با همه‌ی حواشی که چند وقت اخیر برای فیس بوک پیش آمده ، شاید برای شما سوال شده باشد که دقیقا فیس بوک از طریق پروفایل‌هایی که در اختیار دارد، چه اطلاعاتی را کسب می‌کند؟ با اینکه شما می‌توانید پروفایل خود را به صورت آنلاین مشاهده کنید ولی این همه‌ی داستان نیست. یکی از راه‌هایی که می‌توانید بفهمید فیس بوک چه اطلاعاتی از شما دارد دانلود داده‌های فیس بوک‌تان است.
با این که دانلود داده‌های فیس بوک چیز جدیدی نیست ولی بسیاری از کاربران از آن اطلاعی ندارند. این کار ممکن است بسته به حجم داده‌ها کمی زمان‌بر باشد. در اینجا مراحل دانلود داده‌های فیس بوک را قدم به قدم توضیح می‌دهیم.

دانلود داده های فیس بوک

۱. به صفحه فیس بوک خود مراجعه کنید و در بالا سمت راست بر روی علامتی که در کنار آیکون quick help رو به پایین است کلیک کنید. گزینه تنظیمات و یا setting را انتخاب کنید.
۲. به قسمت General Account Settings بروید (معمولا به صورت پیش فرض همین قسمت برایتان باز می‌شود). زیر بخشی که اسم و نام کاربری و… شما نوشته شده است, به دنبال لینک “Download a copy of your Facebook data” (دانلود داده های فیس بوک ) باشید. بر روی لینک کلیک کنید.
۳. صفحه بعدی که برایتان باز می‌شود صفحه “Download Your Information” است. بر روی لینک Start My Archive کلیک کنید. بعد از آن پیغامی با این مضمون که دانلود اطلاعات کمی طول می‌کشد, برای شما فرستاده می‌شود.
فیس بوک با ایمیلی که قبلا وارد کرده بودید, درخواست دانلود اطلاعات و اینکه اطلاعات آماده دانلود است را به شما اطلاع می‌دهد.
۴. ایمیل‌تان را باز کنید و بر لینک دانلود اطلاعات کلیک کنید. این کار برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی لازم است.
۵. با کلیک بر روی لینک به صفحه Download Your Information page در فیس بوک برده می‌شوید. در آنجا بر روی لینک Download Archive کلیک کنید تا دانلود آغاز شود.
۶.پنجره‌ای بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود که از شما رمز عبور فیس بوک‌تان را می‌خواهد. پس از وارد کردن رمز submit را بزنید.
۷. دانلود فایل آغاز می‌شود. حجم فایل‌ها بسته به اینکه چقدر اطلاعات بر روی فیس بوک داشته باشید متفاوت است. هر چقدر بیشتر در فیس بوک فعالیت کنید حجم فایل هم به همان میزان بیشتر می‌شود.

چگونه داده های فیس بوک را بخوانیم ؟

فیس بوک اطلاعات شما را به شکل یک مینی وب سایت ذخیره می‌کند. وقتی فایل دانلود اطلاعات را باز کنید در مرورگر و در قالب فایل index.htm است.
صفحه اول خلاصه ای از اطلاعات شخصی شماست. بر روی لینک هایی که در پایین عکس پروفایل تان وجود دارد کلیک کنید تا اطلاعات دیگری که فیس بوک از شما دارد را مشاهده کنید. دانلود داده‌های فیس بوک تان ممکن است برایتان جالب‌تر باشد و بخواهید زودتر آن‌ها را ببینید:
پیام‌ها: تمام پیام‌هایتان حتی آنهایی که جواب نداده‌اید, در اینجا ذخیره شده است.
امنیت: نشان می‌دهد که شما چه زمان‌هایی در فیس بوک بوده‌اید.
تبلیغات: نشان می‌دهد که بر کدام یک از آگهی‌های تبلیغاتی کلیک کرده‌اید و یا ارتباط گرفته‌اید.
اپلیکیشن‌ها: لیست برنامه‌ها و خدماتی که به فیس بوک مرتبط هستند برای شما نمایش داده می‌شوند.
اگر بخواهید اطلاعاتتان را حذف و یا ویرایش کنید, باید از طریق حساب فیس بوک تان این کار را انجام دهید.