خدمات شبکه چیست و به چه کارهایی اطلاق می‌شود ؟

توضیح اینکه خدمات شبکه چیست را با یک مثال شروع می‌کنم؛ از همان روزی که قصد خرید یک اتومبیل را می‌کنید، تا آخرین روز استفاده از آن، نیاز به خدماتی در مورد اتومبیلتان خواهید داشت. چه آن اتومبیل یک پراید مدل ۷۹ کاربراتوری باشد و چه آخرین مدل پورشه. چه آنقدر سوارش شوید که در اثر مستهلک شدن به گورستان اتومبیل‌ها بسپاریدش و چه فقط رنگ روکش صندلی‌ها دلتان را بزند و بخواهید ماشین را عوض کنید.

بعضی از این خدمات مشاوره‌ای هستند؛ مثلاً اتومبیلی که قصد خرید آن را دارید سالم و روبه‌راه است یا به قول ماشین‌بازها سرطان؟!
بعضی از خدمات شامل تعمیرات و نگهداری می‌شوند؛ مثل تعویض روغن و قطعات و یا حتی بنزین زدن.
بعضی از خدمات آنهایی هستند که استفاده از اتومبیلتان را تسهیل می‌کنند یا باعث می‌شوند لذت بیشتری از آن ببرید؛ مثل پخش و باندی که روی آن نصب می‌کنید و هم خودتان و هم گاهی اتومبیل‌های کناری از صدای موسیقی مستفیض می‌شوند.
همه اینها خدماتی هستند که با خریدن اتومبیل کمابیش به آنها نیاز خواهید داشت.

در مورد شبکه کامپیوتری هم وضع به همین منوال است. از همان روزی که نیازش را حس کردید تا آخرین روزی که شبکه برقرار است نیاز به خدماتی خواهید داشت.

خدمات شبکه یا پشتیبانی شبکه به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که به منظور حفظ، نگهداری و رفع اختلالات و مشکلات شبکه‌های کامپیوتری صورت می‌گیرد. این مشکلات برای شبکه ممکن است نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری آن به وجود بیاید.

امروزه با توجه به گسترش استفاده از شبکه‌ها، نیاز به خدمات شبکه بیشتر از پیش احساس می‌شود. چرا که تمامی کامپیوترها اعم از شخصی یا سیستم‌های شرکت‌های بزرگ به ارتباط با یکدیگر از طریق شبکه نیاز دارند. از آن جایی که شبکه نیز مانند هر چیز دیگری گاهی ممکن است دچار اختلال شود، احتیاج به پشتیبانی و خدمات دارد. 

پشتیبانی شبکه بهترین گزینه برای سازمان‌هایی است که کارشناس شبکه ندارند و برای این منظور وقت كافی و مهارت لازم را نیز دارا نیستند و همچنین می‌خواهند در هزینه‌های شرکت خود صرفه‌جویی کنند.

چه انتظاراتی از خدمات شبکه باید داشته باشیم؟

 • خدمات مشاوره:

برای خرید تجهیزات و یا انتخاب بهترین راهکار برای ایجاد زیرساخت‌های شبکه‌ای، مدیران سازمان ممکن است در هر لحظه نیاز به مشاوره با متخصصان خدمات شبکه داشته باشند. بنابراین یکی از وظایف پشتیبانی شبکه مشاوره به شرکت‌هاست.

 • نگهداری شبکه و جلوگیری از ایجاد اختلال:

پشتیبانی و نگهداری شبکه اولین قدم و یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمات شبکه است. در این بخش هدف اصلی حفظ و نگهداری شبکه از نظر سخت‌افزار و نرم‌افزار است. این کار با توجه به اصول و استانداردهای خاصی انجام می‌شود.

در این قسمت کلیه تجهیزات شبکه، شامل: کامپیوترها، سرورها، سوئیچ، روتر ، مودم، و تجهیزات پسیو شبکه و زیرساختی مانند کابل، داکت، کیستون‌ها، پریزهای شبکه ، پچ پنل و … باید به صورت کامل بررسی شوند و به بهترین نحو از آن‌ها نگهداری شود. تنها با بررسی درست داده‌ها است که می‌توان برای مشکلات آینده آماده شد.

اقداماتی که کارشناسان باید در این زمینه انجام دهند بسیار گسترده است. مستندسازی شبکه، بررسی سرویس‌ها و نرم‌‌افزارهای شبکه و حصول اطمینان از سلامت عملکرد آن‌ها، تهیه گزارش از وضعیت شبکه و سلامت تجهیزات آن و گرفتن اطلاعات کارمندان و پرسنلی که در رابطه با نحوه عملکرد شبکه با آن سر و کار دارند، بخشی از این کارهاست.

 • رفع ایرادات و اختلالات پیش آمده در  شبکه:

یکی دیگر از اقدامات مهمی که بخش خدمات شبکه باید انجام دهد این است که در صورت بروز هرگونه مشکل برای سیستم سریعاً آن را بررسی و در جهت رفع آن اقدام کنند. در این بخش از کار، سرعت اهمیت زیادی دارد. معمولاً مشکلاتی که برای شبکه به وجود می‌آید، باعث از کار افتادن سیستم یک یا چند نفر در شرکت می‌شود و کارها را به تعویق می‌اندازد و این تعویق می‌تواند خسارت زیادی به شرکت وارد کند.

این قسمت از خدمات شبکه می‌تواند هم به صورت حضوری و هم از راه دور انجام شود. کارشناسان خدمات شبکه در صورت لزوم می‌توانند در محل حاضر شوند و در صورت عدم نیاز می‌توانند مشکل را از  راه دور مدیریت کنند .

۵ اشتباه

اگر قصد انتخاب پیمانکار خدمات پشتیبانی شبکه را دارید، این پنج اشتباه را مرتکب نشوید!

۵ اشتباه
 • رفع نیاز ها و مشکلات آتی شبکه:

از دیگر اقداماتی که خدمات شبکه موظف به انجام آن است پیش‌بینی نیازهای آتی شبکه است. شرکت‌هایی که خدمات پشتیبانی شبکه را انجام می‌دهند موظف‌اند یک برنامه‌ریزی و آینده نگری دقیقی نسبت به شبکه تحت پشتیبانی خود داشته باشند تا در صورت بروز اختلال یا احتمال ایجاد تغییرات در سیستم به مشکل بر نخورند. از جمله این تغییرات میتوان به ارتقاء و یا تعویض سیستم‌ها، نیاز به بالابردن سطح امنیت شبکه، جابه‌جایی تجهیزات شبکه یا هر تغییر کوچک یا بزرگ دیگری اشاره کرد .

 • تضمین امنیت شبکه:

یکی از کارهای اصلی خدمات شبکه حفظ امنیت شبکه است. با حضور شرکت پشتیبانی شبکه، نباید دغدغه‌ای در مورد تامین امنیت اطلاعات مانند لو رفتن اطلاعات محرمانه سازمان، ویروسی شدن سرورها، و امنیت در تبادل اطلاعات، وجود داشته باشد. با تامین امنیت در شبکه, سازمان شما منافع تجاری زیادی را کسب خواهد کرد . سازمان شما دربرابر اختلال مصون می‌ماند که این امر باعث می‌شود کارمندان شما نیز عملکرد بهتری داشته باشند . وجود امنیت اطلاعات به سازمان شما کمک می کند تا به یک نظم دست بیابد و همچنین به دلیل اینکه امنیت در شبکه باعث حفظ داده های مشتریان شما و محفوظ بودن اطلاعات می‌شود, ریسک شکایات قانونی دربرابر دزدی داده‌ها را کاهش می‌دهد و در آخر امنیت شبکه می‌تواند به شما کمک کند تا یک تجارت معتبر و قابل اطمینان داشته باشید که یکی از مهم‌ترین دارایی‌هایی است که برای هر تجارتی لازم است.

 • ثبت گزارش های عملکرد روزانه:

پشتیبان شبکه موظف است به طور دوره ای گزارشی از نحوه عملکرد خود و نتیجه آن‌ها را به شرکت و سازمان شما ارایه کند .

 • ایجاد حساب‌های کاربری، مجوزها و رمزهای عبور برای سرورها:

کارشناس خدمات شبکه موظف است برای تمامی سرورها رمز عبور جداگانه‌ای طراحی کند تا مدیر و یا کارمندان با توجه به حد مجاز و میزان احتیاجشان بتوانند به شبکه دسترسی داشته باشند .

با توجه به موارد بالا در می‌یابیم که کارشناسان خدمات شبکه موظف‌اند به نحوی سیستم را پشتیبانی کنند که احتمال وقوع مشکل در شبکه را به حداقل رسانده و یا در صورت بروز مشکل آن را به سریع‌ترین حالت ممکن حل کنند. بنابراین بهتر است پشتیبانی شبکه خود را به یک شرکت خدمات شبکه برون‌سپاری کنید .

برون سپاری خدمات شبکه چیست و زمانی که خدمات شبکه را برون سپاری می کنید چه اتفاقی می افتد ؟

برون سپاری در معنای کلیِ آن قراردادی است که بین شما و یک شرکت دیگر بسته می‌شود تا بخشی از کار یا فرآیندی که قرار بوده است توسط کارمندان خود شما انجام شود را آن شرکت بر عهده بگیرد. این کار در خدمات شبکه به معنای انتقال تمام اختیارات مدیریتی و مسئولیت عملیات‌های سازمانی نیست. بلکه شرکت شما همچنان در صورت بروز هرگونه مشکل باید پاسخگو باشد. برون سپاری خدمات شبکه به این معناست که شما انجام کارهای پیچیده و زمانبر مرتبط با شبکه را به متخصصان این زمینه واگذار کرده و به آن ها اعتماد می‌کنید.

چه سازمان‌هایی بیشتر به خدمات شبکه احتیاج دارند؟

به طور کلی می‌توان گفت هر سازمانی که از اینترنت، ایمیل، نرم‌افزارهای تحت شبکه مثل نرم‌افزار مالی، اداری، انبار… یا سخت‌افزارهای تحت شبکه مثل پرینتر استفاده می‌کند، نیاز به خدمات شبکه دارد.
تجربه سالها کار با کسب و کارهای مختلف به ما می‌گوید هر سازمانی بیش از هشت کامپیوتر داشته باشد به نفعش است که خدمات شبکه را برون‌سپاری کند.

به طور کلی سازمان‌های زیر می‌توانند برون سپاری خدمات شبکه را در اولویت قرار دهند:

 • ادارات دولتی و سازمان‌های خصوصی: سازمان‌ها، هم به علت تعدد نفرات و پیچیدگی‌های کسب و کار خودشان، و هم به علت خدماتی که به ارباب رجوع ارائه می‌دهند، نیاز دارند تا از خدمات شبکه استفاده کنند.
 • مدارس، آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها: مراکز آموزشی برای ارائه بهتر خدمات خود، و همینطور انتقال سریع اطلاعات آموزشی و ارتباط بین کارآموزان و اساتید نیاز به خدمات شبکه دارند.
  حتی مدرسه‌ها هم با توجه به طرح هوشمندسازی مدارس نیاز مبرمی به این خدمات پیدا کرده‌اند.
 • فروشگاه‌ها و رستوران‌های زنجیره‌ای: هر کسب و کاری که متشکل از چند مرکز ارائه خدمات باشد، نیاز به شبکه‌ای برای یکپارچه‌سازی آنها در کنار یکدیگر دارد. مدیریت مالی اینگونه کسب و کارها، انبارداری و هماهنگی شعب با یکدیگر تنها بر بستر شبکه اجرایی است.
 • بانک‌ها و موسسات مالی: موسسات مالی را هم می‌توان نوع دیگری از کسب و کارهای زنجیره‌ای در نظر گرفت که جهت هماهنگی با یکدیگر از خدمات شبکه استفاده می‌کنند. ضمن آنکه بانکداری مجازی هم ماموریت تقریباً جدیدی است که در سال‌های اخیر به سبد خدماتی موسسات مالی اضافه شده است. هیچ‌یک از این خدمات بدون استفاده از شبکه نمی‌توانست قابلیت اجرا داشته باشد.

شرکت‌ها در چه زمینه‌هایی بیشتر نیاز به خدمات پشتیبانی شبکه دارند؟

معمولاً فعالیت‌های مرتبط با حوزه‌ی فناوری اطلاعات، پشتیبانی از داده‌ها و اطلاعات و امنیت شبکه های کامپیوتری، منابع انسانی و مدیریت بیمه و حسابداری احتیاج به پشتیبانی شبکه دارند.

برون سپاری خدمات شبکه چه مزیتی برای شما به همراه خواهد داشت؟

با استراتژی برون سپاری، سازمان‌ها می‌توانند خدمات پشتیبانی شبکه خود را با خیال راحت به متخصصان بسپارند و بر روی اهداف کسب و کار خود تمرکز کنند. امروزه با توجه به پیشرفت حوزه‌ی فناوری اطلاعات، برون سپاری خدمات شبکه کم‌کم از یک گزینه، برای شرکت‌ها به یکی از واجبات تبدیل شده است.

برون سپاری خدمات شبکه

حال با هم به بررسی تعدادی از مزایای برون سپاری خدمات شبکه می پردازیم :

 • صرفه‌جویی در هزینه: با برون سپاری خدمات شبکه خود می‌توانید در هزینه‌های مرتبط با استخدام کارمند صرفه‌جویی کنید.

 • نیروی متخصص بیشتر: می‌توانید با برون‌سپاری خدمات شبکه خود به متخصصان با هزینه کمتر، نیروی متخصص و حرفه‌ای بیشتری را برای سازمان خود داشته باشید. زیرا شرکت‌های خدمات پشتیبانی شبکه، از تجربه، تخصص و دانش کافی در زمینه‌ی خدمات شبکه بهره‌مند هستند.

 • بهترین و کارآمدترین ابزارها، فناوری‌ها و منابع: شرکت‌های خدمات شبکه از دانش و اطلاعات بالایی در زمینه کاری خود بهره‌مند هستند بنابراین می‌توانند در زمینه تصمیم‌گیری‌های شبکه راهکارها و ایده‌های بهتری جهت اتخاذ تصمیم در اختیار مدیران ارشد سازمان بگذارند.

 • انعطاف‌پذیری: کارکنان شرکت و سازمان شما ممکن است در دسترسی به اطلاعات و دانش خاصی در مورد شبکه دچار محدودیت باشند اما شرکت‌های خدمات شبکه به دلیل استفاده از بهترین ابزارها، احتمال وجود محدودیت در آن‌ها کمتر است.

 • کاهش فرسودگی کارمندان: گاها کارمندان شما مجبور خواهند شد در زمینه شبکه کارهایی انجام دهند که نه در تخصص آن‌هاست و نه به آن علاقه‌ای دارند. بنابراین اگر خدمات شبکه خود را به کار بلد آن بسپارید این بار اضافه را از دوش کارمندان خود برداشته‌اید و میزان رضایت شغلی آن‌ها را افزایش می‌دهید  و از استعدادها و قابلیت‌های واقعی آن‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید.

اما برون سپاری خدمات شبکه نیز مانند هر فرآیند دیگری ایرادات خود را نیز به همراه دارد .

 • از دست دادن کنترل مدیریتی: اگر در انتخاب شرکت خدمات شبکه خود اشتباه کنید می‌تواند باعث این موضوع شود که شما کنترل خود را بر روی شبکه از دست بدهید و کارها طبق استاندارد شما پیش نرود و آن شرکت خدمات صرفا به دنبال کسب سود بیشتر باشد.

 • خطر برای حفظ اسرار شرکت: این موضوع که شرکتی را برای خدمات شبکه خود انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد بسیار مهم است و گاهی اشتباه در این موضوع .می‌تواند تمامی امنیت و اسرار شرکت را به خطر بیاندازد زیرا شرکت‌های خدماتی می‌توانند به تمامی دیتاها و اطلاعات سازمان شما دسترسی داشته باشند

 • کار شما، وابسته به شرکت دیگری می‌شود: از آن جایی که مدیریت بخشی از شرکت خود را به سازمان دیگری سپرده‌اید ممکن است در صورت بروز مشکل برای آن شرکت، سازمان شما نیز دچار اختلال و متحمل ضرر شود.

 • هزینه‌های پنهان: برون‌سپاری خدمات شبکه می‌تواند از هزینه‌های شرکت شما کم کند اما گاهی هزینه‌های پنهانی مانند هزینه عقد قرار داد و استخدام وکیل را نیز به همراه خود داشته باشد.

اما چرا با وجود این معایب و مشکلات باز هم برای انجام خدمات شبکه ، برون‌سپاری را ترجیح می‌دهیم؟

خدمات شبکه و مزایای آن

بازار امروزه کسب و کار به شدت رقابتی‌تر از قبل شده است. برای آنکه بتوانید جایگاه شرکت خود  را در این بازار حفظ کنید و یا آن را ارتقا دهید، باید بتوانید خود را از سایر رقبا متمایز کنید. با برون سپاری خدمات شبکه می‌توانید بر روی اهداف اصلی کسب و کار خود تمرکز کنید و راه‌های پیشرفت را طی نمایید. شما و کارمندانتان با این کار می‌توانید تمرکزتان را بر فرآیندها و عملیات هایی بگذارید که عامل کسب سود و رشد هرچه بیشتر هستند و مسئولیت‌های تکراری و روزانه را به شرکت‌های ثالث بسپارید .

شرکت های خدمات شبکه این کار را به چه صورت انجام می دهند ؟

شرکت‌های خدمات‌، کار پشتیبانی را به صورت حضوری و آنلاین و تلفنی انجام می‌دهند. پشتیبانی تلفنی، برای پاسخ به مشکلات احتمالی مشتری، پشتیبانی آنلاین از طریق اتصال به کنسول مدیریتی تعبیه شده در سایت کاری مشتری و اعزام کارشناس و متخصص برای رفع مشکلات احتمالی در عملکرد تجهیزات و نرم‌افزارها درصورت میسر نبودن رفع اشکال از راه دور.

امروزه با پیشرفت کسب و کارها و اهمیت زمان، بیشتر شرکت‌ها تمایل به انجام پشتیبانی آنلاین را دارند. البته پشتیبانی آنلاین همیشه هم پاسخ‌گو نیست و گاهی حضور فیزیکی کارشناس در محل شبکه ضروری و حیاتی است.

خدمات شبکه و معایب آن

چگونه در بیابیم که شرکت و سازمان ما نیز به برون سپاری خدمات شبکه نیازمند است؟

 • تأخیر  زیاد: زمانی که شما در جابه‌جایی داده‌ها و اطلاعات یا در ذخیره‌سازی و بازیابی آن‌ها زمان زیادی صرف می‌کنید.

 • کاهش توان مصرفی شبکه: کاهش حداکثر مقداری که شبکه شما قادر به پردازش دیتاها و اطلاعات است از دیگر نشانه‌ها است.

 • شرکت شما بسیار سریع تر از شبکه سازمانی‌تان رشد پیدا کرده است: به این معنی که شبکه شما به میزان رشد سازمان، رشد و پیشرفت نداشته است .

 • فشار شبکه بر روی کارکنان شما: یعنی زمانی که احساس کنید پشتیبانی شبکه شما از توان یک نفر یا کارکنان شما خارج است و این موضوع به آن ها فشار زیادی را تحمیل کرده است .

 • عدم رضایت: زمانی که از پشتیبانی شبکه و خدمات شبکه خود که توسط کارکنان شما انجام می گیرد رضایت کافی را نداشته باشید .

اگر این نشانه ها در شرکت شما وجود دارد پس بهتر است به فکر برون سپاری خدمات شبکه خود به شرکت دیگری باشید .

برای انتخاب صحیح شرکت پشتیبانی شبکه برای انجام خدمات بهتر است چند نکته را در نظر بگیرید :

آمارها نشان دهنده این موضوع هستند که  شرکت‌ها و سازمان‌هایی که کار خدمات و پشتیبانی شبکه سازمان خود را به پرسنل خود می‌سپارند‌، پس از مدتی با چالش‌هایی روبه رو می‌شوند و در نهایت به دلیل عدم پشتیبانی حرفه‌ای، تمامی فعالیت‌های آنان به کندی پیش خواهد رفت و سیستم آن‌ها را دچار اختلالات جدی‌ خواهد کرد .

 • آن‌ها چگونه با شما ارتباط برقرار می‌کنند؟ بهتر است قبل از انتخاب شرکت خدمات این نکته را در نظر بگیرید که آیا آن ها در مواقع ضروری پاسخ‌گوی شما خواهند بود یا خیر؟ آیا به راحتی می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید‌؟ یا آیا آن‌ها توانایی این را دارند که در صورت بروز مشکل بتوانند آن را به زبانی ساده برای شما توضیح دهد ؟

 • تا چه اندازه به همکاری با شما تمایل دارند؟ اگر شرکتی که با آن‌ها شروع به کار می‌کنید و بخشی از کارهای شبکه خود را به آن‌ها می‌سپارید، تمایل زیادی به همکاری با شما نداشته باشد ممکن است در زمان بروز مشکل دلسوزانه برخورد نکنند و وظایفشان را به درستی انجام ندهند .

 • از چه ابزار هایی استفاده می‌کنند؟ قبل از انتخاب شرکت خدمات شبکه ، از میزان دانش و اطلاعات و ابزارهایی که استفاده می‌کنند اطمینان حاصل کنید. اگر ابزارهای مورد استفاده آن ها به روز و دقیق نباشد نمی‌توانند در زمان بروز اختلال به درستی عمل کنند .

 • و اما مهم‌ترین عامل جذب یک سازمان به سمت شرکت خدمات شبکه می‌تواند برنامه‌ریزی‌های پیشگیرانه به همراه پشتیبانی‌های سریع و به موقع آن‌ها باشد .

 • میزان انعطاف‌پذیری آن‌ها چه میزان است؟ این مورد را بررسی کنید که در زمان عقد قرار داد آیا آنه‌ا انعطاف پذیری لازم را در برابر شرایط شما از خود نشان می‌دهند یا خیر؟ انعطاف پذیری در زمان انجام کار، می‌تواند همکاری خوبی را رقم بزند .

 • آیا آن‌ها مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور را دارند؟ این مورد را حتما از آن‌ها درخواست کنید .

 • آیا شرکت خدمات شبکه معتبر است؟ پیش از آن که هرگونه قرار دادی را امضا کنید حتما از اعتبار و خوش نامی شرکت اطمینان حاصل کنید و رزومه و کارنامه کاری آن ها و میزان رضایت مشتریان آن ها را نیز بررسی کنید .

 • تعداد پرسنل آن ها کافی است؟ حتما از آن ها در مورد تعداد کارکنان و پرسنلشان سوال کنید و خاطر جمع شوید که تعداد نیروی پشتیبان آن ها به اندازه لازم است .

امیدواریم با ارائه این نکات توانسته باشیم شما را با فاکتورهای مهم و اساسی یک شرکت عالی برای پشتیبانی شبکه کامپیوتری و تجهیزات شبکه آشنا کنیم، تا بتوانید انتخاب درست‌تری داشته باشید .

رشد و پیشرفت سریع فناوری شبکه‌های کامپیوتری در کسب و کارها باعث شده است که شرکت‌ها و سازمان‌ها برای نگهداری سیستم‌های کامپیوتری و تجهیزات شبکه با مشکلات زیادی مواجه شوند .

اغلب، سازمان ها دانش و اطلاعات لازم را در حوزه پشتیبانی سیستم‌های کامپیوتری و خدمات شبکه ندارند. از طرف دیگر امکان استخدام نیروی متخصص، به صورت کارمند به دلایل مختلف، از جمله کم بودن نیروی کار یا هزینه‌ی بالای استخدام کارمند را ندارند. به همین دلیل شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه می‌توانند بسیاری از مشکلات شرکت‌ها را در این خصوص بر طرف نمایند.

وقتی که خدمات شبکه ی خود را برون سپاری می‌کنید، می‌توانید از زحمت‌ها و دردسرهای امور اداری روزانه دور می‌مانید. علاوه بر این، ویژگی‌هایی مانند افزایش دقت و صحت در اجرای امور، کاهش مسئولیت‌ها و صرفه جویی در هزینه‌ها به شما کمک می‌کنند تا کسب و کار خود  را به بهترین شکل مدیریت کنید.

مشاوره رایگان

اگر با خواندن این مطالب برای سازمان خود و برای برون سپاری خدمات شبکه خود ، احساس نیاز کردید می توانید بر روی توانایی های کارشناسان خدمات شبکه تیم پیراسیس حساب کنید . برای برون سپاری خدمات شبکه خود فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان