یکی از اولین کارهایی که یک نفر می تواند جهت آغاز یک کسب و کار انجام دهد، تضمین دسترسی به  یک تلفن قابل اعتماد است. کارهای زیادی بر روی کامپیوترهای شبکه ای صورت گرفته است، اما ادارات کماکان به تلفن هایی برای برقراری ارتباطات روزانه نیاز دارند.سیستم های تلفنی قدیمی تر و اختصاصی کاملاً گران هستند، و تنظیم مجدد یا افزایش یا کاهش مقیاس آنها به علت اجبار کسب و کار دشوار است. با این وجود، تلفن اینترنتی (VOIP) ، فناوری تلفنی با استفاده از اتصالات اینترنتی پهن باند و سیستم‌های تلفن اینترنتی (VOIP) میزبان به طور خاص مزیت های بیشتری نسبت به سیستم های قدیمی ارائه‌می‌کند.


در اینجا ۷ مزیت از بهترین مزایای تلفن اینترنتی (VOIP) معرفی می شود
:

۱.نصب، تنظیم و نگهداری VoIP آسان تر است.

نصب تلفن های IP آسان است، حتی برای افرادی که دانش فنی محدودی در زمینه نصب این نوع تلفن‌ها دارند. بجای نیاز به افرادی برای آمدن و راه اندازی و سیم کشی تلفن با استفاده از تجهیزات شما، می توانید تلفن IP نصب کرده و برای عزیمت سریع آماده شوید.
نرم افزار VoIP اضافه کردن کاربران جدید را آسان و ارزان می سازند، و یک پورتال وب دردسترس، جابجایی، افزودن، یا تغییر دادن تنظیمات سیستم را تسهیل می سازد. هیچ سخت افزار VoIP برای نصب وجود ندارد، شما تنها به تلفن های IP نیاز دارید، و حتی نیازی به نصب نرم افزار نیست.

۲. افزایش یا کاهش مقیاس تلفن اینترنتی (VOIP) به راحتی صورت می گیرد.

پیش بینی اینکه تا سال آینده به چند تلفن نیاز خواهید داشت همواره آسان نیست، و اگر دارای یک سیستم تلفن سنتی هستید، می بایست برآورد دقیق داشته باشید تا از خرج کردن پول در راه خطوط تلفنی که در آینده از آنها استفاده ای نخواهید کرد اجتناب کنید.
همه این مشکلات با سیستم تلفن اینترنتی (VOIP) از بین می روند. با وجود VoIP در کسب و کار خود، به محض‌اینکه کارمند جدید اضافه کردید، می توانید یک خط جدید بیافزایید، و هنگامی که کارمندی اداره را ترک‌بگوید، به راحتی می توانید خط را واگذار یا حذف کنید. شما همواره شماره های صحیحی از خطوط تلفنی جهت نیازهای خود خواهید داشت.

۳.کارمندان هرجا که باشند به سیستم تلفن خود دسترسی دارند.

آیا درحال تغییر سازمان دهی مجدد یا گسترش فضای اداره خود هستید؟ سیستم های تلفن میزبان VoIP به کاربران اجازه دسترسی به یک پورتال وب در دسترس جهت تنظیم سیستم ها در هر زمان را می دهند. سیستم های تلفن VoIP میزبان همچنین برای کسب و کارهایی که کارکنان میدانی یا کارکنانی که بسیار سفر می کنند فوق العاده است. تماس ها به واسطه مشخصه های سیستم تلفن های VoIP می‌توانند به هرجایی از جهان دایورت شوند.

۴. طیفی از مشخصه های تماس مورد پشتیبانی قرار می گیرند.

تمام مشخصه های سیستم تلفنی سنتی که انتظار دارید در پروتکل انتقال صدا از طریق اینترنت (VoIP)  موجود اند، که شامل نگهداری، انتقال، جستجو تماس، تماس کنفرانس و منوهای تلفنی سرپرست‌خودکار می باشند.
با انتخاب پروتکل انتقال صدا از طریق اینترنت (VoIP)  میزبان از هیچ یک از مشخصه های مورد علاقه خود دلسرد نخواهید شد.

۵.حتی از فناوری های قدیمی مانند فکس پشتیبانی می شود.

فکس مجازی مشخصه دیگری از سیستم تلفن VoIP است. حتی در عصر ایمیل و ارتباط فوری، نمونه هایی وجود دارد مبنی بر این که زمانی فکس کردن ضروری می شود. بدون نیاز به کاغذ یا جوهر (تونر)، با استفاده از حساب ایمیلی که قبلاً با یک سیستم VoIP میزبان ساخته اید، می‌توانید اقدام‌به ارسال یا دریافت ایمیل کنید.

۶. VoIP میزبان در هزینه های کسب و کار صرفه جویی می کند.

صرفه جویی در پول یکی از مهمترین ویژگی های تلفن اینترنتی (VOIP) می باشد. سامانه‌های‌موروثی پرهزینه بودند. نصب مخل بود، تنظیم مجدد نیازمند زمان و تغییرات فیزیکی در سیستم بود، و هزینه های نگهداری و تعمیرات می توانست پرهزینه باشد.
اما با تلفن اینترنتی (VOIP) ، نه تنها می توانید در هزینه های نصب صرفه جویی کنید، بلکه تماس ها به‌تنهایی ارزان تر هستند. اگر کسب و کار شما تماس های بین المللی زیادی در پی دارد، سیستم های VoIP صرفه جویی هایی که برای داشتن یک سیستم تلفن عالی بدون یک سرمایه گذاری هنگفت بدان نیاز دارید را برای شما فراهم می کند.

۷. تلفن اینترنتی (VOIP) با سایر سیستم های کسب و کار تلفیق می گردد.

به علت اینکه تماس های VoIP مبتنی بر اینترنت هستند، تلفیق تلفن اینترنتی (VOIP)  با اپلیکیشن‌های تجاری که همه روزه از آنها استفاده می کنید، آسان تر است. شما می توانید کارهایی نظیر برقراری تماس‌های خارج از باند مکانی از طریق  Outlook یا سایر مشتریان ایمیل انجام دهید، یا یک ثبت مشتری از طریق تماس های ورودی او صورت دهید.
حساب های پست صوتی از طریق زدن ایمیل به کارمندانی که سفر می کنند قابل دسترسی است، و حتی می‌توانید با کمک برخی از سیستم های تلفن VoIP میزبان متن پست صوتی ایجاد کنید. این ویژگی پیام‌های پست صوتی را به متن رونویسی می کند. آنها را به حساب ایمیل شما ارسال می کند، بنابراین نیازی نیست که درباره نوشتن یادداشت برداری درحین مکالمه نگران باشید.
با وجود تمام مزایای تلفن اینترنتی (VOIP)، آیا استفاده از فناوری VoIP برای کسب و کار خود کاری معقولانه است؟ ارائه کنندگان پیشرو سیستم های از راه دور مانند nexogy می دانند که چگونه سیستم‌های تلفن VoIP را برای رسیدگی به نیازهای خاص مشتریان ارائه کنند، بنابراین مشتریان دارای سیستم های ارتباطی نیازمند یک ساختار هزینه ای معقول می باشند.