چگونه باید از خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) بیشترین بهره را ببریم؟

با بلوغ بازار خدمات مدیریتی ، مدیرعاملان  باید در برابر میل به همکاری با  کم هزینه ترین  ارائه دهندگان در مقابل شرکایی که کسب و کار شما را درک می کنند و می توانند به شما در رسیدن به اهداف استراتژیک کمک کنند، مقاومت کنند.

تکیه کردن به یک ارائه کننده خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) برای زیرمجموعه ای از نیازهای فناوری اطلاعات شما می تواند بسیار مفید باشد. منافع و مزایای همکاری با یک MSP بسیار بیشتر از بهره بردی از هاست ایمیل یا ارتباط با مشتری است و این همکاری  می تواند زمان پرسنل بخش IT داخلی شما را برای انجام پروژه های استراتژیک آزاد کند.

اما برقراری یک ارتباط و مشارکت قوی و استراتژیک با MSP تان ، ضروری است.در اینجا نگاهی به وضعیت فعلی خدمات مدیریتی IT می اندازیم، بررسی میکنیم تا بفهمیم شرکت ها در چه بخشهایی با MSP  ها وارد همکاری می شوند و چگونه بیشترین منفعت را از شراکت با MSP به دست آورید.

رشد خدمات پشتیبانی ثابت است

براساس گزارش اتحادیه تجاری صنعت فناوری اطلاعات، امروزه خدمات مدیریت شده، دومین مدل کسب و کار محبوب در این حوزه است.از هر 10 MSP سه شرکت بیشترین درآمد را در طول 12 ماه گذشته در حوزه فناوری اطلاعات داشتند که این رقم بیشتر از درآمد شرکتهای پشتیبانی یا مشاوره حوزه فناوری اطلاعات بوده است.

این مطالعات، که توسط کارولین آپریل، مدیر ارشد تحلیل صنعت در CompTIA نوشته شده است، نشان می دهد  که نرخ رشد خدمات مدیریتی ، کما بیش  با سرعت ثابت ادامه دارد.

آپریل می گوید:

” من فکر می کنم فضای خدمات مدیریتی به آرامی با همان سرعتی که طی پنج سال گذشته دیده ایم، حرکت و رشد می کند”.

او اضافه می کند:

” بسیاری از بازیگران SaaS در واقع خود MSP ها هستند: آنها یا در کلود متولد شده اند یا از  MSP های موجود هستند که یک جز SaaS را به آنچه در پورتفولیویشان می فروشند، اضافه کرده اند”

در برابر میل به چانه زدن برای خرید  خدمات فناوری اطلاعات مقاومت کنید

براساس تحقیقات CompTIA ، سازمان ها به همکاریشان  با  MSP ها ادامه می دهند تا MSPها  به نیازهای اساسی آنها در حوزه فناوری اطلاعات و در کنار دپارتمان IT داخلی رسیدگی کنند. شرکت ها با خدمات مدیریتی آشنایی بیشتری پیدا کرده اند و برای عملکردهای خاص IT، به ویژه میزبانی ایمیل، برنامه های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)،ذخیره سازی،پشتیبانی ،بازیابی اطلاعات و نظارت شبکه به آنها مراجعه می کنند.

. آپریل می گوید که این مساله ممکن است مدیرعاملان را دچار وسوسه کند تا برای خرید خدمات مدیریتی  چانه بزنند ، درحالی که  آنها باید در برابر این خواسته مقاومت کنند.

او می گوید:

” به دنبال MSP هایی بگردید که کسب و کار شما را درک می کنند و کمتر در مورد تکنولوژی صحبت می کنند”. ” من فکر می کنم که درکل این  موضوع بسیار مهم است. شما خواستار شریکی هستید که  بتواند در مورد نتایج کسب وکار و اینکه چگونه خدمات آنها به اهداف شما از دید کسب وکار کمک می کند، صحبت کند نه اینکه فقط از چشم انداز تکنولوژی با شما حرف بزند.”

در اینجا، آپریل می گوید که رجوع بهخ سابقه اثبات شده این شرکتها، کلید موفقیت است.-به ویژه شنیدن توصیفات مشتریانی که قبلا از این خدمات استفاده کردند.- او هشدار می دهد که اگر یک MSP به شما یک توافق نامه در سطح سرویس (SLA) بدهد، باید حواستان را جمع کنید.اگر آنها به دنبال عقد یک قرارداد سفارشی براساس کسب وکار و نیازهای شما می باشند، نشانه بهتری به نظر می رسد.

برترین MSP ها برای برآورده کردن تقاضا، خدمات خود را افزایش میدهند.

استفاده استراتژیک از یک MSP ، لازم نیست که محدود به خدمات کالایی IT باشد. به گفته آپریل تعداد زیادی از مدیرعاملان ، به دنبال MSP هایی هستند که می توانند خدمات پیشرفته ارائه دهند از جمله مدیریت زیرساخت کلود، مدیریت برنامه و برون سپاری فرآیند کسب وکار.

آپریل همچنین اشاره می کند که  تقاضا برای خدمات آنالیز داده ها، هوش کسب و کار(BI) و برنامه های پیشرفته نظارتی، افزایش پیدا کرده است .و درحالی که برخی از سرویس های رده بالای خدمات مدیریتی را برای برطرف کردن نیازها ارائه می کنند، اغلب MSP ها هنوز فراتر از میراث خود در مدیریت زیرساخت شبکه و زیرساخت اصلی نرم افزارفراتر نرفته اند. او اضافه می کند:

” من فکر می کنم که موبایل در  منطقه ای است که در آن کانال در حال دریافت کشش هایی است، اما آنها واقعا از این فرصت کامل استفاده نمی کنند.”

شریک، و نه جایگزین

همچنین مهم است که توجه داشته باشیم درحالیکه شرکت ها به طور فزآینده ای به ارائه کنندگان خارجی برای بخشی از نیازهای IT خود تکیه می کنند، MSP ها به طور کلی مکمل آن هستند تا جایگزین تیم IT داخلی .

آپریل می گوید:

“تعداد کمی از این شرکت ها فقط به دلیل پیوستن به MSP از شر کارکنان IT  خود خلاص می شوند.”

در عوض، به خصوص شرکتهای بزرگتر، MSP ها را با اعضای تیم IT ترکیب می کنند تا اعضای تیم IT فرصت بیشتری برای تمرکز بیشتری بر پروژه های استراتژیک داشته باشند.

او می گوید:

” این کار پرسنل IT را از سایه های درون سازمان بیرون می آورد و به آنها این امکان را می دهد که بر روی یک برنامه سفارشی برای پروژه dev یا ابتکار کلود تمرکز کنند-چیزی بسیار استراتژیک تر. من فکر می کنم این یک معامله  برد-برد برای کارکنان ITتان است.”

آن جمله ها همچنین دلایلی که سازمان ها به MSP روی می آورند، برجسته می کند و نشان می دهد که تغییرات شروع شده است. آپریل می گوید در گذشته صرفه جویی در هزینه قرارداد با MSP ها اولویت و ارجح بود. اما اکنون، کم بودن هزینه به عنوان یک عامل پایه ای دیده می شود و مشتریان به دنبال منافع اضافی مانند تولید درآمد و کمک به شرکت ها هستند. حتی امنیت از این که به عنوان مانعی برای استفاده از MSP ها در نظر گرفته شده بودند، آنچنان مانع از همکاری نمی شوند.

آپریل توضیح می دهد که شرکت ها دیدگاه های خود را نسبت به امنیت تغییر داده اند، چرا که روشن شده است مشکلات امنیتی اغلب نتیجه خطای انسانی توسط کارکنان داخلی است.