۴ برداشت غلط در مورد خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار

اگر تدوام کسب و کارتان مهم است، مراقب باشید تا این ۴ تصور اشتباه در مورد خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار ، شرکت و سازمانتان را به مخاطره نیاندازد!

برداشت اول: پشتیبانی شبکه و سخت افزار شرکت، احتیاجی به نگهداری منظم و فعال ندارد.

در واقع این اشتباه یکی از بزرگترین و متداولترین اشتباهاتی است که مدیران و صاحبین کسب و کار انجام می دهند.

معمولا مدیرانی این اشتباه را مرتکب می شوند که بسیار خوش شانس بوده اند که تاکنون با مشکل جدی و بحرانی در پشتیبانی کامپیوتر شرکت مواجه نشده اند. این نگرش بسیار شبیه به طرز فکر کسی است که می گوید من کمربند ایمنی خود را نمی بندم زیرا هرگز در زندگی ام تصادف نداشته ام.

پشتیبانی کامپیوتر کاری بسیار پویا و پیچیده است و شبکه نیاز به نگهداری و به روز رسانی دارد تا بتواند همواره عاری از هرگونه مشکل در دسترس شما باشد.

در ذیل تعدادی از خدمات شبکه و سخت افزار که شرکتهای معتبر  به صورت روزانه و هفتگی برای مشتریانشان انجام میدهند را بیان می کنیم.

Security Patches

Antivirus updates & monitoring

Firewall updates & monitoring

Backup monitoring & restore test

Spyware detection & removal

Disk space monitoring on servers & workstations 

Monitoring hardware for signs of failure

Optimizing system performance

اگر تامین کننده خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار که اکنون به شما سرویس می دهد از سیستم مانیتورینگ فعال استفاده نمی کند، این می تواند یک نشانه برای شما باشد که یا آنها حرفه ای نیستند و یا اینکه به هنگام اتفاق ناگوار در شبکه شما آنها سود خواهند برد.

برداشت دوم: دوست، همسایه، مدیر اداری ما با خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار آشنا هستند و ما به تیم متخصص خارج از سازمان نیاز نداریم.

بیشتر مدیران و صاحبین کسب و کار، این اشتباه را صرفا جهت پس انداز کمی از بودجه خود مرتکب می شوند، درحالی که در نهایت آنچه اتفاق می افتد منجر به پرداخت هزینه بیشتری برای آنها می شود.

در طول سال ها همواره تماس های زیادی از جانب صاحبین کسب و کار داشته ایم که از ما خواسته اند تا برای پیاده سازی یک سیستم نظام مند به جای یک سیستم آشفته، به آنها پیشنهاد دهیم. بازیابی اطلاعات از دست رفته، رفع مشکلات ناشی از ویروسی شدن، مشکلات ارتباطی و اینترنتی و … که دوستان و آشنایان نتوانسته اند انجام دهند، از جمله مواردی است که مدیران شرکت ها با ما مطرح کرده اند.

ما قویا از شما می خواهیم که اجازه ندهید افراد بی تجربه و مبتدی خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار شرکت شما را بر عهده بگیرند. زیرا ممکن است شما بهای سنگینی را بپردازید.

ما به شما نمی گوییم که حتما سراغ یک مدیر IT تمام وقت بروید. یک پیمانکار حرفه ای پشتیبانی کامپیوتر می تواند خدمات با ارزش تری را به شما ارائه دهند.

برداشت سوم: همه تامین کنندگان و سرویس دهنده های خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار ، خدمات یکسانی ارائه می دهند. بهترین سرویس شما را شرکت دیگری با قیمت به مراتب ارزان تر ارائه می دهد.

قیمت های ارزان همواره از شغل های ارزان حاصل می شود. یک نیروی متخصص، حرفه ای و با تجربه هیچ گاه برای قیمت پایین کار نمی کند. شرکت های حرفه ای همواره از بهترین متخصصان، فرآیندها و استانداردها استفاده می کنند تا بهترین سرویس را به مشتریان خود ارائه دهند، و کیفیت عالی هیچ گاه ارزان نیست.

تنها شرکت هایی در حوزه خدمات پشتیبانی شبکه حاضر می شوند با قیمت پایین کار کنند که تازه شروع به کار کرده اند و بی تجربه هستند. بسیار حائز اهمیت است که توجه کنید که کارشناسان بی تجربه و ارزان می توانند باعث افزایش هزینه کسب و کار شما شوند.

به عنوان مثال:

– آنها نمیتوانند مشکل شبکه شما را به درستی پیدا کنند. شما بابت راهحل پیشنهادی آنها هزینه میکنید، اما مشکل هنوز برطرف نشده است.

– خدماتی را که متخصصین حرفهای در عرض 5 دقیقه ارائه میدهند ممکن است توسط نیروی ارزان و بیتجربه ساعتها طول بکشد. فراموش نکنید که بیکاری کارمندان شما برای هر دقیقه می تواند باعث خلل اساسی در روند کسب و کارتان شود.

با توجه به اهمیت اطلاعات مشتریان، اطلاعات مالی و اداری حساس و ایمیل ها، آیا شما همچنان تمایل دارید که با یک سرویس دهنده خدمات ارزان قیمت کار کنید؟

برداشت چهارم: یک شرکت صادق و درستکار باید قابلیت ارائه قیمت حتی به صورت تلفنی را داشته باشد.

کاش این ادعا می توانست حقیقت داشته باشد. دقیقا مثل یک دکتر خوب، یک متخصص پشتیبانی کامپیوتر حرفه ای و صادق تا زمانی که نتواند کسب و کار شما را درک کند و با چالش ها و نیازمندی های شما آشنا شود، نمی‌تواند بهترین راه حل و قیمت را ارائه دهد.

در بازار خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار بسیار معمول است که شرکت های ارزان و غیر حرفه ای در ابتدا به شما عجولانه قیمت پایین‌تری ارائه می‌دهند و پس از عقد قرارداد و شروع خدمات به مرور زمان شما را متحمل هزینه‌هایی می کنند که از قبل پیش بینی نکرده اند.

همواره سعی کنید قیمتی را با پیمانکار پشتیبانی شبکه توافق کنید که در آن شفافیت مالی، نوع سرویس، حوزه خدمات و گسترش در نظر گرفته شده باشد.

تصورات اشتباه درباره ی برون سپاری به شرکت خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار

باتوجه به آنکه برخی از خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار به مثابه یک کالا تلقی می شوند، شما چطور میتوانید کسب و کار خود را به طریق صحیح توسعهداده و منافع سالم به دست آورید؟ خدمات برون سپاری ارائه شده توسط شرکت های پشتیبانی کامپیوتر ، پاسخ این پرسش را خواهند داد. اما نخست، شما باید با برخی از رایج ترین باورهای غلط درباره ی برون سپاری آشنا شوید.

دنیا، برای شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار ، به حد قابل ملاحظه ای تغییر کرده است. شما دیگر مجبور نیستید سالیان متمادی به تأسیس و توسعه ی گروه های عملیاتی برای شگفت زده کردن مشتریان خود مشغول باشید. امروزه، دنیا حول محور سرعت، دسترسی به مجموعه ای بسیط از مهارت ها و دسترسی به راه حل های مقرون به صرفه می چرخد.

در این شرایط که کاهش هزینه ها و دستیابی به سود سالم ارجح است، شما چطور دوام خواهید آورد؟ خدمات برون سپاری در شرکت های پشتیبانی از شبکه و شرکت های پشتیبانی فناوری اطلاعات، یکی از موضوعات و سوژه هایی است که اخیراً توجه بسیاری افراد را به خود جلب کرده است.

برخی از شرکت ها ، بر این باورند که اگر امور مربوط به خدمات رسانی را برون سپاری کنند، ارتباطشان با مشتری تضعیف می شود؛ و از این بابت، بسیار نگران هستند. اما حقیقت امر آن است که از دست دادن مشتری، ارتباطی با برون سپاری ندارد؛ یعنی صرف نظر از آنکه شما اقدام به این کار می کنید یا خیر، درصورت عدم توسعه ی روابط مؤثر با مشتری، قطعاً ایشان را از دست خواهید داد.

برون سپاری امور خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار ، دلیل از دست رفتن مشتری نیست. اگر شما پیشتر نیز از این تکنیک استفاده کرده اید و نتیجه ی مورد انتظارتان را به دست نیاورده اید، بهتر است که درمورد تأمین کننده ی خود تجدید نظر نمایید و شرکت دیگری را انتخاب کنید. شما باید از شرکت های تأمین کننده ی کاندید خود بپرسید که رضایت مشتری را چطور و از چه طریقی ارزیابی می کنند؛ بعلاوه، شما باید میزان رضایت مشتری را بیش از 90% پیش بینی و لحاظ کنید.

در صورت محول ساختن امور خدماتی به شرکت هایی که قادر به رفع نیازها و تقاضاهای مشتریان باشند، احتمال حفظ مشتری افزایش خواهد یافت؛ زیرا در این صورت، شما می توانید به جای آنکه وقت زیادی را در اتاق سرور بگذرانید، همان زمان را به شرکت در جلسات هیئت مدیره و تصمیم گیری درباره مسائل مهم سازمانی اختصاص دهید.

یکی از دیگر نگرانی های شرکت ها برای برای همکاری با شرکت خدمات پشتیبانی کامپیوتر ، افزایش هزینه ها می باشد، در این شرایط باید گفت اگر هزینه ی این همکاری بالا بود، به این میزان رواج نداشت. این روش، با هدف کمک به سازمان ها در جهت رشد و ترقی طراحی شده است و نسبت به تکنیک های سنتی استخدام کارمند درون سازمانی، سرعت پیشرفت را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش میدهد.

خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار

این حالت، هزینه های مستقیم کاری به ازای هر کارمند تمام وقت را تا بیش از 50 درصد کاهش میدهد. بعلاوه، ضمن برون سپاری امور خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار ، شما میتوانید از پشتیبانی شبانه روزی و تخصص نیروهای کاردان در زمینه ی انواع فناوری های پشتیبانی شبکه برخوردار باشید؛ و در عین حال، به مهارت های جدیدی که برای رفع نیازمندی های مختلف مشتریان لازم هستند نیز سریعاً دسترسی پیدا کنید.

هزینه های مربوط به استخدام نیروهای درون سازمانی، آموزش ایشان، مسائل مربوط به منابع انسانی، زمان بیکاری کارمندان و مخارج کلی، بسیار گران خواهند بود؛ و به همین علت است که بسیاری از شرکت هایی که از خدمات خارج از سازمان استفاده نمی کنند، پیشرفت و توسعه را امری دشوار می پندارند. زمانی که امور خدماتی خود را به یک تأمین کننده ی کاردان می سپارید، این تأمین کننده میتواند موجبات کاهش هزینه و افزایش سود را فراهم آورد.

در حال حاضر، تعداد زیادی تأمین کننده ی خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار مشغول به فعالیت هستند؛ و شما باید گزینه ی مورد نظرتان را در کمال دقت و احتیاط انتخاب کنید.

در زمان انتخاب تأمین کننده باید مطمئن شوید که ایشان نیازهای مشتریان شما را به خوبی می شناسند؛ از دانش کافی درباره ی جریان های کاری و فرآیندهای عملیاتی سازمان شما برخوردارند؛ یک استاندارد استثنائی برای خدمات رسانی شبانه روزی تنظیم کرده اند؛ بطور مداوم اقدام به برگزاری برنامه های آموزشی می کنند؛ و یک تیم و برنامه ی تضمین کیفیت دارند. علاوه بر این، تأمین کننده ها باید شما را در جهت رشد و توسعه یاری دهند.

مشاوره رایگان

برای رفع نیازهای خود به هرکسی اعتماد نکنید، اطلاعات حیاتی و روش های اجرایی هر سازمان جزء اموال و دارایی های حساس به حساب می آیند. از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره ببرید:

مشاوره رایگان