یکی از مشکلاتی که اخیراً پیش روی شرکت ها و سازمان ها قرار گرفته است، این است که تأمین کنندگان خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) هیچ اِبایی از عقب افتادگی و ضعف فناوری در شرکت مشتریان خود ندارند. این وضعیت، احتمالاً متأثر از اقتصاد است. زیرا منابع دردسترس تمام شرکت ها و سازمان ها به میزان قابل ملاحظه‌ای محدود شده است. با این حال، اگر تا امروز در مورد ارائه خدمات به روز و مناسب با  تأمین‌کننده خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) گفتگو نمی‌کرده‌اید، همین حالا تصمیم بگیرید و این کار را انجام دهید. زیرا در آینده، هیچ فرصتی بهتر از اکنون پیدا نخواهید کرد. درصورتی که تأمین‌کننده‌ی شما از توانمندی کافی برای راهنمایی و هدایت شما برخوردار نیست، بهتر است به فکر انتخاب یک شرکت جدید باشید. چون نصب و راه‌اندازی شبکه، چیزی نیست که بخواهید در مورد آن سهل‌انگاری کنید یا کار امروز را به فردا موکول کنید.

از بخش فناوری اطلاعات شرکت خود غافل نشوید!

 آیا شرکت شما از باقی رقبا عقب مانده است؟ شاید علت این رخداد، عدم سرمایه گذاری کافی در بخش فناوری اطلاعات باشد. فناوری، از ارکان و مؤلفه‌های حیاتی برای شرکت شما به شمار می‌آید. اگر عمیقاً در این باره فکر کنید، بطور قطع متوجه می‌شوید که فناوری، عامل کارکرد صحیح شرکت است. سیستم‌های کُند و هنگ کردن‌های مکرر، بهره‌وری و کارآمدی کارمندان شما را کاهش می‌دهند و در نتیجه، دستیابی به اهداف و مقاصد به تأخیر خواهد افتاد. بسیاری از مدیران اجرایی بخش فناوری اطلاعات بر آن عقیده‌اند که سرمایه‌گذاری هوشمندانه بر فناوری اطلاعات، امتیازها و پیامدهای مثبت فراوان دارد. اگر تأمین‌کننده و پشتیبان شبکه شما نمی‌تواند شما را در این امر یاری دهد، باید به دنبال یک تأمین‌کننده‌ی جدید بگردید.

شرکتهای خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، به مسائل مالی بخش فناوری اطلاعات رسیدگی می‌کنند!

به عقیده مدیران بسیاری از بنگاه‌های کسب و کار کوچک و متوسط، سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اطلاعات، بسیار دشوار و ملال‌آور است. یکی از راه‌های مؤثر برای اجرای این عمل، همکاری با یک شرکت پشتیبانی شبکه است. شرکتهای پشتیبانی شبکه، معمولاً مبلغ ثابت ماهیانه طلب می‌کنند و می‌توانند شما را در امر تخصیص بودجه به توسعه و تکامل فناوری، یاری دهند. اگر می‌خواهید در مورد قیمت ها و تعرفه های خدمات شبکه بیشتر بدانید ما روی سایت پیراسیس یک مقاله کامل داریم که از صفر تا صد راهنماییتان می‌کند. این مقاله را می‌توانید در این لینک پیدا کنید.

به دنبال شرکت‌هایی باشید که ابزار “مدیر اطلاعات مجازی” را برایتان فراهم آورند.

برخی از شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، اقدام به تأمین “مدیر اطلاعات مجازی” برای مشتریان خود میکنند. مسئولیت مدیر اطلاعات مجازی، اجرای تحلیل های فناورانه و ارائه ی دستورالعمل های ضروری میباشد. اکثر مدیران اطلاعات مجازی، از تجربیات ارزشمندی در زمینه ی کسب و کار و فناوری برخوردار هستند؛ و مسئولیت راهنمایی مشتریان در جهت توسعه ی بهره وری و همچنین دستیابی به راه حل های فناورانه به منظور افزایش امتیازهای رقابتی ایشان را برعهده دارند. این مدیران، شرکت مشتری را در جهت تخصیص سرمایه بر خطوط نوین نرم افزاری کاری، سیستم های یکپارچه ی پیام رسان و دیگر سامانه های کارآمد یاری خواهند داد. در زمان سرمایه گذاری، از تأمین کننده ی خود بخواهید که فرآیند تحلیل بر بازده سرمایه را اجرا نماید.

  

از مدیر اطلاعات مجازی خود بخواهید که یک برنامه ی سرمایه گذاری بر فناوری تنظیم نماید.

یک فرآیند سرمایه گذاری معقول و منطقی، از برنامه ریزی های طولانی مدت برای تنظیم بودجه آغاز می شود. مدیر اطلاعات مجازی خود را در نقش یک حسابدار یا مشاور مالی فرض کنید و درباره ی برنامه ی تنظیم بودجه با ایشان گفتگو نمایید. صرفاً برای بروز ماندن، بر فناوری اطلاعات سرمایه گذاری نکنید. شما باید بازده سرمایه را در نظر بگیرید و نهایتاً، یک استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت را برگزینید که سریعترین بازده سرمایه را برایتان به همراه داشته باشد.

ارتباط، یک فاکتور حیاتی است.

زمانی که با تأمین کننده ی خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) صحبت میکنید، صادقانه درباره ی چالش های جاری و اهداف بسیط و متنوع شرکت به ایشان اطلاعات دهید. شما باید به این فکر کنید که قصد دارید شرکت خود را در 5 سال آینده، در کدام موضع و جایگاه ببینید. تمام مالکان بنگاه های کسب و کار میدانند که رشد و ترقی، مستلزم سرمایه گذاری است. یک برنامه ی سرمایه گذاری منظم و مدوّن، منجر به حصول منافع و امتیازهای طولانی مدت خواهد شد.