وقتی صحبت از برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه می‌کنیم سوالات زیادی در مورد حد و حدود این خدمات و دسترسی های شرکتی که مجری این خدمات هستند پیش می‌آید. هرچقدر شرکت ها بزرگتر می‌شوند نیازشان به استفاده از پیمانکارانی که بخشی از وظایف را به عهده بگیرند بیشتر خواهد بود.

برون سپاری‌، گاهاً برای بنگاه های کسب و کار، بیش از یک اصطلاح چندحرفی ارزش ندارد. این رویکرد، معانی و مضامین بسیاری دارند؛ اما معمولاً با مقولاتی نظیر تفویض مسئولیت ها به نهادهای برون سازمانی، استخدام نیروهای برون سازمانی، استناد به مراکز ارتباطی برون سازمانی و همچنین کاهش هزینه های کالاها و خدمات در ارتباط می باشد. آشنایی با نحوه ی کارکرد مدل برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه ، از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ زیرا بدین طریق، با تفاوت میان رویکردهای برون سپاری نوین و رویکردهای سنتی نیز آشنا خواهیم شد.

در حال حاضر، تعداد زیادی فروشنده در بازار مشغول به کار هستند که خدمات پشتیبانی و نگهداری از شبکه ارائه می‌کنند؛ به عبارتی، بسیاری از شرکت های فناوری اطلاعات و تلکام که ما در گروه مشاوره ی نتوورک (Network Consulting Group) با ایشان همکاری داریم، از همان گروه می باشند. تفاوت میان “ خدمات پشتیبانی شبکه ” و “ برون سپاری ”، آن است که خدمات پشتیبانی شبکه یک ابزار مدیریتی است و برون سپاری ، یک ابزار عملیاتی می باشد.

این بدان معناست که شرکت های معتبر تأمین‌کننده‌ی خدمات پشتیبانی شبکه، یک متخصص است که در هر محیط اداری و سازمانی قادر به فعالیت است و از ابزارهای مناسب برای مدیریت برخی از جوانب کاری سازمان شما برخوردار میباشد؛ بعلاوه، این تأمین کننده ها میتوانند امور سازمان را به نحوی بهتر از شما مدیریت کنند. صرف نظر از نوع صنعت ـی که در آن فعالیت میکنید، این تأمین کننده میتواند با سازمان و نهاد شما ادغام شود. از سوی دیگر، برون سپاری سنتی یک کنش کاری تخصصی است که ارزان قیمت تر و کارآمدتر می باشد؛ اما در مقایسه با خدمات پشتیبانی شبکه، تسهیلات مشاوره ای و تخصصی کمتری در اختیار سازمان مشتری قرار میدهد.

حال، اگر ایده ی مدیریت برون سپاری ذهن شما یا مشتریان ـتان را به خود مشغول ساخته است، بهتر است که با نحوه ی کارکرد و تأثیر شرکت های تأمین کننده ی خدمات پشتیبانی شبکه بر صراحت و شفافیت کاری آشنا شوید.

بسیاری از تأمین کنندگان خدمات پشتیبانی شبکه ، تمام تلاش خود را در جهت افزایش رؤیت پذیری شرکت، مسئولیت پذیری و صراحت در گزارش نویسی به کار می گیرند. خیر؛ این تأمین کننده ها در خارج از سازمان شما کار نمیکنند؛ بلکه یک واحد منشعب از گروه کاری و سازمان خودتان میباشند.

رؤیت پذیری

اکثر تأمین کنندگان خدمات پشتیبانی شبکه که در محیط ابر فعالیت میکنند، ضمن ارائه ی تسهیلات و امکانات منحصر و سفارشی به مشتریان در زمان خرید فناوری و خدمات، رؤیت پذیری سازمان یا شرکت ایشان را افزایش میدهند. حتی بسیاری از آنها، امکان دسترسی و کنترل کاربر از راه دور را نیز در اختیار سازمان مشتری قرار میدهند؛ گاهی از اوقات نیز این تأمین کننده ها، محصولات و خدمات اتوماتیک ـی به شما ارائه میکنند که نیاز به هاست کردن یا نگهداری از سوی سازمان شما ندارند.

بسیاری از مشتریان معتقدند که ارتقای رؤیت پذیری، یکی از خدمات ارزشمندی است که توسط تأمین کنندگان خدمات پشتیبانی شبکه ارائه می شوند؛ این خدمت، از آن جهت حائز اهمیت است که شما دقیقاً میدانید پول خود را در ازای چه چیز صرف میکنید و تأمین کننده نیز به گونه ای کارآمد و در راستای تعهدات خود، خدمت رسانی میکند. اگر این خدمات در اختیار شما قرار نگیرند، گویی شما به چشمان بسته در حال پرواز هستید.

مسئولیت‌پذیری

شما همواره میتوانید روی کمک تأمین کننده های خدمات پشتیبانی از شبکه حساب کنید و مطمئن باشید که دائماً شما را درباره ی تغییرات وارد بر پلت فرم ها، خدمات یا ساختارهای کاری که بطور مستقیم یا غیرمستقیم بر کسب و کارتان تأثیر میگذارند، آگاه خواهند کرد.

گزارشات صریح

از تأمین کننده ی خود بخواهید که درباره ی انواع خدمات گزارش نویسی و حسابرسی به شما اطلاعات دهد. گزارش ها، یک دیدگاه تاریخ محور و سطح بالا درباره ی فعالیت تأمین کننده و نحوه ی تأثیرگذاری ایشان بر کسب و کار شما در اختیارتان قرار میدهند. در غالب اوقات، شما شخصاً میتوانید اقدام به تهیه ی گزارش از عملکرد تأمین کننده کنید؛ اما معمولاً تأمین کننده خودش گزارش تهیه می نماید.

اگر در مورد قیمت خدمات پشتیبانی شبکه هم سوالی دارید ما در این صفحه توضیحات کاملی در مورد تعرفه های تمامی خدمات پشتیبانی شبکه ارائه کرده‌ایم.

اگر در فکر یک راهکار مؤثر برای مدیریت فناوری اطلاعات برای سازمان خود یا شرکت های مشتری تان هستید، تماس با ما میتواند یک نقطه ی آغاز عالی باشد. ما میتوانیم شما را در امر انتخاب بهترین تأمین کننده، مشاوره، مدیریت فرآیند نصب تجهیزات و عیب یابی مشکلات یاری نماییم. با ما تماس بگیرید و به ما اطلاع دهید که چطور میتوانیم کمکتان کنیم.