به عنوان یک شرکت ارتباط از راه دور، بسیار از ما سوال می شود که تلفن اینترنتی (VOIP) چگونه عمل می کند؟ تلفن اینترنتی (VOIP) ، یک فناوری سریعی است که درحال مبدل شدن به مشهورترین نوع ارتباط از راه دور بر روی کره‌زمین است، و درحالیکه ممکن است آگاهی کمی درباره آن داشته باشید، یا حتی هیچ چیز درباره آن ندانید، درک نحوه عملکرد تلفن اینترنتی (VOIP) و اینکه معنای آن برای شغل شما چیست چیزی است که دیگر نمی توانید از آن اجتناب‌کنید.

تلفن اینترنتی (VOIP) ، روشی است که جهت برگرداندن سیگنال های مشابه به داده های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین می توانیم تماس تلفنی یا ویدوئویی برقرار کنیم، از میان سایر امکانات، می توانیم از اتصالات اینترنتی نیز استفاده کنیم. برای این منظور، قادر خواهیم بود تا از نرخ هزینه‌های تلفنی کمتر تر (و گاهی رایگان) و حق استفاده از خطوط تلفن پائین تر بهره مند شویم.
مهمترین علت برای اینکه خود را درگیر پیچیدگی های تلفن اینترنتی (VOIP) کنید، معرفی NBN است که درحال معنی بخشیدن به کسب و کار شماست و به دنبال راه جدیدی برای راه اندازی و مدیریت سیستم تلف شما خواهد بود.

تلفن اینترنتی (VOIP) چیست؟

تلفن اینترنتی (VOIP) ، صدا بر روی اینترنت و مخابره IP نیز موسوم است. این یک روش است که شامل گروهی از فناوری های آنالوگ است، که همگی جهت تحویل صدا و رسانه، مانند فاکس، پیامک، و تماس های صوتی و تصویری از طریق پروتکل اینترنتی شبکه های IP مورد استفاده‌قرار‌می‌گیرند.
از آنجاییکه این فناوری ها از قدیم با استفاده از شبکه عمومی سوئیچ تلفن (PSTN) روی می دهند، پروتکل انتقال صدا از طریق اینترنت (VOIP) به طور خاص به خدمات ارتباطی که بر روی اینترنت همگانی صورت می گیرد، اشاره دارد.

تلفن اینترنتی (VOIP) چگونه عمل می کند؟

کدها

هنگامی که شما از تلفن اینترنتی (VOIP) جهت برقراری تماس تلفنی در اینترنت استفاده می کنید، صدای شما باید به‌صورت داده های عددی کدگذاری شوند، و این داده ها باید در انتهای دیگر تماس به صورت سیگنال های صوتی کدگذاری مجدد شوند. این روند از کدگذاری رمزگشایی از طریق کدها حاصل می شود، که مخفف کدگذار، رمزگشا می باشد. کدها ضمانت می کنند که داده ها فشرده سازی شده اند، بدین معنا که سریع تر انتقال‌یافته، و در نتیجه کیفیت تماس بهتر است.
کدها ضروری اند، زیرا برخلاف مکالمات تلفنی PSTN که از داده های آنالوگ استفاده می کنند، تلفن اینترنتی (VOIP) از سیگنال های رقمی استفاده می کند. کدها برای کدگذاری به داده های صوتی آنالوگ به صورت سیگنال های رقمی که می توانند از اینترنت عبور کنند، مورد استفاده قرار می گیرند. هنگامی که سیگنال رقمی به مقصد‌برسد، به شکل قیاسی خود رمزگشایی می شود، بنابراین شخص روی خط می تواند آن را شنیده و درک‌نماید.
اگرچه ایده داده ها و کدهای صوتی رقمی ممکن است پیچیده به نظر رسد، تنها به روندی که برای ایمیل‌زدن طی می کنید فکر کنید. داده ها (صدای شما) مانند یک ایمیل، یک مقصد دارد (شماره ای که می گیرید). صدای شما تبدیل به کد (کدگذاری) می شود به گونه ای که بتواند از طریق اینترنت حرکت کند. در سوی دیگر، کد به نوای صدای شما تبدیل می شود (کدگشایی)، بنابراین شخصی که درحال برقراری تماس با او هستید می تواند آنچه شما می گویید را بفهمد.
اگر هردوی شما و شخصی که با او با او تماس حاصل کردید از تلفن اینترنتی (VOIP) استفاده می کنید، سپس سفر تماس‌تلفنی شما از طریق اینترنت آغاز می شود. اگر از شبکه سنتی استفاده می کنند، تماس تاجاییکه بتواند از تلفن اینترنتی (VOIP) استفاده کند، سیر می کند، و سپس به شبکه تلفنی عمومی جهت رسیدن به مقصد خود سوئیچ‌می‌شود. درصورتی که یک تلفن قدیمی داشته باشید همین امر اتفاق می افتد، و شخصی با استفاده از خدمات تلفن اینترنتی (VOIP) با شما تماس گیرد، تنها این سفر بالعکس می شود.

الگوریتم ها

تماس های تلفن اینترنتی (VOIP) چگونه صورت می گیرند؟

برخلاف خدمات تلفنی سنتی، تنها یک راه برای برقراری تماس تلفنی از تلفن اینترنتی (VOIP) وجود دارد. درجاییکه شما همواره تلفن خود را به یک خروجی تلفن وصل می کنید، سه راه معمول برای اتصال با استفاده از یک سرویس VoIP عبارتست از:

یک سرویس تلفنی قیاسی (ATA)

یک ATA آداپتوری است که به شما اجازه می دهد تا از تلفن آنالوگ خود با یک سرویس تلفن اینترنتی (VOIP) استفاده‌کنید. این آداپتور میان تلفن و سرویس اینترنتی شما اتصال برقرار می کند، و داده های قیاسی خروجی را از تلفن شما به داده های رقمی که می تواند در سراسر اینترنت سفر کند، کدگذاری می کند.
به همین شکل، داده های رقمی ورودی را گرفته و آنها را به صدای آنالوگ که می توانید آن را شنیده و درک‌کنید، تبدیل می کند.
هنگامیکه نوبت به انتقال از سرویس های سنتی به تلفن اینترنتی (VOIP) می رسد، ATA یک صرفه جویی کننده طول‌عمر کوچک است که به طور بالقوه می تواند در هزاران دلار از کسب و کار شما را در یک نرم افزار جدید صرفه‌جویی‌کند.
تلفن های IP
تلفن هایIP (تلفن اینترنتی) تنها مانند یک تلفن عادی بنظر می رسند، گرچه آنها به طور خاص برای تلفن اینترنتی (VOIP) ساخته شده اند. بجای اتصال به یک دیواره سوکت با استفاده از کابل تلفنی ۱۱RJ-، تلفن های IP با استفاده از یک اتصال گر اترنت Ethernet) ۱۱RJ- به رهیاب شما متصل می شود.
اگر تلفن های دستی IP دارید، به یک ATA نیازی نیست، زیرا دیجیتال آنها زبان به بومی آنهاست.
یک تلفن دستی مجهز به IP سطح ورودی تلفن دستی ۱۴۰۸ Avaya است، درحقیقت، «برای ۹۰ درصد از مشتریان بسیار دشوار است که به نوع دیگری نیاز داشته باشند».
و به این دلیل که تجارت به دنبال یک صنعت تلفن IP پیشرفته تری است تلفن دستی Avaya 9670G بخشی از کالاهای پرچم دار شرکت Avaya می باشد.
سافت فون ها
یک سافت فون نرم افزاری است که یک سرویس تلفن اینترنتی (VOIP) را درون رایانه شما، اغلب با استفاده از یک واسط که شبیه یک تلفن سنتی است بارگذاری می کند. نمونه ای از یک سافت فون مصرف کننده Skype است، درحالیکه سرویس های سافت فون با نشان تجاری همیشه رایگان نیستند، این نرم افزار اغلب بسیار کم هزینه‌است و شما می توانید در هزینه های تماس های خود به مقدار زیادی صرفه جویی کنید. شما به یک نرم افزار تلفن اینترنتی (VOIP) ،  یک میکروفون و اسپیکر (یا یک هدست UC) ، یک کارت صدا، و یک اتصال اینترنتی خوب (مانند هرنوعی از تلفن اینترنتی (VOIP) ) نیاز خواهید داشت.

تلفن اینترنتی (VOIP) چگونه در کسب و کار شما عمل می کند؟

در استرالیا، شبکه عمومی سوئیچ تلفن (سیم کشی مسی قدیمی) به تدریج در حال حذف شدن است و NBN  جایگزین آن می شود، که به این معناست که تلفن اینترنتی (VOIP) به زودی درحال تبدیل شدن به پروتکل اصلی ارتباط‌از‌راه‌دور در میان ملت هاست.

سیستم تلفنی شما و NBN
NBN بدین معناست که هر خانه و کسب و کار باید راه جدیدی برای برقراری تماس تلفنی پیدا کنند، و این بدین معناست که مشتریان اقامتی تلفن اینترنتی (VOIP) ، در اکثر موارد، قادر به اتصال ساده تلفن خود به یک خروجی NBN بوده و می توانند تماس تلفن اینترنتی (VOIP) خود را آغاز کنند. باورهای غیرعلمی زیادی درباره تلفن اینترنتی (VOIP) در آنجا وجود دارد اما این گزینه برای کسب و کار موفقیت امیز نیست، زیرا محدود به دو تلفن است.
این راه حل برای شما با استفاده از تلفن اینترنتی (VOIP) آغاز خواهد شد، و مانند آنچه بنظر می رسد هولناک نیست.
بجای وارد کردن تلفن خود به یک وروردی روی دیوار، اکنون آنها را به مودم خود جهت اتصال به NBN متصل خواهید کرد.
همانطور که پیش از این ذکر کردیم، یک ATA می تواند نیازمند تلفن ها و سیستم های تلفنی قدیمی تری باشد و، در برخی از موارد شما نیازمند خریدن یک مجوز خواهید شد. ATA به سادگی میان تلفن و مودم شما متصل خواهد شد. همچنین احتمال دارد که کسب و کار شما از SIP (پروتکل سیپ) بهره برد، که تجارت درجه، و تلفن اینترنتی (VOIP) برتر می باشد. اطلاعات بیشتری درباره نحوه عملکرد سیپ با یک سیستم تلفنی بیابید.
کلید آماده بودن برای VoIP، و به طور کلی NBN ، جستجوی برای تولیدکننده ای است که می‌توانید به او اطمینان کنید. کسب و کارهای بسیاری درحال تهیه اطلاعات نابسنده درباره VoIP، SIP، و سیستم‌های تلفنی هستند، و به صرف سرمایه ای برای سیستم های تلفنی، تلفن های دستی، و سخت افزارهای جدید که درحقیقت نیازی به آنها نیست، منتهی می شود.