دورکاری در سال های اخیر ارتقا چشمگیری داشته میباشد. مؤسسه ی گالوپ در سال های پیشین طی یک بررسی جامع گفت که 43 درصد از جمعیت شاغل امریکا اذعان کرده اند که در برخی زمان ها، دورکاری را تجربه کرده اند. برای پشتیبانی از این طریق تازه کاری چه ابزارهایی در دسترس هستند؟ یک تلفن رومیزی که در محل کار قراردارد، به کارمندی که برای یک روز سر کار نمیباشد، یاری نخواهد کرد. به جای تلفن های رومیزی، به کارکنان خویش تلفن های نرم افزاری بدهید. این نرم‌افزار ها مجموع عملکردپذیری یک تلفن را به یک کامپیوتر یا این که دستگاه تلفن همراه اضافه می نمایند. آنها به پرسنل تلفن همراه شما یاری می نمایند تا فارغ از دقت بدین که آن‌ها کجا فعالیت می نمایند، مدام قابل دسترسی باشند.

تلفن های نرم افزاری : نرم‌افزار های کاربردی تلفن در کامپیوترها و دستگاه‌های گوشی

تلفن های نرم افزاری اصولا تلفن های بر طبق اپلیکیشن هستند. آنها بوسیله ارائه ی یک رابط تلفنی در کامپیوتر، که با تجهیزات پد شماره گیری و مدیریت تماس (مانند قطع صدا، انتظار، و انتقال) کامل میشود، کار های تلفن های رومیزی را تقلید می نمایند. البته از آنجایی که آنان روی کامپیوتر اجرا میگردند، نسبت به تلفن های رومیزی بسیار قوی تر می‌باشند. تلفن های نرم افزاری همینطور امکاناتی مانند تماس ویدیویی و کنفرانس ویدیویی، مدیریت بصری پیام صوتی، امکان های چت و SMS، و غیره را ارائه می‌دهند.
نرم افزارهای تلفنی برای همه ی دستگاه ها و پلتفرم های متعدد در دسترس میباشند. نوعی اپ کاربردی رومیزی وجود دارد که در کامپیوترهای مک و ویندوز، لپ تاپ ها، تبلت ها و نرم‌افزار های کاربردی تلفن همراه برای دستگاه های iOS و اندرویدی اجرا می گردند.
FireRTC یک نرم‌افزار کاربردی رایگان آنلاین میباشد که شما می‌توانید از آن برای ارتباط تلفنی و اخذ تماس به کار گیری فرمایید. ارتباطات یک دست مدرن بعنوان یک خدمت (UCaaS) و ارائه دهنده های سیستم ابری تلفنی نیز ورژن های قابل قبولی از اپلیکیشن های تلفنی را ارائه می‌دهند. بعلاوه، می‌توانید نرم افزار های کاربردی تلفن های نرم افزاری فرد ثالثی که با گونه های خدمت های گوناگون فعالیت خواهند کرد را خریداری فرمائید. بعضی از این اپلیکیشن های کاربردی دربرگیرنده Counterpath’s Bria و Grandstream Wave می‌باشند.
برای یادگیری بیشتر راجع به چگونگی به کار گیری از آن‌ها در فضا کسب و عمل خویش، در زمینه‌ی این 5 مزیتی که‌این تلفن ها نسبت به تلفن های رومیزی دارا هستند، مطالعه نمایید.

1.شما می‌توانید تلفن کاری خویش را با خودتان به جای‌جای ببرید.

کارمندانی که در منزل کار می نمایند یا این که به محل کسب مشتریان یا این که فروشنده ها میروند، قادر خواهند بود تلفن های خویش را با خویش ببرند. آنان میتوانند از یک اتاق هتل یا این که حتی محل کار مشتری لپ تاپ های خویش را روشن کرده و تلفن های خویش را مهیا ی عمل نمایند. با به کارگیری از تلفن های نرم افزاری، آن‌ها می‌توانند به تماس های ورودی و همینطور تماس های خروجی جواب دهند، درست مانند این که آنها پشت میزهای خویش نشسته و از یک تلفن رومیزی به کار گیری می نمایند.
ولی اپلیکیشن های تلفن همینطور برای کارکنانی که در اداره عمل می نمایند نیز موءثر میباشند. شاید یکی‌از همیاران درانتظار یک تماس اصلی درباره‌ی داد و ستد فروش میباشد، ولی یک بعد از ظهر مملو از گرد هم آیی های گوناگون دارد. به جای از دست دادن تماس، وی قادر است لپ تاپ خویش را به جلسات برده و بلافاصله به آن تماس جواب دهد.

2. شماره تلفن های فردی را بصورت خصوصی نگه دارید.

از آنجایی که تلفن های نرم افزاری به یک سیستم ابری تلفنی از روش اینترنت متصل می گردند، آنان فقط دستگاه های مرخصی آن سیستم تلفن به اکانت میایند. کارکنانی که در جاده می باشند می‌توانند از آن‌ها برای جواب به تماس های کاری در تلفن همراه های هوشمند خویش جواب دهند و در عین حال شماره تلفن های فردی خویش را بصورت سری نگهداری نمایند. و از آنجایی که تماس از روش اینترنت انجام می پذیرد (یعنی از روش اتصال داده)، پرسنل از دقایق طرح ریزی گردیده ی موبایل گوشی خویش به کارگیری نمی‌کنند.

3. با به کارگیری از تجهیزات کاربرپسند، منفعت وری عمل خویش را ارتقاء دهید.

یکی از شایسته ترین جنبه های اپلیکیشن های تلفنی این میباشد که آنها رابط کاربری تعاملی ارائه می‌دهند. این دستور اجازه ی میانبرها و بهسازی های بسیار هنگام به کار گیری از تلفن را میدهد، این میانبرها و بهسازی ها عبارتند از:
کشیدن و پرت کردن انتقال های تماس:
لازم میباشد که یک تماس را به همکار خویش ارجاع دهید؟ لازم نیست شماره و کد پین او را در موبایل خویش بزنید. فقط روی تماس کلیک کرده و آن را روی اسم همکار خویش بکشید، به همین راحتی.
پیام صوتی تصویری:
به جای صرف مدت برای تحلیل پیام های منو، پیام های پیام صوتی خویش را در یک فرمت بصری مرور فرمایید. موبایل های هوشمند به شما اجازه می‌دهند پیام های صوتی خویش را پخش نمائید، حذف نمایید و یا این که پیکربندی دیگر را صحیح از رابط کاربری انجام دهید.
اعلان های مرتبط با تماس ورودی:
علاوه بر زنگ گوشی، تلفن های نرم افزاری از روش اعلان های بالاپر با خصوصیات تماس گیرنده، تماس های ورودی را به شما اعلام خواهند کرد.

4. از تماس های تصویری و کنفرانس های ویدیویی پشتیبانی می نماید.

آیا کارمندان شما جلسات متوالی با مشتریان و طرف قراردادهای بیرونی دارند؟ تلفن های نرم افزاری به شما اذن خواهند بخشید از طریق خود نرم افزار کاربردی، تماس ویدیویی برقرار نمایید. و از آنجایی که تلفن های نرم افزاری اکثرا رایگان هستند یا این که روی سرویس ها تلفن ابری شما اکانت می گردند، نیاز نخواهید داشت تلفن های ویدیویی گرانقیمت و خوب بخرید.
بعضی از تلفن های نرم افزاری حتی به شما اجازه میدهند تا تماس های کلیپ کنفرانسی چندین نفره برقرار فرمائید. به جای به کار گیری از پلتفرم لبریز هزینه ی فرد ثالث، از یک تلفن نرم افزاری برای برگزاری جلسات به کارگیری نمائید.

5. یک دفتر کار  ساده  و کارآمد داشته باشید.

از نرم افزارهای تلفنی برای کاهش بی نظمی دفتر کار خویش و ارائه ی یک فضای کاری تمیز به کارگیری نمائید. تلفن های رومیزی اکثر وقت ها دارنده آداپترهای برق و اتصالات اترنت می‌باشند. در‌حالتی که وضعیت به کار گیری از تلفن های نرم افزاری را برای کارمندان خویش مهیا آورید، میتوانید موبایل های رومیزی را از میزهای آنها حذف کرده و به آنها فضای بیشتری در گوشه و کنار کاریشان بدهید. تلفن های نرم افزاری برق خویش را از لپتاپ یا این که منبع برق اساسی دستگاه های تلفن همراه بدست خواهند آورد.

تلفن های نرم افزاری: آینده تلفن های کسب و فعالیت

درین گوشه و کنار کاری با فضای باز و از راه دور، اساسی میباشد که کارفرمایان به کارمندان خویش تکنولوژی ارائه دهند که به آنان یاری دهد زمانی که پشت میز خویش نیستند نیز، منفعت وری داشته باشند. تلفن نرم افزاری یک ابزار ارتباطی ضروی میباشد که می‌تواند به شما در هدایت پرسنل خویش به سمت پیروزی یاری شایانی نماید.

شما می‌توانید برای داشتن سیستم تلفن تحت شبکه با پیراسیس تماس حاصل نمایید