برونسپاری انواع خدمات یکی از مسائلی است که در جهان امروز رشد بسیاری از کسب و کارها را به همراه داشته است. این موضوع باعث شده است تا شرکتها سبک‌تر و چالاک‌تر شوند و در شرایط رقابتی دنیای بیزینس بتوانند از رقبای خود پیشی بگیرند.
از بین همه خدمات برونسپاری پشتیبانی شبکه کامپیوتری یکی از بحث‌برانگیزترین آنهاست.
شرکت های بسیاری هم برای ارائه چنین خدماتی به وجود آمده‌اند. البته مثل تمام پروژه‌های برونسپاری دیگر باید در انتخاب شرکت پشتیبانی شبکه بسیار دقت کرد و این موضوع بدون امضای یک قرارداد پشتیبانی شبکه محکم و دقیق امکان‌پذیر نخواهد بود.
در انجمن‌های آنلاین، بحث متداولی حول محور برونسپاری به شرکت های پشتیبانی شبکه (MSP) مختلف می‌چرخد. این نکته باعث ایجاد بحث‌های بی‌پایان و نظرات متفاوتی شده، و تقریباً بیشتر از هر موضوع دیگری در زمینه IT مطرح شده است. با وجود تمام این مباحثات دوطرفه، در نهایت به جای ایجاد تیم داخلی، تصمیم به همکاری با اینگونه شرکت ها که متخصص و حرفه‌ای هستند اولویت دارد.

چرا بهتر است help desk خود را به یک شرکت پشتیبانی شبکه حرفه‌ای برونسپاری کنید؟

شرکت مدیریت فناوری Franklin تصمیم به همکاری با شرکت Collabrance، یک تامین‌کننده خدمات شبکه متخصص در خاورمیانه گرفت. تا ارائه خدمات فنی و عملیات شبکه خود با مشتریان قدیمی و جدید خود را آسان‌تر کند. این شرکت از زمان تأسیسش در سال 2007 خدمات  به مشتریان محلی و ملی خدمات IT داده است. طبیعتاً سوالی که در اینجا مطرح می‌شود اینست که: “چرا باید یک شرکت پشتیبانی شبکه تازه‌تاسیس با یک شرکت دیگر برای انجام چنین بخش مهمی از فعالیتهایش همکاری کند؟ پاسخ این سوال “افزایش بهره‌وری” است.
برخلاف آنچه برخی ممکن است تصور کنند، کسب و کار اصلی این شرکت عملیات شبکه یا خدمات فنی نیست. کسب و کار اصلی آنها پشتیبانی نیازهای IT مشتریان به موثرترین راه ممکن است. استانداردسازی تکنولوژی و بهره‌وری که آنها برای پشتیبانی از این تکنولوژی به کار می‌برند همان امتیاز متمایزکننده اصلی آنهاست. مشتریان تنها یک خواسته دارند: کارشان طوری انجام شود که کوچکترین نگرانی در مورد تکنولوژی نداشته باشند. تا زمانی که راه‌حل‌هایی برای نیازهای کامپیوتر و شبکه آنها فراهم شود، یعنی عملکرد شرکت موفقیت‌آمیز خواهد بود.

یک تجزیه و تحلیل ساده در مورد بحث پیچیده تامین‌کننده خدمات پشتیبانی شبکه 

تحلیل برونسپاری فعالیت‌های یک شرکت IT بسیار ساده است. آیا این شرکت ایستگاه‌های کاری برای ارائه خدمات پشتیبانی‌شان می‌سازند؟ درواقع اکثر آنها این کار را نمی‌کنند، بلکه ایستگاه‌های کاری را از شرکت‌های بزرگی مانند Dell، HP، یا Lenovo خریداری می‌کنند. این نکته در مورد سرورهای فیزیکی، خدمات ابر، نرم افزار RMM و غیره هم صدق می‌کند. دلیل این کار بسیار ساده است. این شرکت‌های بزرگ سخت‌افزارهایی ارائه می‌دهند که ارزان‌تر و قابل اطمینان‌ترند و پشتیبانی از آنها راحت‌تر از سخت افزار مشابهی است که توسط MSP ساخته می‌شود. همکاری با این شرکت‌ها در واقع به‌دلیل اطمینان از محصولات‌شان است. سخت‌افزار آنها نیازهای IT مشتریان را به روشی برآورده می‌کند که معقول‌تر از ایجاد ایستگاه کاری یا سرور جداگانه است.
مطمئنا همین امر را می‌توان برای NOCها و میز خدمات با یکMSP  متخصص بکار برد.
“با داشتن یک شریک مناسب می‌توان نیازهای خدمات IT مدیریت شده مشتریان را به روشی کارآمدتر برآورده ساخت.”
نهایتا، مشتریان برای دانش و تخصص IT هزینه می‌کنند. به عنوان یک مشاور مورد اعتماد در امور تکنولوژی، از شما انتظار می‌رود بهترین راه‌حل‌های ممکن IT را ارائه دهید و بهترین شریک کاری ممکن را انتخاب کنید.
شراکت کاری باید با یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده (MSP)  متخصص و حرفه‌ای انجام شود که توانایی و تخصص پشتیبانی از مشتریان شما را داشته باشد به نحوی که عملکرد کارآمدتری نسبت به ساخت و مدیریت میز خدمات و NOC داخلی داشته باشد. ایجاد ثبات و امنیت از طریق استانداردسازی فرآیندها تضمین می‌کند که خدمات IT مدیریت شده مشتریان بدون هیچ مشکلی انجام شود تا آنها بتوانند روی کسب و کار اصلی خود تمرکز کنند، چون در نهایت این خواسته اصلی مشتریان و وظیفه اصلی یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده (MSP)  متخصص در ارائه محصولات و خدمات است.