تلفن اینترنتی با علامت اختصاری VoIP یک فناوری است که از طریق آن پیام های صوتی می‌توانند در شبکه های پروتکل اینترنتی (IP) مانند اینترنت ارتباط برقرار کنند. این فناوری مانند یک سرویس تلفنی با استفاده از اینترنت به جای سرویس تلفنی سنتی عمل می کند. تلفن اینترنتی (VOIP) ، نرخ های پائین تری درمقایسه‌با بسیاری از شرکت های تلفنی ارائه می کنند. یک اتصال باند گستر باکیفیت خوب می تواند یک پیش نیاز برای اجرای بی دردسر سرویس باشد. اکنون، اجازه دهید تا نگاهی به برخی از مزایا و معایب تلفن اینترنتی (VOIP) داشته باشیم:

مزایای تلفن اینترنتی (VOIP) :

ویژگی های کمی از مزایای تلفن اینترنتی (VOIP) دردسترس است. اجازه دهید ببینیم که این مزایا چه هستند:
نصب و نگهداری آسان
نصب تلفن اینترنتی (VOIP) آسان تر از تلفن های عادیست. برای این کار نیازی به دانش فنی چندانی نیست. به کابل یا سیم اضافی احتیاجی نیست. نصب شامل راه اندازی یک تلفن IP حتی بدون نصب نرم افزار می باشد.
هزینه کمتر
خدمات تلفن اینترنتی (VOIP) را می توان با هزینه بسیار کمی مورد استفاده قرار داد. درصورتی که از یک اتصال اینترنتی استفاده می کنید، می توانید استفاده از VoIP را تقریباً رایگان درنظر بگیرید. همه آنچه که برای پرداخت بدان نیاز خواهید داشت هزینه های اینترنتی است زیرا VoIP شامل هیچ گونه هزینه اضافی برای سخت‌افزار، سیم، کابل و غیره نمی شود.
شماره قابل حمل
یک شماره تلفن اینترنتی (VOIP) ، که عموماً به عنوان شماره مجازی شناخته می شود، کاملاً قابل حمل است. از همین شماره می توان برای هرکجا که می روید، مورد استفاده قرار داد. این شماره به خصوص برای افرادی که به‌طور‌مرتب سفر می کنند مفید است. حتی اگر آدرس تغییر کند می توانند به شماره VoIP دسترسی‌داشته‌باشند.
مشخصه های بسیاری موجود است
سرویس تلفن VoIP هیچ چیزی کمتر از سرویس سنتی نیست. این سرویس از یک مشخصه شماره ای مانند تماس های کنفرانس، دایورت تماس، انتظار تماس و غیره پشتیبانی می کند. حتی در جهان امروز موارد بسیاری وجود دارد که نیاز به تسهیلات فکس پیدا خواهید کرد. VoIP مشخصه هایی بنام فکس مجازی برای این منظور ارائه می کند. حساب ایمیل متصل به سیستم VoIP را می توان جهت ارسال و دریافت پیام های فکسی مورد استفاده قرار داد.

معایب تلفن اینترنتی (VOIP) :

هر محصول کاستی های خود را دارد. بنابراین تلفن اینترنتی (VOIP) نیز از این قاعده مستثنی نیست. این کاستی ها عبارتند‌از:
کمتر قابل اعتماد است
کیفیت خدمات VoIP بشدت بستگی به اتصال اینترنتی دارد. در صورت اینکه ترافیک شبکه بالا باشد، کیفیت صدا پایین می آید. این مسئله معمولاً در فاصله دور با تماس های بین المللی که طی آنها صدا مخدوش بنظر‌می رسد، دیده می شود. این می تواند منجر به بروز یک مشکل، عمدتاً برای تماس های تجاری که طی‌آن ارتباط می بایست سریع و عمل می بایست براساس پاسخ صورت گیرد، می شود.
تحت تاثیر کاهش نیرو قرار می گیرد
برخلاف تلفن های عادی، سرویس تلفن اینترنتی (VOIP) نیازمند منبع نیرو هستند. برقراری تماس ممکن نیست، اگر وقفه ای در منبع نیرو رخ دهد. گرچه تلفن های عادی برق دریافت می کنند، تلفن های  VoIPدر صورت نبود برق نیازمند یک ژنراتور هستند. بنابراین در این مواقع به یک بک آپ دائمی نیاز است.
تماس های اضطراری را نمی تواند ردیابی کند
در تلفن های عادی، تماس های اضطراری می توانند بدرستی ردیابی شوند. آنها به نزدیک ترین مرکز تماس جایی که مکان دقیق را بتوان شناسایی کرد، دایورت می شوند. ارتباطات تلفن اینترنتی (VOIP) میان دو آدرس IP می‌باشد که می تواند در هر کجا از جهان واقع شود. بنابراین یافتن منشاء تماس غیرممکن است.
امنیت
سرویس های اینترنتی همواره با مسائل امنیتی مواجه می شوند. در مورد تلفن اینترنتی (VOIP) همین مورد نیز صادق است. هک شدن تلفن نگرانی اصلی در این رابطه است. بدلیل زمان کمی که برای اسکن بسته داده ها اختصاص‌داده‌می شود، عملکرد دیوارهای آتش (FIREWALL) ممکن است کمتر از سطح رضایت بخش باشد. تلفن اینترنتی (VOIP) تحت تاثیر کرم ها و ویروس ها نیز قرار می گیرد. همه اینها تهدیدی برای ایمنی اینترنت محسوب‌می‌شوند.
مسائل پردازشگر
کیفیت تماس های تلفن اینترنتی (VOIP) بستگی به مشخصات PC مورد استفاده قرار دارد. پردازشگر به ترتیب در فرآیندهای مختلف در برنامه نویسی چندگانه واقع می شود.  از این رو هنگامی که قصد اجرای یک برنامه را دارید، درحالیکه درحال استفاده از تلفن هستید، کیفیت گرایشات تماس روبه کاهش می گذارد. چنین مشکلاتی هنگام کار کردن با کامپیوتر با سرعت پردازش گر پایین همواره وجود دارد.