تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه

چگونه تمام هزینه های پشتیبانی شبکه را محاسبه و بر مبنای آن تصمیم‌گیری کنیم.

تا همین چند وقت پیش ما هیچ مطلبی روی وبسایتمون نداشتیم که به قیمت خدمات پشتیبانی شبکه اشاره‌ای بکنه، یا به قول بعضی از سایت‎های دیگه لیستی از تعرفه‌های خدمات شبکه رو روی سایت خودمون قرار نداده بودیم.

ولی اخیراً به این نتیجه رسیدیم که شاید بهتر باشه در مورد قیمت‌ها خیلی شفاف صحبت کنیم. و حالا که قراره صحبت کنیم، چرا نتونید هر آنچه مورد نیازتون هست رو در یک مقاله جامع و کامل به دست بیارید.

تمام تلاش ما اینه تا با نوشتن این مقاله همه سوالات ذهنی شما در مورد هزینه‌ای که می‌بایست برای خدمات شبکه بپردازید رو پاسخ بدیم.

اگر به دنبال قرارداد پشتیبانی شبکه هستید، این مقاله هم بسیار کمکتان می‌کند:

قرارداد پشتیبانی شبکه

برای خدمات پشتیبانی شبکه حدودا چقدر باید هزینه کنم؟

جای این سوال در واقع در انتهای مقاله‌ست، ولی من اون رو ابتدای مقاله آوردم تا کم‌طاقت‌ترها هم حوصله‌شون سر نره و حدود قیمتی داشته باشن.

تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه

هر نفر ساعت کارشناس شبکه، از هر کدوم از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه باشه، چیزی بین 50 هزار تومان تا 150 هزار تومان برای شما هزینه داره.

حتماً بلافاصله این سوال براتون پیش میاد که چرا اعداد تا این حد متفاوت هستن؟!

پاسخ اینه؛ چون کار پشتیبانی شبکه برای هر مشتری متفاوته. به همین خاطره که شرکت‌های حرفه‌ای‌تر، پشت تلفن به شما نرخ اعلام نمی‌کنن یا روی سایتشون تعرفه قیمت نمیذارن!

پارامترهای بسیار زیادی روی این قیمت تاثیر میذارن که در ادامه به اونها می‌پردازیم.

تعرفه قیمت پشتیبانی شبکه شرکت‌های مختلف چقدر است؟

بالاتر، توی همین مقاله یک قیمت کلی و حدودی برای خدمات شبکه رو مطرح کردیم. ولی بیاید دقیق‌تر قیمت های موجود در بازار رو بررسی کنیم.

شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه سعی می‌کنن کارکرد نفراتشون برای مشتری‌ها رو به بازه‌های چهار ساعته تقسیم کنن. (چیزی حدود نصف روز کاری)

یعنی شما نمی‌تونید یک کارشناس رو مثلاً برای یک ساعت در اختیار داشته باشید. البته این یه قانون کلی نیست، ولی این رو در نظر داشته باشید که رفت و آمد و زمانی که یک کارشناس شبکه صرف می‌کنه تا به محل شرکت شما بیاد، باید ارزشش رو برای شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه داشته باشه.

خود من به عنوان نویسنده این مطلب، تعرفه بیشتر شرکت‌های پشتیبانی شبکه رو بررسی کردم و قیمت‌های زیر رو به دست آوردم:

البته برای رعایت اصول حرفه‌ای اسمی از شرکت‌ها نمی‌برم.

  • شرکت A برای 32 ساعت خدمات در ماه (یعنی هفته‌ای 2 روز چهار ساعته): 3,500,000 تومان

  • شرکت B برای 32 ساعت خدمات در ماه (یعنی هفته‌ای 2 روز چهار ساعته): 3,000,000 تومان الی 4,000,000 تومان

  • شرکت C برای 32 ساعت خدمات در ماه (یعنی هفته‌ای 2 روز چهار ساعته): 3,000,000 تومان

  • شرکت D برای 16 ساعت خدمات در ماه (یعنی هفته‌ای 1 روز چهار ساعته): 1,500,000 تومان

  • شرکت E برای نفر مستقر در همه ساعات اداری در یک ماه: 3,000,000 تومان الی 4,000,000 تومان

  • شرکت F برای خدمات 24 ساعته به صورت حضوری یا ریموت: 5,100,000 تومان

  • همان شرکت F برای خدمات به صورت حضوری یا ریموت فقط در ساعات اداری: 4,950,000 تومان

همانطور که ملاحظه می‌کنید به جز یکی دو شرکت که نرخ هاشون کمی عجیب و خارج از عُرف بود، بقیه برای قیمت‌ها از یک الگو تبعیت می‌کردن.

تعرفه قیمت پیراسیس چقدر است؟

ما در پیراسیس معتقدیم قیمت دادن تلفنی و لیست تعرفه روی سایت کاری به شدت غیرحرفه‌ایه و به شما هم پیشنهاد می‌کنیم اکیداً از شرکت‌هایی که به این روش قیمت میدن بر حذر باشید. روال کاری ما به این شکله که اگه با ما تماس بگیرید، قبل از هر اقدامی از شما درخواست جلسه حضوری می‌کنیم تا با نیازها و مشکلاتتون آشنا بشیم.

مشاوره و آنالیز رایگان
بعد از جلسه حضوری، تیم ما برای آنالیز رایگان شبکه شما، وضعیت کنونی اون را بررسی می‌کنه و در نهایت بر اساس همین آنالیز قیمت پیشنهادی ما ارائه میشه.
مشاوره و آنالیز رایگان

چه با ما قرارداد ببندید و چه این کار رو نکنید، نتایج این آنالیز در اختیارتون قرار می‌گیره تا کمک حال شما در تصمیم‌گیری‌های آینده‌ شما برای شبکه کامپیوتری تون باشه.

اگه هنوز هم اصرار دارید تا حدود قیمت رو بدانید، باید بگیم قیمتی که تا به امروز به سایر مشتری‌هامون ارائه کردیم، نه بالاترین قیمت در بین رقبا و نه پایین‌ترین اونهاست.

جمع‌بندی:

قیمت دقیق دادن برای کاری که نیاز به بررسی کامل و تخصصی داره، نشان از آماتور بودن ارائه دهنده خدمات داره. یک بار دیگه توصیه می‌کنیم روی خدمات شرکت‌هایی که برای قیمت دهی دقت به خرج نمیدن، حساب چندانی باز نکنید. چون یا قیمتشون حساب شده نیست و یا خدماتشون کیفیت چندانی نداره.

با این حال در این مقاله سعی شد تا حد ممکن هزینه خدمات پشتیبانی شبکه برای خواننده روشن بشه.

تماس با ما
پیراسیس امیدواره تا این اطلاعات بتونه حدود نسبی هزینه خدمات پشتیبانی شبکه رو برای شما مشخص کنه، ولی برای قیمت دقیق متناسب با کسب و کار خودتون می‌تونید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.
تماس با ما