مزایا و معایب خدمات بکاپ‌گیری مبتنی بر ابر

خدمات بکاپ گیری مبتنی بر ابر می‌تواند هزینه‎ها را کاهش بدهد. برون سپاری این خدمات به شرکت های پشتیبانی شبکه بعضی از وظایفی که تا پیش از این باید در داخل سازمان انجام می‌شد را کاهش می‌دهد. به تبع این کاهش وظایف، مشکلات هم کاهش پیدا می‌کنند. اما انتظار خدمات بدون نقص هم نباید داشته باشید.

شرکت های پشتیبانی شبکه سالهاست به دنبال یک راه حل آسان برای بکاپ گیری سریع و قابل اعتماد هستند. در سال‌های اخیر، سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری (Cloud) به عنوان امیدی بزرگ در آینده بکاپ گیری مطرح شده‌اند. شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری عمومی که هزینه کمتری دارند، اما به طور کلی سطح خدمات پایین‌تری هم دارند، را انتخاب کنند.

یک سیستم ذخیره‌سازی ابری خصوصی می‌تواند به عنوان یک بخش به فرایند امنیت شبکه در داخل خود سازمان اضافه شود. با بکاپ گیری صحیح امنبت شبکه با هزینه کمتر و با تلاش کمتر محقق می‌شود. اما آیا این خدمات ابری، می‌توانند عملیات بازیابی و بکاپ گیری را برای کمک به شرکت‌های بزرگ به درستی انجام دهند؟ آن هم وقتی صحبت از بازیابی ده‌ها، صدها یا هزاران ترابایت اطلاعات است.

سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری به عنوان مخزنی برای محافظت از داده‌ها در برابر خطرات و در شرایط خاصی استفاده می‌شود. این سیستم‌ها به عنوان یک راه حل در مواقع اضطراری کمک می‌کنند. اما کارشناسان خدمات شبکه و IT که متخصص ذخیره سازی و بکاپ گیری هستند متوجه شده‌اند که ابر آن راه‌حل طلایی نیست که به دنبالش هستند…

Tiering یک اصطلاح دیگر است که در زمینه بکاپ گیری نیاز به توضیحات بیشتر دارد. این اصطلاح تنها انواع مختلف سخت افزار را توضیح نمی‌دهد، بلکه حرکت پویای داده ها بین آنها را هم توضیح می دهد. به عبارت بسیار ساده می‌توان گفت که در این فرایند از کنار هم قرار دادن هاردهای پرسرعت مثل  SSD و هاردهای سرعت پایینتر یک فضای ذخیره‌سازی ایجاد می شود که اطلاعات بر اساس کارایی و ظرفیت در میان این منابع ذخیره سازی می‌چرخند.

در واقع داده ها بر اساس دفعاتی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند بر روی هاردهای با سرعت بالاتر ذخیره می‌شوند. که منطقی‌تر هم هست و داده هایی مثل بکاپ یا آرشیو بر روی هاردهای با ظرفیت بیشتر قرار می گیرند و این روند تنها با مداخله دستی تغییر می کند. بنابراین، بکاپ گیری مبتنی بر ابر، چه عمومی و چه خصوصی، با در نظر گرفتن میزان خاصی از حجم اطلاعات، کارآمد خواهد بود. به عنوان مثال اطلاعات یک دفتر نمایندگی، فایلهای دسکتاپ و لپ تاپ و سایر شرایطی که در آن مجموعه داده های بازیابی به اندازه کافی کوچک هستند تا عملا در WAN یا WEB بازیابی شوند. این فرایند یکی از راهکارهایی هست که استفاده از سیستم های ذخیره سازی ابری را مطمئن تر و کارامدتر می کند.

البته، چند نقص برای استفاده از سیستم های ذخیره سازی ابری در بکاپ گیری وجود دارد. اولا، سازمان ها باید یک تغییر ذهنی یا فرهنگی داشته باشند و از مدیریت سیستم ها و فن آوری های خود، به سمت مدیریت فروشندگان و سطح خدماتی که آنها ارائه می دهند، تغییر جهت بدهند. تیمی که مسئول ذخیره سازی و بکاپ گیری اطلاعات است معمولا عادت به استفاده از روندها و ابزارهای خاص برای کارهای حیطه مسئولیتش دارد، و ممکن است زمانی که از یک سیستم ذخیره سازی ابری استفاده میکند حتی در یک ابر خصوصی، به همه ابزار و تکنولوژی دسترسی نداشته باشند و فقط سطح مشخصی از خدمات در اختیار آنهاست. مدیران فناوری اطلاعات باید در برابر وسوسه دخالت در نحوه کار  فروشنده های این خدمات مقاومت کنند.

دوم اینکه سازمان ها ممکن است برای برای عیب یابی و حل خرابی ها و مشکلات بکاپ گیری راه حل های زیادی داشته و ابزارهای زیادی برای نظارت و کنترل در اختیار داشته باشند. اما این ابزارهای کنترل و نظارت بعید است در یک محیط سیستم ذخیره سازی ابری ، چه عمومی و چه خصوصی، کاربرد داشته باشد. ابر تقریبا فضایی مبهم است و ممکن است مدیران یک سازمان، به تیم پشتیبانی شرکت ارائه دهنده خدمات ابری برای حل مشکلات، وابسته باشند.

مزایای خدمات بکاپ گیری ابری

  • کاهش هزینه کل استراتژی بکاپ گیری شما
  • هدایت برخی مشکلات و چالش های بکاپ گیری به فرد دیگر
  • محافظت از سیستم های لپ تاپ / پشتیبان که با روش دیگری محافظت نشده اند

معایب خدمات بکاپ گیری ابری

  • ارائه خدمات ابر ممکن است خیلی انعطاف پذیر نباشد
  • عیب یابی ممکن است، نیاز به کار و هماهنگی با چند فروشنده یا لایه داشته باشد و پیچیده شود.
  • مدیریت داده های بکاپ ذخیره شده در ابر، احتمالا با مدیریت داده های ذخیره شده در داخل سازمان ادغام و یکپارچه نخواهد شد
  • فروشنده خدمات ابر شما ممکن است از بازار این کار خارج شود.

در نهایت، برخی از فروشندگان پشتیبان ابر در بازار به شکل چشمگیری شکست خورده اند، و سازمانها با از دست دادن آنها، در ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات خود  دچار مشکل می شوند. این مشکل زمانی حاد می شود که در رابطه با شرایط ذخیره سازی اولیه یا بایگانی باشد نه نسخه بکاپ یا پشتیبان، که ذاتا نسخه دوم است. با این وجود، ناگهان یک مشکل اساسی در استراتژی بکاپ گیری یک سازمان می تواند باعث ایرادات اساسی در روند کاری سازمان شود البته نمی گوییم که تهیه یک بکاپ دیگر از بکاپ اول ضروری است اما یک برنامه احتیاطی قطعا لازم است.