفرانسی و جلسات گروهی را در جای جای ممکن می‌سازد.

۳- حذف زیرساخت‌ها و بهسازی جبران فاجعه

مجهز بودن skype for business به خدمت‌‌های ابری از گزاره مزیت‌های دیگرش هست، به این دلیل که یوزرها را از نیاز به قطعات اصلی تحت ساختی کامیپوتر بی‌نیاز می نماید. سازمان‌های تجاری می توانند با استعمال از نزم افزارهای مایکروسافت آفیس ۳۶۵ و skype for business ، رویکردهایی نظیر روش انجام مبادلات، سیستم PBX، خدمت‌های کنفرانسی، ابزارهای ملاقات آنلاین و سرورهای ذخیره کننده فولدر قدیمی خویش را کنار بگذارند. براین اساس از پرداخت هزینه نگهداری و محافظت خدمت‌های نام برده که ساعت ها در ماه دوره می برد و همینطور هزینه‌های ارتقاء و سرهم بندی کردن تمام این خدمت‌ها معاف خواهند شد. و نکته‌ی بهتر آنکه کمپانی‌هایی که اپلیکیشن آفیس ۳۶۵ و اسکایپ را جدیدا جایگزین نرم افزارهای سابق خویش کرده‌اند، دارنده ذخیره‌گاه IT قادر مجهزی در خدمت‌های ابری می باشند که امکانات کامپیوتری گذشته را برایشان بلااستفاده خواهد کرد.

خوب میباشد بدانید که پایین تولید ابری کامپیوترها نقش پررنگی در بهسازی جبران ضرروزیان‌های کمپانی‌ها ایفا مینماید. به سیرتکامل‌ای که در حالتی‌که شرکتی از خدمت‌های ابری به کارگیری نکند و متحمل زیان بشود، جبران آن هفته‌ها کمپانی را ذیل الشعاع قراره داده و از دسترس بیرون می نماید. قوانینی را فکر کنید که تاسیسات آی تی شرکتی با تحت تولید‌های سنتی و کهن مبتلا نقص‌ شود، در‌این شرایط صد رد صد کمپانی ذکر شده با ناکامی مواجه شده‌است و پیروزی آینده‌اش نیز پایین سوال می‌رود به دلیل آنکه خطوط تلفنش منحصرا به محل کار متصل بوده و سرور‌های ایمیلش نیز از عمل میفتد. ولی در حالتی که کمپانی نام برده از اسکایپ فور بیزینس و یا این که آفیس ۳۶۵ استعمال نموده باشد، همت کارمندان و امتیاز تجاری‌ش هیچ آسیبی نمی‌بیند، چرا‌که skype دورکاری و جواب به تلفن دفتر ها را برایشان ممکن کرده و حتی به پوشه‌های ذخیره گردیده و ایمیلشان نیز دسترسی خواهند داشت.

۴- ذخیره مالی به روش‌های متعدد

هزینه‌ی به کار گیری از ورژن ‌skype for business و یا این که آفیس ۳۶۵ به طور ماهیانه پرداخت می‌گردد، و میتوان اعلام‌کرد که‌این هزینه در مقایسه با هزینه‌هایی که سابقا برای جمیع خدمت‌های ارتباطی در کمپانی‌ها پرداخت می‌شدند بسیار کمتر میباشد و هزینه‌های هنگفت سیستم‌های تلفن، سرورها، و یا این که مراقبت قراردادها را مشتمل بر نمی شود. همینطور درصورتی که که شرکتتان گسترش بیابد و یا این که کوچک‌تر شود، صرفا هزینه‌‌ی مرتبط با حساب یوزرها را بایستی پرداخت کرد و این فرمان ربطی به بزرگی و یا این که کوچکی مساحت کمپانی نام برده نخواهد داشت.

اما کاهش هزینه‌ها و ذخیره مالی فقط به سیستم ختم نمیشود و دربرگیرنده کاهش هزینه‌های مرتبط با سفرهای کاری نیز می گردد. بنابراین با اتصال اینترنتی و با به کارگیری از کنفرانس‌های ویدیویی و قابلیت و امکان اشتراک گذاری ورقه اکران، لزوم بخش اعظمی از سفرهای کاری و برقراری جلسات حضوری میان همیاران با یکدیگر و یا این که با مشتری‌ها برطرف می گردد. در فیض کارآیی اسکایپ چنان میباشد که گویی کلیه‌ی آن ها در یک اتاق نشسته و با هم گفتگو می‌نمایند.

در انتها دیگر الزامی به داشتن دور و بر‌کاری وسیع با بازده بالا برای بیش‌ تر از دو ساعت کاری در هفته و برای هر کارمند وجود ندارد، به دلیل آن که اسکایپ رابطه فوق سریع و ریلکس را برای کارکنان مهیا نموده است. از کلیه بهتر، تماس‌های داخلی و آدرس اینترنتی‌های صوتی پرسنل نیز کاهش می یابد و دوره کمتری صرف تماس با همیاران بیرون از دسترس می‌گردد، به این دلیل‌که skype  آنلاین بودن اشخاص را نشان میدهد و به کارمندان مجال تصمیم گیری برای برقراری تماس را میدهد.

۵- فعالیت پربازده

همانگونه که می دانیم skype for business مجال دورکاری را برای کارمندان آماده نموده است، به این ترتیب تنها حضور فیزیکی آنها به خواسته انجام کارها کاری، کمپانی در جلسات و یا این که همیاری با دیگر کارمندان الزامی وجود ندارد. در فیض در حالتی که که عمل و کار پرسنل ملزم به حضور تنها فیزیکی کارمندان نباشد، آن ها زمان متعددی در تغییر‌و تحول برنامه‌ی روزمره‌ای خویش خواهند داشت.

همینطور از نگاه سرعتی که skype در سمت و سوی به انجام رساندن کارها در دست یوزرها قرار می دهد، راندمان‌ کاری کمپانی بیش تر می شود. می‌توان ذکر کرد که پیشرفت کاری معمول کمپانی‌هایی که از ورژن skype for business به کار گیری میکنند به طور تحت است:

شما تحت عنوان یک کدام از کارمندان در صدر در بخش مشتری skype اسم همکارشان را سرچ می کنید.
حضور و آنلاین بودن کدخدا رجوع و برگشت‌ها را به ترتیب عصر می‌بیند و به این ترتیب تصمیم می‌گیرد که اولیه با کدام یک تماس حاصل نمایید.
در صورت نیاز اعضای دیگر مجموعه را به مکالمه طولانی تر و یا این که حذف میکنید و در عین درحال حاضر دسکتاپتان را در اختیار گرفتن ، سندها را تهیه و تنظیم، پوشه‌‌ها را ذخیره و در انتها توزیع می کنید.

فارغ از skype for business انجام همگی‌ این امور ملزم به استعمال از ۳-۴ ابزار گوناگون است که هر کدام از آنها روند فراهم‌ی سازی مختص خودش را دارااست. ولی با به کار گیری از ورژن تجاری skype ، تمام این کارها در کمتر از ۳۰ ثانیه در یک اپلیکیشن انجام می‌گردد و هیچگونه فراهم سازی هم نیاز ندارد.

به این ترتیب اسکایپ سا‌عتها دوره کارمندان را ذخیره کرده و طرز‌ی کاریشان را به طور کامل تغییر‌و تحول می دهد. کارمندان به جای چند دفعه صادر کردن ادیت‌های گوناگون یک مدرک شبیه با آدرس اینترنتی، به راحتی با یکدیگر تماس می‌گیرند، برگه نمایششان را به اشتراک میگذارند، با همیاری یکدیگر مدرک را تهیه و تنظیم می نمایند و یکبار برای مدام آن را ذخیره می کنند.

ورژن skype for business برای مشتریان تجاری، انقلابی در اطراف‌های کاری به پا نموده است. چرا‌که صرفا با استعمال از یک اپلیکیشن که روی هر سیستمی قابل نصب میباشد، محدودیت حضور فیزیکی از در میان برداشته گردیده، بدور کاری ممکن و دسترسی آنی به تمام کارمندان کمپانی آماده شده‌است. همینطور بخش اعظمی از هزینه‌های زیرساختی کامپیوتری کمپانی حذف گردیده و این دستور به ارتقا راندمان کمپانی‌ها امداد شایانی خواهد کرد.