آیا تصمیم گرفته‌اید که یک سیستم تلفن اینترنتی ابری برای کسب و عمل خویش دست و پا نمایید؟ دیری نخواهد سپری شد که شما و همکارانتان از امتیازها و پیامدهای مثبت این تصمیم، شگفت‌زده خواهید شد. سیستم تلفن اینترنتی ویپ ، خصوصیت‌ها و قابلیت و امکان‌های زیادی داراست که در میان آن ها می توانیم به اپلیکیشن ارتباط تلفنی روی تلفن هوشمند، برقراری تماس ویدئویی/ کنفرانس با استعمال از مرورگر یا این که برنامه دسکتاپ و امکان “تماس با یک کلیک” اشاره نمود. امکان “تماس با یک کلیک” به شما قابلیت می دهد که تنهاً با یک کلیک به همیاران، مشتریان و نمایندگان فروش دسترسی یابید.
قبل از شروع کاوش در ادامه پروتکل موردنظر خویش، یک پژوهش و نرم افزار‌ی اجرایی تهیه و تنظیم نمایید تا با استناد به آن بتوانید، روند پیش رویتان را تسهیل نموده و شایسته ترین تصمیم ممکن را برای کسب و کارتان اتخاذ نمائید. درپی، یک سری نکته و پیشنهاد‌ی راهنما جهت پیاده‌سازی تلفن اینترنتی ویپ در کمپانی یا این که سازمان به شما معرفی می کنیم:

نیازمندی‌های شبکه را شناسایی فرمائید

کیفیت تماس‌های بر طبق تلفن اینترنتی ویپ ، به پهنای باند وب و همینطور زیرساخت شبکه متعلق میباشد. سرعت تحت وب، عمل‌های اینترنتی که پهنای باند متعددی را به خویش تخصیص میدهند، کیفیت تماس را به میزان قابل مراعاتی کاهش می دهد. به کارگیری از روترهای نامناسب هم دقیقاً همین بلا را بر سر ارتباط تلفنی شما میاورند.
برای آنکه امکان‌های کنونی شبکه‌تان را مورد بررسیی قرار دهید، اول یک آزمایش بر روی تلفن ویپ اجرا نمائید. این آزمایش، ترافیک تلفن ویپ روی شبکه را مشابه‌سازی می‌نماید و اندیکاتورهای کلیدی و مهمی برای تلاش تماس‌های بر اساس  آن پروتکل به دست می دهد. به علاوه، سرعت‎های آپلود و دانلود اتصالات وب شما نیز به این روش اکران داده میگردد و در شکل وجود هرگونه اختلال مانند قطع صدا یا این که تأخیر، پیشنهاد‌های مایحتاج جهت رفع آن نقص‌ در چنگ شما قرار میگیرد. در صورت دسترسی به‌این داده‌ها، شما می توانید قبل از پیاده‌سازی سیستم تلفن اینترنتی نسبت به انجام تغییرات مقتضی در شبکه‌ی خویش مبادرت نمائید. درصورتی که خودتان قابلیت و امکان انجام چنین تستی را ندارید میتوانید صفحه آنالیز رایگان ما‌را مطالعه فرمایید یا این که با ما تماس حاصل نمایید.
به علاوه، شما می بایست مطمئن گردید که روترها و دیگر امکانات اتصال اینترنت شما به سیرتکاملی با صرفه‌سازی گردیده‌اند که بتوانند ترافیک تلفن اینترنتی را نیز مدیریت نمایند. در طول گزینش پروتکل، در‌پی مورد‌های ارزان قیمت نباشید؛ چرا‌که در آینده، هزینه‌های مالی و زمانی بخش اعظمی را به شما اجبار خواهند کرد. در شرایطی‌که پروتکل‌ها و امکانات متعلق، با نیازمندی‌ها و اقتضاهای کسب و عمل شما سازگار نباشند، در آینده می بایست نسبت به تصحیح کمبودها یا این که ردوبدل امکانات مبادرت فرمائید.

برای مدیریت روزمره‌ی شبکه، از متخصصان پشتیبان شبکه امداد بگیرید

از آنجاییکه زیرساخت شبکه و اتصال اینترنت در سازمان یا این که کمپانی شما میتوانند بر کیفیت تماس‌های بر اساس تلفن اینترنتی تأثیر داشته باشند، شما بایستی یک سری کارشناس و متخصص فنی را برای آنالیز و مدیریت شبکه محلی (LAN) دفتر خویش استخدام فرمائید. این متخصصان میتوانند مشتمل بر تیم‌های داخل سازمانی یا این که مشاوران برون سازمانی باشند. ولی مسلم میباشد که توصیه ی ما مدام برون سپاری سرویس ها شبکه به شرکتهای نگهداری شبکه میباشد. این موسسه ها می بایست در سمت و سوی مدیریت و اجرای یک شبکه‌ی ایمن در فضای اینترنت کارایی کنند. این موسسه ها همینطور، علاوه بر بهینه‌سازی شبکه به دلیل برقراری و اخذ تماس‌های با کیفیت، به شما اطمینان می دهند که روترها و تلفن‌های مبنی بر تلفن ویپ و همینطور دیگر دستگاه‌های متصل به اینترنت، در قبال یوزرهای خارجی و اشخاص متفرقه ایمن می‌باشند. امنیت شبکه امروز یکی از مهم ترین مصائب شرکتهایی میباشد و بایستی برای حفاظت از آن تمهیدات بخش اعظمی فراهم گردد.
در ادامه پرورش و بسط‌ کسب و فعالیت، این کارشناسان بایستی مسئولیت نگهداری و حفظ، به‌روزرسانی و ارتقای شبکه را برعهده بگیرند. به علاوه، وی می توانند پیشنهاد‌ها و نکات کارآمدی درخصوص گنجایش و تلاش شبکه در مشت شما قرار دهند. برای مثال، در شرایطی که یک دستگاه یا این که ابزار نیاز به ردوبدل داشته باشد یا این که شبکه به به‌روزرسانی احتیاج داشته باشد، این موسسه‌ها شمارا آگاه خواهند کرد.

نیازهای کسب و فعالیت خویش را شناسایی نمایید و خرید خویش را بر مبنای آن نیازها انجام دهید

برای محاسبه بی نقص و ظریف نیازمندی‌ها و همینطور نقاط ضعف کسب و فعالیت خویش مدت کافی صرف فرمایید. مثلا، شما می بایست از روش این محاسبه‌ها به سوال‌های ذیل جواب دهید:
آیا هریک از کارکنان به یک شماره تلفن فردی برای خودشان نیاز دارند؟ یا این که بایستی یک پل کنفرانس برای آن ها تنظیم نمایید؟
آیا تنی چند از کارکنان شما دایم در هم اکنون هجرت می‌باشند و می بایست روی تلفن همراهشان، اپلیکیشن ارتباط تلفنی نصب گردد؟
آیا مایل می باشید تماس هایی که با تلفن اداری پرسنل برقرار میگردند و سوای جواب میمانند، به تلفن های همراهشان منتقل شوند؟
شناسایی ظریف نیازهای سازمان یا این که کمپانی، شمارا در باب کاوش در‌پی یک سیستم تلفن ابری تازه کمک می دهد. در حالتی که به داده ها کافی دراین مورد دسترسی داشته باشید، به هنگام کاوش در پی تأمین کننده یا این که متاع مطلوب معیارهای صحیحی را نظر خواهید کرد.
قبل از خرید سیستم متبوع خویش، اشکال سیستم‌های تلفن ویپ ابری را مورد محاسبه و نظارت قرار دهید و خصوصیات، هزینه ها و محدودیت های هر یک را با دیگری مقایسه نمایید. به این ترتیب، مطلوب ترین و شایسته ترین سیستم را به دلیل رفع نیازمندی های سازمان خویش تعیین خواهید کرد.

سرویس های سیستم را مورد تست قرار دهید

بعداز انتخاب و تجدید فهرست آیتم ها جهت تعیین یک تأمین کننده تلفن اینترنتی ، از تأمین کننده بخواهید که طی یک دوران کوتاه، سرویس های خویش را به طور آزمایشی و مجانی در چنگ شما قرار دهند. در حین بازه زمانی تست، کیفیت تماس ها را محاسبه فرمائید و در پرتال‌های ادمین سرویس ها گردش نمائید تا متوجه گردید که افزودن مخاطب و تنظیمات مشخصات و امکان ها در آن پرتال، تا چه حد سهل وآسان یا این که طاقت فرسا میباشد. تست و تحلیل هر سیستم بطور جدا، ایده های ارزشمندی راجع به کارکرد هریک از خدمات به شما ارائه می‌نماید.
شارلوت اولیور، نائب رئیس بخش عملیات شبکه در کمپانی آن سیپ (OnSIP) می گوید: “یک تلفن SIP بخرید یا این که یک تلفن نرم افزاری را آزمون فرمایید و ملاحظه کنید که آیا سرویس های تأمین کننده کارکرد درست داراست یا این که نه. هزینه ی به کارگیری از پروتکل انتقال صوت اینترنتی، نسبت به تلفن های سنتی PBX بسیار کمتر میباشد. علاوه براین، ضمن استعمال از تلفن اینترنتی voip می توانید تلفن‌های مختلفی را که برمبنای این پروتکل عمل می‌نمایند، آزمون نمائید. هرمورد از آن تلفن ها، مشخصات و کارکردهای منحصربه‌فرد به خویش را دارا‌هستند”.

روش به کار گیری از خدمت جدید تلفن اینترنتی ویپ را به کارکنان خویش یاد دهید

بعداز گزینش و پیاده‌سازی یک سیستم تلفن اینترنتی ابری در اطراف کسب و عمل، بایستی طریق‌ به کارگیری از آن را به پرسنل خویش یاد دهید. حتماً، برقراری تماس و آنالیز کردن صندوق پیام‌های صوتی، امری بی آلایش و مبرهن میباشد؛ البته بعداز اجرای آن سیستم در دور و بر کسب و فعالیت، به مقطع  وسیعی از گونه های قابلیت و امکان ها و خصوصیات دسترسی خواهید داشت که بر منفعت‌وری تلاش شما و گروهتان تأثیر مثبت خواهند داشت. شما می بایست:

  • صندوق پیام‌های صوتی و ایمیل‌تان را به سیرتکاملی تهیه نمایید که پیام صوتی کارمندانتان به صندوق پست الکرونیکی شان ارسال شوند.
  • کارمندانتان را به نرم افزارهای ارتباط تلفنی مجهز فرمائید تا قابلیت و امکان برقراری تماس صوتی و تصویری، چت کردن با همیاران و غیره از روش مرورگر، لپ تاپ یا این که تلفن هوشمند برای وی مهیّا باشد.
  • از یک پیشخوان صف بندی تماس به کار گیری نمایید تا بتوانید تماس های ورودی را محاسبه کرده و داده های مرتبط با هر تماس را بازیابی نمائید.
  • از امتیازها و امکان هایی که حالا در دسترس شما میباشند، به نیکی استعمال نمائید. تأمین کننده‌های تلفن اینترنتی ، بازه‌ی گسترده ای از اشکال ابزارها را عرضه و ارائه کرده اند که کارکنان شما‌را راجع به یادگیری نحوه استعمال از آن سرویس ها و خدمت‌های نو کمک میدهند. بعضی از تأمین کننده ها مثل آن سیپ (OnSIP)، مبادرت به برگزاری وبینارهای معارفه می‌نماید و اصول مبنا استعمال از آن سرویس ها و خدمت‌ها را فراگیری می دهد. شما می توانید تعدادی پایگاه دانش آنلاین را نیز در اینترنت پیدا فرمایید که راهبرد‌های بی نقص و مفصلی در مورد طرز تهیه و به کار گیری از امکان های سیستم های تلفن اینترنتی ارائه می دهند. از کل منابع آموزشی که به وسیله تأمین کننده ارائه میگردند، منفعت بگیرید تا بتوانید نهایت به کار گیری را از سیستم تلفن ابری نو خویش در سازمان ببرید.

شما میتوانید برای آنالیز و راه اندازی تلفن تحت شبکه ویپ با پیراسیس تماس حاصل فرمایید