کامپیوتر و اینترنت امروز در نسبتاً در کل شرکت های وجود دارد و جای‌جای که وب و کامپیوتر می‌باشد به طبع به سطحی از سرویس های کامپیوتری به آن کمپانی نیاز داریم. ولی اینترنت و کامپیوتر در کنار مجموع مزایای ریز و درشتش ممکن میباشد گهگاه مایه دردسر هم باشد. به خصوص زمانی از یک کمپانی کلام میکنیم.

با وجود کلیه استدلال‌ها و گزارش‌های منتشر گردیده، ممکن میباشد باز هم شرکت های توانا به شعور تاثیر اینترنت کنترل نشده نباشند. اشخاصی که سطح دوراندیشی بالاتری دارا‌هستند، هنوز هم نگران میباشند که هرگونه کوشش برای چک بر کارهایی که کارکنان انجام میدهند میتواند باعث به مسائل مرتبط با دستمزد اطراف محرمانه آن‌ها و شکایات کارمندان گردد.

یک کسب و عمل حق دارد بداند چه اتفاقی در درون شرکتش صورت میدهد، چه کسی مدت را هدر میدهد و یا این که توسط کامپیوترش درگیر تماشای محتوای نامناسب در اینترنت میباشد. تمامی کارمندان این ایده را که کار آنلاینشان زیر آنالیز قرار بگیرد، نمی‌پذیرند. ولی اکثر زمان ها، شاکیان افرادی می‌باشند که چیزی برای نهفته کردن دارا هستند. کارکنانی که به نیکی فعالیت خویش را انجام می دهند، نیازی به چک ندارند، البته افرادی که از کامپیوتر سوء‌استفاده می‌نمایند می بایست کنترل شوند.

در آخر، در صورتی‌که آوازه کسب و عمل در معرض خطر قرار گیرد، کمپانی حق دارد کاری در زمینه ی آن انجام دهد.

پنج ادله برای اینکه دسترسی به اینترنت و استعمال از آن در یک سازمان بایستی گزینه تحلیل قرار گیرد، وجود دارد که آن‌ها را در ذیل فهرست کرده‌ایم.

سوء‌استفاده

بخش اعظمی از پرسنل دسترسی به اینترنت در دفتر کار را حق مسلم خویش می دانند و در نتیجه همانطور که در خانه از آن به کار گیری می‌نمایند، در دفتر نیز به به عبارتی صورت از آن استعمال می‌نمایند. دانلود قابل نرم‌افزارهای غیر رسمی، بازدید از وبسایت‌های ممنوعه یا این که با محتوای غیراخلاقی، خرید آنلاین و قمار کردن آنلاین، مثال‌هایی از طرز سوء‌استفاده پرسنل از اینترنت و کامپیوتر می باشند. همینطور بعضی از پرسنل مدت متعددی را صرف مرور تارنما‌های غیرمرتبط با فعالیت مانند خبرها و شبکه‌های اجتماعی می‌نمایند. سود این دستور تاثیر قابل‌توجهی در سود‌وری و منابع، مانند اتلاف پهنای باند، دارااست. و می دانیم که‌این پهنای باند جزو هزینه‌های سازمان میباشد.

آلودگی به بدافزارها

زمانی که کارکنان توجهی به نوع تارنما‌هایی که بازدید می‌نمایند ندارند، احتمال آلودگی سیستم به بدافزارها ارتقاء می یابد. بعضی اینترنت‌وبسایت‌ها ممکن میباشد به نوعی ربوده گردیده باشند و دربردارنده نرم‌افزارهای مخرب باشند. مانند تروجان‌های هدفمند، که به شبکه دسترسی پیدا نمایند، و غالباً با نحوه‌های خاصی نرم‌افزار‌های ضدویروس را دور می زنند. یک کامپیوتر آلوده، تمامی چیزی میباشد که آن اپلیکیشن مخرب در مشت می گیرد. کلیک کردن بر روی لینک و پیوند‌ها و دانلود اپلیکیشن (که غالباً به یک کد مخرب ارجاع میشود) یک خطر امنیتی جدی میباشد که ممکن میباشد در هر کامپیوتری که به اینترنت متصل میباشد پدیدار خواهد شد.

سوء‌استفاده از دسترسی به نشانی اینترنتی

دسترسی به ایمیل قادر است یک طریق برای فریب باشد تا پرسنل داده ها کمپانی را مبادله نمایند، یا این که مطالب نامناسب را دانلود و تبادل نمایند یا این که با دوستان خویش در در طی کاری رابطه برقرار نمایند. ایمیل ممکن میباشد دربردارنده مطالب دروغینی باشد که قادر است به صورت جدی به آوازه کمپانی جراحت برساند. عارضه ها موجه متعددی برای اذن دسترسی به ایمیل در کسب و عمل وجود دارد، ولی دلایلی هم برای مسدود کردن آن وجود دارد.

بی توجهی

کارمندان متعددی وجود دارا‌هستند که خطرهای امنیتی را فهم نمیکنند. حتی عده ای که هدف ها خوبی دارا هستند ممکن میباشد روی پیوند ایمیل های کلاهبرداری کلیک نمایند، سایت هایی را بگشایند که حقیقی نیستند، داده های فردی و نشانی ایمیل خویش را فارغ از هیچ دلیلی وارد نمایند، فولدر های مشکوک را بگشایند و غیره. در صورتیکه یادگرفتن مطلوب و یا این که سیاست های امنیتی صحت وجود نداشته باشد، محاسبه و مدیریت وب بوسیله یک مدیریت فناوری داده ها فقط تعیین ممکن میباشد.

مسئولیت رسمی

وجود موردها غیر رسمی، ممنوعه و نامناسب در کامپیوتر یوزرها موجب ساخت مسئولیت های رسمی برای کمپانی می‌شود. واقعیت این میباشد که از کسب و امور حتی به عوارض نامعقول گلایه میشود، البته آنان نمی توانند مخارج متعددی را صرف این مسئله نمایند. محاسبه بر اینترت و غربال کردن اینترنت به صاحبان کسب و عمل ابزار مایحتاج جهت رویارویی با هر سیرتکامل داعیه از طرف یوزرها و یا این که کارکنان را به آنان میدهد. برای مثال، در یک اختلاف کاری، ممکن میباشد یک کمپانی گزارش عمل های اینترنتی کارمندی که گلایه کرده که به صورت غیر منصفانه عزل گردیده را نیاز داشته باشد. در صورتی آنان بتوانند اثبات نمایند که آن کارمند هنگام عمل، بازه زمانی متعددی در وب گذرانده یا این که به تارنما های نامناسب دسترسی پیدا کرده، آن ها پرونده را برده اند. ولی سوای این شواهد، کمپانی بخت ضعیفی داراست. این نیز مسئولیت اداری مدیریت میباشد که‌این داده ها را وقتی که موردنیاز میباشد، داشته باشد.

تنی چند از کمپانی‌ها ممکن میباشد خطرها بالا را بپذیرند. برای آن‌ها آرزوی برد داریم.

به هر حال، چنانچه صاحب و مالک یک کسب و عمل گزارشی از لیست کار‌های کارکنان در اینترنت مثل قمار کردن آنلاین و یا این که تماشای وب سایت‌های مستهجن در دفتر را داشته باشد، شم راحتی بیشتری می‌نماید و آنگاه در موقعیتی قرار می گیرد که میتواند اقدامات موردنیاز را انجام دهد.

برای انجام چنین کاری و محاسبه ظریف بر تلاش پرسنل، سازمان‌ها می‎توانند قراردادهایی با کمپانی‌های خدمات نگهداری شبکه ببندند و از تجربیات این مجموعه ها در امنیت داده ها به کار گیری نمایند. یک مثال از قرارداد خدمات نگهداری شبکه را هم می توانید در وبسایت ما پیدا فرمائید که دربردارنده مطالب جامعی برای عقد یک قرارداد منصفانه میباشد.